Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

[[B]TABLE][QUOTE=eburuf;20452762]Peki 1 ay içinde o kızarıklığın renginde bir açılma oldu mu? Yoksa hala ilk dikişler alındığı gibi mi duruyor? Bir de diğer merak ettiğim konu, doktor için çok kapsamlı bir araştırma yaptınız mı yoksa herhangi bir doktora mı gidip aldırdınız?[/QUOTE]
[/TABLE][/B]

TABİ KIZARIKLIK RENGİ AÇILIYOR İLK GÜNKÜ GİBİ DEĞİL AMA DOKTOR EN AZ 4 AY VERDİ 2 SENEYE ÇIKABİLİR CİLDİNE BAĞLI DEDİ . DOKTORU BU FORUMDA MEMNUN OLAN BİR KİŞİDEN DUYUP GİTTİM BENDE MEMNUN OLDUM EĞER BENLER CANINIZI ÇOK SIKIYORSA BU İZ ONUN YANINDA HİÇBİRŞEY.
BENDEKİ BENLER BENİ ÇOK RAHATSIZ EDİYORDU. ŞİMDİ BU İZLER İÇİN SIKINTI YAPMIYORUM.

ben geçen gün plastik cerrahiye gittim ve 25 ağustos için gün verdiler,benim de,düz kahverengi burnumun sağında 4 ben var.benler büyük değil ama bir yerde yoğunlaştığı için çok rahatsızım,iz kalma korkusundan dolayı ben de kararsız kaldım...bilgi veren herkese teşekkür ederimm..ayça6872 ben de izmirdeyim,gazi den menmun kalmışsın,peki sana ne kadara mal oldu,öğrenebilir myim??

arkadaşlar herkese yardımcı olması açısından ben de yazmak istedim. işlemi yaptırmadan önce ben de burdan bilgi almıştım çünkü.

benim yüzümün sağ tarafından kulağıma yakın ufak bir benim vardı. sivilce tedavisi için dermatolağa gidiyordum, o sırada benimi de göstermiştim çünkü renk değiştiren ve de büyüyen bir bendi. doktorum almamızda fayda var deyince de bekletmek istemedim, estetik olarak bana bir rahatsızlığı yoktu zaten sadece saçlarımı topladığım zaman görünüyordu. iz konusunu da pek dert etmedim o yüzden. genel cerraha yönlerdi beni doktorum. 5 dakika süren bir işlemdi, hiçbir şey anlamadım. ertesi gün de pansumana gittim. 1 hafta oldu, dün de dikişlerimi aldırdım. şimdi yapmam gereken contractubex jel ile sabah, öğle, akşam hafif bir masaj yapmak ve de güneşten korumak.

iz konusuna gelince şu an tabii ki bir kırmızılık var, dikişler dün alındı çünkü. öyle mucizeler beklemeyin. zamanla o kırmızılık geçecek ve de hafif bir iz kalacak. cilt tipinize göre kalmayadabilir. doktorunuza sorun, söyler zaten. bana çok beyaz tenlisin, ciltin iz bırakmaya müsait, ama bu iz seni rahatsız edecek bir iz olmayacak demişti. açıkçası şu anki kırmızılık da beni rahatsız etmiyor. daha önce de bir kaza geçirmiştim, çeneme 3 dikiş atılmıştı ki kaç sene önceydi, o zamanlar estetik dikiş atılamıyordu. şimdi hiç iz yok anca elimle bulabiliyorum yerini. yani merak etmeyin, öyle düşündüğünüz kadar büyük bir iz kalmayacak.

