Belli bir yaştan sonra aileden izin almak mı sadece söylemek mi?

29 yasinda bir ogretmen gibi davranmiyorsunuz gorumcemde ogretmendi gitti dogunun ucra bir kosesinde burun amelyati oldu haber bile vermedi neden versin kendi burnu istedigni yapar. Ailenizden bagimsiz hareket etmeyi ogrenin bence babani ilgilendiren bisey goremedim

Belki ailesinin ılımlı yaklaşacağını düşünerek yaptırdı. Ailesi iyi yaptın kızım mı dediler acaba bunu merak ettim

Yaptır gitsin ya deli misin? Memeni niye söyledin ki hatta? Kim ne anlayacak, baban farketse de sanki sana mı soracak? Annene de destekli sudyen aldım derdin. Böyle ataerkil aileyle havuza denize gitmediğini düşünürsek kimse de anlamazdi bile

Her yaz bir arkadaşlarımla bi ailemle tatil yaparım :KK70:

Babam dıştan aşırı modern durur öyle görünür ama içi seni dışı beni. Annem de fazlasıyla sindirilmiş olduğu için babamsız asla böyle bi işe girmezdi. Olan bana olurdu yani.

Bunda annemden biraz yakınlık görsem gel kız hadi dicem bana refakatçi ol ama ilk önce o satar babama beni.

Burunu anlarım sürekli göz önünde de meme ameliyatıni niye söylüyorsunuz yani her Türk ailesinin 10, da 9 u karşı çıkar buna 😂 bende düşünüyorum ameliyati ama sessiz sedasız olacağım

Her şeyi de aileye söylemeyin bence. Hem bağımsız olmak istiyorsunuz hem de herşeyden haberleri var. İkisi bir arada olmaz ki. Benim arkadaşım ailesinin evinde yaşarken burun estetiği oldu, sinüzit ameliyatı dedi, evdekiler farketmedi bile.

konudan bağımsız umarım son ameliyatıniz olur, bu tarz işler ciddi bı bağımlılık haline geldi sahada.

Kızlar herkese iyi akşamlaaarrrr :)

Başlığı açarak konuya giriş yapıyorum. 29 yaşındayım 8 senedir çalışıyorum, öğretmenim yıllardır ailemden uzakta tek başıma yaşıyorum fakat onlara her anlamda çok bağlıyım, şöyle ki yaz tatillerinde yanlarına gittiğimde evin ve babamın kuralları geçerlidir, üzmemek için uyarım. Ama her tayin dönemi eflatuns artık yanımıza tayin al dediklerinde püskürtmek suretiyle asla gelmeyeceğimi söylerim çünkü özgürlüğüm kısıtlanıyor, uzakken rahat kararlarımda özgürüm.

3 sene önce büyük kavgalar büyük tartışmalarla meme büyütme ameliyatı oldum, babam yaptırmak istediğimi anladığı anda çıldırdı 1 sene ikna etmeyle uğraştım ve sonunda yaptırdım hiç pişman olmadım. Aynı zamanda burnumu da yaptırmak istiyordum ama meme öncelikli olduğu için burundan hiç bahsetmemiştim . Geçenlerde konuyu açtım ve memedeki zamandan daha büyük bi tepkiyle karşılaştım aslalar havada uçuştu günahlar şımarıklıklar önündeki sehpayı vs fırlattı çıktı gitti adam evden. Ben şok oldum. Adam ataerkil düzende dediğim dedik resmen fakat ben bunu kafama öyle bi taktım ki aynaya bakmak dahi istemiyorum 3 aydır sürekli gözüm burnumda. Siz olsanız nasıl davranırdınız ? Yaptırıcam sen ne dersen de modunda mı ikna etmeye çalışarak mı ? Saygı duymasını beklemiyorum, önceden de bi operasyon geçirdiğim için limit tükendi onun gözünde.

