Anket Bebek oto koltuğu arıyorum öneriler

Araba bebek koltuğunuzu satın aldığınızda, en önemli karar verme 3 faktör neydi?

• Fiyatı en yüksek

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    8

Beyabaann

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Mart 2016
1.157
1.623
Anakucagi belli kiloya kadar kullanılıyor ve sadece bebeklik döneminde. Oto koltuğu bebeklikten başlayıp 36 kiloya kadar kullanabiliyorsunuz. Ben izofixli almistim. Arabaya sabitlenenden. İçinde bebek pedlerinden vardi. 3 ayar yapilabilen özellikle uyuması işin yatar pozisyona getiriliyordu. Özellikle oturmadigi zamanlar işime çok yaradi.. sonra büyüyünce bebek pedlerini cikardim. 6.5 yaşında gayet rahat kullaniyot 20 kiloda suan. Ben özellikle izofixli öneririm. Digeri arabanın emniyet kemeri ile sabitleniyor ama pek sağlam olmuyor izofixli de direk arabaya sabit oluyor ve ani kaza durumlarında savrulmuyor. İkinci el kısmında eskiden olumsuz bakardım. Ama kullandığımız koltuğun sağlam ve temiz olduğunu görünce alınabilir diyorum. Suan birçok eşyasını ikinci el aliyorum.

Otrera

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Aralık 2014
4.894
39.700
Bence 2. El alınabilir. Bazı şeylerde 2. Ele çok sıcak bakıyorum. Temiz kullanılmış, kaliteli, sağlam bir ürünse kesinlikle alınabilir. Çünkü çocuk büyüyünce artık kullanabileceğiniz bir şey olmayacak. Yani ömürlük bir ürün satın almış olmayacaksınız. O yüzden hele ki ürünlerin fiyatı arşa varmışken, kesinlikle temiz 2. El bebek koltuğu alınabilir 🙏🏻

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
22.185
67.048
Hijyenden ziyade oto koltuğunda önemli olan şey güvenliktir.
İkinci el alınan ürünün kazaya karışıp karışmadığı bilmemek, iç koruma materyallerinin hasarlı olma ihtimalini düşünmek bile beni ürkütür.
Aldıktan sonra ancak bu kontrol edileceği için asla ikinci el almam, tavsiye de etmem.

ulasimiz

Hızır Senin Kalbindedir Be Güzelim..
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Mart 2012
11.095
23.250
Özellikle ekonomik anlamda 2.el ürünlere karşı değilim fakat söz konusu çocuklarımsa güvenlik ve hijyen benim için önemli. Özellikle güvenlik açısından emin değilsem bebek koltuğunu 2.el almazdım.

Bu arada bebeğim 2 yaşına girecek ve hala bebek koltuğunu almadım. Hem fiyat, hem güvenlik ve rahatlık açısından öneriler almak isterim.😍

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
22.185
67.048
Özellikle ekonomik anlamda 2.el ürünlere karşı değilim fakat söz konusu çocuklarımsa güvenlik ve hijyen benim için önemli. Özellikle güvenlik açısından emin değilsem bebek koltuğunu 2.el almazdım.

Bu arada bebeğim 2 yaşına girecek ve hala bebek koltuğunu almadım. Hem fiyat, hem güvenlik ve rahatlık açısından öneriler almak isterim.😍
Önereyim diye baktım bildiğim, kullandığım şeylere, fiyatları görünce vazgeçtim.
Küçük çocuğu, bebeği olan herkesin Allah yardımcısı olsun, o neydi nasıl fiyattı ya😂

ulasimiz

Hızır Senin Kalbindedir Be Güzelim..
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
4 Mart 2012
11.095
23.250
Önereyim diye baktım bildiğim, kullandığım şeylere, fiyatları görünce vazgeçtim.
Küçük çocuğu, bebeği olan herkesin Allah yardımcısı olsun, o neydi nasıl fiyattı ya😂
Evet, ilk doğduğu zaman almadığıma pişmanım o dönem 500 liralık ürünler 5 bin civarı olmuş☹

