Bekarlar nasıl zaman geçiriyor?

Şöyle bir yorumlara baktım, herkes işten güçten şikayet etmiş, Yıllardır ne zaman yalnızlıktan yakınsam evlilerden hep aynı şeyleri duyuyorum. Evet, fiziken yoruluyor olabilirsiniz ama kalbiniz dinleniyor, ruhunuz huzur buluyor. Önemli olan bu. Yastığa ikimiz de yorgun koyuyoruz başımızı ama siz eşinize sarılarak uyuyorsunuz. Evlilik budur. Yok eğer bu huzur bulunamıyorsa bana göre o evlilik doğru evlilik değildir zaten.

Şöyle bir yorumlara baktım, herkes işten güçten şikayet etmiş, Yıllardır ne zaman yalnızlıktan yakınsam evlilerden hep aynı şeyleri duyuyorum. Evet, fiziken yoruluyor olabilirsiniz ama kalbiniz dinleniyor, ruhunuz huzur buluyor. Önemli olan bu. Yastığa ikimiz de yorgun koyuyoruz başımızı ama siz eşinize sarılarak uyuyorsunuz. Evlilik budur. Yok eğer bu huzur bulunamıyorsa bana göre o evlilik doğru evlilik değildir zaten.
Ben de ondan çocuksuz evli de olabilir dedim. Çocuktan sonra evlilik de hiç öyle masalsı kalmıyor. Sizin yorgunlukla biz garibanların yorgunluğu da aynı değil ki.
Özgür değilim hiç bir konuda. Mesela aç kalma bugün de bir şey pişirmeme hakkım yok. Kendi istediğin saatimde uyanamıyorum mesela. Ben ömrümde öğlen yemeği yememişimdir evde. Üçüncü öğün çıktı bir de başıma.
O kadar yorgunluğun tesellisi de kocama sarılınca geçmiyor valla.
Pandemide bir başka insanın sürekli eğlendirilmesi çok zor a dostlar.
Bende bu süreçte ya bekar ya çocuksuz evli bir çift olacaksın. Yoksa parka bahçeye çıkamayan tavşan gibi zıplayıp maymun gibi üstüne atlayan bir canlıyla mücadele halinde geçerken çok zor oluyor.

Ben de ondan çocuksuz evli de olabilir dedim. Çocuktan sonra evlilik de hiç öyle masalsı kalmıyor. Sizin yorgunlukla biz garibanların yorgunluğu da aynı değil ki.
Özgür değilim hiç bir konuda. Mesela aç kalma bugün de bir şey pişirmeme hakkım yok. Kendi istediğin saatimde uyanamıyorum mesela. Ben ömrümde öğlen yemeği yememişimdir evde. Üçüncü öğün çıktı bir de başıma.
O kadar yorgunluğun tesellisi de kocama sarılınca geçmiyor valla.
Pandemide bir başka insanın sürekli eğlendirilmesi çok zor a dostlar.
Bende bu süreçte ya bekar ya çocuksuz evli bir çift olacaksın. Yoksa parka bahçeye çıkamayan tavşan gibi zıplayıp maymun gibi üstüne atlayan bir canlıyla mücadele halinde geçerken çok zor oluyor.
Ben hayatımda kendimi yorgun hatırladığım dönemlere bakıyorum, hiç birisi fiziki yorgunluktan değildi, hep ruhen yorgunluk. Hatta en mutlu zamanlarım da şaşırtıcı şekilde bi koşturmacayla geçen zamanlardı. Çok yorgun ama mutlu koyuyordum yastığa kafamı, huzurla uyanıyordum. Ben insanı tüketen şeyin ruhsal ağırlık olduğunu düşünüyorum.
Aylardır evde bir ses bir nefes bile yok, bunun insanı ne kadar tüketeceğini düşünebiliyor musunuz? Ben sevdiğim adamdan yaptığım çocuğumla uğraşmayı tercih ederdim şahsen.
Bilmiyorum, herkes kendi şartlarını zor buluyor heralde.
Bir de aynı yorgunluk değil demişsiniz ya, sizin en azından marketten dönerken beş poşetin üçünü taşıyan, kaza yaptığınızda arabanızla ilgilenen, faturalarla kirayla ilgilenen bir eşiniz var. Bunların hepsini yalnız başına yapmak çok daha zor bence

