Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Amin, çok teşekkür ederim 🌿 Hayırla, sağlıkla kucaklamak için sabırsızlanıyorum yavrumu. Sizinle birincileri birlikte büyütmüştük, şimdi sorunca sandım ki siz de hamilesiniz ikinciler de birlikte büyüyecek ☺️
Benim iki tane zaten 😊
Büyük 13 yaşında
Küçügü gercekten sizinle büyüttüm
Burada verdiginiz bilgilerle 💖
Bu kadar çok araştırıp bilgi veren bir dr yoktur galiba
Ben 38 yaşındayım Allah isteyenlere versin diyorum ( büyük konuşmayayım tabi )

Benim iki tane zaten 😊
Büyük 13 yaşında
Sizin alerjisiniz geçti mi?

Hacamat emin ellerde yapılırsa hiçbir yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi. Kendinizle kalmayın, mutlaka ehil bir doktora bebeğinize de yaptırın. Ne kadar rahatladigini göreceksiniz. Epsom tuzu bebeğinize kullanabilirsiniz AMA hem kilosuna hem kan grubuna uygun yoğunluğu belirlemesi için konuya hakim bir doktora danışmalısınız. Doktor Bekir Tok, Ahmet Çelik özelden mesajlara dönüş yapıyor, onlara sorabilirsiniz.

Ben yerinizde olsam diyeti açmazdım. Bu kadar yaygın alerjiyi bu kadar küçük ayda gösteren bir bebeğin iyileşme konusunda doktorun tahmin ettiği kadar hızlı ilerleyebilecegine ben inanmıyorum ne yazık ki. Diyeti açarken en az riskli olandan başlanır üstelik, yeşil sebzeler dururken cevizi, yumurtayı, salçayı öneren doktorun bilgisini ben olsam sorgulardım. Daha yenidoğan sayılacak bir bebeğin sağlığıyla böyle cesur oynanamamalı. Bu arada anafilaksi nedir lütfen çok iyi okuyun ve diyeti açarken çok yavaş, çok temkinli hareket edin.
Doktor araştıracağım tşk ederim 😊
Üç gidayi sole açtı doktor ben hicbirsey yemedigim için karpuz alerjik değildir dedi domateste alerjik olsa pişik yapar domates yeme ama salca kullanabilirsin dedi ceviz eğer alerjik olsa ciltte tepki verir dedi ama tabi hep genellemeler alerji zaten deneme yanılma :/
Gazi olmasinda çocuğumun ben iki tane şeylere beslenirim.
Gerçi gunden güne diyet yapmak zor geliyor 4 hafta bitti artık canım birşeyler cekmeya başladı eşime sinir oluyorm normal yemek yiyor diye
Ama sevindirici haber kan tahlili verdim değerlerim hamilelikten öncesinden daha iyi demirin d vitaminin orta değerlerde bir kalsiyum için tedirginim doktor takviye verdi ama kullanmaya tedirgin oluyorum almadim

Sizin alerjisiniz geçti mi?
Tam geçmedi ama eskisi kadar degil tabi zamanla hassasiyeti azalıyor
Mesela emzirirken küçük bir dilim peynir yesem günlerce ishal olurdu kızım
Inek sütü ve inek sütünden üretilmiş gıdalar kullanmiyorum hâlâ
Keçi sütünden yogurt yapiyorum

Benim iki tane zaten 😊
Büyük 13 yaşında
Aaa maşallah size bilmiyordum boyunuz kadar bir çocuğunuz daha olduğunu. Nedense yaşıtım gibi algılamışım ☺️

Bir bebeğin, çocuğun hayatına dokunabilmek çok büyük mutluluk benim için. Allah hayırla huzurla büyütmeyi nasip etsin bütün annelere.

