Belçika'da 'Evetçi Türklerin çifte vatandaşlığı iptal edilsin' çağrısı

Nasilmis? Nasil benim sana nerde yasaman gerektigini söylemeye hakkim yoksa seninde yurtdisinda yasaylara yok.. ister türkiyede yasarlar ister yasamazlar türkiyede yasamayanlar ülkelerini sevmedikleri icin degil baska sebeblerden dolayi yurtdisinda yasiyolar.. sen yurtdisinda yasiyo olsaydin oy kullanmaya gitmicekmiydin?

Hangi sebepler ben sana soyleyim mi?

İş İŞ is.

Türkiye de işsizlik oranı %12.7
Genç işsizlik ise %24 oranlarında.
2011 den bugüne kadar işsizlik en dip seviyesini bulmuş durumda.
Ben bunu yazarken bile işsizim. Atanamadim.
O üniversiteleri yapmak mesele değil. Üniversitede yapılır hastane de. Mesele o okuldan mezun olanları atamak. Kaç binlerce öğretmen işsiz haberiniz var mi?
Sabahtan aksama kadar işkur kapısında bekleyenlerden haberiniz var mi?

Türkiye de en çok işlenen inşaat sektöründe bile 21 bin azalma var. Sanayi de 51 bin.
İstihdamin azalması işsizliğin tavana vurması o yurtdışında yaşayan insanların umurlarında değil.

Orada refah halinde yaşayıp Türkiye de kendi yaşayamayacağı bir sistemi oylaması adaletsizlik oluyor. Hakkimiza girmiş oluyor.

Hollanda ve Almanya'nin yönetim biçimini bizimki gibi yapsak(Turkiyedekiler buna oy verip durumu etkileyebilecek olsalar) orada yaşayan Türk vatandaşlar kan çıkarır kan.

Bu erdogani sevip sevmeme meselesi değil. Bu ülkenin acı gerçekleri.

Fed'in faiz oranları ile dolar alıp tl karşısında güçlü paraya sahip olmak ama Türkiye de kendi bile benimsemediği bir sistemi oylamak.

Yurtdışında yaşayanlar gelip Bayburt Konya Yozgat Tokat gibi illerde oturup yaşar mi?
Buraya gelseler yine İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya gibi şehirlerde oturacaklar.

Yani ezbere değil biraz objektif konuşmak lazim..

Ya hepsine cevap verilir de Nükleer demeyin allah aşkına.
O nükleer santraldeki bir sızıntı nelere mal olacak? Biz daha diğer ülkelerin onlarca yıl önce çözdüğü maden problemlerini aşamamışız. Nükleer eksik kalsın.

Konya kadar buyuk Hollandanin bile birtane Nukleer santrali var. Ruzgar enerjisi icin o kadar yatirim yapmis olduklari halde. Enerji temin edebilmek icin nukleer santrali cok onemli. Cok uzun zaman alir suan gunes ve ruzgar enerjisine gecmek. Ayrica nufusta artiyor, enerji kullanimida.

Screenshot_2017-04-18-12-39-12_1.jpg

:KK66:

Dönmezler çünkü sizler burda istediğiniz kadar cırpının. Ekonomi,eğitim,sağlık yok özğürlüğümüz baskı altında deyin. Onların çokda şeyindeydi...

Onlar orda 3 kuruşu temizlikden kazandığı, devletten sosyalden aldıkları 3-5 kuruşla, yazın gelip babalar gibi tatil yapıyorlar mı? Yapıyorlar
Evler arsalar alıyorlarmı alıyorlar.
Yüzüne bskmaya tenezzül etmediğin, 2 kelimeyi birarays getirip konuşamakdan aciz bir adam birden başınıza adam kesiliyor, kesiliyor.
Sen yıllarca durmada üniversitede oku.
1 tl 4 euro varmı ötesi. Paramızın suriye parasından daha değersiz olduğu başka bir zaman oldumu, olmadı. Onlar aman Türkiyede düzen bie şekilde ilerlesinde nasıl olursa olsun diyorlar. Sizin demokrasinizde çokda fifşydi yani :deli:

Peki Almanlar ülkemiz ve cumhurbaskanimiz icin neler söylediler duymazdanmi gelinseydi erdogandan o yüzden nefret etmiyolar türkiyeyi güclendirdigi icin sevmiyolar 3. Havalimanini yaptigi icin sevmiyolar acik acik biseyler yapmaliyiz yoksa türkiye eski gücüne heri dönecek diyolar.. madem türkiye cok umurlarindaydi cok seviyolardi neden avrupabirligine alinmadi?
Madem 3. Havalimanını cok kıskanıyor bu Almanlar neden ucak yolcu bindirme köprüleri icin TYSSENKRUPP ile is yapiyoruz.

Senin yaptigin havaalanini niye kiskansinlar yapmak icin yine onlara para veriyorsun kullanacagin her teknolojiyi ithal ediyorsun adamlar para kazandiklari seyi niye kiskansinlar?

