Bebek kolik çıktı rıza baba

Merhaba benim kizim 77 gunluk oldu. Oncelikle sunu soylemek istiyorum. 3 ayindolunca gecer diyenlere pek inanmadim hatta bir aralar gittikce kotuye gidiyor diyordum ama.sukur 3 ayimiz dolmadan iyiye gidiyor hersey..
En onemlisi bebegin beslenmesini duzene.sokmak. anladim ki gazli bebekleri surekli beslemeyeceksin. Doktor bana ne olursa olsun 2 saatten once besleme demisti.. cunku bebegin bagirsaklarina ve midesine hic dinlenme firsati vermiyoruz. Biz emzirdikce gaz oluyor gaz oldukca agliyor agladikca biz yine emziriyoruz. Boyle kisir bir dongu iste.. Hatta sirf oyalayabilmek icin emzik tutturdum. LUTFEN soyledigimi dikkate alin. Bebeginiz sarilik riskini atlatmis. Surekli surekli beslemeyin. Yemesi duzene girerse uykusu da kendiliginden duzelir. Burde Laktazm diye bir ilac kullaniyotuz. Simdirimi kolaylastiriyor. Zaten kutunun istunde de ilac degildir diye yaziyor. Yine de soktorunuza sormadan kullanmayin..
Cok zor gunler geceler gecirdim. Bebek aglarken caresizlikten bende agladigimi bilirim. Allah yardimcin olsun..
bende çok ağladım kendimi kaç kez banyoya wc ye kilitledim. Çıldırdım kızdım emzikleri fırlattım. Daha yeni olayları kabullenebildim yeni başardım

Ben de topuk kanını 3 kez verenlerdenim. Endişe etmeyin inşallah düzgün çıkacaktır. Çok düşük ihtimalli bir hastalık.
Benim de cok sıkintilı gecmişti lohusalik dönemim. Kalbi delik dogmuştu bahsettiginiz gibi durmadan topuk kanı alınıyordu. En son ter testi yaptılar durmadan aglıyordu tabi bende aglıyordum acaba kalbi delik oldugu için mi aglıyor diye ama çok şükür bütün degerler olması gerektigi gibi çıktı. Şükürler olsunki Kalbindeki delikte kapandı

Kızlar 1 oğlum var 23 günlük. Ve şu kolik belirtisi olan günde 3 saat haftadan3 gün ağlama olayını gerçekleştiriyor kendisi. Çıldırmış gibi ağlıyor. Ne yaparsak yapalım asla susmuyor.

Dedim ki gaz mı acep? Ama çocuğum günde belki 30 kez, evet saydım, popodan gaz çıkarıyor. Ağzından da her emmeden sonra çıkarttırıyoruz. Bi listem var ona göre besleniyorum. Gaz damlaları ise gaz olayını daha arttırdı ağlamalar arttı kullanmıyorum.

Dedim ki sütün mü yetmiyor heramora? Ama çocuğuma ağlama krizlerinin dışında sütüm yetiyor, emerken yutuyor ve kontrol ediyorum süt geliyor. Sadece o aralıksız 3-5 saat uyumadığında süt bitiyor ve mama veriyoruz(bazen).

Dedim ki çocuğumun bi şeyi mi var? Doktoru sürekli arıyorum. Heramora sabır ne olur sabret dedi bana artık bıktı benden.

En son tavan salıncağı kurduk kızlar ve çocuğum sallanırken çok sakinledi, rahatladı. Ama ben sallama olaylarına karşı bi insandım. Bebiş bu olaya alışacak ve uyku eğitiminde beni çok zorlayacak diye korkuyorum.

