Bebeğini kaybedip sezeryan sonrası hamile kalmak isteyen anneler...

Siz neden kaybettiniz benim oğlum yoğun bakımda kalbi durdu yemek borusu ameliyatı olacaktı sizin neydi
Benim oğlumda hiç bir sıkıntı yoktu doğum sırasında olanlar oldu. Oğlum daha karnımdayken plesantanın damarı kesildi çocuğum oksijensiz kaldı. Çıkardıklarında nabzı yavaşlamıştı. Hemen küveze aldılar ama 4gün dayanabildi kuzum. Melek oldu. Bende onunla diri diri mezara girdim.bir oğlum daha vardı.toparlanmam zor oldu.

görünürde sapasağlam bi bebekti. görünmeyen kısımda genetik testleri de temiz çıktı. kilosu vs de iyiydi.
Benim anne karnında sadece mide cebi gözükmedi ameliyat demişlerdi doğduktan sonra neyse tamam dedik sonra da işte solunum sıkıntısı çekiyordu bi akşam aradılar kalbi yavaşladı diye sonra tekrar aradılar tüm müdahalelere rağmen kurtaramadık diye çok üzgünüm hala rüyama girdi sanki bugün çok zor nasıl atlattınız yada atlatabildiniz mi

Allah’ın izni ile bir şey olmaz inşaallah kalbinizi ferah tutun benim eşim hemen istiyor ama ben hazır değilim ki
Benim eşim istemiyordu. Bir oğlumuz var o bize yeter. Diyordu çünkü ben çok kötüydüm. Oğlumdan 3ay sonra eşimin babası vefat etti ve onun cenazesi kafamı toparlamama vesile oldu.

ne kadar oldu sizin. ? atlatabilmek için çeşitli şeyler deniyorum. işime döndüm. sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. spora döndüm. takviyelere başladım. psikolog desteği alıyorum. yaz tatili misafirler gezi rotaları vs. ile kendimi oyaladım. geçti mi hayır asla geçmiyor. ama yaşanabilir düzeyde genellikle. bazen kalbime cam parçaları batıyor , o camlar yetmez gibi birisi de avcuna almış sıkıştırıyor gibi. hala sokakta bebek arabalarını inceliyorum. aynı arabadan görünce aa bizim arabamızdan diyorum. benden sonra doğum yapanların bebeklerini görmeye hala pek katlanamıyorum. 7 ay bitti hala 'gençsiniz, bidaha olur' sözleri kalbimi parçalıyor. olur belki ama ilk kızım öldü ve artık yok. doktorum hazır olduğunda gel dedi ama henüz gidemedim. erteliyorum. 1 ayı geçmiş çağıralı daha gitmedim yeni erteleme sebeplerim var onu da yapayım gidicem :)sanırım içimde hala bir korku var. ilk kaybettiğim zamanlar hemen yeni bebek istedim ama şuanda inanılmaz korkuyorum . 1 kaybı daha kaldıramam gibi. ayrıca biraz daha mantıklı düşünüyorum ilk zamanlar istememin asıl sebebi yenisini ilkinin yerine koymaktı. hiç olmamış gibi hayatıma devam etmekti. itiraf etmesi çok zor ama bilinçaltımda istememin asıl sebebi buymuş diyorum şimdi. eğer nasip olur da bir daha anne olursam çocuğum şu anki halimden daha iyisini hakkediyor. en basitinden kaybettiğimiz ablasının yerine büyütülmemeli o ağırlıkla yaşamamalı.

Benim daha çok yeni birde bütün insanların sürekli yok daha gençsiniz olur lafları beni bitiriyor çünkü onlar aynı şeyleri yaşamamış ki nerden bilecekler bizim yaşadığımız şeyleri herkes aynı şeylerle sürekli sürekli kafa yoruyorlar ve benim artık düşünmekten başım ağrıdı gece rüyalarımı bile giriyor özür dilerim bu arada üstünden baya zaman geçmiş tekrar hatırlattım hiç unutmuyoruz ama insanlar sorunca sanki tekrar acısı tazeleniyor gibi bilmiyorum içim bir kor yanıyor sanki etrafım da sürekli herkes aynı şeyler… inşaallah bizim yavrularımız bizi cennette karşılayacak bizsiz cennete girmeyecekler şükürler olsun her halimize inşaallah en yakın zamanda sizin güzel haberlerinizi alırım biz genetik test felan gönderdik bakalım ona göre bir tedavi süreci ne gerekirse yapmayı düşünüyoruz ama ben ne zaman hazır hissederim ne yaparım bilmiyorum eşim istiyor dediğim gibi ama bunları yaşayan bizleriz

