Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Ankete Katılan
    27
Bu arada aklıma gelmişken bu oto koltukların altı pamuk değil, arabanın döşemesine zarar vermiyor mu?
Ben bunun için koltuk kılıfı düşünüyorum. koltuk kılıfı altına ince bi örtü daha konulabilir belki ekstra riske girmemek için.
hem bebenin etrafı temiz olsun hem de koltuklara bi şey dökülme ihtimaline karşı.

teşekkür ederim bu arada yeni ikonu da kel alaka da olsa senin mesajda kullandım...

ben altına bir şey koyarım, arabanın, teknenin titrerim üzerine. Ben titredikçe başıma gelmeyen kalmaz, önceki gün inşaat iskelesi yıkıldı arabanın üzerine : (
Geçmiş olsun abi, çok hasar yok inşallah. Eşim de o konuda bizi bezdirecek boyuttadır. Park yerinde biri kapıyı açarken bizim arabanın kapısına çarpmış. Sakınan göze çöp batıyor. 😵‍💫

Geçmiş olsun abi, çok hasar yok inşallah. Eşim de o konuda bizi bezdirecek boyuttadır. Park yerinde biri kapıyı açarken bizim arabanın kapısına çarpmış. Sakınan göze çöp batıyor. 😵‍💫

kaçmasaydım hasar büyük olurdu da yok gibi bence varda hasar başkasına sorsan bir şey yok.

en uyuz olduğumda o otoparkta dibime girip kapıyı açıp kaparken bana vuran salaklar...

Koltuk kılıfı çıkıp yıkanabilen bir şey sonuçta kıyafet alıyorsanız hijyen açısından çok yok ama dikkat edilmesi gereken bir konu şu ki oto koltuklarının içinde strafor köpükler var bu köpüklerin ömrü 5 yıl sonra koruyuculuğunu kaybediyor. Oto koltuğunda amaç güvenlikse 5 yıldan uzun kullanılan koltukların koruma oranı epey düşüyor. Çocuğun canı hiç bir şeyden değerli olmadığı için bu durum dikkate alınmalıdır

Merhaba, oto koltuğu en hassas olduğum noktalardan biri. Evet, ilk alımda güvenli oto koltukları biraz pahalı gibi gözükse de elimizde telefonlardan pahalı değil. (Telefonunu çıkarcı dayılar gibiyim😂 ama eşimi böyle ikna etmiştim ben de)

Ben 2 bebeğim için de besafe tercih ettim, isofixli. Hem 9-18 hem de 15-36 aylık olanı var. İkisinden de memnunum.

Araç hiç kaza yapmadığı ve oto koltuklarını yerinden oynatmadığım için hiç içini açıp bakmak aklıma gelmemişti. Bir uzun yolculuk sonunda çocuk kusunca, kılıfı çıkarıp yıkadım ve o an kafa kpüklerinin 2 ye ayrıldığını yan köpüklerin de yerlerinden çıktığını gördüm, güvenlik çok zedelenmişti aslında, ne zamandır da o şekilde kullandığımızı bilmiyorum.🙀 hemen besafe müşteri hizmetleriyle görüştüm ve ürünü yolladım (alalı 3 sene olmuştu) ücretsiz köpükleri yenilediler. Kargo ücreti de almadılar. Artık sürekli kontrol ediyordum köpükleri. Kafa köpüğünün tekrar kırıldığını gördüm, çocuk kafayı sürekli vuruyor sanırım, bu sefer ürünü göndermek istemedim, sağolsunlar bana yine ücretsiz 2 kafa köpüğü yolladılar.
Ürün kadar servis de çok önemli. Yoksa ürün çöp olacaktı.
Oto koltuğunun 2. El alınmasına bu yüzden karşıyım, kaza yapıp yapmadığını tamir görüp görmediğini bilemeyiz asla. Ama alacaksanız da lütfen kılıflarını çıkarıp köpükleri kontrol etmeden almayın derim.
Ve de 2 dk yol bile olsa hatta dururken bile oto koltuğunu uygun şekilde kullanalım (kamu spotu)😀

