Bebeğini kaybedip sezeryan sonrası hamile kalmak isteyen anneler...

Otopsi sonucu ne cikti canim ? Benim doktor panik degildi üzgûndü çok uzgun gorunuyordu. Beni teselli etti kisa cumlelerle de olsa. Sordugum her soruya yanit verdi eşime de ayri anlatmis. Ama hep ayni seyi soyledi eşime de bana da. Bu túr ölûmlerin sebebi bilinmiyormus ben de bilmiyorum bunu neyin tetikledigini dedi.
Otopsiye göndermedik araştırmalarıma göre de (emin değilim) plesentadan yada göbek kordonundan alınan örnekler gidiyormuş ama bana bebeğin tamamının gittiğini söylemişti dr cum eşime de kordonda kanama odakları var dı demiş ameliyata girmeden öncede bana dopler baktı eğer kordondan ayrılma olsaydı orada görünürdü ve orda söylerdi banada diyebilirdi kordondan ayrılmış yada rapora kordondan ayrılma yazabilirsin en azından sebebini bilirdim kontrole gittiğimde de takdiri ilahi değip parladı birden o zamanda diyebilirdi kendide bal gibi biliyor hatasını neyse ben yine çoştum

Merhaba hanımlar ben size ufakta olsa umit olabilmek adına yazıyorum 16 aralikta 38 haftalik ölü doğum yaptim sezeryan oldum bebegim hipoplasik sol kalp sendromu olduğunu öğrendikten son ay da doğunca ameliyat hayali kurarken karnımda öldü. 1 yıl kesinlikle yasak dendi. Ama yaşayan bilir o piskolijiyi eşimle konuşup risk alıp tekrar denemek istedik bize bunun çok iyi geleceğini biliyorduk ve 2 ay sonra hamile kaldım. 5 aya kadar herkesten gizledim suan 34 haftalık gebeyim kucagima almak için gün sayıyorum allahim nasip ederse. Sadece bana eşime ve aileme gelen en güzel deva oldu bu bebek. Diğer türlü atlatabilcegimi düşünmüyordum .sizin için de rabbim hayirlisini versin kucaginizi boş birakmasin
gerçekten bana da bir üm,t oldu malesef biz bebegmzn neden hasta oldugunu da bilmiyoruz daha dıgrusu hastalıgı ne onu da bilmiyoruz otopsi sonucu bekliyoruz sonuç sonrası ben de detaylı bir muayene ile doktor onayıyla hamile kalmak istiyorum
allahım sağlıkla kucagımıza almayı nasip etsin....

Allah sabır versin zor bir süreç olmuş. İnşallah hayırlı bir şekilde tekrar bebeğiniz olur ve sağlıkla kucağınıza alırsını. Sezeryan doğumdan bir sene sonra tekrar hamile kalan çok arkadaşım oldu. Yüreğinizi karartmayın.
Bende kısa sürede hamile kalanlardanim herkesin aynı olcak diye bir şey yok ama benim doğum çok güzel geçti ilkin aksine 2.daha Kolaydı hiç agrim olmadi ayaklandim belkide piskoljik bebek heycanindan bilemyorum ama bej tavsiye ediyorum

Herkesin hikayesi farklı ve ayrı ayrı zor ve üzücü Rabbim hepimizin yardımcısı olsun bende 2 buçuk yıl sonra hamile kalmıştım dış gebelik geçirdim sezeryan la aldılar doktor 3-4 ay korun dedi bana normal doğum yapmayı çok istiyordum sezeryan olunca normal doğum yapılamıyor gibi şeyler okudum kızlar normal doğum yapamayacammı ben bide tüp bebek de yaptırmam gerekebilir benim ondada sezeryan oluyormuş çok mu zorlu olur nasıl olur bundan sonra sı tekrar hamile kalırsam üç dört ay sonra şubat gibi tekrar başlayacaz bebek denemesine

