Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

tupper
sonunda benlerimi cerrahi operasyonla aldırım.plastik cerraha aldırdım.doktoruma çok güvendim ve beni cok doğru yönlendirdiğini düşünüyorum.iz kalıp kalmamasını sordugumda doktorun,kullanılan aletlerin ipin ve iğnenin ince uçlu olması ve en önemlisi de ten yapısının iz kalıp kalmamasında büyük etken oldugunu söyledi.birtanesini alıp nasıl olacagna bakalım dedi ona göre diğerlerini alırız yada almayız dedi 20 gün önce bir tanesini aldırdım 5gün dikişli kaldı dikişler alındıktan sonra sivilce sıkılmış gibi bir kırmızılık vardı.git gide kızarıklıgı azaldı.kk kulubundeki arkadaşların yazılarından cesaret alıp aldırdım hatta bi arkadaş fotolarını koymustu siyah ben olacagna okadarcık iz olsun diyordum ama benimki çok daha iyi iyileşiyor 20 günde neşter izi bile yok hafif bir kızarıklık .sonra diğer 3 tanesini de aldırdım.beni rahatsız edenler mutlaka aldırmalarını tavsiye ederim kesnlikle korkulacak endişe edilecek bir durum yok cilt yapısından belki kısa sürede geçmezde daha uzun süede geçer ama iz kremi etkili sonuc veriyor mutlaka benden daha iyi duracağı kesin

ayrıca kk kulubundeki ben aldıran ve paylaşan arkadaşlara teşekkürler.sizler sayesinde cesaretimi toplayıp aldırdım ve iyiki aldırmışım

çok geçmiş olsun tupper. darısı benim başıma hayırlısıyla. benlerinizi nerede hangi doktora aldırdınız acaba ?

benimde aynı şekilde 15 gün olmasına rağmen beklediğimden bile daha iyi sonuç iz kremini kullandıkçada tamamen yokolucak bence iz

geçmiş olsun canım. benlerinizi hangi yöntemle nerede ve kime aldırdınız acaba ? ben de bu konuyu senelerdir içimde büyütüp duruyorum.hayırlısı olur inşallah hepimiz için.

salı günü bende ege tıpta yüzümden iki tane ben aldırdım. Derinin altına dikiş attı yüzeyde dikişim yoktu ve ben doku bantlarından alıp götürmüştüm en üstü onunla kapattı. 3. gün açtım kalemle suratınızı çizmişsiniz gibi ince bir çizik var yavaştan kabuk da bağlıyor biraz da morluk ve kızarıklık doğal olarak ama iyi olacak gibi hayırlısı... Sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olabilirim...

salı günü bende ege tıpta yüzümden iki tane ben aldırdım. Derinin altına dikiş attı yüzeyde dikişim yoktu ve ben doku bantlarından alıp götürmüştüm en üstü onunla kapattı. 3. gün açtım kalemle suratınızı çizmişsiniz gibi ince bir çizik var yavaştan kabuk da bağlıyor biraz da morluk ve kızarıklık doğal olarak ama iyi olacak gibi hayırlısı... Sormak istediğiniz bir şey varsa yardımcı olabilirim...
geçmiş olsun benlerin boyutu ne kadar dı yüzeysel mi kaç dk sürdü nasıl alınıyor cevap verirseniz sevinirim

merhaba,
bende yazın çenemle yanağım arasındaki benimi aldırmıştım,lazerle aldırmadım,doktorum önermedi,doktorum Memorial Hastanesinde Dr. Barış Çakır'dı,iğneyle uyuşturdu,keserek aldı,hiç acı hissetmedim,iyi ki adırmışım,şu anda izi bile yok,zamanla kayboldu,arkadaşımında yüzünde benleri vardı,cilt doktoruna gitti,aldırdı ama malesef izi kaldı ve izler sanki yıldız tornavidayla yüzüne bastırmış gibiydi,alınan benim patolojiye gönderildi,herhangi bir şey çıkmadı çok şükür,toplam maliyetine gelince açıkçası bir hayli pahalıydı,ilaçlar,muayene,opresyon yaklaşık olarak 750 ytlyi buldu,bu arada ssk geçmiyor bu hastanede.
şimdiden geçmiş olsun,sana tavsiyem iyi bir doktora benlerini aldırmandır...

şimdi galiba o hastaneden ayrılmış özel bi kliniği var şişlide. benin alındıktn sonra ilk baktığında iz çok mu kötüydü

geçmiş olsun benlerin boyutu ne kadar dı yüzeysel mi kaç dk sürdü nasıl alınıyor cevap verirseniz sevinirim

Biri yanağımda biri alnımda kaşımın üzerindeydi. Yanağımda olan yarım cm diğeri de 4mm falandı. İkisi de derinin üzerinde kabarık benlerdendi. Yaklaşık 15 dk falan sürdü herhangi bir acı da hissetmedim. Önce kalemle benlerin etrafını çizdiler daha sonra o çizgiler üzerinden kestiler. Biliyorsunuzdur belki dikişin kapanması için elips seklinde bir kesi yapılıyor sonrasında derinin alt katlarını eriyen dikişlerle diktiler. En üst kata dikiş atılmadı ben doku bandı götürmüştüm onu yapıştırdılar. İki gün su değdirmedim 3-4 gün sonra o bantlar kendiliğinden düşer dedi hemşire ama hiç öyle olmadı o bantlar su ve hava geçirmiyor çünkü. bende 3. gün açtım kendim bantları fazla kaldığında su topluyor diye duydum ama aslında bir gün daha çıkartmasam iyi olabilirmiş. Simdi de yavaş yavaş iyileşiyor henüz bir krem falan vermedi doktor. Sadece antibiyotik ve agrı kesici yazmıştı ama hiç ağrım olmadı. 3 - 4 gün sonra da biyopsi sonuçlarım çıkacak o zaman da iz kalmaması için kullanılan jelden verecekler.