Oğlumun o ağlamaları beni mahvediyor içim parçalanıyor. Resmen çöktüm zayıfladım iyice. Bir de topuk kanını 3 kez verdik. Bir değer yüksek çıktı dediler. Sonuç hala belli olmadı. Ebeler üzülmememi, çok büyük sorun olsaydı çoktan ankaraya çağırılacağımı söylediler. Sonuş temiz gelecek bize inan dediler. Rahatlattılar ama kafam topuk kanında. Acaba oğlum hasta mı diye korkuyorum, acaba derdi var ondan mı ağlıyor diyorum.

bebişi bu halde olup da sonradan uyku eğitimi verebilen var mı? Uyku eğitimine ne zaman başlamalıyım? Bir de biz gibi tekrar topuk kanı veren ve sonucu temiz gelen var mı? İnşallah konu taşınmaz çünkü bu bir dert bana göre
Benim.bebegim de gazliydi zaten gazlı bebek sallaninca rahatlar bizimki 3 ay sürmüştü . İnşallah sizinki de çabuk düzelir .sab simplex kullandık çok rahatlattı. Bide kimyon veriyordum

Kendi iç sesinizi dinleyin. Sallanacaksa sallanacak nolmus yani çok rahatliyor hem. Kitabi bilgileri ve etrafı bosverin suan sadece bebeginize odaklanin. Sallamak beyni etkilemez merak etmeyin. Beyni etkileyen sarsmaktir Türkçe ye yanlış çeviri olduğundan herkes sallamak zannediyor. 3&4 aylarda rahatlamaya başlar.

Cıvık ve altın sarısı kaka yapıyorsa (bir haftada bile olsa) doyuyordur. Mama da sıkıntı veriyor olabilir.

Yeşile dönük sümüksü, kanlı kaka yapıyorsa aşırı emiyordur, çok rahatsizsa emme aralarını açmak gerek. 3 saat ara gibi.

Sert top top kaka yapıyorsa doymuyordur.

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1952/yenidogan-bebeginin-ozellikleri

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/309/bebeklerin-gaz-problemi

Bu makaleleri okuyun mutlaka. Sonra da fırsat buldukça diğerlerini okursunuz. Ayrıca aynı sitede soruları da cevapliyor bu doktor. Sağlıcakla kalın. :KK66:

Benim kızım hem kolil hem gazlıydı.Koliği 8 aylıkken geçti,gaz ise 1 yaşında .Şu an 21 aylık olmak üzere hala felaket gazlı bir kız ama artık gaz ile başedebiliyor.halinize şükredin benimki bir gün az biraz uyurdu.sonraki gün ise resmen 24 saat çığlık kıyamet.saatlerce sallardım abartısız 10-15dk içinde uyanırdı.wc'ye gidemediğim zaman çok oldu.eşim eve gelir gelmez ellerini yukattığım gibi kızımı üzerine atar wc'ye koşardım.Geçiyor bugünler derlerdi hiç inanmaz hep böyle devam edecek sanırdım.şimdi ise ne çabuk büyüdü ya,bebek kokusuba doyamadım diyorum.
Her akşam aynı saatte yıkadım,hala da aynı.ve en geç 9:30da uyur.önce koliği geçsin uyku eğitimi kolay kısmı.
Topuk kanı bizden de hastahanenin hatası nedeniyle iki kez alındı. Bu hata nedeniyle doktorumuzu bile değiştirdim:)
Rahat ol topuk kanında sorun olsa çoktan sizin yakanıza yapışmışlardı:))
Sağlıkla büyüt bebeğini.

Uyku egitimi bnm basarisiz oldugum tek sey oldu
Oyle hevesliydim ki
Uc aydan sonra baslayabilirsib
Bence bebegine gore degisiyor
Kardesimin kizi koy yerine uyusun oyle bi bebek
Bnm oglumun uykusu hep problemli
Masaj hafif sallamak emziriyorsan rezene cayi icmen gogsune bebegi yatirarak sirtini oksaman faydali olacaktir
Ben damla kullanmadim dr hikaye onlar uc ay maksimum cekeceksin dedi
Iki ay sonra duzeldi baya
Ilk etapta adem gunesin guvenli baglanma kitabini tavsiye ederim
Ilk uc ay dogun sevin ve hisseettiklerinizo yapin
Istedigi zaman emsin
Oglum durmadan emmek isterdi

