Bebeklerinizi nasıl uyutuyorsunuz?

A R Y A

Naif Çiçek ♥
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2014
6.830
10.327
Selam arkadaşlar ❤️

Bugün yine çok muzdarip olduğum bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Bebeğim 46 günlük, önceden mamasını yiyip omzumda gazını çıkarırken uyurdu.
1.ay aşısı olduktan sonra bebeğimin huyu değişti, kolik belirtileri başladı. 2 günlüğüne anneme gitmiştim çok huysuzlandı diye ayakta salladılar ozamandan beridir ayakta sallamadan asla uyumuyor. Saat 17.00-22.00 arası ağlama krizleri, defalarca ayakta sallayıp yatağa koyar koymaz beş dakika içinde uyanmaları derken tüm enerjim bitiyor. Sizin uyutma yöntemleriniz neler? Nasıl değiştirebilirim bu uykuya dalma alışkanlığını?

Beyaz gürültü pembe gürültü gibi şeylerle uyutmayı deneyin. Kucağınızda minik minik salınım yaparak uyutun hafif pişpişleyerek. Hep aynı yere götürün uyutmak istediğinizde. Oda karanlık ya da loş olsun. Daha çok küçükmüş. Oda sıcaklığı 20 civarı olsun fazla giydirmeyin. Uyku düzenleri çok değişiyor. Biraz böyle uyutursunuz alıştıktan sonra yanına uzanır sadece pişpiş diyerek uyutursunuz.

Daha çok minik biliyorsunuz 0-3 ay 4. Trimester olarak geçer yani bebek daha hayata adapte olamaz . Uyku eğitimi ben 4. Ayda vermeye başladım cevap verdi eğitime. Benim de bebeğim kolikti size ihtiyacı var tek tavsiyem kolunuzda falan sallayın memede uyutun ama ayakta sallamayın her yerde ayakta sallanmaz ilerde zor olur . Beyaz gürültü pişpiş sesi bunları açıyordum . Ne desem bilmiyorum kabus gibiydi o aylar ama geçiyor 3 ay bitince kolik bitiyor

Selam arkadaşlar ❤️

Bugün yine çok muzdarip olduğum bir konuda fikirlerinize ihtiyacım var. Bebeğim 46 günlük, önceden mamasını yiyip omzumda gazını çıkarırken uyurdu.
1.ay aşısı olduktan sonra bebeğimin huyu değişti, kolik belirtileri başladı. 2 günlüğüne anneme gitmiştim çok huysuzlandı diye ayakta salladılar ozamandan beridir ayakta sallamadan asla uyumuyor. Saat 17.00-22.00 arası ağlama krizleri, defalarca ayakta sallayıp yatağa koyar koymaz beş dakika içinde uyanmaları derken tüm enerjim bitiyor. Sizin uyutma yöntemleriniz neler? Nasıl değiştirebilirim bu uykuya dalma alışkanlığını?
Aşı değil çocuğunuz büyüme atağı geçiriyor

Daha çok minik biliyorsunuz 0-3 ay 4. Trimester olarak geçer yani bebek daha hayata adapte olamaz . Uyku eğitimi ben 4. Ayda vermeye başladım cevap verdi eğitime. Benim de bebeğim kolikti size ihtiyacı var tek tavsiyem kolunuzda falan sallayın memede uyutun ama ayakta sallamayın her yerde ayakta sallanmaz ilerde zor olur . Beyaz gürültü pişpiş sesi bunları açıyordum . Ne desem bilmiyorum kabus gibiydi o aylar ama geçiyor 3 ay bitince kolik bitiyor
Gerçekten kâbus gibi 🤦🏻‍♀️ uykusuzluk, ağlama krizleri, düzensizlik...
Sizin 3.ayda mı bitti kolik? Daha şimdiden çok yoruldum 😥 4.ay diyorlar uyku eğitimi için ama 4.aya kadar benden eser kalmaz bu gidişle

Gerçekten kâbus gibi 🤦🏻‍♀️ uykusuzluk, ağlama krizleri, düzensizlik...
Sizin 3.ayda mı bitti kolik? Daha şimdiden çok yoruldum 😥 4.ay diyorlar uyku eğitimi için ama 4.aya kadar benden eser kalmaz bu gidişle
Kolik degildi ama aşırı gazlıydı ilk bebegim 6 aya kadar kendisi çıkarmakta zorlanırdı gece bagırarak aglardı masaj yapar gazını öyle çıkarırdım uyurken de ilk bebegim memede emerken uyurdu yada kucagımda gezerdim sonra kucakta gezdirmek zor oldu agırlaştı ayakta sallamaya geçtim ama öyle hızlı Bi sallama degil kucakta yürür gibi yavaş minik minik sallanma şeklinde sallıyordum 2.çocugum memede uyumayı sizin gibi erkenden bıraktı uzun Bi süre ayakta yürürken uyuyordu sallama vs istemiyor sadece ayakta yürürsem uyuyordu kanguru ya koyar yürürdüm çok haftalarca grip oldugumuz Bi dönemde bu durum beni çok zorlayınca onu da ayakta ilk abisi gibi yavaş yavaş sallayarak uyumaya alıştırdım yatagına koyunca uyanırsa sırtına pat pat yapıyorum uykuya geri dönüyor uyku egitimi vermeyi düşündüm ama bana ayakta sallamak daha kolay geliyor çok uykuları gelince yatırdıgım için 5 dk sallıyorum hemen uyuyorlar aksi halde çocuk kendi kendine uykusu olsa bile uyumak istemiyor oyun istiyor

X