Beddua etmek günah mı?

O eşyaları da habersiz kaçırır o adam dava açarken şerh koydurun eşyalara ziynet eşyalarınızı da talep edin kalmasın adamda..

Kalan altınlarım bankada en son kavga ettiğimizde anahtarlıları isteyip almıştı sonra bir tanesini alıp bir tanesini verdi diğer anahtar nerde dedim vermedi şimdi onda Bn gidene kadar alır mı biliyorum

Bence olmamali ya. Simdi goz gore gore hakkimi yiyen insana ben neden beddua edemiyorumji

Sizin durumunuz benim durumum ve diğer kadınların durumu çevremde benim kadar olmasa da bir sürü sıkıntı yaşayan kadın var ne olacak nereye gidecek bu gidişat hele o son zamanlarda duyduğumuz bir kaç haber onun gibi bir sürü duyulmayan Allah yardımcımız olsun

Merhabalar ben de üniversite mezunuyum. Boşanma aşamasındayim sizin gibi. Emin olun benzer şeyleri ben de yaşadım. Ihanet hakaret ve para yeme. Ben de çok beddua ediyorum. Ciğeri yananın bedduası tutar. Emin olun ve bir an önce davanızı acın.

Ne zamandır sorun yaşıyorum şuan kocama ve kaynanama beddua ediyorum. İki yıldır evliyim beni bitirdiler. Daha öncede yazdım boşanmak üzereyim diye o zaman dua istiyordum ama şuan sadece beddua ediyorum ve boşanmak istiyorum. O kadar çok şey yaşadım ki hangi birini yazacam insanlar uzun uzun okuyamaz diye yazmadım ama artık. Herkes bilsin böyle dünya da pislikler var.
İki yıl önce evlendim çok hızlı oldu tanıyamadan evlendim kaynanam benimle kalacaktı ama diğer çocuklarına gidecekti. Bizi tanıştıran ablası Bn zaren alacağım diyordu bir herşey yoluna girsin felan filan sonra balayından döndüğüm an kaynanam eve geldi. Ve ayağını yere vurarak burası benim evim ben bir yere gitmem Bn oğlumu bırakmam yaptı oysa nişanlıyken demiştim ilk zamanlar yalnız kalalım diye onartacak tabi sen söylemesinde biz düşünürüz demişti eşim ve diğerleri.
Şimdi aynen şöyle oldu balayından geldiğim gün kocam başladı abimleri yemeğe. Çağıralım felan bnde ev daha tam kurulu değil toplayalım sonra demiştim nerden bilirdim ki hemen gelip annelerini bırakıp gidecekler geldikten iki gün sonra mecburen yemeğe çağırdım annelerini bırakıp gittiler bnde kocama dedim hani annen kalkacaktı bir kaç ay yalnız kalacaktık diye o zman kovanın gerçek yüzünü görmeye başladım sen benim anneni istemiyor musun annem burdan başka bir yerde kalmayacak deyip bağırıp çağırıyordu kayanam eski kaynanalar gibi gelin bana hizmet etsin ben yiyip içip uyuyayım. Hayatı böyle bütün gün uzanıp tv izliyordu işten geldiğimde kahvaltı yapmış ortada bırakmış banyo yapıyor banyoyu yıkmadan çıkıyor eşin sabahın köründe kalk annem açıkmıştır kalk annenin yatağı niye değişmedi hafta sonu olunca abimler gelecek bütün bütün hafta sonlarım onlarla geçiyor bu sefer eşim yok gülmedin yok surat astın diye bana saldırıyor yetmedi Altınları abime vereceğim dedi zorla düğünde takılan Altınalrı alıp verdi. Ve 4 ay olmuştu bir gün daha akşam saat on olmuş çayımızı Felan içmişiz Film açtık annesi de film izlemiyor diye kalkıp odasına gitti bizde uzanmıştık ne olduysa bir anda eşim gidip anasını çağırdı ve geldi bnde uzanmıştım kalkmadım sonra annesi de geri gitti bir an kocam bana saldırdı üstüme çıktı kollarımı sıktı sen nasıl olurda kalkmazsın diye kafa ma vurdu felan derken o gün zindan etti sonra annemi alıp gideceğim bilmem ne şeyleri yaptı hatam o an al git demedim oldu çünkü annemle babam gelecekti bir hafta içinde herşeyi bağrıma basıp sustum annemler geldiği gün kaynanam. Belki gider diğer oğluna diye düşünmüştüm yine gitmedi o gece sinir oldum uyudum çok üzülmüştüm başım çok ağrıyırdu o gece sabah okula gittim gerisini hatırlamıyorum sinir kirizi yani sara nöbeti gibi geçirmişim. Durumum kötüymüş arkadaşım benim aileme kızına bunu bunu yaptı sahip çık demiş ortalık karışmış benim hasta olmamın sebebini on yıl önceki kazaya bağlamış kendini korumak için otsa tamamen sinirsel olan bir durum olduğunu doktorlar söylemiş ama eşim ordada yapacağını yapmış yok siz bu kız ameliyat oldu sakladınız felan Dilan karmaşa sonra beni hastane odasında bırakıp gitti Bn bozman pek birşey hatırlamıyorum ama durumun pek farkında değildim aslında bizimkiler bitirmek istediler Bn işin ne olduğunu pek anlamıyordum benim bu durumdan dolayı eve götürdüler sonra iki gün sonra takrar rahatsızlanıp hastaneye kaldırıldım bu sefer 10 yıl önce ki beyin de ki ödemden dolayı acil ameliyat alalar kocam kendinin haklı olduğunu söylesene bu benim evt ilki psikolojik oldu ama biri birini tetiklediği gerçeğini. Değiştiremez