benimde aynı şekilde 15 gün olmasına rağmen beklediğimden bile daha iyi sonuç iz kremini kullandıkçada tamamen yokolucak bence iz

selam saffzenn,bende burnumdan beni aldırmayı düşünüyorum da,
hangi doktora yaptırdın ameliyatı birde hangi hastanede yaptırdın yazabilirsen çok sevinirim .

sonunda benlerimi cerrahi operasyonla aldırım.plastik cerraha aldırdım.doktoruma çok güvendim ve beni cok doğru yönlendirdiğini düşünüyorum.iz kalıp kalmamasını sordugumda doktorun,kullanılan aletlerin ipin ve iğnenin ince uçlu olması ve en önemlisi de ten yapısının iz kalıp kalmamasında büyük etken oldugunu söyledi.birtanesini alıp nasıl olacagna bakalım dedi ona göre diğerlerini alırız yada almayız dedi 20 gün önce bir tanesini aldırdım 5gün dikişli kaldı dikişler alındıktan sonra sivilce sıkılmış gibi bir kırmızılık vardı.git gide kızarıklıgı azaldı.kk kulubundeki arkadaşların yazılarından cesaret alıp aldırdım hatta bi arkadaş fotolarını koymustu siyah ben olacagna okadarcık iz olsun diyordum ama benimki çok daha iyi iyileşiyor 20 günde neşter izi bile yok hafif bir kızarıklık .sonra diğer 3 tanesini de aldırdım.beni rahatsız edenler mutlaka aldırmalarını tavsiye ederim kesnlikle korkulacak endişe edilecek bir durum yok cilt yapısından belki kısa sürede geçmezde daha uzun süede geçer ama iz kremi etkili sonuc veriyor mutlaka benden daha iyi duracağı kesin

ayrıca kk kulubundeki ben aldıran ve paylaşan arkadaşlara teşekkürler.sizler sayesinde cesaretimi toplayıp aldırdım ve iyiki aldırmışım

nerede ve kime aldırdın benlerini?

kızlar ankarada devlet veya üniversite hastanesinde ben aldırmak için tavsiye edebileceğiniz bi cerrah varmı ?? acil cevp bekliyorum lütfen 15 tatilde aldırmam lazım :)

kızlar ankarada devlet veya üniversite hastanesinde ben aldırmak için tavsiye edebileceğiniz bi cerrah varmı ?? acil cevp bekliyorum lütfen 15 tatilde aldırmam lazım :)

Ben gazi üniversitesinin hastanesinde yaptırdım bu işlemi bora bey'di yanılmıyorsam. Ben değil ama ona benzer bir işlem uygulandı. Tavsiye etmiyorum ben.
Eylül ayında aldırdım ve hala dikiş izlerim çok bariz duruyor.

ben de geçen hafta aldırdım bu gün de dikişlerimi aldırdım dikişli halinden dolayı karamsarlığa kapılmıştım ama dikişlerden sonra içim rahatladı pek iz kalmıycak gibi şükür patoloji raporumda temiz

merhaba arkadaşlar, benim vücudumda irili ufaklı çok fazla ben var. 24 yaşındayım artık rahatsız olup bu durumdan aldırmaya karar verdim. Zaten gittiğim bütün dermatologlar aldırmamın iyi olacağını söyledi. Yarın eskişehir devlet hastanesi plastik cerrahiyle görüşcem. İyi bir plastik cerrah izi minimuma indirebiliyomuş tabi bu cilt yapımıza da bağlı. Bakalım nasıl olacak sizinle paylaşıcam

Aslında aranızda Eskişehirde ben aldıran hekim önerebilecek varsa çook mutlu olurdum :) :)

Son düzenleme:
arkadaşlar benimde alnımda var ve rahatsız ediyo görüntüsü bugün gittim cerrahpaşaya bana 1 ay 1 hafta sonraya 14 marta randevu verdi. cerrahpaşada aldıran var mı?

bende sonunda bileğimdeki beni cerrahi yolla aldırdım.alınalı 4 gün oldu ve dikişler hala duruyo.korkulucak hiç bişey yokmuş gerçekten, ben iğneden bile korkup bayılan kişi hiçbişey olmadan aldırdım.dikişlerim 1 hafta tamamlanğında alınıcak çıkacak sonucu çok merak ediyorum

ayrıca sakın lazerle ben aldırmayın.ben geçen sene şişlide özel bir klinikte ünlü bir doktora birkaç tane deneme amaçlı benlerimi lazerle aldırdım.sonuç olarak 2 tanesi tekrar eskisi gibi yine belirdi, hemde daha kötü bir haldeler.diğerlerindede su çiçeği gibi izler kaldı.tavsiyem lazerden uzak durun, en sağlıklısı cerrahi işlemle aldırmak

X