Ben dulum bana bakılacak

Yalniz teyze yenge sen sevgilin nasil buldunuz birbrinizi numunelik gibi valla susurluk mersedesinin arka koltugu gibi olmussunuz.
Alakasiz bir suru insan bir araya gelmissiniz:bicak:
Valla ben romanin basini okudum anlamayinca devaminida okumqyim dedim bana ozet gecsbilecsn mi

Yahu kizlar bende bilirim hepsini devre disi birakmayi. Ama yengenin hakkimda ve ailem hakkimda attigi iftiralar yenilir yutulur degil.
Birde konusmalarimi oyle bir ceviriyor ki farkli algilaniyor resmen.
Herkes birbirine dustu bu yuzden. Herkese ayri ayri anlatiyor iki yuzluluk uc yuzluluk yapiyor her telden ayri konusuyormus.

Bana mesela demisti ki ; mustakbel kayinvaliden altin yapacak yedi on tane sana diye..bana anlatti bunlari dedi vss ..sonra sevgilime soyluyorum..annem oyle birsey dememis yengen kendi istemis dedi.
Onun ailesi benim ailemden cikmis saniyor altin konusunu. Benim ailemde onun ailesinden. Annem cunku demisti daha yeni tanisiliyor altin icin kiz mi vercem daha lafi edilmez diye.
Misal olarak anlattim bunu ..bunun gibi nice konularda boyle oraya ayri buraya ayri konusmus..

Teyzede zaten ayri vaka..ama onun okadar art niyetli oldugunu dusunmuyorum. Tamam kaynanalik yapmis olabilir belki ama ortaligin icine eden bu yengeydi sanirim..offf

Yahu kizlar bende bilirim hepsini devre disi birakmayi. Ama yengenin hakkimda ve ailem hakkimda attigi iftiralar yenilir yutulur degil.
Herkes birbirine dustu bu yuzden. Herkese ayri ayri anlatiyor iki yuzluluk uc yuzluluk yapiyor her telden ayri konusuyormus.

Bana mesela demisti ki ; mustakbel kayinvaliden altin yapacak yedi on tane sana diye..bana anlatti bunlari dedi vss ..sonra sevgilime soyluyorum..annem oyle birsey dememis yengen kendi istemis dedi.
Onun ailesi benim ailemden cikmis saniyor altin konusunu. Benim ailemde onun ailesinden. Annem cunku demisti daha yeni tanisiliyor altin icin kiz mi vercem daha lafi edilmez diye.
Misal olarak anlattim bunu ..bunun gibi nice konularda boyle oraya ayri buraya ayri konusmus..

Teyzede zaten ayri vaka..ama onun okadar art niyetli oldugunu dusunmuyorum. Tamam kaynanalik yapmis olabilir belki ama ortaligin icine eden bu yengeydi sanirim..offf

Demek ki ilişkinizi 4 kişilik değil 2 kişilik yaşayacaksınız, her duyduğunuz lafa inanıp taşımayacaksınız. Uzak duramıyor musunuz bu yengeyle teyzeden? Biraz mesafe koyun.

4 kisi
nasreddin hoca esi rahmetli olduktan sonra baska bir hanimla evlenir.geceleri kadin yataga yattiktan sonra hep eski kocasini anlatmaya baslar:"ah eski kocam böyleydi ah eski kocam söyleydi diye mirildanir mis.bu bir degil iki degil üc degil hep böyle sürmüs.Bunlar yine birgün yatarlarken,kadin yine konusmaya baslamis.bu sefer nasreddin hoca dayanamamis o da eski karisini anlatmaya baslamis.bakmis kadin oarali degil,tutmus kadina tekme atmis.bu sefer kadinin felegi sasmis ve sormus:"bre kuzum hocam nedenyaptin bunu"demis.bunun özerine nasreddin hoca:"senin kocan benim karim hangimiz sigalim bu yataga senin yerin asagida"demis.....

eski konularını da biliyorum yine bu teyze yenge muhabbetleri ile dolu olan
teyzeyi yengeyi çok karıştırmayın hayatınıza çok da kafaya takmayin onları dedi herkes size ama görüyorum ki dinlememissiniz daha da ne diyelim ayrilin gitsin zira çok saçma sapan bi iliskiniz var sevgiliyken böyle evlenince nasil olur düşünmek bile istemiyorum

Yahu bu yenge kim sadrazam gibi her yere yetiisyor.neyin karisi bu dayimi amcami.
Hepimizn yebgesi var kims eboyle at kosturmjyor annenize soyleyin ceksin yularini

Teyze kim hala kim yenge kim nolmus ne bitmis anlamadim hic :KK70:

Yahu bu yenge kim sadrazam gibi her yere yetiisyor.neyin karisi bu dayimi amcami.
Hepimizn yebgesi var kims eboyle at kosturmjyor annenize soyleyin ceksin yularini