filmdelisi

Nirvana
Kayıtlı Üye
8 Mart 2015
22.185
67.048
Evet, ilk doğduğu zaman almadığıma pişmanım o dönem 500 liralık ürünler 5 bin civarı olmuş☹
2018 yılında 2 bin lira civarına aldığım koltuğu, şuan 13 16 bin arası gördüm.
Koltuk, bebek arabası gibi bir şey de değil, hepsi aynı işlevi göremiyor.
Yatış pozisyonlu dönebilir olması güvenlik, testlerden tam notla geçmesi, izofix vs derken fiyatlar uçuyor.
Sizin yine 2 yaş, bu özelliklerin çoğuna ihtiyacı yok sadece izofix ve sağlamlıl lazım ama küçük bebekliler ne alsın şaştım kaldım.
Hayır yani gezmem otururum evimde daha iyi, malum koltuğu kullanmak için de benzin vb masraf olacak😂
Bebek arabasıyla yürüye yürüye form tutardım herhalde şu dönemde doğurmuş olsaydım.
Allah hepinizin yardımcısı olsun, şuan birkaç şeye daha baktım şoku atlamıyorum.

d_d_m

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Temmuz 2014
1.146
1.989
Oto koltuğu gibi önemli bir ürünü 2.el almam
Oğlum var 2 defa oto koltuğu aldık 2 si de aynı marka besafe iyi ki almışım 9-18 olanı kilosu boyu sığana kadar kullandık sonra 15-36 aldık Şuan onu kullanıyoruz nasipse oğlum Eylül de 6 yaşına giricek ona da kilosu boyu sığana kadar oturtmayı düşünüyorum

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 19-11-2022

Hamileliğimin 16. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 174 gün kaldı.

Kan hacminizdeki artış ve burun zarlarının şişmesine neden olan östrojen hormonunun etkisiyle burun kanamaları ve burun tıkanıklığı yaşayabilirsiniz. Eğer burun kanaması yaşarsanız burnunuzun iki yanından (kemik dokularının bittiği yerden) bastırmanız kanın durdurulmasında faydalı olacaktır. Başınızı biraz geriye yatırmanızın da faydası olacaktır.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 110 gr. - Yaklaşık boyu : 10.1 cm. (Baştan Popoya)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

asosyalzade

Üye
Kayıtlı Üye
24 Mayıs 2021
581
897
31
Ben 2. El almıştım çokta kaliteli tertemiz güzel ve güvenilirdi. Eğer ikinci el almasaydim güvenlik açısından daha hafif birsey almak zorunda kalacaktım.
Bendeki rahat 5 cocuk daha büyütür. Taş gibi ve çok kaliteli. Ben kardeşime verdim. Yükseltici kullanıyorum şuan çocuklara.
Aracınız varsa bulunduğunuz bölgeden seçim yapıp bakın ona göre alın derim.

sonanda

Nirvana
Pro Üye
29 Nisan 2013
15.550
29.823
Ana kucagini, yuruteci, bebek arabasini almamistik biz. Tanidiklar para vermeyin, biz de var dediler. Kullandik oglumda. Birsey de olmadi.
Oto koltugunu almistik yalniz. Oglan buyuyunce koltuk bir kenara kaldirildi. Sonra kardesimin cocugu oldu. Dedim ne gerek var para vermeye. Temizledim sardim sarmaladim kaldirdim, al kullanin, benim artik isime yaramaz ki.

Son düzenleme:

babyloading87

Hersey cok guzel olacak!
Kayıtlı Üye
21 Ağustos 2015
27.352
81.196
35

2 yasına kadar nerde oturdu:/Hayır güvenlik dediniz ya:)Nasıl gitti bu güne kadar arabada:KK57:

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1008 gün geçti.

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
20.179
73.473
Bir sürü ürün arasında eleme yaptım 2 ürün arasında kaldım. Birine renk seçenekleri var, kırmızı renginin olması benim kırmızı sevmem iyi mi kötü mü bilemedim.