K Kazen abi bende çok uzun araştırmalar sonucu besafe izi comfort X3 isofixli oto koltuğu aldım.cok güzel bebek için rahat kullanışlı bı oto koltuğu.fakat biz sadece 2 ay kullanabildik.sonra arabamızı satmak zorunda kaldık.esimde yurtdışı görevinde olduğu için aylardır depoda kutusunda duruyor.dusunursen satabilirim sıfırdan farksız 😁 düşünenler ulaşabilir bana

kırmızı olsun 3 kuruş ucuz olsun : )

son kararımı ; Avova Sperber Fix I-Size Oto Koltuğu 0-18 Kg Maple Red'den yana kullandım. Alman malı, fiyat / performans olarak baktığınızda aynı segmentte koltuklar 8.000 TL'den başlıyor, 60 derece dönüyor ADAC notu yok ama çok güvenli gibi ve kırmızı daha ne olsun : )

1fab8_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg 13b76_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple (1).jpg 529d0_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg 730e0_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg 7123d_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg a3a52_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg ad73c_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg e0c99_Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple.jpg

Son düzenleme:
İnternetten araştırdım satanlarda bazen düzgün bilgi verebiliyor.
Koltuk yine bulunuyorda büyük çocuklar için yükseltici şeyler bulumuyor çok sinir bozucu

Hayırlı olsun diyelim ☺️
Ama Adac notu 2.6 değil mi ? Adac.de’de de öyle gösteriyor da. Notu Hiç yoktan iyidir bence. Ben de bu ürünü düşünüyorum 😌

Son düzenleyen: Moderatör:
Alirken 3 kriterim vardi. Birincisi ki en onemlisi adac puaniydi. 2.si yanmaz kumasti. 3.su yatis pozisyonu rahat olmaliydi. 0 18 kg da cybex sirona 360 almistim. Simdi 18 36 da be safe kullaniyorum.

Hayırlı olsun diyelim ☺️
Ama Adac notu 2.6 değil mi ? Adac.de’de de öyle gösteriyor da. Notu Hiç yoktan iyidir bence. Ben de bu ürünü düşünüyorum 😌

şimdi şöyle bir durum var bu marka ADAC testine girmiş ama bu model ile değil veya örnek veriyorum 2018 yılında bu modelle girmiş, geçen sene başka modeli ile. Bu sebeple ADAC notu bende çok bir anlam ifade etmiyor.

Ben henüz oto koltuğu degil de bebek arabasıyla da kullandığımız 0-13kg pusetle başlangıç yaptım bu serüvene, ileride oto koltuğu olarak bu dosyayı incelerim umarım paylaşımı çok olur. Bebek arabası alırken arabadan çok bu pusete dikkat ettim çünkü her bebek arabası puseti oto koltuğu olacak kriterde değil. Maalesef bizde bu bilinç de pek yok, bebeler pusette koltuğa öylece bırakılıyor çoğu zaman. Alırken Adac puanının değerine çok dikkat etmedim ama testi geçmiş olmasına dikkat ettim. Isofixli olmasını önemsedim. Britax Römer Baby Safe tercih ettik. Henüz kullanmaya başlamadık.

Çevremdekiler oto koltuğunu gereksiz görüyordu. Ben onlara anlatarak aldırdım hep. 6 ayından itibaren oto koltuğu kullanıyoruz. Şu anda 4.5 yaşında. Benimki daha orta halli bir oto koltuğu. Yatış pozisyonu yok denecek kadar az. Oturma yeri geniş ve yumuşak. Arabada çok yer kaplamıyor. Alman markası Heyner bizimki

Biz doğduğundan beri bebek oto koltuğu kullandık, ilki chicco idi sonra Kraft aldık. İkinci çocuğumda da kullanıyorum.

bu elbise gibi büyüdükçe değişen bir şey mi?

arkadaş işi gücü bıraktık bu adamamı çalışacağız vay ki vay
0-18kg almışsınız. 18 kilodan sonra bir büyüğünü 9 -36 kg almanız lazım :KK70:
0-36 olanları da var onlara bakabilirsiniz

X