Hastane sürecim uzun sürdü iki emliyat oldum ve tedavi oldum sonra eve geldiğimde kaynanam. Yine sanki bana bakmaya gelmiş gibi geldi ama yine uzanıp anemin ona hizmet etmesini bekledi utanmadan bir gün biraz iyileşmişim. Annemle dedim ki terziye gidelim hemen evin oradaki paşalın kapısını ilk defa kilitledim bunun sebebi de annem her benim odama girip temizlediğinde sen niye giriyorsun diye sorun yaptığı için dedim ki anne. Bu kadın benim odama giriyor ben biliyorum şimdi kilitleyeceğim bak diye kilitledim gidip geldik annemle kaynanam hiç evi süpürmeyen kadın koridora süpürgeyi bırakmış Bn odanı süpürecektim. Sen kilitlemişsin diye kavga başlattı bana Bn zaten seni istemiyorum boşanmanızı istiyorum ya beni kabul edeceksin yada oğlumu alır giderim siz sokak sütüklerisini diye bir sürü hakaret etti eşimi Aradım Bn gidiyorum dedim oda annesini hemen arası kaynanam hemen ses tonunu değişirip yok oğlum bir sorum yok dedi çünkü benim kayanam bana nefretle bakar oğlu gelince gayet masum olurdu çünkü iki yüzlü neyse oğlu geldi akşam herşeyi kabul etti söylediğini mecburen ama oğlu diyor ki annem o an kendinde değildi yoksa hiç kötü biri değil vesselam yine kaldı kayanam. Ben bitirmedim. Biraz daha sabret diye bekledim kocam azıcık daha kendini toparladı ama yine aynı sorunlar aynı sıkıntılar devam etti üstelik eşim bekarken aldığım ev kirası nı Bana vereceksin diye yine beni tokatlamış ve paramı felan almıştı ben ek ders paramı söylemiştim çünkü onu da alcaktı sonra bir gün hesabına bakacağım dedi bnde göstermek istemdim bir sürü saldırdı bir sürü şey yaptı sonra verdim niye vermişsin diye sorun yaşattı yetmedi bana boşal bile dedi çünkü Ya parayı ona verecektim yada verecektim şanet oldu onu da verdim kendine hesap açmış ortak hesap diye ev kirasını ve verdiğim paraları oraya koymuş hiç dokunmayacaktı güya hepsi yalan bir güzel yedi tatil de Annemlerein yanına geldik omumda ablası burada yaşıyor beraber geldik bir hafta kaldı mecburen Gitti bnde biraz daha kalıp gidecektim bir aradı şu gün gel dedi bnde nolmuş bayatlama kalayım dedim diye bağırdı çağırdı konuşmadı sonra açtı dedi şu gün gel Tamm dedim yetmedi bir kaç gün sonra Bayram’ın birinci günü gel dedi ona da Tamm dedim ama dedim ki yani ilk gün bayramlaşmadan gelmeyeyim felan. Filan derken tabi her seferinde kocam bağırıp çağırıyor gelmezsen gelme yapıyor neyse ablası demiş ilk gün olmaz ikinci gün gidecektim artık öyle kararlaştırmıştı bnde Arefe günü watsaptan bir yazı paylaştım “ bir. Gün herşey çok güzel olacak bugün değil belki ama elbet bir gün “. Eşim bana yasaklamıştı laf vurucu şeyler paylaşmamı ama bunda ben pek bir şey görmediğim için paylaştım sonra aradı küfürler ediyor vs vnde dedim ki gelmeyeceğim oda gelme gelirsen şerefsizsin felan Deyip annemi aradı annem de oa. Ses ki Bn böyle birşey görmedim çok pişman oldum snein gibi birisine verdiğim için oda alın kızınız size olsun istemiyorum. Dedi böyle olunca bnde artık gitmedim sonra şerefsz kocam bnden aldığı paralarla tatillere gitti yedi içti gezdi ve aramadı Bn boşanma davası açaçaktım biraz bekle Sinirle karar verme dediler vermedim ama bugün olmuş hala hayalı olduğunu kabul etmiyor ve hala bnden birşeyler bekleyecek kadar yüzsüz şimdi mecburen okullar açıldığı için gitmem gerekiyor ve halen pişkin pişkin evliliğim bitecek anası nerde kalacağım telaşında Buda bnden hala para bekleyecek kadar pişkin beddua ediyorum her ikisine de Allah korkusu bilmeyen hak yiyen insanlardan nefret edemiyorum bitecekse bitsin istiyorum sadece bana hayırlı bir kapı açsın istiyorum şunu söyleyebilirim ki bu anlattıklarım sadece yaşadıklarımın bir kısmı böyle erkekleri evlendirmesinler anacı olup onu bırakamam deyip bana şiddet gösteren bir erkekten boşanmak size benim hakkım değil mi