Ben her iki ürünü de burada özellikleri ile yazayım kullananlardan yorum alayım.

İlk ürün e-bebek sitesinden ; Britax-Römer Dualfix 3 I-Size 0-18 Kg Bazalı Oto Koltugu

4 ayrı renk seçeneği var ; Space Black, Midnight Grey, Dark Gold ve Indigo Blue

britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_DarkGold.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_IndigoBlue.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu_MidnightGrey.jpg britax-romer-dualfix-bebek-oto-koltugu-SpaceBlack.jpg

Kullanım Yonu Ve Aralığı : 3 Ay - 4 Yaş / 0 - 18 kg / 61 - 105 cm
Arkaya Donuk : 61 - 105 cm
One Donuk : 76 - 105cm

Hemen üstte yer alan rakamlardan maalesef hiç bir şey anlamadım ! Anlayan yorumlarsa sevinirim.
  • DUALFIX 3 i-SIZE, üç aydan dört yaşına kadar olan çocuklar için uygundur.
  • Sürekli konfor ve koruma sağlamak için bebekler büyüdükçe onlara uyum sağlar.
  • Çocuklar yeterince büyüdüğünde geçişi hızlı ve kolay hale getirerek hem arkaya hem de ileriye dönük sürüşlere izin verir.
  • 360 Derece dönme özelliği koltuğu yeniden takmadan arkadan öne, yana ve önden arkaya hareket ettirmeyi kolaylaştırır.
  • Maksimum konfor için 6 ergonomik yaslanma ve oturuş pozisyonu arasında kolayca geçiş yapılabilir.
  • SICT - Yan Darbe Koruması olası durumlarda ekstra güvenlik sağlar.
  • Pivot ISOFIX bağlantı sistemi ile koltuk arabaya sabitlenerek daha güvenli bir yolculuk imkanı sunar.
  • Özel omuz yastıklı 5 nokta emniyet kemeri sistemi çocuklar için daha güvenli bir yolculuk sunar. Bir çarpışma durumunda, emniyet kemeri çarpma kuvvetlerini iki omuz, iki kalça ve bacakların arasında olmak üzere toplam 5 noktaya dağıtır. Bu da çocuğunuzu her türlü darbeye karşı korumaya yardımcı olur.
  • V şeklinde koltuk başlığı çocuğun kafasının hareketini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır.
  • Arkaya dönük kullanım önden çarpışmalarda en iyi korumayı sunar.
  • Derin ve yumuşak dolgulu yan destekler sayesinde çocuklar rahat ve konforlu bir yolculuk deneyimler.
  • Ayarlanabilir koltuk başlığı ve kemer çocuğun boyuna uyacak şekilde kolayca ayarlanabilir.
  • Çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıflara sahiptir.

Fiyatı ; 8.100 TL

Yukarıda ki açıklamayı e-bebek.com sitesinden alım. Açıkçası böyle büyük bir sitenin bu kadar özensiz açıklama koyması kabul edilir gibi değil. Sanki Google Translate ile çeviri yapıp buraya yapıştırmışlar, açıklamayı yazdıkları klavyede boşluk tuşları ve bazı Türkçe karakterleri çalışmamış gibi. Bu önemli bir ayrıntı mı? Bence önemli bu tür güvenlik ürünlerinin açıklamalarını kendilerinin kaleme almasını isterdim. Mesela kullanım yönü ve aralığı neyi ifade ediyor keşke daha güzel açıklasalarmış.

Özetle kullananların yorumlarını merak ediyorum ama bu kopyala yapıştır üründen soğutmadı değil.

