Elti gorumce kaynana

Cogu gorumce kaynanadan da beter olur derlerdi de inanmazdim. Cok dogruymus benimki de oyle kaynanamdan beter durumda surekli laf sokma pesinde. Benimde hatalarim oldu tabiki ama bile bile asla yapmadim asla kinci olmadim yasaninlari unutmadim ama her zaman herkese yardim ettim tekrar konustum sicakkanliligimla sonra bi sekilde beni delirtmeye calistilar sinsilikleriyle bir olup. Susup sonrada evde delirdigimi patladigimi biliyolar inadina devam ediyolar ama bunun sonu olmucak huylu huyundan vazgecmez ama simdi sen cok degistin laflari donucek apartmanda ama artik umursamak dahi istemiyoeum isteyen istedigini dusundun yoruldum diyorum. Ben icime attigim icinde bana hep sinsi ikiyuzlu dediler aslinda ben kimseyi kirmamaya calisip hep uyumlu olmaya calistim onda da art niyet aradilar kaliplara soktular. Beynime kodluyorum onlar nasil davraiyosa sende hep oyle ol saygi cercevesinden cikmayarak tabi

iyi akşamlar.
Benzer nokta . 😃 3 yıllık evliyim.
Ben de aynı binada oturuyorum .
daireler ayrı.
Kahve cay yemek muhabbeti benimkiler de de oluyor . Kayıpsın görünmedin
Ne var ne yok arada uğra gibi. 😉
belirli bi sistem düzen koyunca gelişi güzel gidiyor.
Ne onlarla kötü ol , ne de eşinle kötü ol .
Politik davran ben çünkü öyle yapıyorum.☺😃😀😄😉👍🏻
Aynisi 3 4 gun gormeseler hayirdir nerelerdesin sesin cikmiyo😃artik pek bi beklentileri de yok zaten cok inip cikmiyorum eskisi gibi bi tek kaynanam onlada zaten belli mesafe icinde cok yasadik icli disli olmanin zararlarini aramiz acildi simdi boyle cok daha iyi ozelimi dahi anlatmiyorum artik. Bazen arayi bulamam diye korkuyorum ya ezik gini takiliyorum ustume geliyolar ya da tam patliyorum bu sefer esimlede aram kotu oluyo ister istemez ortasini bulamadim en iyisi kabullenmek ama ruh sagligim icinde kim nasil davraniyosa oyle davranmak.

Kesinlikle benimkilerde calismiyorum diye emir vererek 2.cocugu yapmami istiyolar. Biseyde diyemiyorum ama artik bu konuda konusmak istemedigimi guzelce anlatmam lazim ki daha konuyu acmasinlar ama ne dicegimi bilmiyorum bazen hayirlisi desem yine acicaklar istemiyoruz desem buyuk konusmayi sevmem yanlis anlarlar diye bisey de diyemez oldum artik o durumdayim. Ben oz babama bile nasil kizarim torun konusunu acinca en sinir oldugum seydir her bulusmada da mutlaka dillendirirler.😕 siz de en guzelini yapiyosunuz bende yeni yeni akillaniyorum 3 yildan sonra. Kaynana cok kotu degol aslinda tatlidir yardimseverdir sadece cahil
Eltimin anlattiklarini bana anlatir benimkileri ona sonrada iyi gecinin bilmem ne der durur kocalarinizi dusman etmeyin felan ama farknda ya da degil jendisi bizi birbirimize dusman etti birazda
Bu yüzden konuşmalara kwtılmayın eltiniz hakkında bir şey anlattığında kibarca, "Anne biz yüzyüze bakıyoruz onun hakkında böyle şeyler duymak istemiyorum" diyebilirsiniz. Çocuk konusuna gelince de açıkça "İlerde tabii ki isterim ama şu anlık öyle düşüncemiz yok" diyip kestirebilirsin. Zor bir durum gerçekten

