Bekaret

ne zarmış be öhhh , karı koca yerine ev arkadaşına bağladık nasıl çözeriz diye doktora terapiye gidiceğinize zar da zar diye dolanıyosunuz burda
Ne güzel yardımcı oldunuz teşekkürler 🤦🏻‍♀️
Doktora gorunmeden önce kendi kendimize halletmeye calistik ve sizlere bu dogrultuda kaygilarimi anlattim, sorular sordum.
Bir faydaniz olmayacaksa ne demeye mesaj yaziyorsunuz?

Mesajinizi gereksiz buldum, lütfen boş boş konuşup burada bir fikre, bir akıla, bir desteğe ihtiyacı olan insanların canını sıkmayın.

Canım şimdi sen o zar yırtılınca büyük bir acı duyacağının endişesini yaşıyorsun gibi geldi bana ona odaklandığın içinde rahatlayamıyorsun. Sen kendini kastığın içinde adam kayayı delmeye çalışıyor.

Rahat ol beyaaa onlar şehir efsanesi öyle bir acı yok. Sen kendini rahat bırakırsan girdiğini bile anlamayacaksın. Bazı şeyleri yanlış biliyorsun. Kızlık zarı öyle kulak zarı gibi gergin bir hat değil. Süzgeç gibi gevşek bişey. Kiminki o kadar esnekki doğumda flan anca yırtılıyor. Öyle acıdan öldüren bişey değil onun yırtılması.

Ayrıca biraz derinde kan geldiyse ona ulaşcak kadar girmiş işte. Rahat ol sen farketmeden olur biter herşey. Bu kadar takılma. Ön svşme uzun tutun iyice rahatla sonra izin ver. Kasılırsan olmaz.
Daha hergün yapacağnızz böyle ağırdan alma cnm yeni evlisin. Kahvaltı gibi standart oluyor sonra 😁🤪😬
😊 Çok teşekkürler cevabınız için

Kızlık zarı bozulmuş desek, siz “Heh tamam demek ki birliktelik oldu.” diyeceksiniz ve vajinismus problemi birden ortadan mı kalkacak? 🤦🏻‍♀️
Kızlık zarı vajinanın girişinde bulunduğuna göre, evet, penetrasyon oldu = cinsel birliktelik oldu diyeceğim.

Bunu başardığımı bilmek, parmak yönteminin bende işe yaradığını öğrenmek beni inanılmaz rahatlatıcak ve daha sonra daha büyük objelerle, dilatatörlerle mesela deneyip penisi alana kadar devam edebiliriz.

Vajinismüsün birden şıp diye ortadan kalkacağını söylediğimi zannetmiyorum 😊

Size 🤦🏻‍♀️

Kızlık zarı vajinanın girişinde bulunduğuna göre, evet, penetrasyon oldu = cinsel birliktelik oldu diyeceğim.

Bunu başardığımı bilmek, parmak yönteminin bende işe yaradığını öğrenmek beni inanılmaz rahatlatıcak ve daha sonra daha büyük objelerle, dilatatörlerle mesela deneyip penisi alana kadar devam edebiliriz.

Size 🤦🏻‍♀️
Parmağı içinize alabilmişsiniz zaten, kan da gelmiş. Bizim onaylamamıza gerek yok ki, dilatörlerle devam edebilirsiniz. Kandı, zardı bunlara bu kadar kafa yoracağınıza bir uzmana gitseniz iki üç günde hallolur ama siz daha iyi bilirsiniz tabii 🤦🏻‍♀️

Kızlık zarını atın kafanızdan öyle düşündüğümüz gibi bişey değil . Mesela benden kan bile gelmedi hiç. Bende de vajinismus sorunu vardı parmak egzersizleriyle yendim iki haftada . Egzersizlere devam edin . Hazır hissettiğinizde eşinizle deneyin

Kızlık zarını atın kafanızdan öyle düşündüğümüz gibi bişey değil . Mesela benden kan bile gelmedi hiç. Bende de vajinismus sorunu vardı parmak egzersizleriyle yendim iki haftada . Egzersizlere devam edin . Hazır hissettiğinizde eşinizle deneyin
Aynen bende bu şekilde parmak egzersizleriyle devam edicem Umarım sizin gibi bende yenebilirim 😊 Cevabınız için teşekkür ederim🙏🏻

