Beden olumlayamıyorum.

6 aylık tüp mideliyim.şimdiye kadar kendim için yaptığım en iyi şey diyebilirim..madem karar verdiniz ki en zor kısmı o…korkulacak,büyütülecek bişey yok onu söyleyim…6 ayda -36 kilo gitti benden birgün pişman olmadım,aynanın karşısından ayrılamıyorum..istediğin gibi giyinebilmek büyük mutlulukmuş unutmuşum…merak ettiğiniz ne varsa sorabilirsiniz seve seve yanıtlarım
Sizin adınıza çok sevindim, bende düşünüyorum ama fiyatları biraz fazla ne kadara oldunuz acaba birde İstanbul'da mi oldunuz

Dun de bir is mulakati yorumunuzu okumustum. Yuzunuze yasli diyen hadsiz bir isverenden bahsetmissiniz. Ya bu ulkenin cogunlugu neden boyle sacma bir jargona sahip. Sagliginiz icin kilo verin lutfen. Cunku elestirilecek nokta bitmiyor bu ulkede. Soyleyene de cevabini yapistiriverin gecin. Arkadaslarim bile sinirli diyor bu laf cakma huyum yuzunden😅😅sallamiyorum. Ama kimse hadsiz hadsiz konusamiyor. Yani gordugun guzel seyden bahsedersin de insanlari zayif noktasindan vurmak icin sacma salak muhabbete ne gerek var.

Kilo vermek icin ameliyat konusunda da esiniz ne guzel destekmis. Arastirin edin sagliginiz icin en dogrusunu secin. Ben istahim cok acildiginda bir psikologun kilo verme meditasyonunu yapiyorum. Youtubeda var. O ise yariyor bende. Beden farkindalik meditasyonlari da beden iradesi ve disiplini konusunda gercekten harika.
Kilo verme meditasyonu derken? Mesaj atarsaniz linki cok sevinirim🥰

Tekrar merhaba herkese sevgiler. Baştan uyarayım daldan dala atladığım uzun bir yazı olacak, okuyan yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

Başlığa istinaden evet 1.75 boyunda 48 bedenim ve artık zayıf bir kadın olmak istiyorum. Çünkü tartıda 100’ü görsem de benim içimdeki kadın 55 kilo. Üç senedir tip2 diyabet ve yavaş çalışan troid ile yaşıyorum. Bunu kendi başıma başaramayacağımı artık anladım ve obezite cerrahisi için randevu aldım.

Kilo sorunum öncelikle genetik. Ailemizin kadınları en kısası 1.70 olan hükümet gibi kadınlar. Ben de 1.60 olan anacığıma değil baba tarafına çekmişim. Daha sonra çalışan anne ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme var. Beslenme çantamda asla ekmek arası domates& peynir ya da haşlanmış yumurta olmadı. Börek, kek, pasta vs. şeyler ve meyve suyu ile kahvaltı yaptım çünkü annem çalışıyordu. Haliyle yaşıtlarımdan iriydim. Lisede 80 kg iken açlık diyeti ile 55’e düştüm. Manken gibiydim diyemem gibisi fazlaydı ama yurt hayatı (üniversite) ve sonra eski beslenme düzenine dönmemle yine kilolar geldi. Özetle hep bir al ver durumu, Sibel Can’ın kayıp kız kardeşi halleri.

Akran zorbalığı, babanın hakaretleri, hep platonik takılma derken üniversitede beni ilk seven (sevdiğini sandığım) adamla evlenme, yine yoyo diyetler adamın kilom yüzünden yerin dibine sokması, yine bir azim zayıflamam ama aldatılmam ve boşanmamız. Bunlar çok da önemsemediğim şeyler aslında bütüne bakınca.

Eşimle tanıştığımızda 20 kg zayıftım, o normal kiloda bir adam, klasik kilo göbeğe giden Türk erkeği. Kilomla ilgili bir kez bile iması olmadı, asla incitmedi, her halimle gözümün içine baktı. Bu operasyonda da sen nasıl istersen diyerek destek oldu.

Ama insanlar çok acımasız ve ben çok yoruldum. Ofiste tel maşa bir su ısıtıcısı vardı basma yerine sert basınca çıktı, arkamdan duyacağım şekilde “ demek basan da iri biriymiş ki kırdı” dediler. Kendi babam doymadın mı yeter dedi sofrada, her gördüğüm ilk tanıştığım insan zayıflama önerileri verdi ben sormamışken. Kayınvalidem, görümcem zaten ayrı başlık konusu. Yol tarif ederlerken yürüyün yağlarınız erisin demeler, denizde Vive’yi denize davet et dediklerinde “ o beni çeker düşeriz ezilirim” demeler. Noluyor? Cidden insanlara ne oluyor?

