Bebek Aylık Gelişimi, Aşı Takvimi Bebek arka kafasi düz?

Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri

68siradanbiri68

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2020
25
10
30
Kizlar 31 günluk bebegimin arka kafasi duz olmaya basladi. Geceleri sirt ustu yatiyor gunduzler saga sola yatiriyorum. Ama yinede arka kafasi sekli bozuldu duz olmaya basladi. Sizve ne yapabilirim ne yapmam lazim? Guzel arka kafasi olsun istiyorum. Duz kafa guzel olmuyor malesef bebeklerde. Yardimci olursanir sevinirim❤️

Kafa üstü yatmasını engelleyin hem kusması yönünden tehlikeli daha başını çeviremez hem öyle yatmaya devam ederse kalıcı olma ihtimali oluyor.
Yapmanız gereken dönüşümlü sağ-sol yatırmak. Günde 5-10dakika yüzüstü vakit geçirmek. Ayı ilerledikçe yüzüstü kalma süresi artabilir.

Üstteki üyenin söylediği gibi gece boyunca sırtüstü yattığı için öyle olmuş.. gece bile emzirdiğiniz zaman bir sağa yatırın bir sola doğru gündüz yüz üstü bir süre öyle durabilir... Sırt üstü yatırsan da kafasını mutlaka sağa veya sola çevirin. Çok tehlikeli diğer türlü kusmuğu onu boğabilir. Birde yastık kullanıyorsanız belinden yukarısı yüksek olacak şekilde yatırın.

Kizlar 31 günluk bebegimin arka kafasi duz olmaya basladi. Geceleri sirt ustu yatiyor gunduzler saga sola yatiriyorum. Ama yinede arka kafasi sekli bozuldu duz olmaya basladi. Sizve ne yapabilirim ne yapmam lazim? Guzel arka kafasi olsun istiyorum. Duz kafa guzel olmuyor malesef bebeklerde. Yardimci olursanir sevinirim❤️
Merhaba bebeginizin kafasının arkasi duzeldi mi acaba?Neler yapmistiniz düzeldiyse benimde arka kafa duz ve sola doğru basık oldu.

X