Doktor araştıracağım tşk ederim 😊
Üç gidayi sole açtı doktor ben hicbirsey yemedigim için karpuz alerjik değildir dedi domateste alerjik olsa pişik yapar domates yeme ama salca kullanabilirsin dedi ceviz eğer alerjik olsa ciltte tepki verir dedi ama tabi hep genellemeler alerji zaten deneme yanılma :/
Gazi olmasinda çocuğumun ben iki tane şeylere beslenirim.
Gerçi gunden güne diyet yapmak zor geliyor 4 hafta bitti artık canım birşeyler cekmeya başladı eşime sinir oluyorm normal yemek yiyor diye
Ama sevindirici haber kan tahlili verdim değerlerim hamilelikten öncesinden daha iyi demirin d vitaminin orta değerlerde bir kalsiyum için tedirginim doktor takviye verdi ama kullanmaya tedirgin oluyorum almadim
Ceviz benim kızıma dokunurdu, hiç ciltte tepki vermedi. Kötü beslenme, kimyasal vs sebebiyle bazı yetişkinlerde sonradan çıkan alerjiler var, karpuz alerjisi bunların başında geliyor. Genel olarak aslında kırmızı renkli her besin alerjiktir. Mesela bebeğinizin peynire alerjisi var, peyniri fırınlayıp yerseniz pişiyor diye alerjik tepki vermez diyebiliyor musunuz? Domates-salça mevzuu da aynı. Çiğine tepki verdiği besinin pişmişini yiyebilen bebek ne yazık ki çok az. Genelleme yaptığı bir konuyu sanki kesinmiş gibi anneyi yönlendirmek çok cesurca. Doktorun tutumunu bu yüzden eleştirdim.

Bebeğin durumuna göre diyet açarken besini test etme süresi farklılık gösterir. Mesela benim kızım alerjik besini yedikten sonraki ilk emzirmede verirdi tepkiyi, o yüzden ben bir günde anlardım neyin dokunduğunu. Siz alerjisi çok geniş olduğu için belki bebeğinizin ne kadar süre sonra tepki verdiğini anlayamamış olabilirsiniz. Bana kalırsa acele etmek kafa karışıklığından baska bir şey vermiyor insana. Ben yerinizde olsam mantar, yeşillik, kabak, yeşil fasulye ile başlardım diyet açmaya. Ve her birini bir hafta boyunca yemeden diğerini denemezdim.

Bütün yağ ve bitki kullanımlarını fototerapi bilen bir doktor ayarlayabilir sadece. Benim öneri verebilecek bir uzmanlığım yok, sadece okuyup ulaştığım bilgileri ve deneyimlerimi annelere araştırma yaparken, tedavi talep ederken ipucu olması bakımından paylaşıyorum. Yağ ismi benden, ayrıntıları öğrenmek size kalmış. Bunu alıntıladığınız mesajda da yazmıştım zaten. Korkarım size bir yağ ot önersem kim olduğumu uzmanlığımı sorgulamadan bebeğinizde deneyeceksiniz. Sübyan aşısı gibi bir şeyler de demiştiniz, çocuklarınızın sağlığıyla bu kadar cesur oynamayın lütfen. Bu yazdıklarım dahil internette ulaştığınız bilgiler size sadece fikir olabilir, reçete değil. Lütfen bir fitoterapist doktor bulup ona danışın. Ben yazabilecegim her şeyi alıntıladiginiz mesaja yazdım, daha fazlası bende yok ve bu yüzden size yeniden cevap yazmayacağım çocuklarınızın iyiliği için.

Yıkanabilir bebek bezi kullanacağım ben doğacak bebeğime. Kızımda enerji bulamamış sleepy natural kullanmıştım.
Cevap yazmak istemiyosunuz haklısınız tek şu konudada bilgi almak istiyorum siz kendinize ve çocugunuza bu alerji süresince nerelerinden yapıldı bende hacamat yaptıracagım başinızdan ayaklarınıza kadar mı yaptı hacamatcı size yoksa sadece sırt bölgesinemi çocugunuzun nerelerine yaptı kusuruma bakmayın nette bulamıyorum nerelere yapılır bu alarji süresince veya sezeryanlı kişilere sezeryanla dogan alerjik toksitli anne ve bebege nerelere yapılması gerekir

Cevap yazmak istemiyosunuz haklısınız tek şu konudada bilgi almak istiyorum siz kendinize ve çocugunuza bu alerji süresince nerelerinden yapıldı bende hacamat yaptıracagım başinızdan ayaklarınıza kadar mı yaptı hacamatcı size yoksa sadece sırt bölgesinemi çocugunuzun nerelerine yaptı kusuruma bakmayın nette bulamıyorum nerelere yapılır bu alarji süresince veya sezeryanlı kişilere sezeryanla dogan alerjik toksitli anne ve bebege nerelere yapılması gerekir
Sertifikalı hacamatçılar ve hacamat yapan doktorlar hangi hastalıkta hangi noktaya hacamat yapılır bilirler, onlara danışın.

