BEBEK VE EMME ICGUDUSU

Ogretmen27

Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2022
92
93
30
Hanimlar bebegim 5 aylik olmak uzere.
Ilk uc bucuk ay kavga dovus emdi.kilo alimi durunca mamalari da kusunca sutumu sagip biberonla vermeye basladim.geceleri cok olmasa da gogsumu emiyor ama cok sukur.
su an sutumu sagip biberonla veriyorum ve 20 gunlukten beri emzik kullaniyor.

Ben emzigi biraktirmak istiyorum cunku gece surekli ama surekli uyaniyor.derdini de anlayamiyorum biberonu veriyorum cok emmiyor sutu.kendim emziriyorum azcik emip geri uyuyor.ama uykuda hep huzursuz gibi kimildanip hafif hafif aglayip duruyor.tam dalamiyor gibi sanki.Gunduz uykulari da cok iyi halbuki 2 kere yaklisik bir bucuk saat bir kere de kisa bi uyku yapiyor
Acaba emzik yuzunden mi diye dusunuyorum uyandığında bazen emzigi alip geri uyuyor bazen uyumuyor

BENIM SORUM SU
beni emmiyor gece haric .emzigi de birakirsa bebegin emme icgudusu tatmin olur mu.
Su an cok kucuk cunku bi seyleri emmesi gerekiyor rahatlamasi icin diye dusunuyorum.bilgisi olan yardimci olursa cok sevinirim

2 tane 1,5 saatlik uyku aslında 5 aylık bir bebeğe gündüz uykusu için yeterli. Bir de kısa bir uyku yapıyor demişsiniz acaba hangi saatlerde ve kaç dakikadır o uyku?

Bebegimin emme refleksi olmasina ragmen daha hastane odasinda memeyi reddetti. 5.5 ay emzirebildim. Kendini dondurmeyi ogrenince emmeyi birakti. Emzikte kabul etmedi. Sadece tedirgin olursa (ortam degisikligi, doktor kontrolu vs) parmagini emer. Illa birsey emmesine gerek yok bence.

X