Bedduanın adli bir cezası var mıdır?

İnşallah kova, Amin 🙏🏻 Bende ne bileyim Haksızlığa uğradığımda kızmış, bağırmış, karşımdakine hakarette etmişimdir ama bir insan doğmamış bir bebeğe beddua edecek kadar nasıl kötü kalpli olabilir? Onla derdin ne?
Bazıları cidden normal değil
o yüzden için rahat mı rahat sal gitsin gerisini...
Bak sinirlendikce sana bebeğe zarar deger mi?

Çalıştığı süre zarfı kadar ücret ödenilmis, verilmemezlik yapılmamıs. Neyin bedduası bu? Begenilmemek hosuna gitmedi ve yediremedi kendisine hıncını dogmamıs bebekten cıkarıyor.
Allah düsmanımın basına bile vermesin söyle beddua gece gece tansiyonum fırladı.

Ben bunun adli cezası yok diye biliyorum. Tabii avukatlar daha iyi bilir, güncelleme gelmis olabilir.

Ama yerinde olsam tekrar konusurdum bu söz çok agır bi’ sey. Üzgünüm.
Visenyaa Visenyaa telefonla aradım, açmadı. Muhasebeciye arattırdım, yine açmadı. Iban yollamış. Extra para yollarsak helallesecekmis.
İnsanla uğraşmak gerçekten çok zor. Tamam kızgın olabilir, hakkının yendiğini düşünebilir, kendini yeterli görüyordur ama bebeğe beddua edecek kadar kötü kalpli bir insansa iyi ki de işten çıkarmışız. Ben iş görüşmesinde gördüm kendini. Korku filminden çıkmış gibiydi. Dialog kuramayan, boş boş bakan bir kadındı.

Maalesef cezai bir yaptirim uygulanamaz, en fazla manevi tazminat davasi acabilirsiniz. Ondan da cok bir sey cikmaz ama denenebilir
Woman iyi ihtimalde manevi tazminat kabul edilirse ne kadar talep edeyim? Makul bir şey olmalı. Bin TL iyi midir sence. Ülkede insanların kolu kopuyor 10 bin tl anca alıyorlar.

Woman iyi ihtimalde manevi tazminat kabul edilirse ne kadar talep edeyim? Makul bir şey olmalı. Bin TL iyi midir sence. Ülkede insanların kolu kopuyor 10 bin tl anca alıyorlar.
Eger böyle bir durum olursa manevi tazminat alırsan bebeğin ve senin için gariban sevindir sadaka dağıt canım ya gece gece çok üzüldüm ben 😔

İyi geceler arkadaşlar.
Personel yemeği yapsın diye aldığımız kadını yemek yapamadığı için işten çıkardık. Sabah 7'de geldi 15'te çıktı. Çalıştığı gün kadar ücretini aldı.
Bugün bana SMS atmış. Aynen yazdığı şöyle.
" Madem benden memnun değildiniz neden 4 gün çalıştırdınız. Hem leş gibi mutfağı temizledim, hem bulaşığı yıkattınız. Her gün 11 saat çalışmak zorunda kaldım. Ben Hakkımı helal etmiyorum, sizi Allah'a havale ediyorum. Umarım o karnındakinin hayrını görmezsin. Bana yaptığın ondan çıksın. Her aklıma geldiğinde size beddua edeceğim bilesin. "
Karakola şikayette bulundum. Polis memuru mesajın içeriğinde tehdit, hakaret olmadığı için bir sonuç elde edemeyeceğimi söyledi. Sırf gönlün olsun diye ifadeni alayım dedi.
Bedduanın adli bir cezası yok mudur? Bilen biri cevaplarsanız çok sevinirim.
Beddua döner dolaşır beddua edeni bulur hiç canını sıkma doğmamış bebeğe bunları yazan zaten insan değildir ahirette alır karşılığını...çok üzücü

Turkiye’de tazminatin mantigi alan tarafi zenginlestirmeyip, veren tarafi da fakirlestirmemeli. Mahkeme buna gore gerekli arastirmalari yapip karar veriyor ama bu durum icin 5000 tl’ye kadar makul bence

Yaptırımı olmaz, ama olay çok can sıkıcı, hormonların bu derece vücuduna hakim olduğu hassas bir dönemdeyken, bebeğine kadar zehirli bir dille beddua edilmesi insanın canını pek tabii sıkar. İnsanların ağzı torba değil ki büzelim, kızınca herkes ağzına geleni söyler, çirkefleşir. Kadına da bir şey yatırmayın, haddini bilsin öncelikle.
Evet Black. İş şözlesmemizde 2 ay deneme süresi maddesi var. Yemek yapamadığını 2. Gün anladık ama usta temizliğinde kullanmış. Kadında sesini çıkarmamış. O zaman beni arasaydı benim görev tanımım bu değil diye. Ben hamileyim olayların dışındayım ama bana patladı.