Kuzenimin esi. Ya olmuyor ben cok denedim kadin telefonlarimiza cikmiyor bile. Ben demedim ben yapmadim dedi ilk zamanlar bagira bagira.
Halbuki sevgilimin kizkardesi diyor ben duydum yengen sizi kotuledi annenin telefon konusmalarini dinlettirdi bize diye. Teyzeside onayladi zaten arkamizdan konustugunu. annesi de biz senin arkandayiz kizim demisti bana.
Sevgilimde dedi kadin normal degil annenin agzini yokluyor kotu gosterdi aileni aileme diye..annemde en son anladi zaten bu yenge teyzesinin yaninda konusuyor benimle diye.
Ha biz yenge tanistirdi ve aileyi tanimiyoruz diye yengeye danistik. O da kalkmis siz bana guvenmoyormusunuz diyor? Yahu ne alaka..guveniyoruz diye senin lafinla mi evlenilcek insanlarla tanismadan etmeden acele bir sekilde.

Zaten yengem bu teyzeyi bana cekistirdigine demisti ben onun yaninda rahat rahat herkesle konusuyorum. Ama sevgilin arayinca teyze hemen diyormus burda burdayim diye..haber veriyormus.
Tabiki verecek yahu belki ozel konusmalari var o yenge herseyi duymak bilmek zorundami?

Son düzenleme:
Amannn kuznein eside kim oluyormus.
Kuzenine soyle karisina soyleisn karismasin kimsenin isine

canım boşa uğraşma butun bu soylediklerin konu sahibine bir milyon kere söylendi daha önceki knusunda ama o sadece buraya konu acıyor tavsiyeleri dinlemiyor bir kaç hafta sonra yine benzer bi konu açıyor

Evet iliskiyi bitirdigimde anlamsiz huzur kapliyordu cunku sacmasapan seyler yani busbutun bastan asagi.komedi dram filmi sanki:bicak:

Ama cocuguda seviyorum oda beni seviyor. Anlamiyorun insanlarin hic mi derdi yok da ota moka burunlarini sokuyorlar laf sokuyorlar ugrasiyorlar.. Nasil yaptiysam ayiracagim demis yenge hanim bizim icin
Konun karisik olmus biraz daha duzgun anlasilir yazsaydin

O kadar uzun, sıkıcı ve karmaşık yazmışsın ki.. Yani bazen cidden inanamıyorum; bazılarınız senin gibi öyle kuralsız, manasız anlatımla derdini anlatmaya çalışıyor ki "Yahu hiç mi hayatında Türkçe veya Edebiyat dersi almadın ya da alırken aklın nerelerdeydi?" diyesim geliyor!:kızgın:

Sonuç olarak; hiiiçbir şey anlamadım, zaten okumadım da. Tavsiyem; azıcık kitap oku, noktalama işaretlerine bir bakıver sana zahmet..

O zaten onu uyarmistir. Ama sevgilim bana yengemin laflarini tasidikca cildirma durumuna gelip yengeye mesajlar attim.
Sonra yenge de kalkip mesajlarimi teyzeye gosterdi. Bak hakliyim iste kotu bu kiz felan filan manasinda :KK70:
Simdi iste hakli duruma dustu. Kuzene de okutmus oda bana kizdi. Ben kotu oldum anliyacaginiz...
Sevgilim de ayri bi garip yani o kadinin laflarini tasiyip durdu bana. Coo agir seyler anlatti. Sonra birde kalkmis hakli cikiyor yengen sandim arada diyor.. Yahu insanin asabini boz sonra neden bu kiz boyle denilir mi yahu? Ben sevgilime teyze konusunu aciyorum o bana yengen yengej diyor laf tasiyor.

Daha once mesela foto konusu vardi ilk tanistigimiz vakitler teyzesi ona foto attirdi gelinimiz gorsun diye..ikisi kumsalda uzanmos bikinili vs..bende dedim ne gerek var simdi buna banane diye.. Sonra hoslanmadigimi anlayip sevgilim bana babam bizi boyle gorse oldurur demisti..uc ay sonra ortaya cikiyor ki yalanmis..korkudan oyle demis aile yapisi hosuma gitmedigini dusundugu icin oyle yalan atmis. Pardon da boyle yalan mi olur allah askina? :KK53:

O kadar uzun, sıkıcı ve karmaşık yazmışsın ki.. Yani bazen cidden inanamıyorum; bazılarınız senin gibi öyle kuralsız, manasız anlatımla derdini anlatmaya çalışıyor ki "Yahu hiç mi hayatında Türkçe veya Edebiyat dersi almadın ya da alırken aklın nerelerdeydi?" diyesim geliyor!:kızgın:

Sonuç olarak; hiiiçbir şey anlamadım, zaten okumadım da. Tavsiyem; azıcık kitap oku, noktalama işaretlerine bir bakıver sana zahmet..

