Bedduanın adli bir cezası var mıdır?

hukukta yoktur ama gökten de kemik yağmıyor biliyorsun ki :) döner dolaşır onu bulur hiç merak etme. sen de en fazla etrafta yay adını, iş bulamasın.
Amin inşallah canım. Ben şikayetçi oldum ama sonuç çıkacağını sanmıyorum. Antalya tuhaf bir yer. Turizm çok yaygın. Nüfus o kadar kalabalık değil. İş bulmada sıkıntı yaşamıyor insanlar. Bilakis özellikle yazın biz çok zor eleman buluyoruz. Turistlerin gittiği büyük oteller 10'ar 10'ar eleman alıyor. Orda bahşiş olayı da çok olduğu için insanlar büyük, 5 yıldızlı otelleri tercih ediyor. Kışında yazın kazandıkları parayı harcıyorlar. Ben istanbul'da yaşıyordum burda önce. İstanbul'da hayat çok zor buraya kıyasla. Nüfus çok fazla. Alternatif çok. Ekmek aslanın midesinde.

Haksız yere edilen bedduanın hükmü yok ins ve zaten üçüncü bir şahıs ne alaka psikolojisi bozuk bence de..
Bir gün benim burada bir komşu var çocuğu zihinsel engelli,yakinindan geçerken itme huyu var,oğlum da 6-7 aylık kucakta..Çocukla bir gün apartmanın önünde karşılaştık eve sokmuyor beni, durumunu da bilmiyordum,neyse birinden yardım istedim içeri girdim.Ertesi gün baktım merdivenlerin orada duruyor gülüyor vs beni bekliyor,zillerine bastım annesine söyledim ki oğlunuz çıkmış haberiniz var mıydi ?Sen misin bunu diyen ..kapı kapı dolaşıp benim hakkımda, komşular bakın bu kişi çocuğunu eve kilitle demek istiyor bilmem ne..halbuki yalnız çıkmasın demek istemiştim çünkü kucağımda bebeğimle de denk gelebilirdik merdivenlerde,beni bebekle iterse ben de savunmsys geçip gayri ihtiyari onu itsem al başına belayı..
Bana beddua etti,sana da versin Allah da gör dedi.Cok sinirim bozulmuştu ama haksız yere edildiğini düşünerek rahatlamaya çalıştım.Daha da bir muhatapligimiz olmadı ama beni gördüğü yerde kafayı egiyor oldu mu şimdi ne gerek vardı dimi
Üzüldüm master senin içinde. İyi niyetli söylediğin bir sözü çarpıtmıs. Ülkenin çoğunun psikolojisi bozuk. Patlamaya hazır bomba gibi. Rabbim hepimizin akıl sağlığını korusun. Bizlere sabır ihsan etsin. Sabah uyanıp, akşamı olaysız bitirmek mucize bu ülkede.

Bedduanin da cezası mi olmalı? Kendince haksızlığa uğradığını düşünmüş ve hırsını bu şekilde almış. Bedduaya inanıyor musunuz cidden? Üstelik haksız yere yapılan bedduanın kabul olmadığıni söylüyorlar (Not: Ben ne duaya ne bedduaya inanan biri değilim).

Var : İlahi adalet de ... o kişinin mizaci o sanirim hiç takılmayın

nasil mahkemeler davalar er
ya da geç sonuca varıyor oda aynen öyle elbet bulur cezasını 😇

Haberlerde çıktı ya beddua edene ceza kesilmişti ,bence mahkemeye verin ne demek doğmamış günahsız bir meleğe beddua etmek .Diyin psikolojim bozuldu vs ,ay çok sinir oldum kadına ,insanlar nasıl böyle kötü olabiliyor anlamıyorum ,günahsız bir meleğe beddua etmek 😔
Google aradım , bu haberi bulamadım

Ceza olarak ne verildi

Konuda yazmışlar bedduaya ceza verildi diye
Ben dava açtınız diye düşündüm

Bir de şeyi merak ettim - 4 günlük bulaşık yıkama ücreti verseydiniz , kaç TL vermek gerekiyordu

Ben şikayette bulundum. Polis boşa uğraşıyorsun dedi, yine gönlün olsun diye şikayetini alıcam dedi. Takipsizlik verildi. 🤷🏻‍♀️

Konuda yazmışlar bedduaya ceza verildi diye
Ben dava açtınız diye düşündüm

Bir de şeyi merak ettim - 4 günlük bulaşık yıkama ücreti verseydiniz , kaç TL vermek gerekiyordu
Otelde kahvaltı 7.30-10.30 arasında servis ediliyor. Mesai saati 8 saat. Bizde kalan sürede mutfağın temizliği de size ait diyoruz. O “bana 2 iş yaptırdınız 2 yevmiye vermeliydiniz” dedi. Günlük 120 ya da 140 tam rakamı hatırlamıyorum ücret aldı. Günlük 8 saat çalıştı. Asla daha fazla çalışmadı. Şu an aşçımız kız arkadaşınız kahvaltıcı olarak işe aldı. Maaşı asgari zam güncellemesinden sonra 4.750 tl. Antalya bölgesinde turizmde personel bulmak sıkıntılı. Yazın sezonluk çalışıp, kışın yatma peşindeler.

Otelde kahvaltı 7.30-10.30 arasında servis ediliyor. Mesai saati 8 saat. Bizde kalan sürede mutfağın temizliği de size ait diyoruz. O “bana 2 iş yaptırdınız 2 yevmiye vermeliydiniz” dedi. Günlük 120 ya da 140 tam rakamı hatırlamıyorum ücret aldı. Günlük 8 saat çalıştı. Asla daha fazla çalışmadı. Şu an aşçımız kız arkadaşınız kahvaltıcı olarak işe aldı. Maaşı asgari zam güncellemesinden sonra 4.750 tl. Antalya bölgesinde turizmde personel bulmak sıkıntılı. Yazın sezonluk çalışıp, kışın yatma peşindeler.

500 TL için oldu bunlar yani
İş tanımını iyi yapmak gerekiyor belki de

Allah iyileri iyilerle karşılaştırsın

X