Bebekten kan alamayan! hemşire!...

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İŞİNİZİ DÜZGÜN YAPIN NOKTA.
Bağırma kız. Siz evde telefonu vermediginiz için, istediği bir şeyi almadiginiz için aglatabiliyorsunuz.
Hemşire normal insanin bile yaparken caninin yandığı, ince damarlida damar bulamadığı halde bebek ağladığında rererô götürmeyin kardeşim o zaman kan man aldırmayın.
Millef sizin premsesliginizi cekmek zorunda mı
Dersin ki igne icinde kaldı, damari catlatti, kötü davrandi anlarim da bu ne ya

Yahu bu insanlarımız gerçekten bi tuhaf ya..
Öğretmene kızar hemşireye kızar doktora kızar
Kızar da kızar.. bi ton laf eder..
Herkes herşeyin en iyisini en doğrusunu biliyor 🤫
Ay gina geldi ya valla gecen biri igritmin tilifini icmiyir bizin ilisimiyirim
diye konu açtı ya saka gibi😃
Simdide neden kani zor aldilar alamadilar. Bebek yahu bebek damari ne ki hadi orada sinir olmani anlarim yavrun çünkü ama eve gelmiş hala mantıklı düşünmüyor.
Şu veliler okulda wp grubunda bile insanı yer bitirir

Doktorların bu muhabbeti gereksiz olmuş doktor istemese yaptirmazsınız herhalde cocuklarda damar yolu zor bulunuyor bide kendini kasarsa kan gelmiyor 2 3 kere denediklerini bilirim bende

Alt tarafı bir kan alınmış az daha abartsaydınız.
Çocuğundan 17 yılda kan aldırtmayan doktor nerden mezun acaba😂😂
Geçenlerde oğlum hastaydı, kan almak için iki hemşire yaklaşık 15 dakika iki kolu da zorladılar. Benim oğlumdan çok canım yandı hatta ağladım ama hemşirelere bir şey demek aklımın ucundan geçmedi. Manyak değillerdir herhalde, çocuk ateşli zaten saha Zor oluyor öyle zamanlarda. Hemşirelerden biri ter içinde kalmıştı hatta , o kadar bunaldı çocuğun direnmesinden.
herkesin ne kadar kıymetli çocuğu var aldırmayın o zaman kan falan

Bağırma kız. Siz evde telefonu vermediginiz için, istediği bir şeyi almadiginiz için aglatabiliyorsunuz.
Hemşire normal insanin bile yaparken caninin yandığı, ince damarlida damar bulamadığı halde bebek ağladığında rererô götürmeyin kardeşim o zaman kan man aldırmayın.
Millef sizin premsesliginizi cekmek zorunda mı
Dersin ki igne icinde kaldı, damari catlatti, kötü davrandi anlarim da bu ne ya
Canını acıtmıyoruz acıdan ağlamaktan morarmıyor aynı şey mi ikisi yok birşey vermediğimde zaten ağlatıyormuşum komik. Herkesin çocugu kendine özel. Çocuğum piremses sendromuna yakalanmadım ama gözümün önünde de o sahneyi yaşatmam. Bizler hastaneye getirmeye devam edeceğiz işini kötü yapan kim varsa o işini yapmayacak. Kimsenin haddine değil hastaneye gotormoyon kordosom ozomon demek. Bir öğretmen kötüyse okula göndermeyin ozaman çocugunuzu mu diyoruz.

Ka
Canını acıtmıyoruz acıdan ağlamaktan morarmıyor aynı şey mi ikisi yok birşey vermediğimde zaten ağlatıyormuşum komik. Herkesin çocugu kendine özel. Çocuğum piremses sendromuna yakalanmadım ama gözümün önünde de o sahneyi yaşatmam. Bizler hastaneye getirmeye devam edeceğiz işini kötü yapan kim varsa o işini yapmayacak. Kimsenin haddine değil hastaneye gotormoyon kordosom ozomon demek. Bir öğretmen kötüyse okula göndermeyin ozaman çocugunuzu mu diyoruz.
Kardeş kan almanin acisiz yolunu biliyorsan söyle bizde ogrenelim. . Masallah bu konuda pek bilgilisin can acitmadan kan nasil aliniyor bizim bile canımız aciyor
Kan alirken aglayan bebegin bu davranışı normal 40 yaşında bayilan var içine igne giriyor hala ne diyorsun.
Evet çocuğum premses send. yakalanmssin inkar etme.
Öğretmene gelirsek başının etini yemem hocanin. Sinifini degistirriim çocuğun baktim hala kötü hocyla aram ya bende ya çocukta sıkıntı olabilir mi diye etrafa sorarim.

