Bebek Beslenmesi bebişlere kahvaltıyı nasıl veriyorsunuss??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

demircik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Şubat 2009
646
2
43
kıslar ya bnm bebiş altıncı ayın içinde artık kahvaltı vs vereyim yavaş yavaş diyorum ama peynir konusunda hiçbir fikrim yok hangi peyniri yedirmeliyim ve kahvaltıya nasıl başladınıs karışımmı yapcas nasıl olacak sütümde var ama artık bebişimi doyurmuyor bu yüsden ek gıdaya geçiyorum yanii kendi sütümle karışımda yapabilirim ama neyle neyi karıştırayım sizler nasıl yapıyorsunus dün tahıllı kahvaltı karışımı aldım bugün anne sütüyle karıştırıp verdim bayıldı ama evdede peynirle fln hazırlamak istiyorum bi yardımcı olursanıs sevinirim fisfisfis

peynir olarak labne kullanabilirsin canım,yeşil labne.yumurta sarısının 1\8 ile başlayıp yavaş yavaş tamamını ekleyebilirsin,cicibebe ile sütünle karışım hazırlayabilirsin.ama sana tavsiyem karışıma hiç alıştırma,küçük küçük ver ağzına hepsinden yesin.benim oğlum malesef yemedi o şekilde asla,o yüzden karışım yapıyorum hala,ona bayılıp yiyor.bende sırf sütü yumurtayı peyniri yesin diye devam ediyorum.

Peyniri ilk zamanlar bende hep labne veriyordum sonra çok katkılı olduğunu öğrenince tuzu alınmış beyaz peynir vermeye başladım.2-3 bisküvi 1 tatlı kaşığı pekmez ,yumurta sarısı,peyniri30 cc devam maması içinde hazırlıyordum.Bu başlangıç ama sonraları daha da zenginleşiyor.

biz kahvaltıya en son geçtik.7.ay civarıydı sanırım.bence erken daha sizin için.meyvesuyu,püresi,yoğurt,çorba en son kahvaltıya geçtik.hepsine birer hafta azdan başlayarak yavaş yavaş çoğalttık.yani meyveye alıştıktan sonra yoğurda başladık 1 hafta sonra meyve,yoğurt ek olarak çorbaya başladık.en son kahvaltı.peyniri de geceden suya koyup tuzunu alıyodum.labne katkılı diye kullnamak istemedim..

X