Bebek Beslenmesi Bebekte aşırı gaz ve kolik sorunu

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
3 aylik bnmki ne bileyim 1 ayin icindeyken rezene biraz iyi geliodu yine bir umut olur belki dye denycem aldirdim esime biogaia bide rezene çayı zayiflayacak dye de korkuyorum huzurla ememiyo bile çocuk :KK43:
Canim 3.ay gazda doruk noktası gibi bisey 4.ayda azaliyor 5.ayda bitiyor benim gozlemim bu sabirlar dilerim sen bol bol su ve rezene icmeye devam et ben cok rezene ictim tohum olarak almistim demliyordum 2 3 kupa iciyordum şu aralar okadar icmiyorum humana still tea iciyorum bebegim 5 aylık gaz bitti diş stresi başladi :KK66: anne olmak zor

3 aylik bnmki ne bileyim 1 ayin icindeyken rezene biraz iyi geliodu yine bir umut olur belki dye denycem aldirdim esime biogaia bide rezene çayı zayiflayacak dye de korkuyorum huzurla ememiyo bile çocuk :KK43:
Benimkide ayin 9 unda 3 aylik olcak buyudukce duzelir deniyordu ama cocugun azcik olan duzeni dun gece gitti delirdim resmen sinirden uykusuzluktan yorgunluktan bebisime kizdim sonrada o agladi ben agladim kendimi kotu anne olarak gordum :KK42::KK42:

Canim 3.ay gazda doruk noktası gibi bisey 4.ayda azaliyor 5.ayda bitiyor benim gozlemim bu sabirlar dilerim sen bol bol su ve rezene icmeye devam et ben cok rezene ictim tohum olarak almistim demliyordum 2 3 kupa iciyordum şu aralar okadar icmiyorum humana still tea iciyorum bebegim 5 aylık gaz bitti diş stresi başladi :KK66: anne olmak zor
Gazin doruk noktasi 4-6 hafta diye biliyordum 3. ayda gececek diye seviniyodum gercekten 3. ay doruk noktasimi cok uzuldum yaa

Gazin doruk noktasi 4-6 hafta diye biliyordum 3. ayda gececek diye seviniyodum gercekten 3. ay doruk noktasimi cok uzuldum yaa
Bende ayni seyleri yasiyorum canim kolik bebek muzikleri var onlari dinlet ayakta sallamak iyi geliyomus ayakta sallamaya karsi olmama ragmen mecbur kalyrm nrmalde kendi besiginde uyuyan bi cocuk ama sancisina iyi gelio

Bende ayni seyleri yasiyorum canim kolik bebek muzikleri var onlari dinlet ayakta sallamak iyi geliyomus ayakta sallamaya karsi olmama ragmen mecbur kalyrm nrmalde kendi besiginde uyuyan bi cocuk ama sancisina iyi gelio
Benim bebis zaten 7 24 surekli besikte sallanarak uyuyor kolik muzigin hiiic faydasi olmuyor dinlemiyor bile kiminden duyuyorum cocuk sadece sanci saatinde huysuzlanip diger saatler rahatmis ama benimki hep huysuz uyusa sallaniyor biraktigin an uyaniyor uyanikken hep huysuz seninkidemi hep huysuz ??

Yok cnm genelde gunduz iyi bnmki aksamlari geceleri yapiyor tüh seninki daha farkli bir doktora gttnzmi

Yok cnm genelde gunduz iyi bnmki aksamlari geceleri yapiyor tüh seninki daha farkli bir doktora gttnzmi
Gittik canim kan idrar tahlili yapildi bisey yok sukur gaz diyor dr yilbassindan sonrayi bekleyin gecmesi icin dedi son gittigimizde gece gunduz hiiiic uyuyamiyorum perisanim Allah sifasini verir insallah

Alerji tamolarak nedir neye karsi alerji oluyor ben sutalerjisini biliyorum ama o da cocuk suticmeye baslayinca olur birde benim bebis kucak ve kanguruyu hic sevmiyor aceba sling farkli olurmuki
Ben olsam denerdim bilemiyorum ki.alerjisi olan bebekler de huzursuz olabiliyormus ama doktor degilim tabi bilemem.

