Bebeğinizin Gelişimi Için Her önerilen Ilaci Kullaniyomusunuz?

E

EU2

Ziyaretçi
sağlıklı günler hamişler.
24 haftalık hamileyim.Maşallah bebeğimin gelişimi iyi.Doktorum son kontrolde demir ilacı yazdı.aslında ben bebeğimin annelerimiz,ninelerimiz gibi kimyasalla iletişim kurdurmadan doğal bir şekilde gelişmesini isterdim.Sanki eskiler ilaçlamı doğdu ve onlar daha sağlıklı.Ama benim içim rahat etmiyo.Doktor önerdiğine göre almam lazım gibi zorunluluk hissediyorum.
Doktor 2 aylıkken düşük tehlikesi için ilaç önermişti.Aldım 2 defa kullandım ve attım.Bebeğimi kimyasallara çok maruz bırakmak istemiyorum.Zaten Allah korusun bebekte bir kusur varsa Allahın bebeğimi düşürmesi daha hayırlıdır diye düşündüm.
Çok şükürde bebeğimi Allah korudu,düşürmedi.
Fakat bu sefer bebek için demir gerekli diye düşünüyorum ama hala ilacı kullanmada kararsızım.
Sizler her verilen ilacı kullanıyormusunuz.Önerilerinizi bekliyorum

sağlıklı günler hamişler.
24 haftalık hamileyim.Maşallah bebeğimin gelişimi iyi.Doktorum son kontrolde demir ilacı yazdı.aslında ben bebeğimin annelerimiz,ninelerimiz gibi kimyasalla iletişim kurdurmadan doğal bir şekilde gelişmesini isterdim.Sanki eskiler ilaçlamı doğdu ve onlar daha sağlıklı.Ama benim içim rahat etmiyo.Doktor önerdiğine göre almam lazım gibi zorunluluk hissediyorum.
Doktor 2 aylıkken düşük tehlikesi için ilaç önermişti.Aldım 2 defa kullandım ve attım.Bebeğimi kimyasallara çok maruz bırakmak istemiyorum.Zaten Allah korusun bebekte bir kusur varsa Allahın bebeğimi düşürmesi daha hayırlıdır diye düşündüm.
Çok şükürde bebeğimi Allah korudu,düşürmedi.
Fakat bu sefer bebek için demir gerekli diye düşünüyorum ama hala ilacı kullanmada kararsızım.
Sizler her verilen ilacı kullanıyormusunuz.Önerilerinizi bekliyorum

ben de senin kadar hamişim canım ben de senin gibi düşünüyordum ama daha bir aylıkken folik asit verdi doktor onu kullandım sonra 3.ayda vitamin ekledi ben biraz kilo vermiştim heralde gözüne zayıf göründüm:)daha sonra da balık yagı ve demir ilacı verdi.şimdi her sabah onları kullanıyorum ama rahatlıkla kullan canım öyle bahsettiğin gibi kimyasallar yok içinde gerçi ilacın markasına fln da bağlı ama doktorun en iyisini vermiştir zaten sana bence güven ona o kadar dert etme.ayrıca bebeğini kaybedecek olsaydın ilçları kullandığın halde de kaybederdin,sonuçta senin kullandığın ilaç allahtan daha güçlü değil ya o almak istediğini alır vermek istedğini verir.dediğim gibi doktorun verdiyse rahat ol kullan bence yalnız demir hapı dışkıyı kapkara yapıyor:)çok komik oluyor haberin olsun görünce şaşırma..kolay gelsin sağlıklı ve mutlu hamilelik ve kolay doğumlar dilerim.

arkadaşlar o ilaçlar bebek için degilki sizin için bebek zaten öyle yada böyle sizden alacak ihtiyaclarını maksat sizin sonradan sorun yaşamamanız ve hasta olmamanız ben cok memnunum aldıgım ilaçlardan 1 kere bile hastalanmadım hamileligim süresince.. yani siz o ilaçları alsanızda almasanızda bebege cok bi faydası yok Allahım zaten ona göre yaratmış bizi afacanlar bütün ihtiyaclarını bizden karşılıyolar:)

özellikle demir ilacı önerdiyse doktorun bence kullan.
demir kansızlık rastlandığında veriliyo.
belli etmese bile, seni çok halsiz bırakır, sürekli uyumak istersin, tansiyonun düşük olur.
ama ilacıını kullanırsan kendini daha zinde hissedersin.
bende 16. haftanın sonundayım 1 aydır demir ve vitamin birlikte kullanıyorum..

Kesinlikle kullanman gerekiyor canım..demekki demir eksikliğin varki vermiş doktorun..ben progestan günde 3,folik asit günde 3,ve kan hapı günde 1.birde troid için 2 adet.toplam 9 tane hap:KK43: ama gerekli olduğunu biliyorum canım..
özellikle folik asiti kimse ihmal etmesin..

canım ben sadece demir ilacı kullanıyom onun dışında ne bir vitamin ne bir kalsiyum xdrum önermiyo çünkü onları doğal yoldan alabiliyosun ama hem sana hem bebişe yetecek demiri doğal olarak imkansız gibi bişiymiş o yüzden demir takviyesi gerekşli sadec e kansızlık değil başka olabilecek şikayetleride önlüyor canım mutlaka al
ve gece yatrken al mümkünse bol sıvı ile al
ve gecede portakal suyu iç c vitamini demir emilimini artırıyo
kalsiyum ise azaltıyo yani sütü gece içme

kullanmamazlık yapma bence canım...demir eksikliğinden bebek kaybedilebiliyor..çok oluyo bu tür şeyler,Allah korusun.niye tedbirielden bırakasın ki...hemen hepimiz kullanıyoruz...

Sadece Folic Asid kullanıyorum.yerimseniben
Gebe kalırsam da eğer gerekli görülürse demir preparatlarından kullanırım.sengözlerimebaksanab
Ama diğer vitamin ya da multivitamin kombinasyonlarını kullanmayı istemiyorum.:1closedeyes: Zira çok gerekli olursa mutlaka.
Bunun yerine dengeli ve sağlıklı besleniyorum.:teytey:

X