BEKLENMEDİK MİSAFİRE BEKLENMEDİK SÜRPRİZ (10 DAKİKADA EV TEMİZLİĞİ PÜF NOKTALARIYLA)

temizlik_delisi

2. üyelik sebebi ile profil pasif edilmiştir.
2. Üyelik !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
3 Eylül 2015
57
66
37
Kızlar, aranızda yeniyim. Ev ve temizlik hakkında hemen her konuda bilgilerimi paylaşacağım sizlerle. Umarım faydaısnı görürsünüz, yorumlarınızı bekliyorum :anneadayı:

Beklenmeyen telefonlar ve zoraki davetler.. Mutlaka hepimizin başına gelmiştir, ilk zamanlar panik yapıp zoraki davetlerin sonunda mahcup olan ben olsam da, işi bir sisteme dökünce haklı gururumu yaşar oldum. Size ilk tavsiyem, öncelikle paniğe kapılmayın. Eviniz hiçbir zaman sandığınız kadar dağınık ya da pis değil. Sadece 10 dakikada halledebiliriz, nasıl mı?
ev2.jpg


Aşama1: Dağınıklığı Toplayın

İlk olarak odalara jet hızıyla giriyoruz. Elimizde bir kutu, koli, poşet, sepet vs gibi topladıklarımızı atabileceğimiz bir malzeme olursa iyi olur. Salon, yatak odası, çocuk odası, yemek odası, misafir odası… Ne varsa çok süratli bir şekilde dolaşıp bulduklarımızı sepetimize atıyoruz. Sepeti evin kullanılmayan yerine ya da bir dolaba tıkıyoruz.


Aşama2: Evi Silin

Böylelikle hem kokusuyla hem hijyeniyle eviniz ‘’ben temizim’’ mesajı verecektir. Önce elimize bir adet Cif Tüm Yüzeyler Jel alıyoruz. Bu jel hayatımızı kurtarıyor. Önce bir temizlik kovasına su doldurup jelimizden ekliyoruz. Hızlıca evi siliyoruz. Ardından jeli elimize alıp mutfak banyo gezip lekeli gördüğümüz yerlere cif tüm yüzeyler jeli doğrudan uygulayıp siliyoruz. Tuvalet temizliği için klozete hızlıca bir Domestos uygulayın.


Aşama3: Tozları Alın

Hızlıca bir sprey ve bez ile tozları alın, ayrıntılara takılıp oyalanmayın. Kimse sizin kadar ayrıntıya takılmayacak. Ayna ve çerçeveler tozu ve kiri en çok gösteren yerler olacaktır. Cif Cam Temizliği için ultra hız spreyi var, hızınızı yavaşlatmadan temizliği bitirin.


Aşama4: Son Dokunuşları Yapın

Temiz el ve yüz havlularını asın. Sabunu yenileyin, oda spreyini kontrol edin. Oda spreyiniz fresh bir koku olmalı, gelen misafirlerin alerji durumlarını dikkate alın. Tüm odaları son bir kez hızlıca gezip gözünüze takılanları ortadan kaldırın. Tebrikler, beklenmeyen misafirlere karşı hazırsınız! :KK31::KK71::-):KK9::KK9:
 

Eklentiler

  • ev2.jpg
    ev2.jpg
    206,7 KB · Görüntüleme: 281

birsenbirbenbirdebebek

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Nisan 2012
509
173
tatlım neden öyle diyosun çabuk dağılıyor olabilir herkes aynı olacak diye bir kaide yok sonuçta sıkma tatlı canını eminim sandığından daha iyisindiiiir :KK200:
saolasın canım teşekkur ederım.ınşallah oyleyımdır:) çalışıyorum bebış de kuçuk oyle olunca zor oluyor gerçekten
 

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1735 gün geçti.