Bu arada işini berbat yapan çok hsire doktor öğretmen var o ayri ama bir igneden aglayan cocukta ortalik bu kadar velveleye verilmez.

Ka

Kardeş kan almanin acisiz yolunu biliyorsan söyle bizde ogrenelim. . Masallah bu konuda pek bilgilisin can acitmadan kan nasil aliniyor bizim bile canımız aciyor
Kan alirken aglayan bebegin bu davranışı normal 40 yaşında bayilan var içine igne giriyor hala ne diyorsun.
Evet çocuğum premses send. yakalanmssin inkar etme.
Öğretmene gelirsek başının etini yemem hocanin. Sinifini degistirriim çocuğun baktim hala kötü hocyla aram ya bende ya çocukta sıkıntı olabilir mi diye etrafa sorarim.

Bu arada işini berbat yapan çok hsire doktor öğretmen var o ayri ama bir igneden aglayan cocukta ortalik bu kadar velveleye verilmez.
Her defasında agladı bağırdı bütün gittiğimiz hastane sağlık ocaklarından teşekkür ederek ayrıldık. Birinde sadece kaç defa denedi iğneyi soktu çıkardı sustuk sustuk dayanamadık gözümün önünde acıdan kıvranmasına seyirci kalamam. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama varsa siz sessizce bekleyin bakalım öyle bir durumda. Siz iğneyi sokup çıkarmaya devam edin çocuğum piremses değil nasıl olsa çöpte buldum kıvransın velet mi demeliydim.

11 aylıkken bebeğim hastalandı serum takılması gerekti. Çocuk hastanesinin hemşiresi damarı zor buldu tam 10 dkda. Damar inceymiş serum akmadı. Elini belli bir pozisyonda tutun dedi gösterdi dedim ki tutamayız ki hemşire hanım normalinde hırçın bir çocuk şimdi daha hırçınlaştı. Bu serum iyiliği için başka damar yolu bulsanız. Hemşire beni azarladı yine de bir şey demedim. Yahu bebeğinizi canınızı emanet ettiğiniz insanlara kızmayın. Olabilir bebek damarları ince.
Ayrıca başka Bi zaman kan vermesi gerekti verdik tabi ağladı. Kan alınan yerden çıkınca Bende sussun diye kucağımda tamam annem kızıcam ben onlara dedim başka hemşire bana bakarak cık cık cık işte görüyor musun dedi. Çocuğu sakinleştirmek için söylediğim şeyi ciddiye aldı. Yine tepki göstermedim. 😂 Ben fazla mı sakinim acaba. 😂

Her defasında agladı bağırdı bütün gittiğimiz hastane sağlık ocaklarından teşekkür ederek ayrıldık. Birinde sadece kaç defa denedi iğneyi soktu çıkardı sustuk sustuk dayanamadık gözümün önünde acıdan kıvranmasına seyirci kalamam. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama varsa siz sessizce bekleyin bakalım öyle bir durumda. Siz iğneyi sokup çıkarmaya devam edin çocuğum piremses değil nasıl olsa çöpte buldum kıvransın velet mi demeliydim.
Şu son söylediğin cumle beni benden aldı.
Kimse bunu demez kimse de bunun denmesini beklemez heralde.
Son premses kozunu oynayip çocuğun var mi bilmem yoksada anlarsin ilerde ile oynadin tebrikler.
Görüyorum ki düşüncelerimiz hicbir şekilde birbirine dokunmayacak.
İyi aksamlar premses

Şu son söylediğin cumle beni benden aldı.
Kimse bunu demez kimse de bunun denmesini beklemez heralde.
Son premses kozunu oynayip çocuğun var mi bilmem yoksada anlarsin ilerde ile oynadin tebrikler.
Görüyorum ki düşüncelerimiz hicbir şekilde birbirine dokunmayacak.
İyi aksamlar premses
Kesinlikle.

Allah allah ilk mesajı da gayet dikkatli okudum ama hiç öyle hissetmedim.

