Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

bende 21 haftaya kadar aldıracam inş. doktorla konuştum 5. günde dikişler alınıyormuş yalnız neden estetik dikiş atmıyorlar onu merak ettim

kulagımın yanındaki ve sırtımdaki et benini aldırdım ben ufak bir operasyon sandım ama bildiğiniz ameliyatmış ameliyat elbisesi giydim yattım ameliyat masasına doktor iğne yaptı o bölgelere yanlız ben gerçekleri söylerim iğne acayip derecede hissedilen bir iğne ama 5 saniye sürüyor sonrasında hiç bir acı duymadım
doktor krem verdi 3 gün yıkanma dedi yıkandıktan sonra bu kremi sür dedi ameliaytdan bir hafta sonrada dikişlerini aldırmaya gel dedi gittim dikişlerimi aldırdım sonuç çok güzel sadece hani böyle çizik atarsınız ya birinin yüzünede kızarır incecik bir çizgi var o da zamanla kaybolacagını söyledi mutluyum lütfen gidin benim sonuçlarım 1 aysonra belli olcak ama doktor kötü bir şey yok dedi sadece rahatsız oldugun için alıyorum dediği için sıkıntım yok

Arkadaslar bugun gittim plastik cerrahiye yarina gun verdi.gobegimde ve karnimda irili ufakli 5 tane ben var ve cok heyecanli oldugum icin dr hafif bi narkoz vericez dedi cok endiseliyim tecrubeli arkadaslar nolur bana bisey soyleyin olucem heyecandan dr yarim saat surer bu islem dedi.sonrasinda cok bi agri oluyor mu.cok korkuyorum.

Arkadaslar bugun gittim plastik cerrahiye yarina gun verdi.gobegimde ve karnimda irili ufakli 5 tane ben var ve cok heyecanli oldugum icin dr hafif bi narkoz vericez dedi cok endiseliyim tecrubeli arkadaslar nolur bana bisey soyleyin olucem heyecandan dr yarim saat surer bu islem dedi.sonrasinda cok bi agri oluyor mu.cok korkuyorum.

kesiyle mi alıcak lazerlemi

Dun aksam 1saatlik bi operasyonla aldilar benlerimi kesiyle alip icten estetik dikis yapmis dr oyle soyledi ben olayin hic farkinda degildin normalde lokal anestezi yapiyorlarmis ama ben asiri heyecanlandigim icin dr sakinlestirici igne yapti islem sirasinda uyumusum en son asamada uyandim ve bitmisti suan bandajli ve hafif sizliyor ama iki hafta nasil veklicem sonuclari bilmiyorum patolojiye gidicek de..

Dun aksam 1saatlik bi operasyonla aldilar benlerimi kesiyle alip icten estetik dikis yapmis dr oyle soyledi ben olayin hic farkinda degildin normalde lokal anestezi yapiyorlarmis ama ben asiri heyecanlandigim icin dr sakinlestirici igne yapti islem sirasinda uyumusum en son asamada uyandim ve bitmisti suan bandajli ve hafif sizliyor ama iki hafta nasil veklicem sonuclari bilmiyorum patolojiye gidicek de..

bende pazartesi gidecem bana çok kolay bişi demişti doktor uyuşturup alacakmış anestezi ne alaka ki

bende pazartesi gidecem bana çok kolay bişi demişti doktor uyuşturup alacakmış anestezi ne alaka ki

Normalde lokal yapip islem yapilacak bolgeyi uyusturuyorlarmis ama ben dr konusurken bile asiri heyecanlandim dr islemden once kolumdan bi igne yapti buna sedasyon diyorlarmis narkozun en hafif hali bilincin acik oluyor ama olup biteni pek anlamiyorsun aynen oyle oldu hic bise anlamadim ben zannettim ki on dk uyudum meger pperasyon bir saat surmus.bu durum tamamen benim heyecanimla alakaliydi dr umda saolsun beni anladi cok da iyi oldu hicbise anlamadim ameliyat masasinda uyandim ve odaya aldilar beni.sanada simdiden cok gecmis olsun.

