Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için evde yapabileceğiniz cilt bakım maskeleri

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
az önce bu maskeyi uyguladım.cildim yumuşacık oldu kızlar.zemuszemus
tarifi veren arkadaşa teşekkürler opuyorumnanaktan

bunlar işime yarıycak gerçekten çok sağol :) ama benim burnumun etrafı yağlı oluyor sadece gerisi kuru ne yapabilirim bunun için?

arkadaşlar benım tavsiyem e vitamini. her akşam cildinizi kullandıgınız temızleme jelı tonık ıle temızleyın.nemlendırıcı kremınızı sürün ve extra olarak evicap e vitamini deneyın.eczanelerde satılıyor fiyatı cok uygun.saf e vitamini kapsül içinde.her akşam bir kapsül cildinize sürün. e vitamininin cildi besleme ve yenileme özelliğini göreceksiniz.

bebek gibi bir yuz icin..

ıste size bebek gibi bir yuze sahip olmanin yollari. Evde kolayca bulabileceginiz malzemelerle hazirlayabilecegini z bu karisimlari deneyerek farki gorebilirsiniz.

Yuz icin nemlendirici maske

malzemeler: Yumurta sarisi + sut
hazirlanisi: Bir kapta yumurta sarisi ve bir kasık sutu karistirin. Bu karisimi yuzunuze yayin, uzerini ince bir bezle orterek on bes dakika bekleyin. Ardindan kagit mendille silerek temizleyin. Daha sonra sirasiyla, ilik ve soguk suyla yuzunuzu yikayin.
Ne ise yariyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin icin birebir. ıcinde bulunan yumurta sarisi cildinizi beslerken, sut nemlendirecek, yumusaklik verecek ve sıkilastiracak.
Ne zaman kullanmali: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Siyah noktalarin sonu geliyor

malzemeler: Limon suyu + yogurt
hazirlanisi: Bir kase yogurda bir limonun suyunu karistirin. Bu karisimi, gozlerinize gelmemesine dikkat ederek yuzunuze yayin ve 15 dakika bekleyin. Yuzunuzde kuruyan maskeyi ilik suyla yikayarak cikarin.
Ne ise yariyor: Limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktalarin kaybolmasina yardimci olur. Yogurt ise cildi besler, nemlendirir ve yag miktarini dengeler.
Ne zaman kullanmali: Bu maske haftada bir kez uygulanabilir.

Sivilceler icin karnibahar

malzemeler: Karnibahar + zeytinyagi
hazirlanisi: Sekiz adet karnibahar yapragini iki kasık zeytinyagi ile beraber mikserden gecirin. Karisimi, problemli bolgeler uzerinde daha yogun olacak sekilde yuzunuze yayin, on dakika bekleyin ve yuzunu ilik suyla temizleyin.
Ne ise yariyor: Karnibahar yapraklarinin temizleyici fonksiyonu vardir.
Ne zaman kullanilmali: Haftada bir ya da iki kez.

Kirisıklara karsi maske

malzemeler: Kaymak + elma
hazirlanisi: Bu maskeyi hazirlamak icin soyulmus bir elma ve uc kasık kaymagi mikserle bir kac dakika karistirmaniz yeterli. Karisimi cildinize yaydiktan sonra temiz bir bezle yuzunuzu kapatin. Yaklasık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yuzunuzu ilik suyla temizleyin.
Ne ise yariyor: Kaymak cildi yumusatir, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandirir. Kirisıklara karsi da etkilidir. Elma ise cildin diri kalmasi icin onemli etken.
Ne zaman kullanmali: Haftada bir kez.

Yagli ciltler icin

malzemeler: Bal + sut + limon suyu
hazirlanisi: Bir fincan icinde bir kasık bali, bir kasık limon suyunu ve kivamin koyulugunu bozmayacak miktarda sutu karistirin. Karisimi yuzunuze ve boynunuza yayin ve hafifce kuruyana kadar bekleyin. Maskeyi nemli bir sunger yardimiyla silerek temizleyin.
Ne ise yariyor: Bal cildi yumusatir ve limon suyunda bulunan aktif maddelerin daha iyi emilmesini saglar. Bu maddeler de cildin yag salgisini dengeler, fazla yag salgisi sonucu olusabilecek sivilceleri onler.
Ne zaman kullanilmali: ıhtiyaca gore 10 - 15 gunde bir tekrarlayabilirsiniz.