Benim de çocuğum var yakın zamanda kan aldırmaya götürmeyi düşünüyorum o yüzden mi ki acaba böyle hissetmedim

Çocuğa video izletmeme izin vermedi(sanki onu yapmak çok sağlıklı) kısmında ben koptum açıkçası. Devlet hastanesinde şımarıklık yapmaya gerek yok. Çocuğu iğneden tırsmış da bilmem ne. Ne olacak 2 ağlasa yani hemen sızlanma, hemen şikayet..

neden sağlık vs konularında hemen bu kadar kişiselleştiriliyor. geçen ihmalden bebeği ölen bir kadının mücadelesi için destek istenen bir platformda da hemen bir saglik çalışanı yazmış doktorlarimizi zan altında bırakmayalım vs diye.

niye hiç olmuyor mu böyle şeyler. oğlum bir yaşındayken acildeki bir doktor gayet normal bir şekilde muayene ederken 2. doktor üzerine abanip at muayene eder gibi ağzını açmaya çalışmıştı. çocuk tüm gece normal yatga yatmayacak kadar korkmuştu kucağımda bana sarılarak uyudu. sırt üstü yatamamisti.

hasta hakları diye birşey var. hastanın mevcut tedaviyi reddetme veya yarım bırakma hakkı vs var.
bu konuyu tekrar okumadım eski konu diye ama son yazılanlara baktım sadece. prens prenses sendromu diyenler daha özel muamele görmek için özel hastaneye gidiyorlardır eminim. neden mesel aynı tedavi için üste para verip özele gidiyorsunuz. çünkü konfor için. çünkü beklememek daha iyi ilgilenilmek vs için. ama başkasının başına gelince prens prenses sendromu oluyor.

bizim ülkede asla insan hakları normal bir düzeye bile gelemez. herhangi bir konuda önlem alınsın istersin adın evhamliya çıkar. kendin için çocuğun için olan bir yanlışlıkla müdahale etmek istersin prens prenses sendromu artı herşeyi bilirkişiye çıkar adın. sonucu kötü oldugundaysa eee işler kotulesmesen müdahale etseydin ya olur.

kardeşimin başına gelmişti. KBB ci kulağı için bir damlayı kesti bunu kullanmayın dedi. başka ir gün acile götürmek zorunda kaldılar mesai saatleri dışında olduğu için. doktor sadece anneyi kabul etmiş içeri.cikinca eşi kardeşime demiş su şu ilaci verdi. kardeşim de bu ilaç olmaz demiş KBB Çin'in dediğini hatırlayınca. o sırada doktor çıkıyormuş konuşmaları duymuş. bağırmaya başlamış. herşeyi siz biliyorsunuz biz doktor değiliz ya bir şey bilmiyoruz diye. halbuki onun tek duyduğu bu ilaç olmaz. ama kardeşime de bunu diyen bu alanın uzman doktoru. bilmişlik yaptığından değil. hoş zaten en iyi kişi kendini ve çocuğunu bilir hastalık geçmişini. alerjisini sununu bununu. yazılan bir ilaca bakip elbette müdahale edip bunu doktora bildirmesi gereken kişi hastanın kendisi yada ebeveyni.
yani bizde bilinçli olmak bile çok bilmişlik ukalalik olarak algılanıyor. burda ki yorumlar da hep aynı tarzda.

neden sağlık vs konularında hemen bu kadar kişiselleştiriliyor. geçen ihmalden bebeği ölen bir kadının mücadelesi için destek istenen bir platformda da hemen bir saglik çalışanı yazmış doktorlarimizi zan altında bırakmayalım vs diye.

niye hiç olmuyor mu böyle şeyler. oğlum bir yaşındayken acildeki bir doktor gayet normal bir şekilde muayene ederken 2. doktor üzerine abanip at muayene eder gibi ağzını açmaya çalışmıştı. çocuk tüm gece normal yatga yatmayacak kadar korkmuştu kucağımda bana sarılarak uyudu. sırt üstü yatamamisti.

hasta hakları diye birşey var. hastanın mevcut tedaviyi reddetme veya yarım bırakma hakkı vs var.
bu konuyu tekrar okumadım eski konu diye ama son yazılanlara baktım sadece. prens prenses sendromu diyenler daha özel muamele görmek için özel hastaneye gidiyorlardır eminim. neden mesel aynı tedavi için üste para verip özele gidiyorsunuz. çünkü konfor için. çünkü beklememek daha iyi ilgilenilmek vs için. ama başkasının başına gelince prens prenses sendromu oluyor.

bizim ülkede asla insan hakları normal bir düzeye bile gelemez. herhangi bir konuda önlem alınsın istersin adın evhamliya çıkar. kendin için çocuğun için olan bir yanlışlıkla müdahale etmek istersin prens prenses sendromu artı herşeyi bilirkişiye çıkar adın. sonucu kötü oldugundaysa eee işler kotulesmesen müdahale etseydin ya olur.