Normalde lokal yapip islem yapilacak bolgeyi uyusturuyorlarmis ama ben dr konusurken bile asiri heyecanlandim dr islemden once kolumdan bi igne yapti buna sedasyon diyorlarmis narkozun en hafif hali bilincin acik oluyor ama olup biteni pek anlamiyorsun aynen oyle oldu hic bise anlamadim ben zannettim ki on dk uyudum meger pperasyon bir saat surmus.bu durum tamamen benim heyecanimla alakaliydi dr umda saolsun beni anladi cok da iyi oldu hicbise anlamadim ameliyat masasinda uyandim ve odaya aldilar beni.sanada simdiden cok gecmis olsun.

sağol sanada geçmilş olsun bende çok heyecanlı ve korkuyorum ama onlara bakınca cesaret geliyoo sonradan ağrı falan oldumu

sağol sanada geçmilş olsun bende çok heyecanlı ve korkuyorum ama onlara bakınca cesaret geliyoo sonradan ağrı falan oldumu

eger çok heyecanlanırsan sanada sedasyon yapabilirler bence dr unla konus ben soyledım çok heyecanlanınca böyle ortamlarda tansıyonum duşuyor dıye,şuan 2 gun oldu evdeyım ve hafıf bı sızlama var tabı ama oyle dayanılmayacak bişe degil yanı azönce arabamla anneme geldım düşün artık,öyle gözümde büyüttüğüm kadar değilmiş bende çok korkuyordum ama geçti gitti şimdi 2 hafta patoloji sonuçlarını beklicem..

Arkadaslar bu sabah özel bir estetik merkezinde yüzümden mercimek büyüklügünde 2 tane ben aldirdim.Ort. 35 dk gibi bir sürede alindi.Estetik dikis yapildigi icin daha ince bir dikis teknigi kullaniliyor.Ayrica estetik dikis olmasi konusunda özellikle tercih edilmesinden yanayim eger yüz icin islem yapilcaksa tabi.Her estetik-plastik cerrahi estetik dikis yapmayabiliyor.Bu anlamda doktor secimi de kesinlikle cok önemli! Ben aldirma isleminden cok korkmama ragmen doktorum bu konuda bana cok yardimci oldu.İslem sirasinda hic aci hissetmedim sadece dudak üstü bölgesi cok hassas oldugu icin igne yapilirken hafif bir aci oldu.Yanagimdaki bene igne yapilirken hic aci hissetmedim.Su an hafif bir sizlama var o da doktorumun yazdigi agri kesici ve antibiyotikle hic hissedilmemekte.Bantlarim p.tesi günü cikartilacak dikislerim de 10 gün sonra alinacak.Ben de forumdaki yorumlar üzerine korkumu yendim ve aldirmaya karar verdim.Kesinlikle korkmayin derim.Cok sükür simdilik bir sorun yok umarim bundan sonraki sürecte böyle güzel devam eder.Sorusu olan arkadaslara burdan yardimci olabilirim.Gelismeler oldukca burdan yazmaya devam edicem.Herkese saglikli günler dilerim.

Arkadaslar bu sabah özel bir estetik merkezinde yüzümden mercimek büyüklügünde 2 tane ben aldirdim.Ort. 35 dk gibi bir sürede alindi.Estetik dikis yapildigi icin daha ince bir dikis teknigi kullaniliyor.Ayrica estetik dikis olmasi konusunda özellikle tercih edilmesinden yanayim eger yüz icin islem yapilcaksa tabi.Her estetik-plastik cerrahi estetik dikis yapmayabiliyor.Bu anlamda doktor secimi de kesinlikle cok önemli! Ben aldirma isleminden cok korkmama ragmen doktorum bu konuda bana cok yardimci oldu.İslem sirasinda hic aci hissetmedim sadece dudak üstü bölgesi cok hassas oldugu icin igne yapilirken hafif bir aci oldu.Yanagimdaki bene igne yapilirken hic aci hissetmedim.Su an hafif bir sizlama var o da doktorumun yazdigi agri kesici ve antibiyotikle hic hissedilmemekte.Bantlarim p.tesi günü cikartilacak dikislerim de 10 gün sonra alinacak.Ben de forumdaki yorumlar üzerine korkumu yendim ve aldirmaya karar verdim.Kesinlikle korkmayin derim.Cok sükür simdilik bir sorun yok umarim bundan sonraki sürecte böyle güzel devam eder.Sorusu olan arkadaslara burdan yardimci olabilirim.Gelismeler oldukca burdan yazmaya devam edicem.Herkese saglikli günler dilerim.