Kızlık zarı 5 cm ile delinir gıbı bir cumle kurmussunuz. Bu yanlıs öncelikle kızlık zarı delınen yırtılan bısey degıl vajına zaten açıktır ve ılıskı sonrası esner o kadar. Bıraz kan geldi demıssınız zedelenmiş de olabılır diger ılıskılerde de azar azar gelebilir yani, gelmeyedebilir. Siz vaji durumuna odaklanın bence. Aparat (rabır dilatör) onerebılırım. Tabı öncelikle jinekolojik muayene olun doktor bilgi verir hymen hakkında.

Kızlık zarı 5 cm ile delinir gıbı bir cumle kurmussunuz. Bu yanlıs öncelikle kızlık zarı delınen yırtılan bısey degıl vajına zaten açıktır ve ılıskı sonrası esner o kadar. Bıraz kan geldi demıssınız zedelenmiş de olabılır diger ılıskılerde de azar azar gelebilir yani, gelmeyedebilir. Siz vaji durumuna odaklanın bence. Aparat (rabır dilatör) onerebılırım. Tabı öncelikle jinekolojik muayene olun doktor bilgi verir hymen hakkında.
Dilatörler ile deneyeceğim, umutluyum :)
Olmazsa da jinekoloğa görüneceğim
Cevabınız ve önerileriniz için teşekkürler 😊

Parmağın bir boğumu kocanız dev değilse 5 cm olamaz. 2,5-3 cm’dir en fazla. Parmağın tamamı dahi girse hymen zarar görmeyebilir çünkü zaten parmak girecek kadar delik var orda.

3 aydır evde aşamadığınıza göre doktora gitme zamanınız gelmiş. Neden doktora gitme konusunu bu kadar ertelediğinizi bir düşünün bence.

ben de vajinismustum kan gelmedi hic benden. önemli olan kan gelip gelmemesi değil 😊 kayganlaştırıcı, kegel egzersizleri, 4 numara dilatör veya onun boyutunda bişey çok işinizi görür. bahsettiğiniz o acıyan yeri çok iyi anlıyorum. acı olduğu anda siz ıkının, eşiniz geri çekilmesin beklesin öyle. sizi öpsün, dokunsun, sakinleştirsin 10 sn kadar sonra acı azalır ve eşiniz biraz daha ittirir ve tamamı girene kadar bu şekilde devam edebilirsiniz. ben öyle yenmiştim :) o sıktığımız yeri rahatlatmak için bence kegel çok iyi geldi bana gün içinde her aklınıza geldiğinde yapabilirsiniz. bekarım ve partnerim uzakta. ben bile yaptıysam siz çookk daha rahat yenersiniz😊

Parmağın bir boğumu kocanız dev değilse 5 cm olamaz. 2,5-3 cm’dir en fazla. Parmağın tamamı dahi girse hymen zarar görmeyebilir çünkü zaten parmak girecek kadar delik var orda.

3 aydır evde aşamadığınıza göre doktora gitme zamanınız gelmiş. Neden doktora gitme konusunu bu kadar ertelediğinizi bir düşünün bence.
Çocuk çıkacak kadar bile bir delik var orda 😂

Yanlış okumuşsunuz, parmağın bir boğumu değil iki boğumundan bahsettim, buda 5cm oluyor :)