kardeşimin başına gelmişti. KBB ci kulağı için bir damlayı kesti bunu kullanmayın dedi. başka ir gün acile götürmek zorunda kaldılar mesai saatleri dışında olduğu için. doktor sadece anneyi kabul etmiş içeri.cikinca eşi kardeşime demiş su şu ilaci verdi. kardeşim de bu ilaç olmaz demiş KBB Çin'in dediğini hatırlayınca. o sırada doktor çıkıyormuş konuşmaları duymuş. bağırmaya başlamış. herşeyi siz biliyorsunuz biz doktor değiliz ya bir şey bilmiyoruz diye. halbuki onun tek duyduğu bu ilaç olmaz. ama kardeşime de bunu diyen bu alanın uzman doktoru. bilmişlik yaptığından değil. hoş zaten en iyi kişi kendini ve çocuğunu bilir hastalık geçmişini. alerjisini sununu bununu. yazılan bir ilaca bakip elbette müdahale edip bunu doktora bildirmesi gereken kişi hastanın kendisi yada ebeveyni.
yani bizde bilinçli olmak bile çok bilmişlik ukalalik olarak algılanıyor. burda ki yorumlar da hep aynı tarzda.
Doktor egosuna alıştık da hemşire egosu hiç çekilmiyor. Bahsettiğiniz kadını biliyorum acısı yüzünden okunuyor neden peki cahil bir hemşire yüzünden. Bir tanıdığımda aşının dozu yanlış verildiği için bebeği zeka geriliği tehlikesi yaşadı sapasağlam bebek. Neden diyoruz işini bilmeyen yapmasın diye. Kendileri bile meslektaşlarına güvenmeyip doktor hemşire seçiyor bize de burda hebelehübele yapıyorlar.

Doktor egosuna alıştık da hemşire egosu hiç çekilmiyor. Bahsettiğiniz kadını biliyorum acısı yüzünden okunuyor neden peki cahil bir hemşire yüzünden. Bir tanıdığımda aşının dozu yanlış verildiği için bebeği zeka geriliği tehlikesi yaşadı sapasağlam bebek. Neden diyoruz işini bilmeyen yapmasın diye. Kendileri bile meslektaşlarına güvenmeyip doktor hemşire seçiyor bize de burda hebelehübele yapıyorlar.

her mesleğin iyi yapanı kötü yapanı var. sırf meslektaşım diye kimseyi savunmam. organ çetesinde çalışıp organ çalan doktorlar bile var. herkes iyi mi şu hayatta. peygamberlik değil ki bu. varsa bir hata bunu bu hizmeti alan kişinin de eleştirme hakkı vardır.

ilkokul öğretmenim sayesinde olduğunu dusunuyorum. çok etkilenmistim ondan. her zaman eleştiriye açık olun derdi. o yüzden cogunlukla eleştiri karşısında gard olusturmadim.

hangi alan olursa olsun her insanın daha iyi hizmet alma hakkı vardır. devlet hastanesi de olsa kimse bedavaya ne hizmet alıyor ne hzimet veriyor. bir sürü SGK ya kesinti oluyor maaslarimizdan. aynı şekilde her görevli de maaşını alıyor.

benzer bir şey toplu taşıma hizmetlerinde de oluyor mesela. az bişi desen beğenmiyorsan taksiyle git oluyor. neden taksiyle gidiyorum. sen kamu hizmeti vermiyor musun. kamuya açık bir hzimet veriyorsan beni de tehlikeye atmazsin. adam minibüsü doldurmuş tıka basa. kapı da açık. kapıyı kapatır mısın diye uyarıyor sin beğenmiyorsan taksiyle git diyor. daha trajik olan içindeki yokcularin da buna katılması.

aynı şey sağlık sektörü için de geçerli. ben elestirmezsem sen elestirmezsen nasıl düzelecek birşeyler. tutup da hemşireye bir şey demesi gerekmiyor. ama pek çok hastane artık çocuklar için ayrı bölüm yaptı. daha çocuk da tecrübesi olanlar görev yapıyor orda. geçen mesela oğlum büyuk 6 yasinda olduğu halde hemşire fisfis sıkti numaradan uyuşturuyor dedi falan. hem çocuk etkilenmedi hem o kolay almış oldu.

Son düzenleme:
Siz baya yara almışsınız galiba durup durup mesaj yazıyorsunuz cahil diye de size derler kimseye hakaret etmeye hakkınız yok cahil görmek istiyorsanız donup aynaya ve yazdıklarınıza bakın size kalmadi kimin ne is yapacagi universite okumus calisip sinavi gecip memur olmus insana siz mi cahil diyorsunuz?Siz nesiniz bos beles klavye delikanliligi yapan birisinizdir eminim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X