Ay hemen hemen benim yaşadıklarım tek fark benim evim birdi şuan ayriyim kafam rahat ben sürekli eşimle kavga ederdim adam eve gelmek istemezdi. Halbuki şimdi düşünüyorum adam napacak ki gidip dövecek mi kavga mı edecek. Şuan evim ayrı olduğu için kafam rahat bir ara sürekli laf vuruyorlardi şimdi onu da yapmıyorlar ve inanın eşimle o kadar çok mutluyuz ki siz eşinizle mutlu olmaya bakın. Ben lafi açıldı mi biz hiç kavga etmeyiz yatak ayirmayiz diyorum şaşırıyorlar gerçekten de öyle ama. Bir de mesela kocam onların yanında bana en ufak bir laf söyledi mi kahkaha tufanı başlıyor görümce elti ve kaynana nasıl hoşlarına gidiyor. Bende bunu fark ettiğim için onların yanjnda eşime çay içer misin çay yapim yemegini yedin mi dışarı çıkalım mı hep böyle konuşuyorum. Eşinizle geçinmeye bakın sonucta eltinizle evli değilsiniz.
Ayni bende oyleydim ailesine karsi susup gider esime annnen bolye ablan boyle nefret ediyorum vs hep dillendiriridim evde huzur kalmazdi. Mantikli dusununce aynen sonucta ailesi kime ne dicek asiri buyuk bisey olmadigi surece. Bende herkesi geride biraktim mecbur olmadikca kimseyle teke tek gorusmuyorum annesiyle arami iyi tutmaya calisiyoeum elimden geldigince o kadar. Sadece evime kocama cocuguma veriyorum artik tum odagimi. Ay evet caktirmiyolar ama hoslarina gidiyo onlarin yaninda kocalarimizdan laf yememiz. Inanin askim bile diyemezdim onlarin yaninda ayip olmasin diye artik dozunda su icermisin diyip getirip afiyet olsun askim diyorum😇

Merhaba herkese 3 yildir evliyim esimin ailesiyle aile apartmaninda oturuyoruz esimin ailesi aslinda iyi ama cok soguk insanlar ve cogu zaman bir aradalar. Bende sosyal fobi ve biraz özgüvensizlik var bekarken odamdan hic cikmazdim. Buraya ayak uydurmam biraz zor oldu tabi. Başta herkesin beklentisi çok oldu niye kahveye yemeğe gelmedin çağırmadın hesabı.. Üstüne ne zaman bir araya gelsek hep bi laf sokma ve ben hep sustum sustum sustum. Onlara kızgınlıgımı eşimden çıkardım mutsuz olduk. İlk zamanlar hep sustugum için anlaşabiliyoduk doğumumdan sonra bi arkadaşımın kendini ezdirme vs gazıyla ve lohusalıkta eklenince patlama yaşadım. Yavaştan hakkımı savunmaya hayır demeye başladım benden kötüsü olmadı. Şimdi elti görümce konuşmuyoruz. Onların yaninda kendimi hiç ifade edemediğim için evde eşime patlıyodum tabi seslerim eltimlerde duyuyodu ve benim için deli ruh hastası ilaç alsın dediler ve onları gözümde çok büyüttüm saygılı olmalıyım adı altında kendimden ödün verdim. Surekli güldüm istemediğim halde. Çok güleryüzlü ve duygusalımdır ve ailecek bana yapmacık kibirli egolu dediler ki asıl çoğu şeyi gördüm duydum asıl egolu ve kendini begenmiş insanlar olarak görüyorum. Evime ne zaman gelseler arkamdan yüzümden hep eleştirdiler burayı yıkıyomusun şunu temizliyomusun ve daha neler neler hepte emrivaki ve soğukça. Görümce de sen artık evlisin evine dikkat et ne bu camların hali vs daha bi sürü. Zamaninda kaynanamlada sorunlarımız oldu ama şuan iyiyiz mesafeli ama anlaşıyoruz. Onun yaninda artık daha az konusuyorum cunku her lafimin altindan art niyet dusunuyo herkese yayiyo ve ben ozunde ne kadar merhametli iyi bi insan olsamda adimi hep kotuye cikardilar dedikodumu yaparak. Eltim beni hep kaynanama sikayet ederdi ben onu hic etmezdim kendime yakistirmazdim. Onun evine gittigimde hic kotu niyetle sagi solda kir pas var mi diye bakmazdim gorsem bile demezdim dedikodusunu yapmazdim bunlara ragmen o eltimi cok severler benlede sorunlari belli zaten yuzume karsi karaktersiz oldugumu dahi soylediler ne kadar aglamistim o gun. Bu arada eltim calisiyo ben evdeyim bebegim var ve esime asla yuk olmadim mehir hakkinda bile bisey istemicek kadar paraya deger vermeyen bi kizim aylik harcamam 500 bile olmaz esimden para isterken dahi hala utanirim ona ragmen oglumun parasini yiyo bosanirsa zengin kocaya gider dediler dusunun😓Cok uzattim ama artik susmak ezilmek sonra evimde esimlede huzursuz olmaktan cok bunaldim. Istiyorum ki evimi ozelimi temizligimi elestirdiklerinde cevaplarini veriyim ama verirsem gecimsiz kotu olur anilirim demekten cekiniyorum kendim olamiyorum ama sonra nasil olsa seni kotu biliyolar bundan sonra kendi ic huzurum icin kimseye ezdirme kendini diyorum sizde tavsiye verirmisiniz burdan dertlesmek cok iyi geliyor insana.🥰
Bermuda şeytan üçgeni gibi .....
Konu sahibi öncelikle suç sizde sosyal fobisi olan,özgüven sorunu yadsyan odasından çıkamayan biri evlenmemeli .En azından önce tedavi olmalı ( bu teşhisi doktordan aldığınız düşünerek yazıyorum)
Aileniz siz isteseniz bile sizi evlendirmemeliydi Üstelik en kötü şartlarda evlenmek aile apartmanı.....
Sizin kendinizi bile bile böyle ortama razı olmanız tam bir akıl tutulması.Davranislariniz hastalığından dolayı onlara ters ve itici gelmiş olabilir, rahatsızlığınızı bilmiyorlardı sizi zorlamak kötü olmuş.Esiniz durumumuzu biliyor mu? Size yardımcı oluyor mu ?önemli olan o....