Kızlar sarımsak alerjik midir. Bi aydır diyetteyim. Hemen hemen herşey yasak şuanda. Tam azaldı bitti bu aralar diodum ki bugün yine kaka da yogun bi kan göründü. Dün yediğim tek farklı şey çiğ sarımsaktı. O mu dokunmuştur sizce

Eklentiler

• IMG_20200713_070541.jpg
    IMG_20200713_070541.jpg
    65,7 KB · Görüntüleme: 180
Ceviz benim kızıma dokunurdu, hiç ciltte tepki vermedi. Kötü beslenme, kimyasal vs sebebiyle bazı yetişkinlerde sonradan çıkan alerjiler var, karpuz alerjisi bunların başında geliyor. Genel olarak aslında kırmızı renkli her besin alerjiktir. Mesela bebeğinizin peynire alerjisi var, peyniri fırınlayıp yerseniz pişiyor diye alerjik tepki vermez diyebiliyor musunuz? Domates-salça mevzuu da aynı. Çiğine tepki verdiği besinin pişmişini yiyebilen bebek ne yazık ki çok az. Genelleme yaptığı bir konuyu sanki kesinmiş gibi anneyi yönlendirmek çok cesurca. Doktorun tutumunu bu yüzden eleştirdim.

Bebeğin durumuna göre diyet açarken besini test etme süresi farklılık gösterir. Mesela benim kızım alerjik besini yedikten sonraki ilk emzirmede verirdi tepkiyi, o yüzden ben bir günde anlardım neyin dokunduğunu. Siz alerjisi çok geniş olduğu için belki bebeğinizin ne kadar süre sonra tepki verdiğini anlayamamış olabilirsiniz. Bana kalırsa acele etmek kafa karışıklığından baska bir şey vermiyor insana. Ben yerinizde olsam mantar, yeşillik, kabak, yeşil fasulye ile başlardım diyet açmaya. Ve her birini bir hafta boyunca yemeden diğerini denemezdim.
Taze fasulye kabak pazı patates soğan mevcutta yediğim ve dokunduğunu dusunmedigim yemekler burdan sonra ne yemeliyim ?
Doktorla konuştum şimdi gluteni keselim diyor 🤦 bir ileri iki geri yapıyorum
Resimdekiler kan mi ?

Eklentiler

• IMG_20200712_215759.jpg
    IMG_20200712_215759.jpg
    79,3 KB · Görüntüleme: 178
Taze fasulye kabak pazı patates soğan mevcutta yediğim ve dokunduğunu dusunmedigim yemekler burdan sonra ne yemeliyim ?
Doktorla konuştum şimdi gluteni keselim diyor 🤦 bir ileri iki geri yapıyorum
Resimdekiler kan mi ?
Yeşil fasülye kesinlikle dokunmuyorsa çok iyi pişmiş kuru fasülye yiyin salçasız. Böylece kalsiyum ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz. Bir hafta fasülye deneyip, sonraki birer hafta maş fasulyesi, börülce deneyin. Bir çeşit bakliyat bile yiyebilirseniz ilaç takviyesine ihtiyaç duymazsınız.

Patates kesin dokunmuyorsa uygun bir haftada kestane deneyebilirsiniz ama bunu en sona bırakın bence.

Resimdeki beneklerin rengini anlayamadım, koyu yeşilse kan değil, kahverengi siyah gibiyse kandır.

Kızlar sarımsak alerjik midir. Bi aydır diyetteyim. Hemen hemen herşey yasak şuanda. Tam azaldı bitti bu aralar diodum ki bugün yine kaka da yogun bi kan göründü. Dün yediğim tek farklı şey çiğ sarımsaktı. O mu dokunmuştur sizce
Çiğ sarımsak dokunmuş olabilir evet. Yeşil yapraklarıyla birlikte yediyseniz pestisit kalıntısı etkilemiş olabilir. Yakın zamanda aşı yaptırdıysanız, ilaç kullandiysaniz onlar da etkiler.

Sertifikalı hacamatçılar ve hacamat yapan doktorlar hangi hastalıkta hangi noktaya hacamat yapılır bilirler, onlara danışın.
Bu konuda bi bilginiz varmı evdeki elektirikli cihazlarının radyosununu zararlarını nasıl azaltabiliriz telefonun wifi bilgisayar televizyon gibi tuz lambası işe yararmı

Hayırlı akşamlar bebegim hastalandı 3gün ateşi oldu geçti ara ara öksürük balgamı var sesi kısıldı kulaklarına vurdu hastalık kulagı agrıyor kulagı için ne yapabilirim evde dogal olarak sütümü sagdım kulagına bugün yapmadım ama 2gün sogan suyu yaptım burnuna deniz tuzlu ingiliz tuzu suyu uyguladım kil banyosu yaptırdım ateş gitti ama kulaga vurdu hastalık elini kulagına götürüp aglıyor

X