Visenyaa Visenyaa telefonla aradım, açmadı. Muhasebeciye arattırdım, yine açmadı. Iban yollamış. Extra para yollarsak helallesecekmis.
İnsanla uğraşmak gerçekten çok zor. Tamam kızgın olabilir, hakkının yendiğini düşünebilir, kendini yeterli görüyordur ama bebeğe beddua edecek kadar kötü kalpli bir insansa iyi ki de işten çıkarmışız. Ben iş görüşmesinde gördüm kendini. Korku filminden çıkmış gibiydi. Dialog kuramayan, boş boş bakan bir kadındı.
Gözü doysun cingenenin allahım sabır gece gece ya. Benim fikrim su yönde eger ortada haksızlık yoksa ücret calıstıgı sürec boyunca ödendiyse o beddua kendisini bulur zaten merak etme. Fakat bu tip olayların karsında sadaka vermek gibi kavramlar var onları uygulayabilirsin.

Turkiye’de tazminatin mantigi alan tarafi zenginlestirmeyip, veren tarafi da fakirlestirmemeli. Mahkeme buna gore gerekli arastirmalari yapip karar veriyor ama bu durum icin 5000 tl’ye kadar makul bence
Tamam Woman. İnşAllah alırım. Yemin ediyorum Tek kuruşuna dokunmam. Kimsesizler yurduna bağışlarım. O kadın dersini alsın yeter.

Bence de varsa imkanınız uğraşın haddini bilsin masum bir bebeğe hiç suçu olmayan bir hamileye insan nasıl böyle bir şey der yazıklar olsun bildirin haddini de akillansin hiç stres yapmayın kendinize beddua döner dolaşır sahibini bulur

Bence de varsa imkanınız uğraşın haddini bilsin masum bir bebeğe hiç suçu olmayan bir hamileye insan nasıl böyle bir şey der yazıklar olsun bildirin haddini de akillansin hiç stres yapmayın kendinize beddua döner dolaşır sahibini bulur
İnşallah masal. Savcının insiyatifinde dediler. Elimde kanıt var. Yazılı. İnkar edemez ama beddua hakaret değil diyorlar. Sanki daha affedilir bir şey.

İyi geceler arkadaşlar.
Personel yemeği yapsın diye aldığımız kadını yemek yapamadığı için işten çıkardık. Sabah 7'de geldi 15'te çıktı. Çalıştığı gün kadar ücretini aldı.
" Madem benden memnun değildiniz neden 4 gün çalıştırdınız. Hem leş gibi mutfağı temizledim, hem bulaşığı yıkattınız. Her gün 11 saat çalışmak zorunda kaldım. Ben Hakkımı helal etmiyorum, sizi Allah'a havale ediyorum. Umarım o karnındakinin hayrını görmezsin. Bana yaptığın ondan çıksın. Her aklıma geldiğinde size beddua edeceğim bilesin. "
Karakola şikayette bulundum. Polis memuru mesajın içeriğinde tehdit, hakaret olmadığı için bir sonuç elde edemeyeceğimi söyledi. Sırf gönlün olsun diye ifadeni alayım dedi.
Haberlerde çıktı ya beddua edene ceza kesilmişti ,bence mahkemeye verin ne demek doğmamış günahsız bir meleğe beddua etmek .Diyin psikolojim bozuldu vs ,ay çok sinir oldum kadına ,insanlar nasıl böyle kötü olabiliyor anlamıyorum ,günahsız bir meleğe beddua etmek 😔

Haberlerde çıktı ya beddua edene ceza kesilmişti ,bence mahkemeye verin ne demek doğmamış günahsız bir meleğe beddua etmek .Diyin psikolojim bozuldu vs ,ay çok sinir oldum kadına ,insanlar nasıl böyle kötü olabiliyor anlamıyorum ,günahsız bir meleğe beddua etmek 😔
İnşallah S Sussanhak emsal olsun tabii. Ha hakaret, ha beddua. Kendi şahsıma hakaret etse bu kadar içerlemezdim ama bende şu an hassas bir dönemden geçiyorum ve çok dokundu.

