Anket Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

Bebeğinizi büyütürken sizi en çok ne zorladı ?

• Ankete Katılan
    1.595
Bende yemek yedirirken çıldırıyorum nedense verdiklerimi ya ağzından geri döküyor ya yemiyor ya ortalık batıyorr yemek yedirmesi tam bir ölüm
İki kızım var ikisinde de aynı sorun yemek yedirmek zulüm napalım canları sağolsun da öyle böyle büyücekler

Valla beni sadece eşim zorladı🤦‍♀️ Bebeğim melek misaliydi gazı olmadı ne versem yedi yatırdım uyudu ama eşim bir türlü memnun olamadı🤷‍♀️ Uyuttum niye bu saatte uyuttun, biraz oynayalım dedim niye hâlâ uyutmadın, ek gıda döneminde mamasının her şeyini kendim hazırladım heh modern anneliği tuttu, hazır konserve aldım yapmak zor mu geldi, kalın giydirdim çocuk pişecek, ince giydirdim çocuk üşüyecek🤦‍♀️ Yani ne yapsam tersini isteyen bir eşe sahibim çok zor geçiyor anneliğim ama sebebi maalesef sadece eşim🤷‍♀️ Tabi bunlara rağmen ben sadece kendi istediklerimi yapıyorum farklı bir şey istediğinde sen yapabilirsin ben böyle yapıyorum deyip geçiyorum artık👸

Yalnızdım ıkı dakıka bıle kendıme vakıt ayıramıyodum. Merkete tek basıma gıtmek benım ıcın buyuk bır meditasyondu. Sımdı hersey unutuldu tabıkı.
Ben de öyleyim yalnız başıma bakıyorum ama daha güzel sanırım bütün deneyimleri ediniyorsun ama destek cok önemli bazen kendine zaman ayırmak harika geliyor ama sonra bebeğimi özlüyorum:) beş dk özlüyorum zaten onla yanında hazırlanıyorum cok huysuz bizim bebekte yanına al makyaj malzemelerini kıyafetlerini hazırlan ağlasada dışarı cık gez onunla geçiyor bu dönemlerde inan 🙏🏼

Gaz problemi. O ağlamalarıilk günkü gibi aklımda. gecenin bir yarısı bindik arabaya hastaneye gidiyoruz niye bu kadar ağlıyo saatlerdir susmuyor diye. Yolda uyudu. Sonra anladık ki arabada uyumayı sevdi. Ne zaman gaz sancısı çekse geceleri, bir tur atıp eve gelirdik

Gaz problemi geçecek değil mi anneler :KK43: bende kolik olduğunu düşünüyorum artık yavrumun inşallah rahatlar o kadar çok ağlıyor ki ve genel olarakta ağlamayı seviyor sanırım

Gaz problemi geçecek değil mi anneler :KK43: bende kolik olduğunu düşünüyorum artık yavrumun inşallah rahatlar o kadar çok ağlıyor ki ve genel olarakta ağlamayı seviyor sanırım
Benim oğlum da öyleydi sürekli ağlıyordu hic durmadan, şimdi 20 aylık hala bazı şeylere tutturup ağlıyor. Ama hic olmazda konuşup ikna edebiliyoruz çoğu zaman.

Merhaba arkadaşlar 1 ve 5 yaşında oğlum var kıyafet ihtiyacımız var lütfen yardımcı olur musunuz

Kesinlikle uyku ve eşim :)) uykuya geçiş süreci beni bitiriyor bir saat dönüyor sağa sola , eşim de sağolsun mama yedirme alt değiştirme banyo uyku vs hiç anlamaz , keşke anlasaydı yardımcı olurdu , bu sabah elma yerken boğazına kaçtı ciddi bir şey değildi ama eşim kendisini banyoya kilitledi korkudan ne yapacağımı şaşırdım tek başıma

bizim uyku sorunumuz yoktu gece sabaha kadar uyurdu herkes oh ne güzel derdi , gel gelelim en çok emme proplemimiz oldu , daha bir günlük bebekken beni itti memeyi almadı kafasını geri attı hep ama açlıktan ağlıyordu buna ragmen memeyi almadı.
sütümü sağdım benden uzaklaşmasın diye biberonla değil kaşıkla verdim.
sütüm çok fazlaydı ama çocuk emmiyordu benim sütler emmeyince boşa akıyordu.
sağdım biriktirdim hep
bu şekilde olmasına rağmen iki yaşına kadar sütümü verdim uğraştım
toplamda bir kutu mama yemedi, bazen sağdım kaşıkla verdim bazen uyurken uyku sersemi mememi verdim ağzına öyle böyle bir şekilde uğraştım

ama bunların hiç biri ;
-neden emmiyor?
-niye kaşıkla veriyorsun?
-seni istemiyorsa süt annesi bulalım ,
-niye bireronla veriyorsun?
-sütün yok mu senin
-aaa anne sütü çok önemli, vs..
gibi çevreden duydugum yaralayıcı sözler kadar zorlamadı beni

tamam anne sütü çok önemli ama sonuçta anne sütü almayan çocuk ölmüyor , şimdiki aklım olsa evet yine uğraşırdım çocugum için ama kendimi bu kadar yıpratmazdım, insan yeni doğum yapmış çok duygusal hassas oluyor tecrübesiz oluyor milletin çocuklarını görürdüm annesinin kokusunu alınca rahatlayan kuzu gibi emen ama benimki emmezdi , benim ki kafasını geri atardı çocugun yüzünü bile kendime döndüremezdim ben emzirecek sanıyordu heralde kafayı arkaya atardı ,
bu çocuk beni istemiyor derdim ağlardım

en çok bunlar zorladı beni
Aynı şeyleri yaşamaktayim bebeğim 2aylik çıldırmak üzereyim emzirme eğitimine bile gittim olmuyor mama istiyor nasıl geçecek bu dönem hiç bilmiyorum

biraz huysuz hele hasta olduğunda çarpı on. çok diikat ediyoruz hasta olmması için.

Yemek eşim ve kayınvalidem. Sutum az geldi yiyemiyordum kayınvalidem oglumu elimden alip duruyor emziriyorum uyudu doydu o diyip aliyor sinirimden deliriyordum esimlede tartisyorduk o yuzden bebek doymuyormua agliyor gece sabahlara kadan kayınvalidem doyuyor diyo ben doymuyor diyorum. Yemegimi kendim yapiyorum sinirimden yemiyorum. Oooofff cok zorlayici bir dönemdi.🤯 Simdi 8 aylik şükür bir sorunumuz yok ama simdide dis cikacak galiba huzursuz biraz bu gunler

Eşim desen o bir yandan uyutuyorum neden uyutdun . Bezi değiştirmeye çalışırken usuttun bebegi, aglarsa neden aglatiyorsun her gun azar isitdim esimden bebegim iyidi sadece 1 ay kadar sutum az geldi son zamanlar ağladı ama sonra mamaya başlayınca doydu uyudu bebegim

Uyku.. Ya ben beceremedim ya da benim bebeğimin uyku ile sorunları var. 15 aylık oldu ama hala uyku problemi yaşıyoruz çünkü emerek uyuyor :KK43: Allah bütün annelerin yardımcısı olsun eşimin pimpirikliliği ve her şeyi bilirkişi gibi dikte etmesi de beni ekstra yordu. doğumdan önce ağzının içine baktığım gözümle sevdiğim eşimden öyle bir soğudum ki Allah biliyor

X