Ay öyle icim daraldı acidi ki. Rabbim yardımcın olsun. O kv yi ve eşini Allah islah etsin olmuyorsa da o kv nin Allah başına baska dert açsın ki daha da uğraşamasın seninle. Cok sinsiler cokk. oğullarını nasıl doldurup ne edip te eşlerinden soğutuyorlar aklım almıyor. Geceleri kalk namaz kil dua et. Evinde Bakara suresini ac dinle. Rabbim yardımcın olsun. Bu arada paranı neden veriyorsun. Kendine onun bilmediği başka bir bankadan hesap ac telefonuna da mobilini falan indirme tamamen gizli olsun. Kira gelirin var anladığım kadarıyla ailene verdiğini şöyle. Kadının parasına dokunmak haramdir de. Yani nasil yaparsin bilmiyorum ama lutfen paranı yedirme artık ona. Kendine tatil ayarla kendi arkadas cevrenle olmadi annenle falan geziye çık . Bu vicdansizlardan ayrı bir dunya kur kendine. Ha boşan veya bosanna diyemiyorum ama kv yi evinde istemediğini net bir sekilde söyle. Ne derse desin nasil kızarsa kızsın ana istemediğini net şekild e söyle. Bu arada beddua etmek günah mi demissin. Haksiz beddua sahibine döner diye iyi degil denir ama mazlumun bedduasindan sakinmanizi tavsiye ederim diye bir söz var günah olsaydı bu söz olmazdı. Ben de ister istemez ediyorum seninkiler gibi olmasa da bende de para yeme bana karşı kışkırtma vs daha sayamayacağım bir sürü sey yaptıkları icin ister istemez ettim canim cok yandı çünkü. Ha beddua etmeyip Allah a havale etmek en güzeli belki ama bizde insaniz haksız beddua etmek kötüdür hakli ise gunah değil. Allah yardımcın olsun

Son düzenleme:
Öncellikle kisinin meslek hayatı ile özel hayatı apayrıdır. Insan yuvasına kocasına duygusal davranır. Çok acımasız bir eleştiri olmuş.