İnşallah S Sussanhak emsal olsun tabii. Ha hakaret, ha beddua. Kendi şahsıma hakaret etse bu kadar içerlemezdim ama bende şu an hassas bir dönemden geçiyorum ve çok dokundu.
Emin olun sizin yerinizde olsam manevi dava açardım ,hamilelik başlı başına zor .Avukat arkadaşlar varsa inşallah bilgi verir açılabilinir mi diye.Haberlerde eşler arasında beddua nedeni ile boşanma ve tazminat olmuştu .Rabbim bebeğinize sağlıklı mutlu uzun bir ömür versin , şansı bahtı açık olsun 🤲Amin.

Onun bedduasiyla bebeğinize bir şey olmaz,günahsız bir melek o, Allah kendine döndürür.Su an sizin duanız onun bedduasından daha makbul,dua ederek rahatlayabilirsiniz

Onun bedduasiyla bebeğinize bir şey olmaz,günahsız bir melek o, Allah kendine döndürür.Su an sizin duanız onun bedduasından daha makbul,dua ederek rahatlayabilirsiniz
Amin master. Evet benimde bildiğim hamilelerin duası tutarmış. Ben çok içerledim. Kadın epi topu 5 gün filan çalıştı. Ne bekliyor ki? Fasulye yaptığı gün yollamalıydım aslında. Yağ içinde yüzüyordu. Biz onu personel yemeği yapsın diye aldık. Yapamadığı için bulaşık yıkadı. Aşcı öyle uygun gördü.
Allahında bulsun diyorum ben. Zaten tipi korkunçtu. Psikolojik sorunu filan vardı heralde. Kim doğmamış bebeğe beddua edebilecek kadar kötü kalpli olabilir ki?

Amin master. Evet benimde bildiğim hamilelerin duası tutarmış. Ben çok içerledim. Kadın epi topu 5 gün filan çalıştı. Ne bekliyor ki? Fasulye yaptığı gün yollamalıydım aslında. Yağ içinde yüzüyordu. Biz onu personel yemeği yapsın diye aldık. Yapamadığı için bulaşık yıkadı. Aşcı öyle uygun gördü.
Allahında bulsun diyorum ben. Zaten tipi korkunçtu. Psikolojik sorunu filan vardı heralde. Kim doğmamış bebeğe beddua edebilecek kadar kötü kalpli olabilir ki?
Haksız yere edilen bedduanın hükmü yok ins ve zaten üçüncü bir şahıs ne alaka psikolojisi bozuk bence de..
Bir gün benim burada bir komşu var çocuğu zihinsel engelli,yakinindan geçerken itme huyu var,oğlum da 6-7 aylık kucakta..Çocukla bir gün apartmanın önünde karşılaştık eve sokmuyor beni, durumunu da bilmiyordum,neyse birinden yardım istedim içeri girdim.Ertesi gün baktım merdivenlerin orada duruyor gülüyor vs beni bekliyor,zillerine bastım annesine söyledim ki oğlunuz çıkmış haberiniz var mıydi ?Sen misin bunu diyen ..kapı kapı dolaşıp benim hakkımda, komşular bakın bu kişi çocuğunu eve kilitle demek istiyor bilmem ne..halbuki yalnız çıkmasın demek istemiştim çünkü kucağımda bebeğimle de denk gelebilirdik merdivenlerde,beni bebekle iterse ben de savunmsys geçip gayri ihtiyari onu itsem al başına belayı..
Bana beddua etti,sana da versin Allah da gör dedi.Cok sinirim bozulmuştu ama haksız yere edildiğini düşünerek rahatlamaya çalıştım.Daha da bir muhatapligimiz olmadı ama beni gördüğü yerde kafayı egiyor oldu mu şimdi ne gerek vardı dimi

İyi geceler arkadaşlar.
hukukta yoktur ama gökten de kemik yağmıyor biliyorsun ki :) döner dolaşır onu bulur hiç merak etme. sen de en fazla etrafta yay adını, iş bulamasın.

X