Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Bebekliğinde kreşe verilen var mi?

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları

mrv_mn35

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2007
240
243
2 yas civarı kreşe başlayanlar var mi, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Kızımı kreşe başlatmak aşamasından, pişman olmamak adına danışmak istedim.

Tesekkur ederim şimdiden.

Etrafımda verenler var gayet memnunlar
Ben vermedim 3 yaşında oğlum
Evde ne yapsam da yeterli vakit geciremiyor gibi hissediyorum
Birde vermeyenleri dinliyorum
Keşke verseydim çocuk paylaşmayı öğrenir en azından bende dinlenirdim diyenler çok

Bir arkadaşım kızını 20 aylıkken verdi ve şu an kızı 6 Yaşında ve gayet mutlu bir çocuk. Arkadaşımın 9 aylık bebeği var şu an onu da aynı dönemde kreşe verecek.
Benim kızım 2 Yaşında bakıcısı var ve 3,5 yaşına doğru yarım gün göndermeyi düşünüyorum.

Mecburiyet ve tercih meselesi biraz . Kreşi yada bakıcıyı gömmeye hiç gerek yok. Her ikisinin iyisi de var kötüsü de.

2 yas civarı kreşe başlayanlar var mi, tecrübelerinizi paylaşabilir misiniz?

Kızımı kreşe başlatmak aşamasından, pişman olmamak adına danışmak istedim.

Tesekkur ederim şimdiden.
Calismiyorsaniz kesinlikle verilmemesinden yanayım ben benimde kızım ikiyi bitirdi bide 8 aylık oğlum var çok zorlanıyorum ama yinede düşünmüyorum eğer tek olsa idi tüm vaktimi ona ayirirdim oyunlar oynardık maalesef bebeğim biraz engel bu duruma

Ben kreşteydim, 2 -3 gibi sanırım, bakıcılar da vardı da çok iyi olmamıştı , sonra kreş daha iyi oldu bizim için. tabi 30 yıldan fazla bir zamandan bahsediyorum
Kreş yaşı 3 doldurunca en iyi diyorlar, ben bir çocuğum 2,5 diğeri 2 yi doldurunca verdim, çok şükür çok memnun kaldım, şimdi biri 5,5 diğeri 3,5 yaşında, küçük olan konuşmuyordu yemiyordu , bakıcı da yemediği için zorlamıyordu , kreşin çok faydasını gördük
Hastalık açısından da evet ilk yıl sık oluyor ama sonradan bağışıklık sistemi güçleniyor

Başlığa istinaden biz benekken kreş mi vardi diyesim geldi.

Calistiginiz icin mi vermeyi düşündünüz oyle ise bakıcı daha iyidir.
Eger çalışımiyorsaniz daha kucuk benimde 2 yasinda kizim var veremem krese falan.
Vardı ya :) ben 35 yaşındayım üstelik:)) annem beni 40 günlükken iş yerinin kreşine vermiş , sonra ne olduysa arada bakıcılar oldu ama 3 yaşından sonra hep kreşteydim okula kadar

Cevaplar için tesekkur ederim herkese.
Ücretsiz iznimin sonuna geldik, Bir kaç bakıcı ile olumsuz tecrubem oldu. Malesef artik tek alternatifim kreş ya da isten ayrılıp kendim bakacağım.

20li 30 lu yaslarda olanlardan vardır yuva ya da kreş de büyüyen diye düşünüp sormuştum.

Çok evcimen ve anaç biri değilim ama sabahın erkenin den aksam karanlığına kadar 2 yasında bir çocuğu evden uzak tutmak haksızlıkMis gibi geliyor. Zaten yaklaşık 20 sene okullarda geçiriyoruz.

Çalışmaya maddi olarak gerçekten çok çok mecbur değilim. Standartları düşürüp idare edebiliyoruz. Çalışınca daha rahat tabi inkar edilemez ama değer Mi bilemedim..

Çocuğuna annesi bakanlar annelerinizin elini öpermişsiniz benim için, gerçekten büyük bir nimet..bakıcı anneanne babaanne vs hepsinden olumsuz cevap/sonuç almış biriyim. Belirttiğim gibi tek alternatif kreş şuan ya da istifam.

Ben kreşteydim, 2 -3 gibi sanırım, bakıcılar da vardı da çok iyi olmamıştı , sonra kreş daha iyi oldu bizim için. tabi 30 yıldan fazla bir zamandan bahsediyorum
Kreş yaşı 3 doldurunca en iyi diyorlar, ben bir çocuğum 2,5 diğeri 2 yi doldurunca verdim, çok şükür çok memnun kaldım, şimdi biri 5,5 diğeri 3,5 yaşında, küçük olan konuşmuyordu yemiyordu , bakıcı da yemediği için zorlamıyordu , kreşin çok faydasını gördük
Hastalık açısından da evet ilk yıl sık oluyor ama sonradan bağışıklık sistemi güçleniyor
Zaten o hastalık illa olacak
Kreşe gitmese okulda olacak
Çocuk evden çıkıp bir sürü çocuğun olduğu yere gidiyor
Ve bence kreş olsunki bağışıklık erkenden oluşsun
Yanlış mı düşünüyorum acaba??