Kimsenin kilosu, aldığı, verdiği beni ilgilendirmez. Birisi saçıyla başıyla oynarsa beğendiğimi belirtirim, ama kötü olmuşsa yüzlemem o aynada kendini görmüyor mu?

Özetle bıktım, bıktırıldım. Tabii ki bu insanlar yüzünden operasyon geçirmeyeceğim, ben de zayıf olmak istiyorum ama insanları susturmak da ayrı güzel olacak inkar edemem.

Bedenini seven, özellikle instagram’da youtube’da içerikler üreten ve korkusuzca “siz benim koca popomu yiyin” diyenlere çok hayran olsam da ben pes ediyorum. Kilo güzel değilmiş.
Zamanında 35 kilo vermiş bir emekli şişman olarak beden olumlamaya inanmıyorum. Instagramda 140 üstü kilo insanların haldır haldır zıplayıp hoplayıp bakın ne mutluyum pozlarının tamamen ayak olduğunu bizzat kendimden biliyorum. Bu videolar çok tehlikeli ve beden olumlaması maskesinin altında obezite güzellemesi yapıyor. Kilo ve kilonun getirdiği zorluklar güzel değildir arkadaşlarım kimse kimseyi kandırmasın. Ben kendim sağlığım ve güzelliğim için zayıfladım. Size de yürekten başarılar

Valla bazi insanlar kendilerini hassas terazi saniyorlar
Gozuyle olcuyor biciyor hopp zayiflamissin ya da hoop sismanlamissin
Zayif olsaydiniz da bir kusur bulacaklardi, insanlar hep bir kusur bulur
Bizim toplumumuzun en buyuk problemi bu
Bana ne demeyi bilmiyoruz

Ama bu konuda cok gunahsizim o yuzden ilk tasi ben atabilirim :))
Cidden kimsenin kilosuyla ilgili ne almis ne vermis ilgilenmem
Kendisi konu acarsa ya da hastaliktan oturu zayiflamissa ya nasil yapsak da alsan diye dusunebiliriz birlikte ama kendiligimden konu acmam
Ben de aksine biraz zayif geliyorum insanlara ve bu konuda baski yiyebiliyorum
Aldiris etmemeyi ogrenmeliyiz

Kilo probleminiz biter cildinize yorum yaparlar
Cildinizde sorun yoksa mesleginize
Mesleginizi elestiremezse evlilige
Evlilikten sonra cocugunuza vs hic bitmez

Sakin kendinizi sakalar komiklikler yaparak takmiyormus gibi gostermeye calismayin
Cunku bunu firsat bilenler cok daha agirini yapip saka yaptim diyebiliyorlar

Ya da kizip alindiginizi da gostermeyin
Biri bir sey ustune cok konusuyorsa o konuda bir sikintisi vardir
Sizin uzerinizden ego tatmini yapmalarina izin vermeyin

Arkadaslarimdan birinin hayati diyetle gecti
Hala da oyledir
Cok da naif bir kizdir
Bir gun ikimiziin bir arada oldugu bir vakit biri kalkip zayiflamasi konusunda arkadasima direktif verirken baktim ezilip buzuluyor kizcagiz hayatim sen mi konusuyorsun yoksa gobegin mi duyamadik dedim diger kiza, orada bitti
Arkadasimizi kurda kusa yem edecek degiliz :))
Bazilari hak ediyor cunku

Rahatsiz oluyorsaniz da kilo verin elbette
Kilo alinir verilir
Saglik olsun

Son düzenleme:
Bende 1,75 boyunda 46 bedenim ve artık insanlar hamile sanıyor haşimato var iki üç gün önce çok fena hırslandım spora da başladım sizde trioid hastası olduğunuza göre anlarsınız bu hastalıkta saldıkça alıyorsun kiloyu bence bi çırpınıp iradeli olma lazım umarım en kısa zamanda istediğimiz kilolara ulaşırız sizi o kadar iyi anlıyorum ki:KK43:

Tekrar merhaba herkese sevgiler. Baştan uyarayım daldan dala atladığım uzun bir yazı olacak, okuyan yorum yapanlara şimdiden teşekkür ederim.

Başlığa istinaden evet 1.75 boyunda 48 bedenim ve artık zayıf bir kadın olmak istiyorum. Çünkü tartıda 100’ü görsem de benim içimdeki kadın 55 kilo. Üç senedir tip2 diyabet ve yavaş çalışan troid ile yaşıyorum. Bunu kendi başıma başaramayacağımı artık anladım ve obezite cerrahisi için randevu aldım.

