Bebeğini kaybedip sezeryan sonrası hamile kalmak isteyen anneler...

Allah sabır versin bende 35 haftalık bebeğimi kaybettim sezeryan oldu burda bir topikte 6 ay sonra kalıp sağlıcakla bebeğini kucağına alanları gördüm tabi tarihler biraz eski yakın geçmişte varsa bende bilmek isterim çünkü benim için zaman önemli yaş 38
Ben de 37 yasindayim 39 haftalikken kaybettim bebegimi henuz cok yeni kaybim. Size ne kadar oldu ? Doktor 6 ay sonra kalabilirsin dedi bana ama önce gidip kontrolden gecmek gerekiyormus rahim hazir mi bakilmaliymis.

polikistik over hastası olarak galiba hamile kalamayacağım diye düşünürken harika bir doktorla tanıştık.sana tüp bebek yapmayacağım eşinin spermlerinde de sende de sorun yok bir ilaç vereceğim ve 6 ay içinde hamile kalacaksın dedi..ve dediği gibi 3. ayımızda hayatımızın en güzel haberini aldık.. hiç ümidim olmayarak yaptığım testte hamile olduğumu gördük ..
  • 26. haftamızda bebeğimizin kalbinde aşırı parlaklık , kemiklerinin bazısının 20.haftada bazısının 22. bazısının 19.haftada kalması sebebiyle karnımda bebeğimin kalbinin durdurmak zorunda kaldılar.. ikili testimiz kötü çıkınca cvs yaptırdık hiç bir sorun yoktu... organ taramasına büyük bir mutluluk ve heyecanla gittik başta akondroplazi olabilir dediler.. doktor doktor gezdik kimisi sen az yemişsin çocuk büyümemiş dedi..yedim yedim yine gittim.. en son malesef acı gerçekle karşı karşıya geldik bebeğimizin kalbi de hastaydı.. 1 hafta boyunca aldıracağımız kesinleşip üniversite randevusunu bekledik ve karnımdaki bebeği öldüreceğimi bile bile geçti o günlerim. daha önce hareket etsin diye kendimi üzerken şimdi her hareketinde ağlıyordum...üniversite hastanesinde bebeğin kalbine bakan profesör 15.000 gebeye bakmışımdır kalbini böyle gördüğüm 3.bebek dedi.. diğerleri doğurdu ama kemikleri hasta değildi dedi..
    40 gün önce heyet kararı ile bebeğimizin alınmasına karar verildi.. gözümün önünde kalbini durdurdular kızımın..
psikolojik olarak dayanamayacağımı düşünerek sezeryanla aldırdım bebeğimi.. ve sonrasında ertesi gün asistan doktor prosedürleri okurken 40 gün ilişkiye girmenin 2 sene de hamile kalmamın yasak olduğunu söyleyince bir de bunun için ağlayıp üzülmeye başladık..
kocam da ben de bizi teselli edecek tek şeyin yeni bir bebek olduğunu düşünüyorduk..
sezeryandan 15 20 gün sonra kanamam biraz azalınca jinekolga gittim ve sezeryan yaptırdığım için biraz kızdı hadi yapışma olduysa, tüplerde tıkanıklık olduysa dedi.. daha önce polikistik over tedavisi ile hamile kalmıştım ne zaman tekrar hamile kalabilirim diye sordugumda şimdi muayene etmek anlamsız kilo verip , bebeğinin otopsi sonuçlarını ve gen testi sonuçlarını alıp gel dedi ... var gücümle anne olmak için zayıflıyorum otopsi sonuçlarını büyük üzüntüyle bekliyoruz.. ve bir an evvel jinekolojik muayeneye gidip aydınlanmak istiyorum...

sezeryan sonrası kısa sürede hamile kalan arkadaslardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum...
Çok çok üzüldüm Allah yardımcın olsun. Pko için bir ilaç duymuştum ücretli. Gynositol gibi bi marka adı doğru olmayabilir. Bir kadın doğum udan duymuştum. Yumurtaları döllenebilcek büyüklüğe getiriyormuş. Kayıp sonrası gebelik çok duydum. Doğum da. Hiç moralini bozma. Rahim kendini toparlamadan yeni bir gebelik için acele edersen o gebelikte sağlıksız bir rahim de dayanamayabilir. Bu konuda doktorlarına güven. İlk kayıp mı düşük yaşadınız mı.

