Ben bu çirkef aileden boşanırken haklarımı alabilir miyim sizce 🥺 Savaşmalı mıyım?

Onu da yaparlar valla. Nişan elbisem , gelinlik hepsini bıraktım gözüm görmesin. Onları da yeni geline verirler hic şaşırmam zaten cok vicdansız insanlar..Evet madem onlar böyle yapıyor, ben de davayı yavaşlatayım diyorum..Tedbir nafakası bağlanacak inşallah cocuk dogunca onun icin de ayrı nafaka talep ettik. Kucuk bir sehirdeyim zaten hem esnaf cok insan var tanıdıkları Insallah rezil olurlar 🥺
Madem esnaf, iyi kazandığı halde kendini asgari ücretli göstermiş vergi dairesine şikayet etmekle başlayın.

Canını sıkmak istemem ama benim eşimde gelirini düşük gösterip vergi kaçırmakta ama ispatlayamadiktan sonra hiçbir şey olmuyor. Demekle olmuyor elinde ıslak imzalı belgeler olmalı yoksa sözler havada kaliyor

Madem esnaf, iyi kazandığı halde kendini asgari ücretli göstermiş vergi dairesine şikayet etmekle başlayın.
Vergi dairesine şikayet ettiğinde de onu o dükkanda bulmalı yoksa orada iş üzerinde bulamazsa yine bir şey olmuyor . Tutanak tutup oradaki çalışanlara sorup gidiyorlar. Oradaki çalışanlara zaten tembihler söylemeyin diye. Ondan elle tutulur bir şeyler bulman lazım.

Haklarinizda ısrarcı olun. Sadece kendiniz için degil dogacak çocuğunuzu düşünün. Zaten size tedbir nafakasi verilir. Eşinizin geliri beyan ettiğinden fazlaysa bu konu hakkında da avukatınızla görüşün. Bu durum size ve cocugunuza baglanacak nafaka miktarını da etkileyecektir. Cocuk dogduktan sonra onun için de nafaka talep edin. Ziynet eşyaları sizin hakkınız. Eğer davada ispat ederseniz altınları ve tazminatı da alırsınız. Sizi tehdit ediyor veya yeniden şiddet gösterme eğilimindeyse koruma kararı da talep edin. Avukatınızla görüşün. Aksi takdirde size şiddet uygulamış birine iyilik yapmış olursunuz.
Hiç anlasmaliya varma çekişmeli aç davanı. Hakkını almaya çalış. Sürünsün. Senin kaybedecek başka bir şeyin yok bu saatten sonra . Sen zorluk çekerken o sefasını surmesin.

Tabi ki zaten her sey cok pahali. Al dedim ihtiyaclari daha 33 haftaymis daha varmis..Anneler 15.haftada basliyorlar alisverise bu kadar salak işte...Ihtiyaclar icin talep edecegim mecbur..Keske altınları alabilsem işleri gucleri altın zaten...
Altınları düğün videosu falan varsa ispatlayip alırsınız.

Hiç anlasmaliya varma çekişmeli aç davanı. Hakkını almaya çalış. Sürünsün. Senin kaybedecek başka bir şeyin yok bu saatten sonra . Sen zorluk çekerken o sefasını surmesin.
Benim için önemli değil gelirini düşük göstermesi. Tüm amacım yillarca benden boşanamaması..Elbette bu altınlarımı geri vermez ise gecerli olucak. Taleplerimi karşılamazsa ben bosanmayacağım. O düşünsün artık