Ben hayatımda kendimi yorgun hatırladığım dönemlere bakıyorum, hiç birisi fiziki yorgunluktan değildi, hep ruhen yorgunluk. Hatta en mutlu zamanlarım da şaşırtıcı şekilde bi koşturmacayla geçen zamanlardı. Çok yorgun ama mutlu koyuyordum yastığa kafamı, huzurla uyanıyordum. Ben insanı tüketen şeyin ruhsal ağırlık olduğunu düşünüyorum.
Aylardır evde bir ses bir nefes bile yok, bunun insanı ne kadar tüketeceğini düşünebiliyor musunuz? Ben sevdiğim adamdan yaptığım çocuğumla uğraşmayı tercih ederdim şahsen.
Bilmiyorum, herkes kendi şartlarını zor buluyor heralde.
Bir de aynı yorgunluk değil demişsiniz ya, sizin en azından marketten dönerken beş poşetin üçünü taşıyan, kaza yaptığınızda arabanızla ilgilenen, faturalarla kirayla ilgilenen bir eşiniz var. Bunların hepsini yalnız başına yapmak çok daha zor bence

Evlilikte zor birsey yok aslinda aksine cidden güzel, yalniz olmaktan cook daha guzel ozellikle bu surecte. Ama cocukla oyle olmuyor gordugum kadariyla, hani o evlenme gez, toz vs diyorlar ya. Cocuk yokken evlilik "ayni evde yasayan sevgili" olmaktan cok farkli degil. Bekarken yapilan hemen hemen hersey evliyken de yapiliyor bir engel ve kisitlama yaratmiyor (cocuk yokken)

Evliyim cocugumuz yok, gunduzleri sikintidan tirnak süsleme boyama yapiyorum mesela degisik degisik, sacimi maşaliyorum duzleştiriyorum, tamamen keyfi aylaklik takiliyorum, bazen oglene kadar uyuyorum vaktim cook yani.

Evliligi gomenlerin cogu çocukludur. 😬😬😬

Bekarken sultandım canım 😀 Sürekli geziyordum, istediğimi giyiyordum. Maddi olarak daha rahattım. Yemeğe çok düşkün olmadığım için aperatif şeyler hazırlıyordum kendime. Bulaşık çıkmıyordu. Ev kirlenmiyordu. Personel trainer’ım vardı. Spora vakit ayırabiliyordum. Şu anki halimden 5 kg daha zayıftım.
Evlendim haliyle evin işleri arttı. Kendime ayırdığım zaman azaldı. Evin giderleri arttı. Evde her gün yemek pişmeye başlandı.
Ama olsun en azından duvarlar bana, ben duvarlara bakmıyorum. Kendime bir hayat arkadaşı buldum. 👫

İnanın bu pandemide evli yada bekar değil de çocuksuz olmayı yeğlerdim. Her şey gerçekten bana aktivite oldu. Çocuk oyalamaktan beynim yandı artık, pestile döndüm. Sabahtan akşama kadar sil süpür pişir yedir. Enerjisini de atamıyor çocukSabah akşam oyun uydurmaktan, çocuk avutmaktan yıldım.
Bekar yada çocuksuz evli olmayı bin kere tercih ederdim.
Sizin yerinizde olsam sabah kalkarım bir leslie yada chloe yaparım spor insanı dinçleştiriyor rahatlatıyor. Sonda kitap okurum, dizi film izlerim. Değişik yemek tarifleri deneme fırsatını değerlendiririm.
😄😄👍 Al benden de o kadar , şu pandemi bekarlığa veya evliliğin ilk yillarina denk geleydi hayatımın tatilini yaşardım valla.

Edit:Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, moral oldunuz enerjimi yükselttiniz resmen. Olumsuzluklara fazla odaklanmışım, haliyle bu günlerde hep kötüye odaklanıyor insan beyni. Tüm evli, çocuklu, bekar arkadaşlara gönül ferahlığı diliyorum. Umarım en yakın zamanda tekrar sosyalleşebildigimiz zamanlar geri gelir.