Benim eşim istemiyordu. Bir oğlumuz var o bize yeter. Diyordu çünkü ben çok kötüydüm. Oğlumdan 3ay sonra eşimin babası vefat etti ve onun cenazesi kafamı toparlamama vesile oldu.
Allah yavrunuzu size bağışlasın bizler için dua ederseniz çok mutlu oluruz iyi haberlerinizi bekliyoruz inşaallah

genetik testleri bekleyin mutlaka . belirsizlik insanı çok yoruyor. testleriniz çıkınca kontrollere başlarsınız. detaylı kan verin. benim hamileliğimde detaylı bakılmamış mesela. hiçbir vitamin değerimi bilmiyormuşum. en son testimde d vitamini fazlalığı vardı. ama doktorum vitaminlere devam et demişti halbuki. nasıl takviye kullanman gerektiğini kendin de bilirsin. her şey iyi olduğunda tek tek kapılar önünde açılacak inşallah. bir şekilde yaşamaya devam ediyoruz.

Doğru söylüyorsun hayat devam ediyor öyle yada böyle bir de şey var mesela sadece yaşayan sen değilsin herkes yaşıyor diyorlar ya gerçekten insanlar neden böyle ya anlamıyorlar bizi yada bilmiyorum tek teselli bu mudur yada yada bunun bi tesellisi var mı sizi çok iyi anlıyorum zaten bizi bizden başkası anlamıyor içimizi dışımızı ne hissettiklerimizi inşaallah sende en kısa zaman da toparlarsın bende aynı şekilde tekrar bebişlerimiz olur inşaallah sağlıcakla kal tabi ne zaman Allah nasip ederse ne zaman olursa kendimizi ne zaman hazır hissedersek yine buraya yazarız birbirimize

bizi bizden başkası anlamıyor. toksik iyi niyet söylemleri. çok zor ama kulağınızı kapatın. gerçekte çokta önemsedikleri biri değiliz. ayıp olmasın diye kendilerince iyi niyet göstergesinde bulunuyorlar. esasında kendi vicdanlarını rahatlatıyorlar. bazıları gerçekten önemsiyor anlıyorsunuz da zaten onları, canınız yanmıyor o kadar. artık o kadar yoruldum ki evet,öyle,nasip deyip geçiyorum. anlatmaya mecalim kalmadı. sevdiklerime kavuşacağım günü bekliyorum işte. ozamana kadar da dünyadaki sevdiklerim, bana ihtiyacı olanlarla yaşamaya çalışıyoruz.

Aynen öyle zaten şurda yaşayacağımız kim bilir kaç yılımız var zaten dediğiniz gibi bizi bizden başka anlayan yok iyi ki burda gelip bunları yazmışım biraz olsun içim rahatlıyor sanki çünkü kimse söylesek hep teselli hep teselli anlamayan bilmiyor ki arkadaşım ah ah öyle yani yine haberleşmek isterim sizlerle inşaallah iyi oluruz en kısa zamanda çünkü gerçekten buna ihtiyacımız var Öyle yani bu arada benim adım Eslem tanıştığıma çok memnun oldum sağlıcakla kalın yine gelip arada buraya dertleşmek isterim

BEN O GÜNLERİMİ BU sayfada aynı acıyı yaşayanlar sayesinde atlattım. hala da uğraşıyorum. birazcık bile bir faydam oluyorsa her zaman konuşmaya hazırım. çünkü benim ozamanlar çok ihtiyacım vardı.

Allah razı olsun bende şuan ağlıyorum kendimi hiç iyi hissetmiyorum kalbim sıkışıyor sanki

Allah razı olsun bende şuan ağlıyorum kendimi hiç iyi hissetmiyorum kalbim sıkışıyor sanki
Merhaba bende bebeğimi erken doğumla 28 haziranda kaybettim. 3 gün yaşadı gördüm ve asla unutamıyorum. 2 ay bitti. Zaman hem çok hızlı hem de asla geçmiyor. Sizin sezeryan mı oldu. Bana bu acı sadece Bi daha bebeğim olursa geçecek gibi geliyor ama en az 1 sene diyor doktorlar. Zaman nasıl geçiçek bilmiyorum. Zaten korku da var. Ben doğumda kendim de ölümden döndüm. Doktor beni zor kurtardığın söyledi. Bebeğim plasentadan ayrılmış. Kanamamı durduramadılar çokmuğraştılar doğum sonrası. Yaşadıklarıma rağmen sadece bebeğimin yokluğu canımı acıtıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…