Bu hayat sizin hayatınız öncelikle millet ne der diye yaşamamalısınız. Kimsenin dayatmalarını da çekmek zorunda değilsiniz. Ki siz bir öğretmensiniz ekonomik özgürlüğünüz de var elinizde. Evet çok zor şeyler yaşamışsınız ama yaşamaya devam etmek zorunda değilsiniz. Zulme karşı ayakta dimdik durabilmek günah olabilir mi ? Boynunuzu eğmeyin. Lütfen kendinize güveniniz ve saygınız olsun. Beddua kısmına gelince, bedduayı hiç sevmem. Yanımda bir başkasina edilmesinden de çok hoşlanmam. Korkarım nedense. Haklı olsanız bile beddua sizi yıpratır, içinizdeki alevi daha da körükler. Çok zor olsa da lütfen kendinize yeni bir hayat kurup arkanıza bile bakmayın. Meslektaşmışız sizinle. Çok üzüldüm yaşadıklarınıza. En kısa zamanda kötü günleri atlatmanız dileğiyle...

Memleketimin ogretmeni bu haldeyse vah ki vahh bizim cocuklarin haline....y
Ortalık bitik durumda türk erkeğinin çoğu berbat dayak var şiddet var aldatma var hijyen yok daha neler neler. Anneler erkek cocugunu hiç güzel yetiştiremedi coguna kadına saygı öğretilmiyor yazıklar olsun gerçekten!

Merhabalar ben de üniversite mezunuyum. Boşanma aşamasındayim sizin gibi. Emin olun benzer şeyleri ben de yaşadım. Ihanet hakaret ve para yeme. Ben de çok beddua ediyorum. Ciğeri yananın bedduası tutar. Emin olun ve bir an önce davanızı acın.
Öyle inanıyorum bende zaten elbet bir gün ama elbet bir gün bakalım görelim mevlam beyler neylerse güzel eyler

Önemli olan dersinizi alıp yolunuza devam etmek. Yaşanılan şeyler de de daha kotusu olmadi deyip şükredip yola devam etmek.

Ortalık bitik durumda türk erkeğinin çoğu berbat dayak var şiddet var aldatma var hijyen yok daha neler neler. Anneler erkek cocugunu hiç güzel yetiştiremedi coguna kadına saygı öğretilmiyor yazıklar olsun gerçekten!

Anneler erkek çocuklarına sen erkeksin kadından üstüsün ve herşeyi yapabilirsin çünkü erkektir herşeyi yapar zihniyeti kafasında yetiştiriyorlar yetmiyor yine kadın Kadını kıskanıyor (kayınvalide geliniyle oğlunu paylaşamıyor) ve en büyük kötülüğü yapıyor Allah’a hep dua ediyorum Ya bir gün bende kayana. Olur ve kayanam gibi olursam Alalh korusun. Rabbim beni böyle bir İnsan etmesin

Anneler erkek çocuklarına sen erkeksin kadından üstüsün ve herşeyi yapabilirsin çünkü erkektir herşeyi yapar zihniyeti kafasında yetiştiriyorlar yetmiyor yine kadın Kadını kıskanıyor (kayınvalide geliniyle oğlunu paylaşamıyor) ve en büyük kötülüğü yapıyor Allah’a hep dua ediyorum Ya bir gün bende kayana. Olur ve kayanam gibi olursam Alalh korusun. Rabbim beni böyle bir İnsan etmesin
Amin🙏🏻 Ey kadınlar birbirimize destek olalım birbirimizi yaralamayalım kadın kadının kurdudur diye haince bir laf vardır. Tıpkı zeytinyağı yiyemem aman basma fistan giyemem aman gb toplumu zehirlemişler. Kadın kadının kardeşidir ablasıdır bizler birlik olmalıyız lütfen unutmayalım bunu