Merhaba arkadaşlar benimde 18 günlük bir bebeğim var dün geceden beri gaz sancisi cekiyor kayinvalidem anason rezene kimyon çayı yapip verelim dedi ama ben cekiniyorum bişey olur mu diye daha 1 aylık bile değil sızce ne yapmalıyım.

Merhaba arkadaşlar benimde 18 günlük bir bebeğim var dün geceden beri gaz sancisi cekiyor kayinvalidem anason rezene kimyon çayı yapip verelim dedi ama ben cekiniyorum bişey olur mu diye daha 1 aylık bile değil sızce ne yapmalıyım.
Canim sanki onlar icin daha cok kucuk bide ne verirsen ver hic faydasi olmuyor en azindan benim oglumda olmadi 3.5 aylik bebisim ve hala cekiyoruz bu gaz derdini

Arkadaşlar herkese merhaba,
Benim bebeğimde şu an 3 aylık ve 3. haftadan itibaren inanılmaz bir huysuzluk gaz sorunu ve ağlama krizleri yaşadık.
Gazından dolayı meme bile emmek istemiyordu. Saatlerce hiç durmadan ağlıyordu bu bazen 3 4 saat bazen 5 saate kadar çıkıyordu. Artık ne yapacağımı şaşırdım Ben, Annem, Kız kardeşim 3 ümüzünde bakmasına rağmen sektirmekten, örtünün arasında sallamaktan kollarımız kopuyordu resmen.
Nefessiz kalana kadar ağlıyor beni çok üzüyordu.
En nihayetinde şu an rahatladık, gazlı bebeğin ne kadar zor bir şey olduğunu yaşayanlar bilir. BEN SİZLERE BU SORUNU NASIL AŞTIĞIMIZI ANLATICAM.
Ööncelikle bebeğinizin karnının doyduğundan emin olmalısınız.
Her emzirmeden sonra mutlaka gazını çıkarın ve bağırsaklarının hareket yönüne doğru masaj yapın.
Bacaklarını itip çekme hareketleri ve bisiklet sürme hareketi yaptırtın bol bol.
Ben bu yukardakileri uygulamama rağmen kızımda hiç bir değişme olmadı o da ayrı mevzu.
Ben çareyi önce NURSE HARVEY'S te aradım ama hiç etki etmedi.
REZENE içirdim gaz sorunu için bir nebze iyi gelsede ondanda beklediğim sonucu alamadım.
Ve en son doktorumuzunda önerisiyle BİO GAİA damlayı kullanmaya başladım her gün akşam saat 7 de 5 damla veriyordum çünkü kızımın o saatlerde krizleri başlıyordu. Vee bebeğim rahatladı ağlama krizleri düzeldi derken birinci şişenin sonuna doğru tekrar başladı ve tekrar doktora gittik bu sefer 10 damlaya çıkar dedi ve 10 damlaya çıkardık. Şu an gayet mutlu güzel uykusunu uyuyan bir bebeğim var uyurken bile kendi kendine gazını çıkarıyor. Bu damla bana resmen deva oldu paylaşayım dedim çünkü ne kadar zor olduğunu biliyorum Allah herkesin yardımcı olsun bebek büyütmek kolay değil

Sürekli ağlayan kolik bebekler için ben bu videoyu izledim ve bu da gerçekten bebeği sakinleştiriyor ve gazını çıkarıyor.

UMARIM İŞİNİZE YARAR.
.:KK70:uyduğuma göre bio gaia ilerde kolon kanserine karşıda koruyormuş.