Son düzenleme:

Kazen

Babalar ve Oğulları
Administrator
14 Kasım 2001
20.179
73.473
Listemde olan ikinci ürün ise BabyMall sitesi 0-18 kg Oto Koltukları kategorisinden ; Avova Sperber Fix I-Size Oto Koltuğu 0-18 Kg

Bu ürünün de 4 renk opsiyonu bulunuyor ; Pearl Black, Koala Grey, Maple Red (favorim) ve stoklarında olmayan Atlantic Blue

Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Atlantic-blue.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Koala-grey.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Maple-red.jpg Avova_Sperber_Fix_I-Size_Oto_Koltugu_0-18_Kg_Pearl-black.jpg

SPERBER-FIX
AVOVA SPERBER-FIX i-Size ürünümüz gerçekten çok yönlüdür.
Güvenli bir premium ISOFIX çocuk koltuğundan isteyebileceğiniz her şeye sahiptir, i-Size ile UN ECE R-129/3'ün en son güvenlik yönergelerine göre onaylanmıştır ve ayrıca döndürme işleviyle son derece pratiktir.

SPERBER-FIX i-Size, doğumdan itibaren 40 ila 105 cm arası, yani bebekler ve küçük çocuklar için uygundur.
Bu, 20 kg'a kadar bir ağırlığa karşılık gelir (veya genel grup 0+, 1).

AVOVA-bodysize-icon-100-150cm.png

40 cm - 105 cm beden ölçülerine uygun

360 derece dönüş

Koltuk kabuğu 360 derece döndürülebilir, bu da kurulumu ve kullanımı kolaylaştırır.
Çocuğunuzu arabada emniyete alırken kolay erişim.

Koltuk azaltma

Bebeklere ek koruma sağlayan 3 parçalı, ipeksi yumuşaklıkta birinci sınıf koltuk azaltma.

ISOFIX

• Kolay ve hızlı kurulum
  • Kullanımı kolay ve kilitlenebilir
  • Ek stabilite ve güvenlik

Destek ayağı daha fazla güvenlik için 3. bağlantı noktası

• Kaza durumunda dönmeye karşı koruma
  • Daha fazla güvenlik için yüksekliği ayarlanabilir ve güçlendirilmiş.

ISIP

• Genişlik eklemek yerine, AVOVA akıllı güvenlik teknolojisini koltuğa yerleştirir.
  • Bu, yerden tasarruf sağlar ve iyileştirilmiş yan darbe korumasına yer açar.

AVOVA-icon-Fahrtrichtungen.png
geriye / ileriye dönük

4 YAŞINA KADAR GERİ SÜRÜŞ​

• Özellikle küçük çocuklar için seyahat etmenin en güvenli yolu geriye doğru yolculuktur.
  • Özellikle küçük çocukların hala hassas boyunları vardır.
  • Yenidoğanların omurgası genellikle özel koruma gerektirir.
  • Bu nedenle 15 aya kadar olan bebeklerin seyahat yönünün tersine taşınması gerekir.
  • SPERBER-FIX, maksimum onayına kadar 105 cm'ye kadar, yani yaklaşık 4 yıl boyunca tamamen hareket yönüne karşı kullanılabilecek şekilde geliştirilmiştir.
  • Elbette bu çocuk koltuğu, çocuğunuz 15 aylıktan büyükse seyahat yönünde de kullanılabilir.

BÜKÜMLÜ KOLTUK​

• Prensip olarak, arabalar için çocuk koltukları her zaman benzer şekilde kurulur.
  • Yanlış kurulumdan kaçınmak için güvenlik mümkün olduğunca basit olmalıdır.
  • Ebeveynler, yanlış bir şey yapmadıklarını bildiklerinde ve günlük rutinleri kolaylaştırıldığında mutlu olurlar.
  • 360 derece dönüş ile koltuk öne, arkaya ve istenilen yöne tüm pozisyonlarda zahmetsizce döndürülebilir.
  • Bu, oturmayı ve çocuğunuzu bağlamayı kolaylaştırır.