Sadece eşinle iyi geçin. Kaynana , görümce , elti ile samimi olmak zorunda değilsin. Tartışmaya hiç girme. Evine , özeline de müdahale ettirme sınırlarını bilsinler bunu hissettirmek senin elinde. Kötü sozcukler kullanmadan bunu yapabilirsin. Doğal olman yeterli sanıyorum.
Evet esimde der sende zoraki de olsa gulme onlar gibi ol der neysen o ol der. Bu sefer yaparim azicik sonrada kavga aninda suratsiz gecimsiz der ne kadar ciddi bilemem. Esimle cok buyuk kabha ettik baya da ses cikti oyle diyim aninda herkes toplandi ilk kez tepki verdim siz karismayin esimle aramdaki sorun diye kaynanam benim oglumu uzemezsin bosan o zaman dedi dusunun bi nevi artik diken ustundeyim cocuguma bile bi fiske vurmadim vurmam ama anne olarak arada sesim yukselir onda bile simdi asagidakiler duydu ne kotu anne dicekler diye dusunuyorum.

Bermuda şeytan üçgeni gibi .....
Konu sahibi öncelikle suç sizde sosyal fobisi olan,özgüven sorunu yadsyan odasından çıkamayan biri evlenmemeli .En azından önce tedavi olmalı ( bu teşhisi doktordan aldığınız düşünerek yazıyorum)
Aileniz siz isteseniz bile sizi evlendirmemeliydi Üstelik en kötü şartlarda evlenmek aile apartmanı.....
Sizin kendinizi bile bile böyle ortama razı olmanız tam bir akıl tutulması.Davranislariniz hastalığından dolayı onlara ters ve itici gelmiş olabilir, rahatsızlığınızı bilmiyorlardı sizi zorlamak kötü olmuş.Esiniz durumumuzu biliyor mu? Size yardımcı oluyor mu ?önemli olan o....
Bende oyle derim hep seytan ucgeni😏
Hayir doktora gitmedim hic netten arastirarak farkina vardim aslinda. Ama ozguvensizlik var onu kesin biliyorum. Dedikleriniz de de haklisiniz biraz ama yapicak bisey yok artik iyi ki evlenmisim diyorum esim ve cocugum icin. Gozum pek bisey de gormedi o zamanlar nasil gecinirim naparim diye. Esim zorlamaz beni herkeesle iyi olucaksin diye sadece her zaman saygili ol o yeter der