Arkadaşlar herkese merhaba,
Benim bebeğimde şu an 3 aylık ve 3. haftadan itibaren inanılmaz bir huysuzluk gaz sorunu ve ağlama krizleri yaşadık.
Gazından dolayı meme bile emmek istemiyordu. Saatlerce hiç durmadan ağlıyordu bu bazen 3 4 saat bazen 5 saate kadar çıkıyordu. Artık ne yapacağımı şaşırdım Ben, Annem, Kız kardeşim 3 ümüzünde bakmasına rağmen sektirmekten, örtünün arasında sallamaktan kollarımız kopuyordu resmen.
Nefessiz kalana kadar ağlıyor beni çok üzüyordu.
En nihayetinde şu an rahatladık, gazlı bebeğin ne kadar zor bir şey olduğunu yaşayanlar bilir. BEN SİZLERE BU SORUNU NASIL AŞTIĞIMIZI ANLATICAM.
Ööncelikle bebeğinizin karnının doyduğundan emin olmalısınız.
Her emzirmeden sonra mutlaka gazını çıkarın ve bağırsaklarının hareket yönüne doğru masaj yapın.
Bacaklarını itip çekme hareketleri ve bisiklet sürme hareketi yaptırtın bol bol.
Ben bu yukardakileri uygulamama rağmen kızımda hiç bir değişme olmadı o da ayrı mevzu.
Ben çareyi önce NURSE HARVEY'S te aradım ama hiç etki etmedi.
REZENE içirdim gaz sorunu için bir nebze iyi gelsede ondanda beklediğim sonucu alamadım.
Ve en son doktorumuzunda önerisiyle BİO GAİA damlayı kullanmaya başladım her gün akşam saat 7 de 5 damla veriyordum çünkü kızımın o saatlerde krizleri başlıyordu. Vee bebeğim rahatladı ağlama krizleri düzeldi derken birinci şişenin sonuna doğru tekrar başladı ve tekrar doktora gittik bu sefer 10 damlaya çıkar dedi ve 10 damlaya çıkardık. Şu an gayet mutlu güzel uykusunu uyuyan bir bebeğim var uyurken bile kendi kendine gazını çıkarıyor. Bu damla bana resmen deva oldu paylaşayım dedim çünkü ne kadar zor olduğunu biliyorum Allah herkesin yardımcı olsun bebek büyütmek kolay değil.
Sürekli ağlayan kolik bebekler için ben bu videoyu izledim ve bu da gerçekten bebeği sakinleştiriyor ve gazını çıkarıyor.

UMARIM İŞİNİZE YARAR.
.:KK70:uyduğuma göre bio gaia ilerde kolon kanserine karşıda koruyormuş.[/QUOTEa
Aynı dertten muzdaripiz sorular sorabilrimiyimbaşınız ağrtacam ama napim şimdibenmde 112 günlük kızım var 2 defa ağlamalarından dr gititk infantil kolik dediler ne denedik çare değil çıldırmış gibi ağlıyor uyku uyuyamıo ıkınmaktan gözünü açtğı gibi ağlaması başlıyor.. çıldırmak üzereyim artık... ilk sorum bio gaia bizede verdiler 2 defa kullandım kızımda aşırı karın ağrısı ve ishal yaptı sizdede oldumu?? O açp kullandğm kutu öle duruyor acaba tekrardan kullanabilirmiyim? Bide ne zaman düzeldir bebeğiniz ağlamaları ne zaman bitti? Kızım hep mutsuz huzursuz ağlıyor ne sevebiliyorum ne oynuyabliom kucaktan inmiyor wc bile gidemiyorum deli olacam

Canim anasoni karistirma rakinin ham maddesi cocuk uyur surekli :)) ama ben 15 gunlukten beri rezene cayi veriyorum humana nin kimyonlh rezene cayi 30 cc lik minik biberona 10 cc lik yap ictigi kdr icsin kendine de yap ic hem sutun artar hem senin sutunden de almis olur rahatlar patir patir yapiyo gazini 4 aylik oldu hala iciyo bir sorun yasamadik ve kabizliginida duzenledi

X