Kilo sorunum öncelikle genetik. Ailemizin kadınları en kısası 1.70 olan hükümet gibi kadınlar. Ben de 1.60 olan anacığıma değil baba tarafına çekmişim. Daha sonra çalışan anne ve karbonhidrat ağırlıklı beslenme var. Beslenme çantamda asla ekmek arası domates& peynir ya da haşlanmış yumurta olmadı. Börek, kek, pasta vs. şeyler ve meyve suyu ile kahvaltı yaptım çünkü annem çalışıyordu. Haliyle yaşıtlarımdan iriydim. Lisede 80 kg iken açlık diyeti ile 55’e düştüm. Manken gibiydim diyemem gibisi fazlaydı ama yurt hayatı (üniversite) ve sonra eski beslenme düzenine dönmemle yine kilolar geldi. Özetle hep bir al ver durumu, Sibel Can’ın kayıp kız kardeşi halleri.

Akran zorbalığı, babanın hakaretleri, hep platonik takılma derken üniversitede beni ilk seven (sevdiğini sandığım) adamla evlenme, yine yoyo diyetler adamın kilom yüzünden yerin dibine sokması, yine bir azim zayıflamam ama aldatılmam ve boşanmamız. Bunlar çok da önemsemediğim şeyler aslında bütüne bakınca.

Eşimle tanıştığımızda 20 kg zayıftım, o normal kiloda bir adam, klasik kilo göbeğe giden Türk erkeği. Kilomla ilgili bir kez bile iması olmadı, asla incitmedi, her halimle gözümün içine baktı. Bu operasyonda da sen nasıl istersen diyerek destek oldu.

Ama insanlar çok acımasız ve ben çok yoruldum. Ofiste tel maşa bir su ısıtıcısı vardı basma yerine sert basınca çıktı, arkamdan duyacağım şekilde “ demek basan da iri biriymiş ki kırdı” dediler. Kendi babam doymadın mı yeter dedi sofrada, her gördüğüm ilk tanıştığım insan zayıflama önerileri verdi ben sormamışken. Kayınvalidem, görümcem zaten ayrı başlık konusu. Yol tarif ederlerken yürüyün yağlarınız erisin demeler, denizde Vive’yi denize davet et dediklerinde “ o beni çeker düşeriz ezilirim” demeler. Noluyor? Cidden insanlara ne oluyor?

Kimsenin kilosu, aldığı, verdiği beni ilgilendirmez. Birisi saçıyla başıyla oynarsa beğendiğimi belirtirim, ama kötü olmuşsa yüzlemem o aynada kendini görmüyor mu?

Özetle bıktım, bıktırıldım. Tabii ki bu insanlar yüzünden operasyon geçirmeyeceğim, ben de zayıf olmak istiyorum ama insanları susturmak da ayrı güzel olacak inkar edemem.

Bedenini seven, özellikle instagram’da youtube’da içerikler üreten ve korkusuzca “siz benim koca popomu yiyin” diyenlere çok hayran olsam da ben pes ediyorum. Kilo güzel değilmiş.

Bence kilonun güzellikle direkt ilgisi yok, ancak saglikla dogrudan ilgili. Verecekseniz sagliginiz icin verin kilo.

Sizin cevrenizde de bol bol haddini bilmeyen, kendine bakmayan yilanlar varmis. Size soyleyenlerin kimisi elbette densizlikten, cahillikten söylüyordur. Ancak bir kismi da kilodan bagimsiz sizi üzmek icin söylüyordur.

Bakin ben kendimi bildim bileli hep zayif bir kizdim. Ancak malin biri beni her ama herr görmesinde ayyy kilo almissiiiin diyordu. Bu gorusmelerde benim kilo vermisligim bile oluyordu?! Ama onun cumlesi hic degismiyordu agzini ayira ayira. Kilomu soyleyince de aman pek zayifsin az kilo al diyordu😂😂😂 bak yine sinirlendirdi beni beyinsiz.

Demem o ki; kilo vermek istiyorsaniz verin ama her söylenen gercegi yansitmiyor unutmayin.

Ayrica benim cok yakin bir arkadasim cok üst sinirlari zorlayacak kadar kiloludur, ancak piril piril cok guzeldir. Onun hakkinda hic kotu bir sey soylendigini duymadim.

naaptın canım şimdi peki?
son durum ne?

Hiçbir şey yapmadım kapı gibi geziyorum hükümet gibi 🤣🤣🤣🤣 Birncisi bütçe ayıramadım çünkü ani bir kararla işten çıktım ruh sağlığım kötüye gidiyordu hızlı bir karar verdim. İkincisi de bunu sıkı bir program değil de hayat felsefesi haline getirmek istiyorum çünkü geçmiş zamanda hızlı verdiğim tüm kiloları hızlıca geri aldım. Ayda 2 kg versem senede 24 eder kafasındayım. Yürüyüş yapıyorum, protein ağırlıklı sağlıklı beslenmeye çalışıyorum şimdilik elimden gelenler bunlar.