Yurtdisinda dogdum yasiyorum okudum. Turkce derslerim iki uc yildan ibaretti anca bukadar elimden geliyor. Kendimi turkce konusunda gelistiriyorum yinede. Begenmeyen okumasin spam yapmayin rica ederim

Yurtdisinda dogdum yasiyorum okudum. Turkce derslerim iki uc yildan ibaretti anca bukadar. Begenmeyen okumasin spam yapmayin rica ederim

Üzgünüm! Burası "beğenmeyen yorum yapmasın" konseptli bir yer değil. Herkese açık bir konu yazıyorsan, eleştirilmeye de hazır olacaksın :KK66:

Yurtdışında yaşaman konusuna bir şey diyemem tabi ama dilerim en kısa zamanda düzeltirsin:KK31:

Sorun turkcenin zayif olmasi degil daldan dala anlatiyirsun kim kimin neyi konu neydi karisiyor.cok uzun ve asiri detayi anlatoyorsun.daha ozet daha konuyu dagitmadan anlatmaya gayret edersen yardimci olabiliriz

eski konularını da biliyorum yine bu teyze yenge muhabbetleri ile dolu olan
teyzeyi yengeyi çok karıştırmayın hayatınıza çok da kafaya takmayin onları dedi herkes size ama görüyorum ki dinlememissiniz daha da ne diyelim ayrilin gitsin zira çok saçma sapan bi iliskiniz var sevgiliyken böyle evlenince nasil olur düşünmek bile istemiyorum

Bakiniz benim derdim teyze ve yigeninin yapisikligi. Daha dogrusu bu teyze ben dulum bana bakilacak kafasinda olmasi. Ve sevgilime binlerce defa diyorum teyzeni bu durumda destekleme cunku kostek oluyorsun. Balik tutma balik tutmaya ogret diye.
Cunki teyzesi biz evleniyoruz diye bende evlencem demeye basladi..dugune gidiyoruz bize donup donup sevgilime o erkek yakisikli bu erkek yakisikli diyip durdu cocugu fistikliyor. Sevgilimde ondan Sonra o evlenemez kim isterki onu vs diye sinir krizlerine giriyor teyzesi yuzunden.

Kadin tmm dul belki tutunacak dal ariyor. Ama bunun zarari ilk once kendisine cunku hayatimi tek basima idame ettiremiyorum zor geliyor diyor. Erkeksiz yasayamaz fikrinde kendisine aciyor ve etrafa acindiriyor. Kotu niyeti olmasa bile maddi manevi sevgilimin ailesinden faydalaniyor. Faydalansin tabiki ama boyle degil. Zor durumda olunca zaten yardimina kosulur,merhametsiz insan degilim bende kosarim herkesin yardimina. Ama sevgilime cok sey yukluyor cocuklarina babalik yaptiriyor sevgilimi resmen.
Sevgilim dahi beceremiyor bile ortaligi karistiriyor teyzesine otu moku anlatiyor cocuklar hakkinda kadinda deliriyor. Kendisi istese daha iyi ustesinden gelir herseyin.
Bir kadinin aciz olmasindan hoslanmiyorum ben. Bunun uzerinden simarip da faydalanmasi da cirkin birsey.
Ne dul kadinlar var tek baslarina hallediyor herseyi. Ben sevgilime bunu anlatiyorum hep cunku onun suan sahip ciktigi bir kadin var, yani teyzesi.
Ki kendisi dedi olen enistem bana ve babama emanet etti teyzemi diye.Kendimi arka plana atilmis oncelik olarak hissetmiyorum.
İleride de sorun cikacak. Bu yuzden teyzeyle de iyi olsaydim hem onu desteklerdim cesaret verirdim hem bende evliligimin tadini cikarirdim. Boyle seyleri cok gereksiz buluyorum cunku kayinvalidelik ustunluk kompleksler vesaire..
Kadin artik kocasiz diye cocuklarini baska cocuk itse yetim kompleksi yuzunden cocuklarla cocuk oluyor bagriyor vs..
Ama sevgilime anlatamiyorum anlatsam kotu oluyorum vsvs

Son düzenleme:
Yenge konusuna gelince oda beni anlamadi veya isine mi gelmedi neyin kafasini yasadi bilmiyorum ama onu devir disi ettik diye sanirim oda ortaligi ayri karistirdi iste..olaylar bundan ibaret.

Bakiniz benim derdim teyze ve yigeninin yapisikligi. Daha dogrusu bu teyze ben dulum bana bakilacak kafasinda olmasi. Ve sevgilime binlerce defa diyorum teyzeni bu durumda destekleme cunku kostek oluyorsun. Balik tutma balik tutmaya ogret diye.
Cunki teyzesi biz evleniyoruz diye bende evlencem demeye basladi..dugune gidiyoruz bize donup donup sevgilime o erkek yakisikli bu erkek yakisikli diyip durdu cocugu fistikliyor. Sevgilimde ondan Sonra o evlenemez kim isterki onu vs diye sinir krizlerine giriyor teyzesi yuzunden.