polikistik over hastası olarak galiba hamile kalamayacağım diye düşünürken harika bir doktorla tanıştık.sana tüp bebek yapmayacağım eşinin spermlerinde de sende de sorun yok bir ilaç vereceğim ve 6 ay içinde hamile kalacaksın dedi..ve dediği gibi 3. ayımızda hayatımızın en güzel haberini aldık.. hiç ümidim olmayarak yaptığım testte hamile olduğumu gördük ..
  • 26. haftamızda bebeğimizin kalbinde aşırı parlaklık , kemiklerinin bazısının 20.haftada bazısının 22. bazısının 19.haftada kalması sebebiyle karnımda bebeğimin kalbinin durdurmak zorunda kaldılar.. ikili testimiz kötü çıkınca cvs yaptırdık hiç bir sorun yoktu... organ taramasına büyük bir mutluluk ve heyecanla gittik başta akondroplazi olabilir dediler.. doktor doktor gezdik kimisi sen az yemişsin çocuk büyümemiş dedi..yedim yedim yine gittim.. en son malesef acı gerçekle karşı karşıya geldik bebeğimizin kalbi de hastaydı.. 1 hafta boyunca aldıracağımız kesinleşip üniversite randevusunu bekledik ve karnımdaki bebeği öldüreceğimi bile bile geçti o günlerim. daha önce hareket etsin diye kendimi üzerken şimdi her hareketinde ağlıyordum...üniversite hastanesinde bebeğin kalbine bakan profesör 15.000 gebeye bakmışımdır kalbini böyle gördüğüm 3.bebek dedi.. diğerleri doğurdu ama kemikleri hasta değildi dedi..
    40 gün önce heyet kararı ile bebeğimizin alınmasına karar verildi.. gözümün önünde kalbini durdurdular kızımın..
psikolojik olarak dayanamayacağımı düşünerek sezeryanla aldırdım bebeğimi.. ve sonrasında ertesi gün asistan doktor prosedürleri okurken 40 gün ilişkiye girmenin 2 sene de hamile kalmamın yasak olduğunu söyleyince bir de bunun için ağlayıp üzülmeye başladık..
kocam da ben de bizi teselli edecek tek şeyin yeni bir bebek olduğunu düşünüyorduk..
sezeryandan 15 20 gün sonra kanamam biraz azalınca jinekolga gittim ve sezeryan yaptırdığım için biraz kızdı hadi yapışma olduysa, tüplerde tıkanıklık olduysa dedi.. daha önce polikistik over tedavisi ile hamile kalmıştım ne zaman tekrar hamile kalabilirim diye sordugumda şimdi muayene etmek anlamsız kilo verip , bebeğinin otopsi sonuçlarını ve gen testi sonuçlarını alıp gel dedi ... var gücümle anne olmak için zayıflıyorum otopsi sonuçlarını büyük üzüntüyle bekliyoruz.. ve bir an evvel jinekolojik muayeneye gidip aydınlanmak istiyorum...

sezeryan sonrası kısa sürede hamile kalan arkadaslardan tecrübelerini paylaşmasını rica ediyorum...
Merhaba 2020 Ocak da 4 aylık gebeliğim de normal doğum ile kayıp yaşadım…doktorum 3 ay verdi Nisan da tekrar hamile kaldım boş gebelik ile kürtaj oldum… Kürtaj sonrası hemen hamile kalınabildiğini söyledi ama ben kilo verip Ağustos’ ayını bekledim… 2021 Şubat ta erken doğum ile yine bebeğimi kaybettim… Sezaryen oldum… Doktor Eylül de korunmayı bırakabilirsin dedi…
6 ay veriyorlar yani … Tabi öncesinde bütün tahlillerimi yaptırdım… pırtılaşmaya meyil çıktı. Ekimde şükürler olsun tekrar hamile kaldım 9 haftalık şuan inşallah sağlıkla kucağımıza alırız ömür boyu yanımızda olurlar… Kan sulandırıcı iğne başladım ama bu sefer…
Neden kaybettim kısmını bilmiyorum Eşim süt kesme ilacı almaya gitmişti çocuk doktoru geldiğinde neler dedi hiç birini hatırlamıyorum çünkü o kadar çok sakinleştirici vermişlerdi ki… Aslında yaradan yaşatmak isterse 600 gr lık bebekler yaşıyor…
Sizi çok iyi anlıyorum… İnsanı en çok rahatlatacak şey teslimiyet oluyor … kabullenmek …
Dediğiniz gibi tek iyi gelecek şey umut etmek tekrar biran önce hamile kalma istediği… ama şimdide farklı bir korkusu var… fazla hapşırsam hemen bir şey olmuşmudur diyorum… Öyle zor ki …
Önceden ultrasona gittiğimde hep çekim yapardım doktorum çekecekmisim dediğinde yok diyip ağlıyorum … Herşeyi hazırdı resimler bile çektirildi doğum öncesi … şimdi ise bir bez bir tulum giderim diyorum… Dayanması güç ama Allahın takdiri…