Bir arkadaşım kızını 20 aylıkken verdi ve şu an kızı 6 Yaşında ve gayet mutlu bir çocuk. Arkadaşımın 9 aylık bebeği var şu an onu da aynı dönemde kreşe verecek.
Benim kızım 2 Yaşında bakıcısı var ve 3,5 yaşına doğru yarım gün göndermeyi düşünüyorum.

Mecburiyet ve tercih meselesi biraz . Kreşi yada bakıcıyı gömmeye hiç gerek yok. Her ikisinin iyisi de var kötüsü de.
Evet Allah iyilerle karşılaştırsın. Bizim bakıcı iyiydi ama ücreti yol parası sigorta derken çok masraflı oldu, birde oğlum hiç konuşmuyordu , kreş ummadığım kadar faydalı oldu.

Dil gelişimi krese başlama için bence ilk sart. Birkac kelime ile de olsa kendini ifade edemeyecek bi bebeğin mecburiyet yoksa krese gönderilmesini doğru bulmuyorum.. Benim için asgari eşik budur. Başına bi şey gelse, kötü muamele edilse anlatamaz.

Vardı ya :) ben 35 yaşındayım üstelik:)) annem beni 40 günlükken iş yerinin kreşine vermiş , sonra ne olduysa arada bakıcılar oldu ama 3 yaşından sonra hep kreşteydim okula kadar

Sıkıntısını yaşadınız mı, keske vermeseler di dediginiZ oluyor mu?

Zaten o hastalık illa olacak
Kreşe gitmese okulda olacak
Çocuk evden çıkıp bir sürü çocuğun olduğu yere gidiyor
Ve bence kreş olsunki bağışıklık erkenden oluşsun
Yanlış mı düşünüyorum acaba??
Bence doğru çünkü büyük oğlum anaokulu oldu şimdi , sınıfında okula ilk kez başlayanlar sürekli hasta

Bence doğru çünkü büyük oğlum anaokulu oldu şimdi , sınıfında okula ilk kez başlayanlar sürekli hasta
Dimi ama.
Bide zaten çocuk kendisini ifade edebiliyorsa kreşe gitmeli
Kendimden pay biçiyorum her ihtiyacım karşılansa herşeyim alınsa ama hep evde dursam sıkılırdım
Çocuklar da kreşe gitmeli ki sosyalleşsin

Hastalık konusunda kaygım var ama abisi zaten anasınıfında ve o da taşıyor eve. Engellemem söz konusu olmuyor.

Yakın bir akrabamin çocuğu 2 yaşında başladı krese. Şuan 5,5 yaşında anaokulunda ve okuldan sıkılmış durumda. Gitmek istemiyor. Okulda faaliyetlere katılmak istemiyor, hatta serbest oyun saatlerinde bile oynamak istemiyormuş. Konuşunca eve gitmek istiyorum diyor, evde ne yapacaksın dendiğinde sadece evde oyuncaklarla anne babasıyla olmak istediğini söylüyor.. :/ Tam aksi örnekler de mutlaka vardır. Cocugun fıtratı ve karakteri de etken. İstatistiki bi bilgim yok ama 2 yaşı kreş için erken buluyorum.

Sıkıntısını yaşadınız mı, keske vermeseler di dediginiZ oluyor mu?
Yok demiyorum çünkü şartlar öyleymiş ,annem çalışıyordu , hayal meyal hatırlıyorum bakıcıları hiç sevmemiştim, kreş güzeldi, oyuncaklar o döneme göre nadir bulunan oyuncaklardı:)
kardeşim de başka şehirde anneannemde kalmıştı, yaşı tutunca getirdiler demek , geldiği zaman babamı tanımıyordu, ayrı olmaktansa iyiki kreşe vermişler diyorum,
ben çok şükür kendi çocuklarımda da gittikleri kreşlerden memnun kaldım, Allah herkesi iyilerle karşılaştırsın

Yakın bir akrabamin çocuğu 2 yaşında başladı krese. Şuan 5,5 yaşında anaokulunda ve okuldan sıkılmış durumda. Gitmek istemiyor. Okulda faaliyetlere katılmak istemiyor, hatta serbest oyun saatlerinde bile oynamak istemiyormuş. Konuşunca eve gitmek istiyorum diyor, evde ne yapacaksın dendiğinde sadece evde oyuncaklarla anne babasıyla olmak istediğini söylüyor.. :/ Tam aksi örnekler de mutlaka vardır. Cocugun fıtratı ve karakteri de de etken. İstatistiki bi bilgim yok ama 2 yaşı kreş için erken buluyorum.
Bende boyle düşündüğüm için aylarca bakıcı için uğraştım ama elimi attigim elimde kaldı. Üstelik güven kaybı da oldu. Her insan bir değil elbet ama tecrübelerim cesaretimi kırdı.

X