Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.630
Kızımın çok gaz sıkışması vardı bu yüzden göbek fıtığı oldu canım kızım ya çok çekti gazdan sonradan bitkisel ilaç bulduk şükür onunla rahatlamıştı 😔

6 aya kadar ek gıda verememek sütümün yetmeyip hep karnının aç boş olması ve alerjik olduğu İçin tüm mamaları kusması

Çok ciddi anlamda memeyi ve beslenme reddi gaz hiç saymıyorum.aylardır memeyle kavga dövüş aklımı yitirecektim az daha

meme redddi + kolik olması.
9. ayını bitirmek üzere 20 günlükken bu yana uykuda emzirdim artık istemiyor.
baya beslenmesi sıkıntılı bi bebekti

Ben kızımı büyütürken en çok gündüz uykusu konusunda zorlandım. Hiç bir iş yaptırmazdı gündüz :)

İlk 5 ay gazdan çektik ve uyku sorunuydu. Uyku hala devam sorun :KK43:

KAYNANA. sürekli akıl vermeler; çocuk doymuyor, annesi meme istiyor, kuçakta tutma alışmasın, üşüyo bu, kaç kere sıçtı, sıçamıyo mu...
Hata sizde ne diye kabul ediyorsunuz ki evinize? Bir kez gelir görür gider yani. Fazla samimiyet bunlari doğuruyor işte.

Bebeklerinde uyku problemi olanlar,çocuğu suanda 7,9,10,15 yasında olan anneler cocuklariniz da hala uyku problemi var mi?
Yoksa nasıl çözdünüz?
Bebeklerin az cok neden uyumadıklari bellidir ama hersey normalken de uyumayan bebekler var..
Eskilerin inanılmaz cahil olduklari icin ben hala uyumuyorum ve sebebi bilinmiyor bile. Doktor doktor gezdim cocugumunda benim gibi olmasindan korkmuyor degilim.

Bebeklerinde uyku problemi olanlar,çocuğu suanda 7,9,10,15 yasında olan anneler cocuklariniz da hala uyku problemi var mi?
Yoksa nasıl çözdünüz?
Bebeklerin az cok neden uyumadıklari bellidir ama hersey normalken de uyumayan bebekler var..
Eskilerin inanılmaz cahil olduklari icin ben hala uyumuyorum ve sebebi bilinmiyor bile. Doktor doktor gezdim cocugumunda benim gibi olmasindan korkmuyor degilim.
Aynı uyku problemi bende vardı.
Uyku evrelerimde atlama var bu sebeple rem uykusu evresi çok kısa sürüyor ve vücut dinlenmiyor, bu sebeple uyuyunca saatlerce uyumam gerekirdi, adeta yarı ölü gibi yatıyor olurdum.
Uyanınca kamyon çarpmış gibi bir baş ağrısı, 2 saate yakın süren sersemlik, suratıma darbe almışım hissi vs, gerçi bu hala geçmedi
Uyumama sürem ise 72 saat, kayış kopmuştu sonra zaten😂

bir sürü ilaç kullandım ama aptallaştırdıklarını farkedip bıraktım.
Bazı geceler yine yaşasam da yaşla mı iki çocukla mı alakalı bilemiyorum, yatağa girince 20 dk hatta bazen oturduğum yerde uyuyakalma durumum oluştu.
Çok mutluyum😂

Çocuklar tabi ki bana benzedi ayrıca, gece milyon kere uyanmalar, uzun derin uykuları yok, geç uyurlar ve uykuya geçiş süreleri koca eşek olmalarına rağmen hala destekle, emzik, kol mıncırma, ayakta sallama, masal okuma vs ile.
Hala iyi geceler deyip yatağına yatıp, bir iki döneleyen çocuklarım yok.
Kaldı ki yataklarına bile 1 aydır yatıyorlar, buna şükür😂

Aynı uyku problemi bende vardı.
Uyku evrelerimde atlama var bu sebeple rem uykusu evresi çok kısa sürüyor ve vücut dinlenmiyor, bu sebeple uyuyunca saatlerce uyumam gerekirdi, adeta yarı ölü gibi yatıyor olurdum.
Uyanınca kamyon çarpmış gibi bir baş ağrısı, 2 saate yakın süren sersemlik, suratıma darbe almışım hissi vs, gerçi bu hala geçmedi
Uyumama sürem ise 72 saat, kayış kopmuştu sonra zaten😂

bir sürü ilaç kullandım ama aptallaştırdıklarını farkedip bıraktım.
Bazı geceler yine yaşasam da yaşla mı iki çocukla mı alakalı bilemiyorum, yatağa girince 20 dk hatta bazen oturduğum yerde uyuyakalma durumum oluştu.
Çok mutluyum😂

Çocuklar tabi ki bana benzedi ayrıca, gece milyon kere uyanmalar, uzun derin uykuları yok, geç uyurlar ve uykuya geçiş süreleri koca eşek olmalarına rağmen hala destekle, emzik, kol mıncırma, ayakta sallama, masal okuma vs ile.
Hala iyi geceler deyip yatağına yatıp, bir iki döneleyen çocuklarım yok.
Kaldı ki yataklarına bile 1 aydır yatıyorlar, buna şükür😂

Aha aynı ben. Uyaninca o bas ağrısı zaten var ya anlatılmaz yaşanır. Bende baya 40 saatlere kadar neredeyse uyumazdim. Uyuyunca da baya uyurdum hala öyle 🤣😁😁
Bende bir sürü ilac kullandim ve yeter yaa dedim
Fibromiyalji dediler uykusuzlukla bağlantılı dediler
Insan uyumayinca zaten orasi burası ağrıyor
Doktor doktor gezdim 🤣🤣
Yataga girdigimde saat 1 diyelim sabah 5 e kadar telefon sarji bitti bitecek neymis telefonla ugrastigim icin uyumuyormusum🤣🤣🤣
Suanda bana baya moral oldu mesajin canim
Demek oturduğun yerde uyuyakaliyorsun bana da oyle olabilir. Insallah 🤣🤣🤣

Peki yataklarina bir aydır yatan bu minnoslar nerede yatıyorlardi ki? Seninle birlikte mi?
Ya belki onlar okula başlayınca anneeeeee cok uykum geldi diyip devriliverirler
Esasen bende sanki ilkokulda uyuyordum
Yani hepi topu 7 8 sene uyudum ortaokulla birlikte iste.

Lisede tabiki başladı yine uyumamalar derste uyumalar🤣😁😁

Anneliğin en zor kısmı uykusuzluktu benim için kızım 4 yaşında hala gündüz uyuyup gece az uyuyan bir çocuk:KK43:((Ne akla 2.düşünüyorum acaba:anne::KK76::halay:

Anneliğin en zor kısmı uykusuzluktu benim için kızım 4 yaşında hala gündüz uyuyup gece az uyuyan bir çocuk:KK43:((Ne akla 2.düşünüyorum acaba:anne::KK76::halay:

Ilkinde hic bisey anlamamism ikinci uykusuzluk mahvetti beni 7 aylik hala uyumuyor napicam hala bilmiyom valla uykusuzluğun insani öldürmediğini ANNE olunca anladım

X