Merhaba 2020 Ocak da 4 aylık gebeliğim de normal doğum ile kayıp yaşadım…doktorum 3 ay verdi Nisan da tekrar hamile kaldım boş gebelik ile kürtaj oldum… Kürtaj sonrası hemen hamile kalınabildiğini söyledi ama ben kilo verip Ağustos’ ayını bekledim… 2021 Şubat ta erken doğum ile yine bebeğimi kaybettim… Sezaryen oldum… Doktor Eylül de korunmayı bırakabilirsin dedi…
6 ay veriyorlar yani … Tabi öncesinde bütün tahlillerimi yaptırdım… pırtılaşmaya meyil çıktı. Ekimde şükürler olsun tekrar hamile kaldım 9 haftalık şuan inşallah sağlıkla kucağımıza alırız ömür boyu yanımızda olurlar… Kan sulandırıcı iğne başladım ama bu sefer…
Neden kaybettim kısmını bilmiyorum Eşim süt kesme ilacı almaya gitmişti çocuk doktoru geldiğinde neler dedi hiç birini hatırlamıyorum çünkü o kadar çok sakinleştirici vermişlerdi ki… Aslında yaradan yaşatmak isterse 600 gr lık bebekler yaşıyor…
Sizi çok iyi anlıyorum… İnsanı en çok rahatlatacak şey teslimiyet oluyor … kabullenmek …
Dediğiniz gibi tek iyi gelecek şey umut etmek tekrar biran önce hamile kalma istediği… ama şimdide farklı bir korkusu var… fazla hapşırsam hemen bir şey olmuşmudur diyorum… Öyle zor ki …
Önceden ultrasona gittiğimde hep çekim yapardım doktorum çekecekmisim dediğinde yok diyip ağlıyorum … Herşeyi hazırdı resimler bile çektirildi doğum öncesi … şimdi ise bir bez bir tulum giderim diyorum… Dayanması güç ama Allahın takdiri…

Süreçlerimiz o kadar zor ki
Allahım sağlıkla bebeklerimizi kucağımıza almayı nasip etsin... Benim de şu an 4 ay oldu bakalım doktor kontrolune gideceğim rahmin durumuna bakacaklar insallah kısa sürede sağlıkla acılarımızı unutturacak mutluluklar yaşarız...

• Beğen
Reactions: U17
Merhaba hanımlar ben size ufakta olsa umit olabilmek adına yazıyorum 16 aralikta 38 haftalik ölü doğum yaptim sezeryan oldum bebegim hipoplasik sol kalp sendromu olduğunu öğrendikten son ay da doğunca ameliyat hayali kurarken karnımda öldü. 1 yıl kesinlikle yasak dendi. Ama yaşayan bilir o piskolijiyi eşimle konuşup risk alıp tekrar denemek istedik bize bunun çok iyi geleceğini biliyorduk ve 2 ay sonra hamile kaldım. 5 aya kadar herkesten gizledim suan 34 haftalık gebeyim kucagima almak için gün sayıyorum allahim nasip ederse. Sadece bana eşime ve aileme gelen en güzel deva oldu bu bebek. Diğer türlü atlatabilcegimi düşünmüyordum .sizin için de rabbim hayirlisini versin kucaginizi boş birakmasin
Dikişlerin ağrıdımı yada riskli miydi kaç haftalık da doğum yaptın

Oyle düsunmeyin bende 2 yıl tedavi gördüm aşılama yaptm olmadi tup bebeğe basliyacagmz ay regl beklerken ogrendim ilk bebegimi. 2.hic böyle kolay olmaz dedim doktor 6 ay 1 yıl arası bekle dedi bende dedim ben başlıyım zaten olmuyor bulur ozmani derken cok afedersin tek denemde Allah nasip etti tekrar ve şok oldum. Regl günü regl oldu sandm kanamam geldi ama busefer uzun sürdü 1 ayı geçti doktora gittigmde ise gebesin dedi .tam bi mucize.Allah bi yerden alıyor ama bi yerdende vermesini biliyor inan lütfen
Zorluklaeı oldumu dikişler de ağrı kaç haftalık da doğum yaptınız

Merhaba cennet kuşu anneleri. Bende 38 yaşındayım 10ay önce kaybettim bebeğimi. 37+5 de planlı sezeryana girdim ameliyat sırasında oğlumun eşinin damarı kesildi o sıra oksijensiz kaldı.hemen yoğun bakıma koydular ama miniğim 4gün dayandı.büyük oğlumda gittiğim doktora gitmiştim. Allah sebep olanları korktuğuyla sınasın. Ben 4.ayımda başka bir doktora gittim oda bana direk korunma dedi. Hatta dikişlerime sonra baktı ve iyi durumda dedi. Beklemedeyiz olmadı şu zamana kadar nasip kısmet nezaman ise. Ama doktorun söylediği stres üzüntü olduğu için olmuyor

X