Parmak egzersizlerine yeni başladık Bu yöntemle kendi kendine bu durumu çözen çok kadın var o yüzden bende deniyorum. Sonuç alamazsam eğer tabi ki bir jinekoloğa görünmeyi bende düşünüyorum :)

ben de vajinismustum kan gelmedi hic benden. önemli olan kan gelip gelmemesi değil 😊 kayganlaştırıcı, kegel egzersizleri, 4 numara dilatör veya onun boyutunda bişey çok işinizi görür. bahsettiğiniz o acıyan yeri çok iyi anlıyorum. acı olduğu anda siz ıkının, eşiniz geri çekilmesin beklesin öyle. sizi öpsün, dokunsun, sakinleştirsin 10 sn kadar sonra acı azalır ve eşiniz biraz daha ittirir ve tamamı girene kadar bu şekilde devam edebilirsiniz. ben öyle yenmiştim :) o sıktığımız yeri rahatlatmak için bence kegel çok iyi geldi bana gün içinde her aklınıza geldiğinde yapabilirsiniz. bekarım ve partnerim uzakta. ben bile yaptıysam siz çookk daha rahat yenersiniz😊
Çok teşekkür ederim. İyi niyetiniz, anlayışınız ve yardımcı olduğunuz için 🙏🏻

Farklı boyutlarda dilatör siparişi verdim + kegel egzersizlerini duymuştum ama hiç denememiştim, deneyeceğim 😊

Sizin gibi insanların sayısı artsın şu forumda 🥰

Tatlım merhaba umarım sana yardımcı olabilirim olmakta çok isterim. Bende evlendiğimde 10 gün neredeyse yapamadım. Canım çok açıyordu ve istemsiz hani elin ayağın boşalır da heryerin titrer ya öyle tir tir titriyordum eşim yatağa oturtup ayaklarımı elleriyle bastırıp sakinleştirmeye çalışıyordu. Daha sonra biz marketten kayganlastirici aldık. Ve ben artık bu böyle olmaz dedim çünkü eşimi düşünmek zorundaydım. Çok vakit geçmişti. Biz kayganlastirici sürdük ve ben eşimin kucağına bianda oturdum. İnan öyle beklediğim gibi bir acı olmadı ve olmuyor da zzaten sende bunu yaşayınca anlicaksin. Benim sana tavsiyem kayganlastirici alıp bianda üzerine otur ve bitsin bu iş :) emin ol korktuğun acı değil :)

Size 🤦🏻‍♀️
Bunun kızlık zarı ile pek alakası yok. Kızlık zarı hiç yırtılmadan ya da hiç kanama olmadan da ilişki gerçekleşebiliyor; o yüzden kızlık zarına takılmayın. Zaten zarın yırtıldığını da hissetmezsiniz, hissedilen acı ilk ilişkide vajinanın dar olmasından ya da kasmaktan ya da kuru olmaktan kaynaklanır. Zaten zamanla bedeniniz adapte olur acı falan kalmaz, bence herşey normal, devam edin.

Bende evlendiğimde 10 gün kadar ilişkiye giremedim. Resmen hic girmedi ve bacaklarımı öyle bir kasiyordum zaten mümkün değildi. Kayganlaştırıcı aldik birden oldu . Ben diğer egzersizleri yapamazdım hala yapamam kendim. O kadar çok kayganlaştırıcı sürdük ki birden girdi. Sonra bir süre kullandık kayganlaştırıcıyi zamanla oldu. Ama sonra olan ilişkilerde girerken hep kasıyordum girdikten bir süre sonra kendimi bırakabiliyordum. Sacma gelebilir belki doğruda değil bilmiyorum bir arkadaşım 2019 yazında birinden vücut olumlama atölyeleri var girelim dedi, katıldık bunlar whatsapp üstünden oluyor. Iste hergün iste cakaralari açıyor filan inanmıyorum ben ama kas testi yaptırıyor cinsellikle alakli iste cinselliği tam anlamiyla yaşıyorum gibi sorularla kas testi yapiyorsun , benimki hayir oluyordu. Sonra grup olarak bunları duzeltiyor filan sonra yeniden test ediyorsuj evet çıkıyor. Herneyse ben hic inanmadim ama ondan sonra ben gerçketen cinsellikten zevk almaya başladım. Hiç sıkmadım kendimi, ya psikilojik olarak inanmıyorum desemde yapılan seye inandim ondan oldu ya da gerçketen kapali cakrayi acti. Çünkü senelerce tam anlamiyla kendimi bırakamazken artik cok rahatım. Siz bence kendiniz deneyin tabi ki ama bir şekilde uzmandan destek alin yolun başındayken.

X