aynı saatte başlıyor aşağı yuksrı aynı saatte bitiyor. Bugüne kdr çocuğu kucağmda sakinleştirmeye çalışıyordum mahvolmuştu çocuk bugün salıncak biraz fayda etti sessiz sessiz bakındı

saç kurutma makinesi aspiratör arabayla gezdirme benim verebileceğim tavsiyeler bunlar..
ha birde sıkmayın kendinizi onunla beraber ağlayın rahatlıyor insan bir nebze:)

imza : aylarca akşam 7 den gece 2 ye kurulu saat gibi ağlayan bir bebeğin annesi..:))

sürekli duruma göre yapacaklarını ve yaptıklarını degistirmen gerek oldugunu zaman içinde anlıyorsun gaz sıkıntısı yoktu cocugumun ve hic sallamadan uyutuyordum 6 aydan sonra salladim. 2 aylik olduğunda gece emmeye kalkmıyordu 6. Aydan sonra meme reddi yaşadık geceleri emzirdim sonra devam etti..
Uyku eğitimi için cok erken 6 aylik olsun denersin ama buda değişir büyük ihtimalle ben hic uyku eğitimi vermedim suanda 27 aylik vermeyi düşünüyorum ama basaramamaktan korkuyorum...
Topu kanini en son ne zaman verdiniz ne kadar sürede cikar sonuc bilmiyorum ama sorun varsa ararlar zaten yoksa aramıyorlar...birde ninni perisi var YouTube da onla uyutuyordum bu zamana kadar oda ise yaramıyor şimdi allah kolaylik versin

saç kurutma makinesi aspiratör arabayla gezdirme benim verebileceğim tavsiyeler bunlar..
ha birde sıkmayın kendinizi onunla beraber ağlayın rahatlıyor insan bir nebze:)

imza : aylarca akşam 7 den gece 2 ye kurulu saat gibi ağlayan bir bebeğin annesi..:))
Bizim saatlerimiz de akşam 9 gece 2 :) dün gece ayağmda salladm yeterki ağlamasn ddm rahatladı. O yeterki gülsün diyorum artık

Kendi iç sesinizi dinleyin. Sallanacaksa sallanacak nolmus yani çok rahatliyor hem. Kitabi bilgileri ve etrafı bosverin suan sadece bebeginize odaklanin. Sallamak beyni etkilemez merak etmeyin. Beyni etkileyen sarsmaktir Türkçe ye yanlış çeviri olduğundan herkes sallamak zannediyor. 3&4 aylarda rahatlamaya başlar.

Cıvık ve altın sarısı kaka yapıyorsa (bir haftada bile olsa) doyuyordur. Mama da sıkıntı veriyor olabilir.

Yeşile dönük sümüksü, kanlı kaka yapıyorsa aşırı emiyordur, çok rahatsizsa emme aralarını açmak gerek. 3 saat ara gibi.

Sert top top kaka yapıyorsa doymuyordur.

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/1952/yenidogan-bebeginin-ozellikleri

http://www.anneoluncaanladim.com/yazarlar/21/kadir-tugcu/309/bebeklerin-gaz-problemi

Bu makaleleri okuyun mutlaka. Sonra da fırsat buldukça diğerlerini okursunuz. Ayrıca aynı sitede soruları da cevapliyor bu doktor. Sağlıcakla kalın. :KK66:
makalelere bayıldım çok güzel anlatılmış içim rahatladı sayende teşekkr ederimm :)

Arkadaşlar gerekli tavsiyeleri vermiş
Bende şunu not düşeyim
Sanırım bebeğiniz erkekti.
Erkek bebeklerde ve özellikle gazlı bebeklerde karın ve testis fıtığı olası oluyor.Bu yüzden sizde sık sık alt değiştirirken kasıklarını kontrol edin.
Bazen gaz sancısıyla fıtığın sancısı karışabiliyor.
Güle güle büyütün kuzunuzu :)

Fön makinesi açın yanında ,yada mutfakta aspiratör açın yaklaştırın anında susuyorlar,bizim ilkinde çok işe yarıyordu herkese tavsiye ediyorum bu yüzden

makalelere bayıldım çok güzel anlatılmış içim rahatladı sayende teşekkr ederimm :)
Çoğumuz geçtik aynı yollardan size has değil ve geçecek elbet. :)

Soru ve cevaplarıni okuyun muhakkak gerekirse soru da sorabilirsiniz günlük cevapliyor. Sormadan önce sitede arama yaptirin belki daha önceden cevaplamistir benzer soruları.