Şunu da belirteyim babama göre takıntı yapacağım bir burnum yok adam abarttığımı düşünüyor ama ben mutlu değilim küçük bir yüzüm var burnum kaba ve büyük görünüyor.
29 yaşında bir öğretmensiniz kendi hayatınızı kuralı, sorumluluk alalı çok olmuş zaten 18 yaşını yeni tamamlamış biri değilsiniz ki hala aileden izin alasınız. Telefonda söylemek ayrı tabi ama ben izin almam. Annem karışmaz pek bana fakat ben kararlıysam estetikte ve kendimi böyle iyi hissedeceksem sormamda. Babanızı değiştiremezsiniz ben ne dersem o kafasında biri olduğundan bence söylemeyin belki farkına bile varmaz size baktığında :KK70: Özgürlüğümü bu denli kısıtlayan aileme ben gitmem açıkçası. Çok şükür öyle bir durumumda yok en hassas olduğum nokta çünkü.

Site yönetimi yorumlara beğendim,beğenmedim vs. gibi ifadeler koyabilme hakkı vermiş bize bende bu hakkımı kullandım,bunun için izin almam gerektiğini bilmiyordum :) Bunun açıklamasını yapmam bile gereksiz aslında ama dediğiniz şeyle estetik yaptırmanın alakasını kuramadığım için beğenmedim.

Estetik hiç bir zaman sadece ünlülerin yaptırdığı bir şey olmadı ki. Kaldı ki babasının bundan dolayı karşı çıktığını sanmıyorum. Eve giriş çıkış saatlerine de karışıyormuş. Konu sahibidr demiş zaten ataerkil diye.
Babası bundan dolayı karşı çıkıyor ama. Yani ataerkil birinin nefret ettiği şeylerdir zaten estetik, giyim, makyaj... Bağlantısı fazlasıyla var bence :) Zaten adam bundan dolayı cinnet geçirmiş :)

Babası bundan dolayı karşı çıkıyor ama. Yani ataerkil birinin nefret ettiği şeylerdir zaten estetik, giyim, makyaj... Bağlantısı fazlasıyla var bence :) Zaten adam bundan dolayı cinnet geçirmiş :)
Bunun açıklamasını yapabilirim aslında ama tekrardan aynı döngüye girmek istemiyorum :KK70: O yüzden peki diyorum :KK70:

Büyük kozmopolit bi şehirde yaşıyorum, göçmeniz ama babam kafa yapısı olarak pek bilinen göçmen tabirine uymuyor kafatasçıdır kendisi. Başka yok açıkçası.
Anne baba her taraftan göçmenim. Siz herhalde Balkan göçmenlerinden bahsetmiyorsunuz çünkü kendi içinde gelenekselcilikte meşale tutarız biz yahu :d
En bilinen göçmen kuralı mesela odada erkek aile büyüğü varsa oradan arkanı dönüp çıkamazsın, geri geri çıkmak gerekir :d ben bizimkilerde bunlar yok diye mutlu oluyorum mesela :d

Bence burun radikal bir değişiklik bu arada, herkesin yaptırıyor olması bana göre normalleştirmiyor. Dolgu ile halledilemeyecek bir şey mi? Bir süre öyle deneseniz mesela? Mutlu olmazsanız ameliyatı deneseniz?

Her yaz bir arkadaşlarımla bi ailemle tatil yaparım :KK70:

Babam dıştan aşırı modern durur öyle görünür ama içi seni dışı beni. Annem de fazlasıyla sindirilmiş olduğu için babamsız asla böyle bi işe girmezdi. Olan bana olurdu yani.

Bunda annemden biraz yakınlık görsem gel kız hadi dicem bana refakatçi ol ama ilk önce o satar babama beni.
E tamam, ailenle gittiğin tatilde üçgen bikini değil yüzücü mayosu giyerdin,onlar güzel memeyi bile yayvan gösteriyor:) yani benim de memem küçük, yaptıracak olsam gider yaptırırım, kimse farketmez bile..hele ki babam yani.
Bence senin her şeyi söylemen de sorunlu,benim arkadaşlarım aynı evde yaşadığı ailesine botox yaptırdığını bile söylemez, dırdır dinlememek icin

Anne baba her taraftan göçmenim. Siz herhalde Balkan göçmenlerinden bahsetmiyorsunuz çünkü kendi içinde gelenekselcilikte meşale tutarız biz yahu :d
En bilinen göçmen kuralı mesela odada erkek aile büyüğü varsa oradan arkanı dönüp çıkamazsın, geri geri çıkmak gerekir :d ben bizimkilerde bunlar yok diye mutlu oluyorum mesela :d

Bence burun radikal bir değişiklik bu arada, herkesin yaptırıyor olması bana göre normalleştirmiyor. Dolgu ile halledilemeyecek bir şey mi? Bir süre öyle deneseniz mesela? Mutlu olmazsanız ameliyatı deneseniz?

