Bebeğinde böbrek reflüsü olanlar lütfen cevap verebilir mi ?

zeynep141414

Üye
Kayıtlı Üye
9 Mayıs 2022
33
11
24
Merhaba benim bebeğimde 6 aylık böbrek reflüsü teşhisi yeni konuldu skopiye göre böbreklerinde kaçaklık var henüz DMSA çektirmedik randevu bekliyoruz ama tahminlere göre bir böbrek 3. diğer böbrek 4. Derece böbrek reflüsü böbreklerinde hasar var mı diye çok merak ediyorum ve korkuyorum idrar tahlillerimiz temiz çıkıyor herhangi bir enfeksiyon görünmüyor ama idrar kültürümüzde sürekli olarak bakteri ürüyor ve sayısı git gide artıyor bizim anlamadığım idrar tahlili temiz ama kültüründe bakteri ürüyor bunu anlayamıyoruz ve ateşli idrar yolu enfeksiyonu da geçirmesi sık sık ateşlenen bir bebekte değil lütfen yardımcı olur musunuz bebeğine bu şekilde teşhis konan var Mı?

Merhaba konu nüz üste çıksın diye yazıyorum bide yiğenimin idrar yolu hep enfeksiyon muydu böbrek Le ilgili sıkıntı yaşıyordu kızkardrşime sorayım yine yazarım ama yiğenim şu an iyileşti o konuda bi sıkıntısı yok

Merhaba, bizim bebeğimize de böbrek reflüsü teşhisi kondu. 5 aylık şu anda. Bu süreçte neler yaşadınız ?

Bizde > 100000 e.coli çıktı.
Tek böbrekte 2 cm’lik büyüme ve enfeksiyon var.

Merhaba, bizim bebeğimize de böbrek reflüsü teşhisi kondu. 5 aylık şu anda. Bu süreçte neler yaşadınız ?

Bizde > 100000 e.coli çıktı.
Tek böbrekte 2 cm’lik büyüme ve enfeksiyon var.
Merhaba benim oğlumda sağ böbrek grade 3 sol böbrek grade 5 şeklinde reflü mevcuttu.Anne karnında öğrenmiştik doğduktan hemen sonra baktırdık.9 günlükken ultrason çektirmekle süreç başladı.çocuk doktorumuz çocuk nefrolojisine yönlendirdi.volding ve dmsa çekildi.volding reflü derecesini ölçmektedir.dmsa ise böbreklerin çalışma fonksiyonunu.1 yaşında puv kontrolü ve işlemi için sistoskopi oldu.3 ay sonra tekrar kontrol sistoskopi oldu.1 yaşa kadar her ay ultrason ve 9 günlükten beri koruyucu antibiyotik tedavisi başlandı.sistoskopi sonrası voldingtr sağ böbrek iyileşmiş ancak sol böbrek grade 5 olarak gözlemlendi ve açık cerrahi yöntemi ile 20 aylık olarak ameliyat oldu.şuan 10 günlük ameliyatlı.ilerleyen zamanlarda kontroller yapılacak.

X