Tüp bebekte 38.haftada genelde sezeryan yaparlar siz neden 41 haftalara kadar beklediniz ki .
Canım sebebi şu devlet hastanesine gidiyordum devlet hastaneleri de bir sıkıntı bir sorun olmadan sezeryana almıyorlarmış. Saatlerce normal doğuma zorladılar en son nst kalp atışları kesilince bebeğin sezeryana aldılar

Canım sebebi şu devlet hastanesine gidiyordum devlet hastaneleri de bir sıkıntı bir sorun olmadan sezeryana almıyorlarmış. Saatlerce normal doğuma zorladılar en son nst kalp atışları kesilince bebeğin sezeryana aldılar
Tup bebek oldugunu bildikleri halde mi normal beklendi

Ben de 37 yasindayim 39 haftalikken kaybettim bebegimi henuz cok yeni kaybim. Size ne kadar oldu ? Doktor 6 ay sonra kalabilirsin dedi bana ama önce gidip kontrolden gecmek gerekiyormus rahim hazir mi bakilmaliymis.
Bana 7 ay oldu bende kontrole gitmeye korkuyorum ama korunmayı bıraktım hayırlısı hemen olmaz zaten benim bu bebeğim korunmayı bıraktığım 3 yılda olmuştu şu cesaretimi bi toplasam gidecem de 🤲🤲

2 sene elbette ki daha iyi olur doktorlarin vardır bi bildigi gec iyileşiyor dikişler sonuçta. Ama.benim doktorumla aşamalı ilerledik ilk 1 yıl yasak dedi rutin kontrollerime gittim geldim hersey yolunda dedi 6 aya indirdi.Sonrasinda ben 3 .ayda hamile kaldım ilk denemede beklemiyordum çok korktum ve kanamali gecti ama doktorum hep cesaretlendirdi arkamda durdu hep kontrollü gittik buralara kadar geldik bakalm Allah kucagima aldigm gunude gosterirse daha ne isterim
InsaAllah alirsin kucagina saglicakla. Evet tabiki doktor daha iyisini bilir ama 6 ay 1 sene. En fazla bir sene en ideali diye okumusdum bir doktorun yazisindan

Başın sağolsun canım bu kayıpların yüzde 80 hep ihmal rabbim karşımıza işini düzgün yapan vicdanlı doktorlar çıkarsın inşallah

Başın sağolsun canım bu kayıpların yüzde 80 hep ihmal rabbim karşımıza işini düzgün yapan vicdanlı doktorlar çıkarsın inşallah
Allah razı olsun Malesef acı şekilde tecrübe ettim. Allah nasıl biliyorsa öyle yapsın. Hayatımı mahvettiler ben o cocugu ağrı sızı içinde getirdim o günlere kadar bel fıtığı sorunum vardı fıtık sinire baskı yapıyor doğum da ıkınmadan daha çok ilerledi ağrılarım arttı hastanelerden kurtulamadım gitti

Anlıyorum sizin adınıza çok sevindim sağlıcakla kucağınıza alın inşallah. Aslında benım doğum dan 20 gün sonra kanama falan kesildi tam 30. Gün kanama başladı 40. Gün bitti. O zman bende mi adet olmuş oldum. 6 ekimde beta hcg baktırdım gebe değildim 2 çıkmıştı değerde. Hala da lekeler devam ediyor. Zaten ben doğal yolla gebe kalamam ki kızım tüp bebekti 😔
Benim arkadasim tup bebek yaptirmisti tutmamisti. Buna cok uzulup tedaviden vazgecti bir sure sonra tedavisiz gebe kaldi.
Bana 7 ay oldu bende kontrole gitmeye korkuyorum ama korunmayı bıraktım hayırlısı hemen olmaz zaten benim bu bebeğim korunmayı bıraktığım 3 yılda olmuştu şu cesaretimi bi toplasam gidecem de 🤲🤲
7 ay oldu ise vakti gelmistir kontrole gitmen iyi olur. Benim korunmasiz 1,5 sene olmadi sonra mucize gibi gelmisti kizim. Nasip iste. Ben de simdi bir daha olur mu olmaz mi beklemek zorunda kalirmiyim kalmaz miyim bilmiyorum. Ben de korkuyorum senin gibi yaş sorunu var sebepsiz 1,5 sene olmadi niye olmadi . Bir suru soru var kafamda iiste.

X