Bol bol koklayin ohh mis gibi çekin içinize kokusunu çünkü çok çabuk buyuyorlar. Rahat olun, stres yapmayın. Nasılsa uyumuyor değil mi? Acin bir film citleyin cekirdeginizi bir yandan da sallayin ayaginizda. Ya da kitap okuyun. :KK66:

kilo alıyoruz şükür. Bi de ona sinir oluyorum çocuk çok ağladığında hemen başıma üşüşüp süt yetmiyo hadi mama diye alıp gidiyorlar anlayamıyorum bi şey.
Kati bi şekilde konuşun anneniz ve kaynananızla doktorun mamayı yasakladığını söyleyin mamayı şaklayın :)

0-3 ay biseye alismaz bebek.ne sallanmaya ne kucaga ne baska biseye meraklanmayin.sallayarak sakinlesiyorsa zaten koliktir geçmis olsun.benim kizim 7 aylik hala gaz yüzünden uykularimiz berbat elimiz yuzumuz tırnak icinde..naparsaniz da sakinlesiyorsa onu yapın.
asiri aglamak gobek fitigina neden oluyor.
bir de gaz 3 ay sonra geciyor sabret diyip durdular bana benim hic oyle olmadi.
Umarin sizinki cavucak geçer..
Kimi bebegin 1 yaşına kadar sürüyormuş benimki onlardan

Kızlar 1 oğlum var 23 günlük. Ve şu kolik belirtisi olan günde 3 saat haftadan3 gün ağlama olayını gerçekleştiriyor kendisi. Çıldırmış gibi ağlıyor. Ne yaparsak yapalım asla susmuyor.

Dedim ki gaz mı acep? Ama çocuğum günde belki 30 kez, evet saydım, popodan gaz çıkarıyor. Ağzından da her emmeden sonra çıkarttırıyoruz. Bi listem var ona göre besleniyorum. Gaz damlaları ise gaz olayını daha arttırdı ağlamalar arttı kullanmıyorum.

Dedim ki sütün mü yetmiyor heramora? Ama çocuğuma ağlama krizlerinin dışında sütüm yetiyor, emerken yutuyor ve kontrol ediyorum süt geliyor. Sadece o aralıksız 3-5 saat uyumadığında süt bitiyor ve mama veriyoruz(bazen).

Dedim ki çocuğumun bi şeyi mi var? Doktoru sürekli arıyorum. Heramora sabır ne olur sabret dedi bana artık bıktı benden.

En son tavan salıncağı kurduk kızlar ve çocuğum sallanırken çok sakinledi, rahatladı. Ama ben sallama olaylarına karşı bi insandım. Bebiş bu olaya alışacak ve uyku eğitiminde beni çok zorlayacak diye korkuyorum.

Oğlumun o ağlamaları beni mahvediyor içim parçalanıyor. Resmen çöktüm zayıfladım iyice. Bir de topuk kanını 3 kez verdik. Bir değer yüksek çıktı dediler. Sonuç hala belli olmadı. Ebeler üzülmememi, çok büyük sorun olsaydı çoktan ankaraya çağırılacağımı söylediler. Sonuş temiz gelecek bize inan dediler. Rahatlattılar ama kafam topuk kanında. Acaba oğlum hasta mı diye korkuyorum, acaba derdi var ondan mı ağlıyor diyorum.

bebişi bu halde olup da sonradan uyku eğitimi verebilen var mı? Uyku eğitimine ne zaman başlamalıyım? Bir de biz gibi tekrar topuk kanı veren ve sonucu temiz gelen var mı? İnşallah konu taşınmaz çünkü bu bir dert bana göre
2 ayın dolmasını bekle net olarak düzelmesi için.