Şaka bir yana görmezden geleceksin onlar bir sey mi dedi gülüp geçeceksin ayrıca görüsmeyin sık sık eşinize yansıtmayın evinizle ilgilenin bırak ne söylerlerse söylesinler kendi ayıpları
Gulup gecince inanin icime dert oluyo dedigim gibi evde sinirimden öluyorum kendi kendimi keske soyle deseydim boyle deseydim diyorum kafam hep dolu oluyo bisey desem ben gecimsiz kotu olucam napicagimi bilemedim yani😒aynen evimdeki mutluluguma baksam yeter gerisi dis kapida kaliyo

Gulup gecince inanin icime dert oluyo dedigim gibi evde sinirimden öluyorum kendi kendimi keske soyle deseydim boyle deseydim diyorum kafam hep dolu oluyo bisey desem ben gecimsiz kotu olucam napicagimi bilemedim yani😒aynen evimdeki mutluluguma baksam yeter gerisi dis kapida kaliyo
Ya ağzı olan konuşuyor benim kv de konusur bazen belki iyi niyetli belki kötü eve gittiğimde düşünürüm keşke şöyle deseydim böyle deseydim falan sonra diyorum ki amannn nefesime yazık o kadar da önemseme önceliklerini değiştir görmezden gelirsin zaten 🤩

Aynisi 3 4 gun gormeseler hayirdir nerelerdesin sesin cikmiyo😃artik pek bi beklentileri de yok zaten cok inip cikmiyorum eskisi gibi bi tek kaynanam onlada zaten belli mesafe icinde cok yasadik icli disli olmanin zararlarini aramiz acildi simdi boyle cok daha iyi ozelimi dahi anlatmiyorum artik. Bazen arayi bulamam diye korkuyorum ya ezik gini takiliyorum ustume geliyolar ya da tam patliyorum bu sefer esimlede aram kotu oluyo ister istemez ortasini bulamadim en iyisi kabullenmek ama ruh sagligim icinde kim nasil davraniyosa oyle davranmak.

Şimdi hamilelikten dolayı pek bir şey demiyorlar . 😀🤰 dinlen dikkat et yat diolar

Şimdi hamilelikten dolayı pek bir şey demiyorlar . 😀🤰 dinlen dikkat et yat diolar
O da ne ben hamileyken benden temizlikte beklediler esim ilk ve son kez o zaman konusmustu guzelce sonra kustuler esime tabi hemde sadece benim hamile oldigumu surekli onlarin temizligine vs gitmeme hizmetci olmadigimi soyledi diye neler dediler inanin esimde artk buyuk bisey olmadigi surece karismaz bize banada sen bazen cok takiyosun alingansin diyo. Diyleum bilerek laf sokuyolar bilerek sen tanimiyomusun aileni diyince sende sok o zaman rahatla diyo😩😀

O da ne ben hamileyken benden temizlikte beklediler esim ilk ve son kez o zaman konusmustu guzelce sonra kustuler esime tabi hemde sadece benim hamile oldigumu surekli onlarin temizligine vs gitmeme hizmetci olmadigimi soyledi diye neler dediler inanin esimde artk buyuk bisey olmadigi surece karismaz bize banada sen bazen cok takiyosun alingansin diyo. Diyleum bilerek laf sokuyolar bilerek sen tanimiyomusun aileni diyince sende sok o zaman rahatla diyo😩😀
Anladım evet.
Yok benden beklemiyorlar
Eşimi çağırıyorlar bi şey olursa evleriyle ilgili.

X