Quote selam , öncelikle geçmiş olsun
rica etsem hangi hastanede hangi doktora yaptırdın paylaşabilir misin ?

Son düzenleme:
ben yaklaşık 1 ay önce iki tane ben aldırdım devlet hastanesinde. Aldırdıktan sonra neden daha önce yaptırmadım bunu diye kızdım kendime şimdi o kadar rahatım ki anlatamam. Sadece iğneyi yaparken biraz acı hissediyorsunuz ama sonra geçiyor yaptırmak isteyen varsa hemen yaptırsın büyük rahatlık...

bende istanbulda oturuyorum banada doktor tavsiyesinde bulunurmusunuz benimde aldırmam gereken 2 tane var

bende istanbulda oturuyorum banada doktor tavsiyesinde bulunurmusunuz benimde aldırmam gereken 2 tane var

eger avrupa yakasinda oturuyorsan kendi gittigim dr onerbilirim.bagcilar medipol mega universite hastanesi estetik ve plastik cerrahi dr mustafa sutcu,cok iyi bir dr.

arkadaslar ben 9 gün once alnımdaki benimi aldirdim 3 adet dikis atıldı. benim daha once kulagimda keloid problemim olustu acaba alnimdada ayni problemi yasarmiyim cok tedirginim su an gayet iyi gorunuyor alnim contractubex kullaniyorum ama zamanla ne olur bilmiyorum..

İLK önce ben hernerede olursa olsun ilk gitmeniz gereken dr cildiye yada dermotolijidir. çünkü benlerin durumuna göre ve risk faktörüne göre hangi yöntemle alınacağaını belirleyecekler..YANİ CERRAHİ DONDURARAK YADA YAKARAKMI? EĞER BENLERİNİZ BULUNDUĞU YER ŞEKİL VE BÜYÜKLÜK BAKIMINDAN illede kesilerek çıkarılması gerekiyorsa be kalacak iz bakımından yuz gibi çok göze batan yerdeyse sizi zaten daha az iz kalması daha ince işçilik yapılması bakımından plastik cerraha bizzat kendileri yönlendirecekler.ÇIKARILAN BENLERDEN BİR YADA BİRKAÇINI MUTLAKA AMA MUTLAKA PATOLOJİYE GÖNDRMENİZ ÇOK ÖNEMLİ KANSER HÜCRESİ TAŞIYIP TAŞIMADIKLARI ANCAK VE ANCAK PATALOJİDE KESİN BİLGİ VERECEKTİR

devlet hastanesinde 5 kuruş bıle ıstemıyorlar gıttıgım gun alalım dedı cok sasrdım hemen aldı 10 gun sonrada dıkıslerımı aldılar ız kalmadı kısın alınmasını tavsıye edıyorlar dr lar nedenı sanırım daha ıyı kaynıyormuş et Bayrampaşa devlet hastanesinde hallettım bılgın olsun:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1:

Benimde yüzümde, boynumda ve kolumda rahatsız oldugum baya benlerim var ama benim benlerim et beni degil koyu kahverengi leke benlerinden. Bende lazerle bu benlerimi aldırmak istiyorum fakat korkuyorum açıkcası cesaret edemiyorum. Son zamanlarda piskolojim iyice bozuldu ayna karşısına geçtigimde sürekli benlerime bakıyorum ve sinirlerim bozuluyor. Bende sonunda aldırmaya karar verdim .Ama kafama takılan bazı sorular var...Devlet hastanelerinde plastik cerrrahı bu benlerin hepsini alır mı yoksa sadece bazılarınımı alır ? Lazerle ben aldırmak ilerde cilt kanserine neden oluyor mu ? Ben alınınan yerlerde iz kalıyormu ve bazı arkadaşlar yazmış çukur felan oluyor diye kafam karıştı.Rica etsem bana yardımcı olurmusunuz ?

X