Bizim ailede tek babam böyle, etrafımdaki kökeni bizim gibi olan ailelerde de pek karışan eden yok açıkçası.

Dolguyu da düşündüm ama benim sorunum zaten ucunun büyük olması o küçültmeyecek.

E tamam, ailenle gittiğin tatilde üçgen bikini değil yüzücü mayosu giyerdin,onlar güzel memeyi bile yayvan gösteriyor:) yani benim de memem küçük, yaptıracak olsam gider yaptırırım, kimse farketmez bile..hele ki babam yani.
Bence senin her şeyi söylemen de sorunlu,benim arkadaşlarım aynı evde yaşadığı ailesine botox yaptırdığını bile söylemez, dırdır dinlememek icin

Yahu benim o kadar düzdü ki düzün de düzü, adamın anlamaması için kör olması gerekiyor :KK70:

Botoxu ben de söylemedim ama bir mi botoxla burun şimdi

Bizim ailede tek babam böyle, etrafımdaki kökeni bizim gibi olan ailelerde de pek karışan eden yok açıkçası.

Dolguyu da düşündüm ama benim sorunum zaten ucunun büyük olması o küçültmeyecek.
Erken göçenlerdir muhtemelen :d biz burada doğan ilk jenerasyonuz :d

Ama göçmen ailelerin hele gelenekselci olanların en tadından yenmeyen özelliği çabuk affediyor olmaları :d yaptırın gitsin sonra babacım canım acıyor deyin o zaten kıyamaz

Benimde düşündüğüm ufak tefek estetikler var. Babam hiç karışmaz hiçbirşeye karışmadığı gibi.. Hatta ben var mıyım yok muyum nerdeyse farkında bile değildir bence :)) Annem de amann kızım güzelsin modun da 😂
Ama ben seni anlıyorum en azından ameliyatı olunca refakatçi olarak kalır annen. Burun ameliyatı yanlış bilmiyorsam biraz meşakkatli bir ameliyat. O yüzden bilgileri olursa daha iyi olur bence.

Bende özgürlükçü huyundan dolayı atandigim ilk yıl puanımin altı yeri tercih edip uzağa gittim ve gidiş o gidiş oldu. Bağlıyım tabiki aileme ama kişisel olarak fikirlerini alip uyacağım şeyler var olmayan şeyler var. Fiziksel olarak en bssiti saç renginden, kıyafet tarzına, büyük/ küçük operasyonlarda kimsenin izni gerekmez bence. Beni mutlu edecekse sonuç iyisiyle kötüysuyle yaparım. Yapmazsam mutsuz olurum çünkü. Bu arada benim de burnumdan operasyon ihtiyacım var eşim dahil herkes zor ameliyat diyor ama asla yapma demezler. Siz de yetişkin biri olarak çok istiyorsaniz yapın Hayat sizin
Meme büyütme operasyonu olacağımı babama söylemezdim aslında estetiği bile söylemezdim babam görünüşğme karışmaz çünkü. Demekki adam sizin görünüşünüzü seviyor ve buna karşı çıkıyor. Ben ilk Dişlerimi h sevmiyorum diye ağladığımda büy0k tepki yemiştim sen bu yüzden çok özelsin diye. Babalarımız bizi olduğumuz gibi sevdiği için bu hallerimiz onlara sinir bozucu geliyor. Çünkü onların hayalinde kızları herkes gibi değil beni herkes şimdi taşlayacaktır ama bence biraz bekleyin ve psikolojinizin çom etkilendiğini üzüldüğünüzü söyleyin biraz yatıştırın izin verecek illaki

X