Bebek Beslenmesi Bebeklere balik yagi vermek mecburi mi?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Mavili Mavili Mor Cicek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
11 Aralık 2020
1.947
4.503
Herkese iyi günler.
Kızım 1.5 yaşında küçükken kilolu bi bebekti tabii buyuyunce hareketlenince zayifladi bide baya boyuna verdi. 11 kg 84 cm boyu. Her neyse kuzenlerim surekli cocuklarina biseyler iciyorlar balik yagindan gectim vitaminler daha baska baska seyler misal farmaside satilan bi kac seylerden vs vs veriyorlar. Annemde bana her seferinde sende ver çocuğun yüzü bi değişmiş zayıflamış gibi diye benimde moralim bozuluyor. Yazın verdim balık yağı sonrasında bıraktım. sizce verilmeli mı sizler veriyor musunuz? Bende versem mi size bi danismak istedim doğrusu.

Kii ayrıca balık yağı kilo aldırmak için iciltilmez anne diye kaç sefer dedim ama anlayamıyor onlarda verince çocuklar kilo almışlar hep ondan vermemi istiyor.

Herkese iyi günler.
Kızım 1.5 yaşında küçükken kilolu bi bebekti tabii buyuyunce hareketlenince zayifladi bide baya boyuna verdi. 11 kg 84 cm boyu. Her neyse kuzenlerim surekli cocuklarina biseyler iciyorlar balik yagindan gectim vitaminler daha baska baska seyler misal farmaside satilan bi kac seylerden vs vs veriyorlar. Annemde bana her seferinde sende ver çocuğun yüzü bi değişmiş zayıflamış gibi diye benimde moralim bozuluyor. Yazın verdim balık yağı sonrasında bıraktım. sizce verilmeli mı sizler veriyor musunuz? Bende versem mi size bi danismak istedim doğrusu.

Kii ayrıca balık yağı kilo aldırmak için iciltilmez anne diye kaç sefer dedim ama anlayamıyor onlarda verince çocuklar kilo almışlar hep ondan vermemi istiyor.
Kilo alması için değil elbette ama balık yağı bebekler , çocuklar ve yetişkinler için çok kıymetli. Özellikle 3 yaşından küçük çocuklarda balık yağı kullanımı zekada 2-3 puanlık artış yapıyo bu uluslararası deneylerle kanıtlanmış. Ben sürekli 2-3 günde bir balık yedirdigim için çocuğuma vermiyorum ama kendim kullanıyorum

Herkese iyi günler.

bebeklere doktor kontrolü olmadan vitamin vermek öyle çok da matah bir şey değil; eğer değerlerinde bir sıkıntı varsa, doktorunuz da önerirse tabii ki verirsiniz. Omega-3 vitaminden farklı olarak önemli bir ürün beyin gelişimi için, yetişkinlerin bile alması gerekiyor; ama eğer düzenli balık yedirebiliyorsanız illa da takviye şeklinde vermeye gerek yok. Belki balığın az olduğu yaz döneminde veya çocuk kendi balık yemiyorsa verilebilir. Orada da hangi markayı verdiğiniz önemli, almaya karar verirseniz IFOS sertifikası olan bir üründen verin muhakkak, en kalitelileri onlar.

X