Merhabalar,
Konu başlığı belki biraz abes gelebilir ama cidden merak ediyorum aile evinde olan arkadaşlar nasıl zaman geçiriyorsunuz? Pandemi sebebiyle yaklaşık 6 aydır işsizim ve ailemin yaşadığı şehirde hiç arkadaşım yok. Sürekli evde olduğum için güzel giyinmek bakım yapmak dahi gelmiyor içimden. Evli arkadaşlarıma bakıyorum sıradan bir iftarı bile güzel bir aktiviteye çeviriyorlar eşi veya çocuğu ile. Bizde genellikle evdeki herkes kendi halinde zaman geçirir. Çok sıkılıyorum. Her zaman kitap okuyan film izlemeyi seven biri oldum ama artık onlar da keyif vermiyor. Siz nasıl geçiriyorsunuz zamanınızı?

kitap ve netflıxle :)

Edit:Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim, moral oldunuz enerjimi yükselttiniz resmen. Olumsuzluklara fazla odaklanmışım, haliyle bu günlerde hep kötüye odaklanıyor insan beyni. Tüm evli, çocuklu, bekar arkadaşlara gönül ferahlığı diliyorum. Umarım en yakın zamanda tekrar sosyalleşebildigimiz zamanlar geri gelir.

Merhabalar,
Konu başlığı belki biraz abes gelebilir ama cidden merak ediyorum aile evinde olan arkadaşlar nasıl zaman geçiriyorsunuz? Pandemi sebebiyle yaklaşık 6 aydır işsizim ve ailemin yaşadığı şehirde hiç arkadaşım yok. Sürekli evde olduğum için güzel giyinmek bakım yapmak dahi gelmiyor içimden. Evli arkadaşlarıma bakıyorum sıradan bir iftarı bile güzel bir aktiviteye çeviriyorlar eşi veya çocuğu ile. Bizde genellikle evdeki herkes kendi halinde zaman geçirir. Çok sıkılıyorum. Her zaman kitap okuyan film izlemeyi seven biri oldum ama artık onlar da keyif vermiyor. Siz nasıl geçiriyorsunuz zamanınızı?
😅Bekarlik sultanlik disardan gordugun evlilere aldanma iclerinde ne soru alri va kim bilir bemde bekar arkadaslarima ozeniyorum

Aile evindeyken ev işi benimdi annem sadece yemegi yapardı onun haricinde arkasini toplamak /bulasik ve ev temizliği benim isimdi :) vakit kaldiginda da kitap da okurdum, tv de izlerdim, kkda da takilirdim :)
Simdi yalniz yasiyorum bekarim malum.pandemi evden de cikamiyorum işimi de evden çalışarak hallediyorum
Haftaiçi mesai saati bilgisayar basindayim, yemek su ve wc icin kalksam da evin isleri kalıyor mesai sonrasina.
Mesela dün aksam üstü evi süpürdüm bugun keyif yaptım :) bazen el isi yapiyorum.bazen kitaplara sariyorum bazen yabancı diziler izliyorum. Sosyal medyaya haftada bir iki girerim onun harici telefonda youtube acar izlerim ve bi de kk vardır benim icin :)
Aile evinde daha rahattim valla simdi tum evin yükü daha zormus😃

mesele evli bekar olmak değil

Bunalmışsınız

İş bulsanız en azından ortamınız olur.

herkes evde sıkılıyor malum yasaklarda. müzik dinleyip film dizi seyretmek en popüler olan. sürekli yemek yemek. yemek yapmayı ilerlettik artık dışarda yemeyince. bu çok olumlu bir gelişme oldu. kitap okumakta güzel. telefon sürekli elimizde tablet oturuyoruz tabi. yeni hafıza oyunları keşfediyoruz. çengel bulmaca oyunu yapmışlar telefona sürekli bulmaca çözüyorum iyi geliyor tavsiye ederim vakit geçiyor en azından. beşyüzden fazla bulmaca geride kaldı =) ama tavsiyem bunu fırsat bilip kendini geliştirmesi insanın. ben yemekte çok geliştirdim mesela kendimi. artık keyif veriyor yemek yapmak

Evli ve iki çocukluyum. Eşimi ve çocukları salona kilitledim kendim balkonda çay içiyorum. Muhteşem aktivite herkese tavsiye ederim :KK70:

X