Ay ne yapArsan yap aynı devam eder. Benım oğlumda oyleydı denemedgm yol kalmadı kaç doktora götürdüm hıc faydası olmadı 4. Ayına gırdıgnde kendılıgnden gectı

Topuk kanı olayını es geçme. Duygularını hislerini asla hafife alma. Yani en iyi ihtimalle koliktir evet. İnşallah geçecektir. Ama dedigim gibi hislerini hafife alma yani kolik değil de başka birşey olduğunu hissediyorsan peşini bırakma. Ağlaması çok zordur bilirim. Neden his diyorum habire, çünkü benim kızım bir ayliktan sonra bir ağlamaya başladı. Asla susturamiyorduk. Kucağımdan birakamiyordum. Uykuya dalarken problem yaşıyorduk. Hatta morariyordu aglamaktan. Goturmedigim doktor kalmadı. Hep kolik dediler gayet sağlıklı dediler. Çevremdekiler en yakınlarım hep bazı çocuğun böyle büyüdüğünü bunun normal olduğunu söylediler. Ama ben bi anormallik olduğunu hissettim hep. Anne hissediyor çünkü. Sonuç olarak 3 aylıkken ağır beyin hasarı olduğunu ve sürekli havale geçirdiğini ve o yüzden ağladığını öğrendim. Nöbet ilaçları başlandı ve aglamalarimiz kesildi. Evet benim başıma gelen en kötüsü. Ama bunu neden anlattim, cunku sen annesin hissedersin.
Rabbim rahatlatsın yavrunu inşallah. Birde sana tavsiyem youtube dan Buzuki Orhanin müziklerini bulup dinletebilirsin. Benim kızımı bile çok rahatlatiyordu onun müziği. Buzuki Orhanın Bebeğiniz ağlamasın müziği var bir dene istersen. Insallah ise yarar. Sevgiler

Topuk kanı olayını es geçme. Duygularını hislerini asla hafife alma. Yani en iyi ihtimalle koliktir evet. İnşallah geçecektir. Ama dedigim gibi hislerini hafife alma yani kolik değil de başka birşey olduğunu hissediyorsan peşini bırakma. Ağlaması çok zordur bilirim. Neden his diyorum habire, çünkü benim kızım bir ayliktan sonra bir ağlamaya başladı. Asla susturamiyorduk. Kucağımdan birakamiyordum. Uykuya dalarken problem yaşıyorduk. Hatta morariyordu aglamaktan. Goturmedigim doktor kalmadı. Hep kolik dediler gayet sağlıklı dediler. Çevremdekiler en yakınlarım hep bazı çocuğun böyle büyüdüğünü bunun normal olduğunu söylediler. Ama ben bi anormallik olduğunu hissettim hep. Anne hissediyor çünkü. Sonuç olarak 3 aylıkken ağır beyin hasarı olduğunu ve sürekli havale geçirdiğini ve o yüzden ağladığını öğrendim. Nöbet ilaçları başlandı ve aglamalarimiz kesildi. Evet benim başıma gelen en kötüsü. Ama bunu neden anlattim, cunku sen annesin hissedersin.
Rabbim rahatlatsın yavrunu inşallah. Birde sana tavsiyem youtube dan Buzuki Orhanin müziklerini bulup dinletebilirsin. Benim kızımı bile çok rahatlatiyordu onun müziği. Buzuki Orhanın Bebeğiniz ağlamasın müziği var bir dene istersen. Insallah ise yarar. Sevgiler

Nasıl yani şok oldum okurken geçmiş olsun. Nasıl çözüldü sorun peki? Ağlama dışında başka belirtiler varmıydı? Kalıcı bir hasar bıraktımı hastalık?
Çok sordum kusura bakmayın insan anne olunca herşeyden endişe ediyor haliyle.

X