Merhaba herkese..Daha önce durumumu yazmıştım fakat elbette cok uzun süre oldu, nitekim boşanma aşamasındayım. 8 aylık hamileyim ve 6 aydır annemin evindeyim. Davalı kocam sadece son 3 aydır gıdım gıdım para yardımı yapıyor. Kayınvalim arayip sormadi gorumcem deseniz hakaretler kışkırtmalar..Onlar da ayrılmamizi istemiş. Eşim 2 dakikalik ev tutmuştu annesine. Gorumcem de anneyle yaşıyor. 2 ayda anne abla tarafına gecti, dolduruşlara geldi, annemi hep dışladılar. Ziynet esyalarıma el koydular. Bana şiddet uyguladı eşime uzaklaştirma aldırdım, fakat darp izi yazmadılar. O sırada yuzüne gelen çizikten dolayı gecen gun benden sikayetci oldu, hagb aldırdı. Kendi beraat etti. Ben anneme taşınınca mobilyalarımı almışlar. Eşim mobilyalarımı annesinin evine taşımış..Gorumcem mobilyalarımla resimler cekiliyor..Ben devletten avukat tuttum bu sene calismadigim icin, davayı actım gitmişler karşı dava açıp parayla avukat tuttular. Görumcem para dilenme kardeşimden dedi. Hatta bebeği aldırsaydın bile dedi. Benden 500+500 bin talebi var. Kendi de esnaf yani iyi kazaniyor ama kendini asgari ücretli göstermiş. Butun nafakalari reddetmisler. Sacma bir cevap dilekçesi yazmışlar, yalanlar atmışlar. Akrabalari ve arkadaslari da bana cephe aldı. Davalı eşim hatta anneler gununde anne ve ablasıyla mutluluk pozu vermis hamile karısını arayıp sormazken.. 1.5 ay sonra dogumum olacak. Hatta beni saglik ocagına götürmüştü aşıya birden uzaklastırma aldırdi 2 ay. Bu durumda bebegi de gözden çıkarmış. Bebek icin hicbir sey almadı. Annem diyor ki altınlardan da tazminattan da vazgec boşan gitsin cunku ailecek cok cirkefler. Beni hamile sekilde ortada biraktılar. Ögretmenim ama bir okulla anlaşsam dahi bebegimi emzirmek icin en az 6 aya ihtiyacım olacak..6 ay 1 sene gelirim olmayacak. İdare edebilirim belki ancak bu aile bana ne altın ne para verir. Umudum azalmaya başladı. Sizce vazgecmeli miyim? Yoksa haklarımda ısrarcı mı olmalıyım? Bu aileden altın ve tazminat alabilir miyim sizce? Uzun oldu kusura bakmayın 🙏
Savas sen ziynetlerini al en azından.

Altınları düğün videosu falan varsa ispatlayip alırsınız.
Takı videosu var, onlarca fotograf var. Bir de tek tek altın miktarları, takilan para miktarlarını not etmiştik onları sunduk. Bir şahidim var eşimin benden altınları aldıgını biliyor. Annem de şahit kabul olursa. Eşimden altınlari istedigim ve kendisinin vermedigi whatsapp mesajları var. Onların da sunduk. Avukatım eğer alamazsak üst mahkemeye itiraz ederiz dedi. Hayırlısı diyorum artık alırım insallah şansimi deneyecegim

Onlarca resim ve video sundum. Bu konuda şahidim var eşimin altinlari aldigina dair. Ayrıca altınlari istedigimde kaçamak yaptigi

İnşallah ziynetler en önemlisi kaptırmayı asla istemiyorlar
Alin alın siz alirsaniz kudururlar. Boyleleri es çicuk onemsemez parayı onemser. Siz ondan para aldıkca kudursun. nafaka alin ilerde nafaka arttırım da acın sürekli. Odesin dursun. Maddi manevi tazminat da verir belki hakim. Ne alsanız kar. Çocuğu tek büyüteceksiniz belli. Kendinizi malesef buna hazırlayın. O adamdan zerre fayda olmaz. Soke soke parasını alin ama ne alabilirseniz. Nafaka kendinize de isteyin

Çekişmeli açtim zaten o da karşı dava actı
Bana da öyle yapmıştı.ben açmıştım o da karşı dava açtı. Sen elinde ne var ne yok delillerini sun. Sahiplerini yaz. Bu süre zarfında da delil toplamaya devam et. Her türlü yalani sana iddia edecekler. Kendilerini savunmak için. Gerekirse defalarca dilekçe yaz. Mahkeme de hakim konuşturmaz pek seni. Senin kendini savunma aracın dilekçe yazıp aile mahkemesinin kacinci kalemi ise dilekçe yaz. Avukatlara pek güven etme en iyi takipçisi davanın sen olacaksin. Çünkü senin bir tane boşanma davan var başkada suanlik için olmayacak. Bir daha da hakkını kaybedersen geri dönüşü olmayacak. Maddi durumun varsa iyi ve ağzı laf yapan iyi bir avukat bul. Bu davalarda avukatının ağzının laf yapması çok önemli. Avukat seni ipe de götürür iptende alır bunu unutma.

X