Konya kadar buyuk Hollandanin bile birtane Nukleer santrali var. Ruzgar enerjisi icin o kadar yatirim yapmis olduklari halde. Enerji temin edebilmek icin nukleer santrali cok onemli. Cok uzun zaman alir suan gunes ve ruzgar enerjisine gecmek. Ayrica nufusta artiyor, enerji kullanimida.
Konya kadar olan Hollandadaki maden kazalari hakkinda da bilgi ver bence.O kazalarda ihmal yuzunden olen 305 iscinin olum sebebinin fitrat olduğunu soyleyenler de var mi? Biz daha madenleri denetleyemiyor is kazalarina onlem alamıyoruz. Kurban oldugum Rabbim nukleerden korusun bizi

Konya kadar olan Hollandadaki maden kazalari hakkinda da bilgi ver bence.O kazalarda ihmal yuzunden olen 305 iscinin olum sebebinin fitrat olduğunu soyleyenler de var mi? Biz daha madenleri denetleyemiyor is kazalarina onlem alamıyoruz. Kurban oldugum Rabbim nukleerden korusun bizi

Ben nükleerin gerekli olup olmadığına yorum yapmamıştım aslında, aynen sizin yorumunuzdaki gibi Düşünüyorum, ihmal kabul etmez bir mesele nükleer işi, Allah korusun.

Frkafka Türkiye de yaşıyorum ...Yurtdışında akraba bile yok sadece empati kurdum. Ve Allah'a şükürler olsun ulkemi seviyorum bu zor acı günlerin geçeceğine inanıyorum yanan yureklerin ferahini Rabbim verir insallah

Almanya'da da ayni talep olmus. Bunu insanlarımız nasil "Avrupa bizim guclenmemizden korkuyor" diye yorumluyor, hakikaten anlayamiyorum.

Frkafka Türkiye de yaşıyorum ...Yurtdışında akraba bile yok sadece empati kurdum. Ve Allah'a şükürler olsun ulkemi seviyorum bu zor acı günlerin geçeceğine inanıyorum yanan yureklerin ferahini Rabbim verir insallah
Siz gecen hayır vercektim ama düşündüm oyumu evet verdim yazmıştınız seçimlerde 3 4 gün önce. Ben sizi yurtdışında yaşıyor sanıyordum

Peki siz nasıl yorumluyorsunuz....Almanya'ya ne ?????

Suriye'de size neyse Almanya'ya da o. Yani gidip Esad rejimi şöyle diktatör böyle zalim diyip sonra Almanya'nın bizim hakkımızda yorumda bulunmasını kıskançlığa yormak abes. Suriyeliler de acaba Türkiye bizi kıskanıyor diye düşünüyor mudur

Suriye'de size neyse Almanya'ya da o. Yani gidip Esad rejimi şöyle diktatör böyle zalim diyip sonra Almanya'nın bizim hakkımızda yorumda bulunmasını kıskançlığa yormak abes. Suriyeliler de acaba Türkiye bizi kıskanıyor diye düşünüyor mudur
Yorumda bulunması ayrı ,ülkesi için demokratik hakkı ile oy kullanan insanları vatandasliktan çıkarmak ile tehdit etmek ayrı. ..

Yurtdışında yaşayan Türklerle ilgili eleştiriler çok normal, Avrupa standartlarında yaşayıp Türkiye'ye tek adamlığı layık gördüler. E bu kadar beğeniyorsan 15 senedir zaten reisin yönetiyor, sen artık düzenini kurduysan çocuklarını gönder burada üniversite okusunlar, ne diye Avrupa'da yaşıyorlar madem?

Yorumda bulunması ayrı ,ülkesi için demokratik hakkı ile oy kullanan insanları vatandasliktan çıkarmak ile tehdit etmek ayrı. ..

Vatandaşlıkları iptal edilsin demiyor, çifte vatandaşlıkları iptal edilsin deniliyor. Yani Avrupa'da kendi hakları için en soldaki partiye verip Türkiye'de en çok oyu alanın düdüğü ötsün demeleri onların Avrupa'ya uyum sağlayamadıklarının en büyük göstergesi. O zaman bir tercih yap Türkiye mi Avrupa mı demişler.

Almanya'da da ayni talep olmus. Bunu insanlarımız nasil "Avrupa bizim guclenmemizden korkuyor" diye yorumluyor, hakikaten anlayamiyorum.

Güçlenmemizden mi korkuyolar şimdi buna neremizle gülelim ?
Yıllardır yapılan şeyler bozuluyo Atam zamanında havacılığa önem verip uçak fabrikası kuruyo 1950de kapatıyolar şimdi yapılan havaalanlarıyla hava atmaya çalışıyolar :) Kendi uçağımı uçurda alan önemli değil

Keza arabada öyle nerede yerli araba milletin arabasının fabrikaları var ülkemizde hani bizim markamız ?
Haa o da zamanında engellendi öylede kaldı
Tam sayı hatırlamıyorum dünyada 57 60 arabadan biri Trde üretiliyo demekki kendi markamız olsa sen düşün bu sayıyı

Genç nüfus açısından dünya için büyük tehlikeyiz 20-30 sene sonra çok büyük güç demek bu kullanan nerede?

Daha da geri gidicez tehdit olucakken sadece komik olucaz bravo evetçilere kendilerini düşünmedilerocuklarınıda düşünmemişler

Yurtdışı oyları Türkiyeden önce kullandı. Kullandım deyince Sizde yurtdışı kullandınız diye düşünmüştüm. Nasıl bağlantı iyi kurmuşum demi:KK45:
Gayet iyi ancak vericem yazmisimdir verdim değil,sizin yanlış yazdığınızi düşündüm (verdim) yazısını

X