Bebek kasilmasi mi hareket mi ?

Roni88

Üye
Kayıtlı Üye
28 Şubat 2022
60
16
35
36 haftalık hamileyim bebeğim çok hareketli, iki gündür de hareketleri kasilma gibi hissediyorum yani kolu ayağı hareket ediyor anlıyorum ama sanki dalgalanma gibi sıkışıp gevşeme oluyor karnımda geçen hafta Dr a gittim erken doğum riski görünmedi yalancı kasılma mi normal mi anlamadım bir de arada karnım sertleşiyor bilen biri aydınlatabilir mi?

Nst girmiyormusun . 32 . Haftadan sonra girmeye başlıyorsun . Orda kasılmalarına bakıyorlar. Kalp atışına bebeğin falan. Karninin sertleserek yukarı doğru yükselmesi dalgalanması kasılma.Seni rahmini doğuma hazırlama aşamasıdır. Alıştırma gibi düşün doguma. Doğum sırasında bu olay sıklasacak .Korkma yani normal.

Nst girmiyormusun . 32 . Haftadan sonra girmeye başlıyorsun . Orda kasılmalarına bakıyorlar. Kalp atışına bebeğin falan. Karninin sertleserek yukarı doğru yükselmesi dalgalanması kasılma.Seni rahmini doğuma hazırlama aşamasıdır. Alıştırma gibi düşün doguma. Doğum sırasında bu olay sıklasacak .Korkma yani normal.
Teşekkür ederim daha iyiyim☺️ doktorum gerek duymadı erken doğum belirtisi vs yok diye geçen hafta gittiğimde, haftaya 37 olacak o zaman bakar sanırım yani dün aşırı yoruldum sanırım üstüne doğuma hazırlık hareketleri de yapınca biraz fazla hareketlenme olmuş olabilir diye düşündüm dediğiniz gibi yalancı kasılmalara daha çok benziyor umarım her şey gönlümuzce olur 🤲🏻

X