ücret konusuna gelince de, bakırköyde özel bir hastanede yaptırdım. 290 tl verdim, ne yazık ki sigorta karşılamıyor. patolojiye gitmesini istemezseniz 150-200 tl arası düşüyor, çoğunu patoloji alıyor çünkü. ama bendeki gibi bir risk söz konusuysa tabii ki patolojiye gitmesi gerekiyor. sonuçları da aldım, temiz çıktı neyseki.

estetik amaçlarla yaptıranlar için bir şey diyemem, ancak herhangi bir risk söz konusuysa bile hiç düşünmeden yaptırın, stres yaptığınıza değmez.
doktorumun da söylediğine göre benimki gibi benler 30-40 yaşlarına gelindiğinde 2 katı büyürmüş, yani beklemeye gerek yok. hepinize kolay gelsin :)

Of ya hastaneden geliyorum taa 28 ekime gün verdiler :KK50: Bir de normal dikiş atıcaz dedi ya öyle daha fazla iz kalır. Devlet hastanelerinde pek ilgilenmiyorlar sanırım. :KK59:

merhabalar ben bügün gittim doktora izmirde oturuyorum yeşilyurt devlet hastanesinee gttim doktoruma anlattım: dudağımın tam üstünde küçükken nokta kadar olan fakat şuan mercimek boyutuna ulaşan ve üstünde kıl çıkan bir benimm var aslnda fazla bi soruum yokk benimle ama yinede bi fikir almak için gttim hmn yapcakdı vlaa ama baya konuşdu iz kalacgndan falan bahsetti iyice düşün gel sonuçda kafasına çok takanda vr
umursamıyanda dedi anestsi mi ne yapıcakmışş çoook kararsız kaldımm ya hiçç bu konuda yakın tarihde bu operasyonu geçiren biri var mı iz ne kadar kalıyor acaba gerckden çok karmaşğım? :S

Ben de benlerimi aldırmak istiyorum.Ankara'da bildiğiniz iyi bir doktor var mı? anladığım kadarıyla az iz kalması benin yapısına bağlı olduğu kadar doktorun da mahareti.kaş yapalım derken göz çıkarmayalım şimdi.yardımcı olursanız sevinirim.

İzler kesinlikle onlardan daha iyi durur :KK66: Bu arada ben pazartesi İzmit'e gidiyorum. Ordaki hastanelerde pek yoğunluk yokmuş. Kısacası ben aldırmak için şehir değiştiricem birkaç günlüğüne :KK52: Sağlık turizmi :KK37:

arkadaşlar herkese yardımcı olması açısından ben de yazmak istedim. işlemi yaptırmadan önce ben de burdan bilgi almıştım çünkü.

benim yüzümün sağ tarafından kulağıma yakın ufak bir benim vardı. sivilce tedavisi için dermatolağa gidiyordum, o sırada benimi de göstermiştim çünkü renk değiştiren ve de büyüyen bir bendi. doktorum almamızda fayda var deyince de bekletmek istemedim, estetik olarak bana bir rahatsızlığı yoktu zaten sadece saçlarımı topladığım zaman görünüyordu. iz konusunu da pek dert etmedim o yüzden. genel cerraha yönlerdi beni doktorum. 5 dakika süren bir işlemdi, hiçbir şey anlamadım. ertesi gün de pansumana gittim. 1 hafta oldu, dün de dikişlerimi aldırdım. şimdi yapmam gereken contractubex jel ile sabah, öğle, akşam hafif bir masaj yapmak ve de güneşten korumak.

iz konusuna gelince şu an tabii ki bir kırmızılık var, dikişler dün alındı çünkü. öyle mucizeler beklemeyin. zamanla o kırmızılık geçecek ve de hafif bir iz kalacak. cilt tipinize göre kalmayadabilir. doktorunuza sorun, söyler zaten. bana çok beyaz tenlisin, ciltin iz bırakmaya müsait, ama bu iz seni rahatsız edecek bir iz olmayacak demişti. açıkçası şu anki kırmızılık da beni rahatsız etmiyor. daha önce de bir kaza geçirmiştim, çeneme 3 dikiş atılmıştı ki kaç sene önceydi, o zamanlar estetik dikiş atılamıyordu. şimdi hiç iz yok anca elimle bulabiliyorum yerini. yani merak etmeyin, öyle düşündüğünüz kadar büyük bir iz kalmayacak.