Alıntıdır

canım kırısık haric diğerlerini ard arda yapsam olur mu ? Yani diğeri bittikten sonra diğerine başlasam olurmu ? Hepsini 1 günde yapsamm

bal süper bir tonik ben bizzat denedim hepsinden çok azz olmak kaydıyla bal yoğurt zeytinyağı un domatesrendesi salatalık rendesi karıştırıp cildime sürdüm süperrr etkisi var nasıl bir yumuşaklık nasıl bir berraklık veriyor. ayrıca tek başına bal da beyazlaştırıp nemlendiriyor

bebek gibi yumuşacık bi cildiniz olsun istiyorsanız bu tarifi hfta bir kere yapın

1 fincan yoğurt
1 tatlı kaşığı limon suyu
1 yumurta sarısı
1 tatlı kaşığı da elma sirkesi

iyice karıştrp yüzünüzde kuruyana kadar bekletitorsunuz.daha sonra ılık suyla yıkıyorsunuz bu kadar:1yes2:

evet ben denedim gerçekten çok iyi geliyor

Yuz icin nemlendirici maske

Malzemeler: Yumurta sarisi + sut
Hazirlanisi: Bir kapta yumurta sarisi ve bir kasIk sutu karistirin. Bu karisimi yuzunuze yayin, uzerini ince bir bezle orterek on bes dakika bekleyin. Ardindan kagit mendille silerek temizleyin. Daha sonra sirasiyla, ilik ve soguk suyla yuzunuzu yikayin.
Ne ise yariyor: Kuru ve nemsiz bir cildiniz varsa bu maske sizin icin birebir. Icinde bulunan yumurta sarisi cildinizi beslerken, sut nemlendirecek, yumusaklik verecek ve sIkilastiracak.
Ne zaman kullanmali: Bu maskeyi haftada bir kez uygulamak yeterli.

Ben bu maskeyi kullandım ancak bi de haşlanmış patates ekledim bi sitede böyle görmüştüm uyguladım ve memnun da kaldım patates de cilde çok yararlı aslında benim cildim karma t bölgesi hariç kuru bi cildim var neme çok ihtiyaç duyuyorum kil maskesi kullanıyordum haftada bir yapmak gerekiyor ama ben daha çok yapıyorum çünkü cildi süper temizliyor kuruduğunda da bu maskeyi kullanıyorum neme ihtiyacı olan ciltlere tavsiye ederim ben memnun kaldım yani.

Mrb.Bu tarifi bir guzellik uzmanindan ogrendim.Ayda bir yapiyorum.Tum ciltler icin uygun olsada,kuru ciltlere faydasi daha fazla bence.
1 avakado (iyi olmus)
2 yemek kasigi sert yogurt yada kaymak
1 kasik bal
2 kapsul e vitamini
tum malzemeyi rondoda cekip firca yardimiyla yuzunuze surun.15 dakika bekleyin.Gulmek konusmak yasak.:KK50:
Ortalama 3-4 kerelik cikiyor.kalan maskeyi kapali bir kutuda buzdolabinda 3gun muhafaza edebilirsiniz.

Mrb.Bu tarifi bir guzellik uzmanindan ogrendim.Ayda bir yapiyorum.Tum ciltler icin uygun olsada,kuru ciltlere faydasi daha fazla bence.
1 avakado (iyi olmus)
2 yemek kasigi sert yogurt yada kaymak
1 kasik bal
2 kapsul e vitamini
tum malzemeyi rondoda cekip firca yardimiyla yuzunuze surun.15 dakika bekleyin.Gulmek konusmak yasak.:KK50:
Ortalama 3-4 kerelik cikiyor.kalan maskeyi kapali bir kutuda buzdolabinda 3gun muhafaza edebilirsiniz.

Bal herşeye olduğu gibi cilde de faydalı da tüylenme yapmasın:78:

Balin tuylenme yapma ozelligimi varmis?ben ilk defa duyuyorum.Biraz bilgi verirsen sevinirim.Cunki suandada balli krem ve serum kullaniyorum.Ama yuzumde her zaman tuylenme var zaten.Bu yuzden bir degisiklik farketmedim.

Balda bulunan 10 çeşit şekerlerin kıl köklerini besleyeceğinden korktuğum için kullanamıyorum bal maskelerini...Tabi benim düşüncem.
Şu tüylenmeden korkmasam bal cildi çok güzel yapıyor ya.

Son düzenleme:
Balda bulunan 10 çeşit şekerlerin kıl köklerini besleyeceğinden korktuğum için kullanamıyorum bal maskelerini...Tabi benim düşüncem.
Şu tüylenmeden korkmasam bal cildi çok güzel yapıyor ya.

içinde şeker olmayan, doğal bal ile yaparsan hiçbirşey olmaz. aktarlarda ya da naturel ürünler satan yerlerde doğal bal bulabilirsin. :KK1:

gerçekten de evde yapılabilir kolay maskelermiş teşekkürler paylaşımın için bu akşam limon yoğurt maskesini ben de denicem

bilgiler için teşekkürler gayet pratik ve her evde bulunan malzemeler bende deniycem :)

X