Ay öyle icim daraldı acidi ki. Rabbim yardımcın olsun. O kv yi ve eşini Allah islah etsin olmuyorsa da o kv nin Allah başına baska dert açsın ki daha da uğraşamasın seninle. Cok sinsiler cokk. oğullarını nasıl doldurup ne edip te eşlerinden soğutuyorlar aklım almıyor. Geceleri kalk namaz kil dua et. Evinde Bakara suresini ac dinle. Rabbim yardımcın olsun. Bu arada paranı neden veriyorsun. Kendine onun bilmediği başka bir bankadan hesap ac telefonuna da mobilini falan indirme tamamen gizli olsun. Kira gelirin var anladığım kadarıyla ailene verdiğini şöyle. Kadının parasına dokunmak haramdir de. Yani nasil yaparsin bilmiyorum ama lutfen paranı yedirme artık ona. Kendine tatil ayarla kendi arkadas cevrenle olmadi annenle falan geziye çık . Bu vicdansizlardan ayrı bir dunya kur kendine. Ha boşan veya bosanna diyemiyorum ama kv yi evinde istemediğini net bir sekilde söyle. Ne derse desin nasil kızarsa kızsın ana istemediğini net şekild e söyle. Bu arada beddua etmek günah mi demissin. Haksiz beddua sahibine döner diye iyi degil denir ama mazlumun bedduasindan sakinmanizi tavsiye ederim diye bir söz var günah olsaydı bu söz olmazdı. Ben de ister istemez ediyorum seninkiler gibi olmasa da bende de para yeme bana karşı kışkırtma vs daha sayamayacağım bir sürü sey yaptıkları icin ister istemez ettim canim cok yandı çünkü. Ha beddua etmeyip Allah a havale etmek en güzeli belki ama bizde insaniz haksız beddua etmek kötüdür hakli ise gunah değil. Allah yardımcın olsun

Evet zaten kesin olan birşey var kaynanamı istemiyorum bunu görümcemde söyledim eşim anası için beni terkeder biliyorum Bn ondan farklı bir yerdeyim ve uzun süredir konuşmuyoruz eşimle gerizekalı kavga ettiğimizde ilk işi beni instagram ve watsaptan engellemek oldu ne halt yaptığı belli değil Aldatıyor mu bilemem ama bunu yapma ihtimali yüksek biri benim gözümde Güvenim sıfır malum okullar açılıyor mecburen evime gitmem gerekiyor ama zannediyor ki Bn eve gidecem bir iki tartışıp olay bitecek diye düşünüyor galiba karısına bir gün olsun sahip Çakmadı annesi için boşamak istedi parayı vermek istemediğim için boşamak istedi erkekliği. Bu zannetti kişiliği gelişmemiş insan Rabbim bana güç versin artık herşey yerini bulsun

Buyuk kknusmak istemiyorum ama tek korkum cocugumun sizin gibi ogretmenleri olmasi.
Bu nasıl bir üsluptur ya. İnsanlar sizin gibiler yüzünden derdini bile anlatamaz. Ayıptır, eleştirinizi ölçülü yapın, sizin de anlattığı kişilerden farkınız yok ne yazık ki!

Bu nasıl bir üsluptur ya. İnsanlar sizin gibiler yüzünden derdini bile anlatamaz. Ayıptır, eleştirinizi ölçülü yapın, sizin de anlattığı kişilerden farkınız yok ne yazık ki!
Uslubun gayet iyi kusura bakmayin. Yillarca egitkmli kadin olsa, ekonomik ozgurlugu olsa kocasina katlanmaz kendi ayaklari ustunde durur diye kiz cocuklarini okutmak icin kampanyalar yapildi, egitim desteklendi ben dahil cevremdeki herkes okumakla ilgili altin bilezik konusunda bilinclendirildi. Fakat bugun goruyoruz ki egitim ve okumakla sorun cozulmuyor. Sorun birey olmanin oneminin anlatilamamasinda. Ve evet ekonomik ozgurlugu meslegi olan bir kadinin hayatina yon verememesi bana ozellikle bir acziyet gorunuyor. Koydeki okumamis bir yere gidemeyecek kadinin acziyeti ile ayni. Kizmiyorum aksine uzuluyorum.

X