0-18_info-number.jpg sperberfix_size-cm.jpg

TÜM ÖZELLİKLERİ KEŞFEDİN
  • 360 derece dönüş
• Kolay giriş ve daha kolay sabitleme için herhangi bir pozisyonda tamamen döndürülebilir.
• Gerekli sürüş pozisyonu için kolay dönüş (sürüş yönünde veya yönünde)
  • Her iki yönde de seyahat mümkün
• Seyahat yönünün tersi: doğumdan 15 aya kadar kanunen gerekli.
• 16. aydan 105 cm'ye kadar (yaklaşık 4 yıla tekabül eder) her iki yönde de seyahat mümkündür. Koltuğu mümkün olduğunca uzun süre sürüş yönünün tersine kullanmanızı öneririz.
  • Pratik kombine koltuk
Doğumdan itibaren bebekler ve küçük çocuklar için uygundur (105 cm yüksekliğe kadar)
  • Koltuk kısalması Bebeğinize ek koruma sağlayan ve 3 büyüme adımında ayrı ayrı ayarlanabilen ipeksi yumuşaklıkta birinci sınıf koltuk azaltması.
  • 20 kg'a kadar olan çocuğunuz için normalden daha yüksek ağırlık limiti

• UN ECE R-129/3 i-Size, Alman test tesislerinde onaylandı ve test edildi:
En son ve en yüksek Avrupa güvenlik standardına göre, yani önden ve yandan çarpmalar ve ayrıca devrilme.

ISOFIX (Holmbergs) - kolay ve hızlı kurulum

• Kullanımı kolay ve kilitlenebilir
• Ek stabilite ve güvenlik
• İstenmeden kilit açmayı önlemek için güvenlik düğmesi

ISIP (Entegre Yan Darbe Koruması) - geliştirilmiş yandan darbe koruması AVOVA, akıllı güvenlik teknolojisini dışarısı yerine doğrudan koltuğa yerleştirir.

Yüksek performanslı köpükten yapılmış ergonomik emniyetli koltuk başlığı

Çocuğunuzun hassas baş ve boyun bölgesine optimum koruma sağlayan özel, kokusuz bir köpük malzeme.

Destek ayağı - daha fazla güvenlik için 3. bağlantı noktası

• Kaza durumunda dönmeye karşı koruma
• Daha fazla güvenlik için yüksekliği ayarlanabilir ve güçlendirilmiş

Araba koltuğunun sırtlığına takmak için geri tepme çubuğu ve ayrıca seyahat yönünün tersine oturan çocuklarla çarpışma durumunda bacak alanını artıran koruyucu bir eleman.

Üç yönlü ayarlanabilen oturma ve yatma pozisyonu

• Daha fazla konfor için koltuk açısını değiştirin, bu hareket yönüne doğru ve ters yönde mümkündür.

Derin ve yumuşak dolgulu yan destekler Daha derin yan destekler daha iyi yandan darbe koruması sağlar

Koltuk başlığının rahat ve kolay yükseklik ayarı

Arka alanda çocuk koltuğunun havalandırılması için havalandırma açıklıkları

• Tek elle ayarlanabilen 5 noktalı kemer sistemi (Holmbergs)
  • Üç kolunuz olmadığı için bir elinizin küçük çocuğunuz için boşta olması daha iyidir.
  • Kullanım kolaylığı, daha fazla güvenlik anlamına gelir
  • ISOFIX ve destek ayağının kolay montajı
  • Yüksek mukavemetli çelik, çocuk koltuğunun içini güçlendirir
  • Sürüş sırasında rahatsız edici tıkırtı seslerine karşı ses emici bağlantı elemanları
  • Modern, ergonomik tasarım
  • Çabuk çıkarılabilen kılıflar
  • Çamaşır makinesinde yıkanabilir ve tekrar takılması kolaydır
  • Ekstra yumuşak ve zararlı madde içermez
Fiyatı ; 5.500 TL

Son düzenleme:

therealsinner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Mart 2021
2.460
4.518
39
Kazen Kazen sevgili Kazen bizim oto koltuğumuz dün geldi.Uzun süren arastirmalar sonrası aldık biz de.Cybex i size,britax römer arasında kalmıştık ama joie aldık.360 rotation,6 kademe yatış pozisyonu ve en yüksek ADAC puanı.Bi gozatin eğer henüz almadıysanız.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 191 gün geçti.