ücret konusuna gelince de, bakırköyde özel bir hastanede yaptırdım. 290 tl verdim, ne yazık ki sigorta karşılamıyor. patolojiye gitmesini istemezseniz 150-200 tl arası düşüyor, çoğunu patoloji alıyor çünkü. ama bendeki gibi bir risk söz konusuysa tabii ki patolojiye gitmesi gerekiyor. sonuçları da aldım, temiz çıktı neyseki.

estetik amaçlarla yaptıranlar için bir şey diyemem, ancak herhangi bir risk söz konusuysa bile hiç düşünmeden yaptırın, stres yaptığınıza değmez.
doktorumun da söylediğine göre benimki gibi benler 30-40 yaşlarına gelindiğinde 2 katı büyürmüş, yani beklemeye gerek yok. hepinize kolay gelsin :)

cnm hangi hastane bende aldırcam bakırköye yakın oturuyorum

bugün maçkada biyerde aldırdım 2sini 400e aldı yüzümde mercimek büyüklügünde. lazerla aldı . benlerın aldıgı yerde krater oluştu. 1hafta sonra kabuk baglayıp kapancak dedi 20gün sonra bi krem verdi hergün sürcen dedi bide 30dereceyekadar güneş koruyucsu alcaksın güneş ışını deymicek dedi oraya

bugün maçkada biyerde aldırdım 2sini 400e aldı yüzümde mercimek büyüklügünde. lazerla aldı . benlerın aldıgı yerde krater oluştu. 1hafta sonra kabuk baglayıp kapancak dedi 20gün sonra bi krem verdi hergün sürcen dedi bide 30dereceyekadar güneş koruyucsu alcaksın güneş ışını deymicek dedi oraya

Gelişmelerden haberdar edermisin tatlm bnde lazerle düşünüyormda sanırım kırmızı bi iz kalıyomş korkuyorum yardmcı olursan sevinirim

tabi haber veririm cnm. 2.gündeyim şuan hafif hafif kabuk baglamaya başladı güneş koruyucu kullanıyorum doktor farketmez dedi bende bitkisel aldım kimyasal değil bakalm ilerleyen günlerde neolcak bende merak ediyorum

tabi haber veririm cnm. 2.gündeyim şuan hafif hafif kabuk baglamaya başladı güneş koruyucu kullanıyorum doktor farketmez dedi bende bitkisel aldım kimyasal değil bakalm ilerleyen günlerde neolcak bende merak ediyorum

bu arada beyaz tenlimisin sen canm?

canım sen beyaz tenli misin ve o verdiği kremin adı nedir? yazarmısın bir bende biraz beyaz lekeler var ya :KK43:

Merhaba yeni üye oldum buraya herneyse benim burnumun altında bir ben var.Onu plastik cerrahi de aldırmak istiyorum 14 yaşındayım acaba bi sorun olur mu? :KK43:

Merhaba yeni üye oldum buraya herneyse benim burnumun altında bir ben var.Onu plastik cerrahi de aldırmak istiyorum 14 yaşındayım acaba bi sorun olur mu? :KK43:

Hiiiiiç sorun olmaz merak etme :KK34: Ben de aldırdım biraz iz var şu an ama ben'den kesinlikle daha iyi :KK55:

kızlar ben devlet hastanesinde plastik cerrahi doktoruna aldırdım. 1 ay önce çenemde ve yüzümde olanı aldırdım. tam kaşımın içindeki et beni de sordum. doktora çok soru sordum. iz kalır mı, leke olur mu, eskisinden iyi olur mu, kaşımda et ben var kaşım çıkar mı felan diye:) yüzümdeki ve çenemdekini lokal işlemle aldı. benin alt kısmına ve etrafına bi kaç kez iğne yaptı sadece o acıyor. sonrasında zaten estetik dikiş atıyor. kaşımdakini de 3 gün önce aynı doktora aldırdım. beni alınca kaşsız alan kalcak sanmıştım ama normal kaşım duruyor. sadece kesi attığı yerde dikiş var. kaş kalemi kullanmam gerekirmi diye sordum doktora gerek kalmaz dedi.
devlet hastanesinde iyi bir hekim araştırıp gidin bence boşuna para vermeyin. ben izmitteyim. isteyen olusa doktorun adını verebilirim. muayeneye gittiğiniz günün içinde alıyor beni. ben şimdiden memnunum.

X