Kadin tmm dul belki tutunacak dal ariyor. Ama bunun zarari ilk once kendisine cunku hayatimi tek basima idame ettiremiyorum zor geliyor diyor. Erkeksiz yasayamaz fikrinde kendisine aciyor ve etrafa acindiriyor. Kotu niyeti olmasa bile maddi manevi sevgilimin ailesinden faydalaniyor. Faydalansin tabiki. Zor durumda olunca zaten yardimina kosulur. Ama sevgilime cok sey yukluyor cocuklarina babalik yaptiriyor sevgilimi resmen.
Sevgilim dahi beceremiyor bile ortaligi karistiriyor teyzesine otu moku anlatiyor cocuklar hakkinda kadinda deliriyor. Kendisi istese daha iyi ustesinden gelir herseyin.
Bir kadinin aciz olmasindan hoslanmiyorum ben. Bunun uzerinden simarip da faydalanmasi da cirkin birsey.
Ne dul kadinlar var tek baslarina hallediyor herseyi. Ben sevgilime bunu anlatiyorum hep cunku onun suan sahip ciktigi bir kadin var, yani teyzesi.
Ki kendisi dedi olen enistem bana ve babama emanet etti teyzemi diye.Kendimi arka plana atilmis oncelik olarak hissetmiyorum.
İleride de sorun cikacak. Bu yuzden teyzeyle de iyi olsaydim hem onu desteklerdim cesaret verirdim hem bende evliligimin tadini cikarirdim. Boyle seyleri cok gereksiz buluyorum cunku kayinvalidelik ustunluk kompleksler vesaire..
Kadin artik kocasiz diye cocuklarini baska cocuk itse yetim kompleksi yuzunden cocuklarla cocuk oluyor bagriyor vs..
Ama sevgilime anlatamiyorum anlatsam kotu oluyorum vsvs
hayatım cevabını okuyorum ama algilayamiyorum ya benim idrak yolum iltihapli ya sende var bir sorun o derece saçma ilişkilerin icerisindesin insanın sevgilisiyle derdi vay şu kıza baktı mi vay feceden kimi aratmis falan olur siz daha şimdiden teyze yenge açılımına girismissiniz emin ol evlenince daha da beter olcak ayrıl ve bir baskasiyla daha düzgün ve seviyeli bir iliski kurmaya bak mumkunse teyze yenge hala amca dayı vs dahil olmasın ikili iliskinize bi de çok merak ediyorum yaşlar kaç sizin

hayatım cevabını okuyorum ama algilayamiyorum ya benim idrak yolum iltihapli ya sende var bir sorun o derece saçma ilişkilerin icerisindesin insanın sevgilisiyle derdi vay şu kıza baktı mi vay feceden kimi aratmis falan olur siz daha şimdiden teyze yenge açılımına girismissiniz emin ol evlenince daha da beter olcak ayrıl ve bir baskasiyla daha düzgün ve seviyeli bir iliski kurmaya bak mumkunse teyze yenge hala amca dayı vs dahil olmasın ikili iliskinize bi de çok merak ediyorum yaşlar kaç sizin

Zaten sevgilim bu kafa yapisini degistirmezse devam etmeye dusunmuyorum. Ama iyi insanlar ailecek diye gordum. Teyzesinide psikolojik olarak anliyorum diye yardimci olurum dedim. Her nekadar bazen sinirlensem de..insanin niyetini anlayinca kizamiyorsun yani..belki onunkiside caresizlikten korkudandir.
Sevgilimin ilk duzgun iliskisi benim, acemi ve anlamiyor diye anlatmaya calisiyorum iliski iki kisi arasinda olur ve idare etsin ortami diye umut ettim. O anlamayinca utana sikila biraz teyzeye anlattim bu durumu..en azindan o anlar belki diye. Haddime degil karismak hayatina ama niye faydam olmasin degilmi bu aciz fikrinden cikmasi degilmi? Yani sonucta o bizi tanistirdi yegeninin mutlulugunu istemesi lazim. Benim abim mesela boyle davransa derim ona kendi iliskine bak beni bosver diye.. Teyzesinden de bunu bekledim acikcasi. O da ters tepti, istemiyor beni. Ama sanirim aile yapilari boyle ..kadini calistirmazlar aile icinde..ve teyzesinin evlenmesine sicak da bakmiyorlar ailecek. Bakis acisi farki var..buda benim soylememle degismez haklisiniz biliyorum. Kendime gore uygun biriyle olmaliyim..sevgi herseye yetmiyormus

X