Valla bazi insanlar kendilerini hassas terazi saniyorlar
Gozuyle olcuyor biciyor hopp zayiflamissin ya da hoop sismanlamissin
Zayif olsaydiniz da bir kusur bulacaklardi, insanlar hep bir kusur bulur
Bizim toplumumuzun en buyuk problemi bu
Bana ne demeyi bilmiyoruz

Ama bu konuda cok gunahsizim o yuzden ilk tasi ben atabilirim :))
Cidden kimsenin kilosuyla ilgili ne almis ne vermis ilgilenmem
Kendisi konu acarsa ya da hastaliktan oturu zayiflamissa ya nasil yapsak da alsan diye dusunebiliriz birlikte ama kendiligimden konu acmam
Ben de aksine biraz zayif geliyorum insanlara ve bu konuda baski yiyebiliyorum
Aldiris etmemeyi ogrenmeliyiz

Kilo probleminiz biter cildinize yorum yaparlar
Cildinizde sorun yoksa mesleginize
Mesleginizi elestiremezse evlilige
Evlilikten sonra cocugunuza vs hic bitmez

Sakin kendinizi sakalar komiklikler yaparak takmiyormus gibi gostermeye calismayin
Cunku bunu firsat bilenler cok daha agirini yapip saka yaptim diyebiliyorlar

Ya da kizip alindiginizi da gostermeyin
Biri bir sey ustune cok konusuyorsa o konuda bir sikintisi vardir
Sizin uzerinizden ego tatmini yapmalarina izin vermeyin

Arkadaslarimdan birinin hayati diyetle gecti
Hala da oyledir
Cok da naif bir kizdir
Bir gun ikimiziin bir arada oldugu bir vakit biri kalkip zayiflamasi konusunda arkadasima direktif verirken baktim ezilip buzuluyor kizcagiz hayatim sen mi konusuyorsun yoksa gobegin mi duyamadik dedim diger kiza, orada bitti
Arkadasimizi kurda kusa yem edecek degiliz :))
Bazilari hak ediyor cunku

Rahatsiz oluyorsaniz da kilo verin elbette
Kilo alinir verilir
Saglik olsun
Öncelikle çok teşekkür ederim güzel yorumunuz için. Ben de o taşı atabilirim çünkü kimsenin ne kilosu ne saçı ne makyajıyla ilgilenmem, aksine değişiklik yapan birine güzel sözler ederim ki kendini iyi hissetsin.

Ben çok kötü insanlara denk geliyorum sanırım ya da ben alınganım bilmiyorum ama obez değilim (oladabilirim) yapılan şaka kisvesi altındaki yorumlar bana samimiyetsiz geliyor.

Hiçbir şey yapmadım kapı gibi geziyorum hükümet gibi 🤣🤣🤣🤣 Birncisi bütçe ayıramadım çünkü ani bir kararla işten çıktım ruh sağlığım kötüye gidiyordu hızlı bir karar verdim. İkincisi de bunu sıkı bir program değil de hayat felsefesi haline getirmek istiyorum çünkü geçmiş zamanda hızlı verdiğim tüm kiloları hızlıca geri aldım. Ayda 2 kg versem senede 24 eder kafasındayım. Yürüyüş yapıyorum, protein ağırlıklı sağlıklı beslenmeye çalışıyorum şimdilik elimden gelenler bunlar.
Tüp mide ameliyatı olan tanıdığım 5-6 kişi var. Hiç biri geri almadı kilolarını öncelikle bunu belirtmek isterim.
Max bir sene içinde hedef kilolarına ulaştı hepside.
Ameliyat olmadan dengeli beslenme ve sporla 100 küsür kilolardan 60'lı hanelere kadar zayıflayan bir tanıdığım da var.
2-3 sene oldu hala daha koruyor kilosunu, hatta spor hocası sevgili bile yaptı :))

Ameliyat ciddi bir karar, istikrarlı olur yaşam tarzınızı değiştirirseniz ameliyat olmadan da verebilirsiniz tabi.
Operasyon düşünmüyorsanız bir diyetisyenle çalışsanız bir süre. Bir kaç ay bile gitseniz örnek diyet listeleri olur elinizde.
Zaten sonrasında öğrendiklerinizle devam edersiniz yolunuza.

hadi bakalım inşallah gönlünüze göre olur.

Bence doğru yoldasın👏👏👏
Zayıf irademle başa çıkamadığım için dün online bir diyetisyenle anlaştım, bakalım ne olacak. Kim ne derse desin, resmini görmüştüm daha önce, çok güzelsin bu konuda endişen olmasın. Sağlığımız için çaba vereceğiz o kadar, yaparız diye düşünüyorum yani inanıyorum💪

X