Ben hiç anne olamayacakmıyım ? 😟 2. Boş gebelik.

S a l o m i

💕
Kayıtlı Üye
10 Nisan 2019
658
1.010
Selamün Aleyküm.
Araştırmadığım sayfa, konu kalmadı.
Birde sizlere danışmak istedim.
Çok mutlu bir evlilik geçiriyordum
Eşimle severek evlendik.
Evliligimizin 8. Ayında bebek düşünmeye başladık.
Bu düşünce sonrası hemen Hamile kaldım.
Tabiki çok büyük mutluluklar oldu.
Evde çok güzel manevi bir ortam hazırladım.
Eşime haberi verdim. Öyle mutluydukki.
İlk anlarını filan önceden masaya yerleştirdiğim kamerayla çektim.
Tarifi imkansız bir andı benim için.
Ömrümün hiç bir zamanında böyle sevinmemiştim.

2 buçuk ay kadar bebeğim benimle idi.
Öğrendikten sonra kalp atımları için doktora gittiğimizde kalbini sesini duyamadığını söyledi.

herşeyde bundan sonra başladı.
Bebeğim gelişemedi ve kürtajla alındı.
Kürtaj sonrası hastane odasında uyandım.
Süslenmiş bir bebek odasıydı.
Bebek beşigi dahi vardı.
Ama benim bebegim yoktu.
Yan odalardan gelen mutluluk sesleri bebek sesleri yüreğimi yakıyordu.

Eşimde sonra ki günlerde ameliyathane kapısında her babanın kucağına bebegi verilirken lendi kucagı boş kalmasıyla nasıl hüzünlü duygular yaşadıgını söyledi.

Bu merhalede yaşadığım hisleri anlatmam mümkün değil ancak yaşayan anlaya bilir.
O sebeple hiç bahsetmeyecegim.

3 aylık bir süre verdi doktor.
Teşhis boş gebelikti.

Bu 3 ay sonrasında kendimizi toparladık.
Yeniden istedik.1. Adet sonrası 2. Adet te yeniden hamike oldugumu öğrendim.
Bukez daha temkinliydik.
Doktora dahi gidip durmak istemedik.
6. Haftasında gittik.
Kalbini duymak için gün veridi
Tam gidecegimiz günün gecesi kanamam başladı.
Acile gittik ve yine boş gebelik yine kalbi atmıyor bebişimim.

O bebeğimide yeniden kürtaj istemedigim için doktor gözetiminde hap ile düşük yaparak kaybettim.

Sonrası gen testleri yaptık.
Doktor birşey çıkmadıgını söyledi
Kan pıhtılaşması vs de olmadıgını söyledi.
Sadece bir genimin heterozigot okdugu ama bunun bayanların %70 inde böyle oldugunu birşey ifade etmedigini söyledi.

Şimdi yeniden bebek düşünüyoruz .
İlk deneme başarısız oldu.
İnşaAllah 2 deneme için sonuç 6 gün sonra belli olucak.

İçimden birses yine gamile olmadıgımı söylüyor.

Bu durumda ne yapacağım.

Böyle yollardan geçip çocugunu sağlıkla kucağına alan varmı .😟

Canım çok geçmiş olsun bende 15 gün önce boş gebelik Ten kürtaj oldum zor bi durum bide senin ilk olunca inşllah bu kez Hamile kalırsın ve Sağlıkla gelir bebeğin ikinci düşükten sonra iyi bi uzmana gidip kontrollu hamile kalmanı tavsiye ederim gebelik öncesi folik asit falan başlata bilir

Bu olay herkesin başına gelebilecek birşey yapılması gerekenler yapılmış zaten. Ki bence bebek işi tamamen ve tamamen Allah’ın istemesi ile alakalı biz normalde ne yaparsak yapalım olmasını allah istemezse olmaz bunu biliyorsundur . Bu ay bende yasmini bıraktım hemen hamile kalmam diye şuan adete 8 gün var bakalım ne olacak yaşayıp göreceğiz

Bu olay herkesin başına gelebilecek birşey yapılması gerekenler yapılmış zaten. Ki bence bebek işi tamamen ve tamamen Allah’ın istemesi ile alakalı biz normalde ne yaparsak yapalım olmasını allah istemezse olmaz bunu biliyorsundur . Bu ay bende yasmini bıraktım hemen hamile kalmam diye şuan adete 8 gün var bakalım ne olacak yaşayıp göreceğiz
İnşaAllah güzel haberleri alırız.
Hem biz ve de tüm bekleyenler.
Evlat hasreti gercekten zormuş.

İşin en garibi de bunu yaşamasam asla anne olamayanları anlayamayacak olmammış.

Avatarın altında yazdığınız gibi...kün fe yekün.

10 sene her türlü tedaviyi deneyip, bir türlü hamile bile kalamayan kuzenim, artık olmaz diye bu uğraşları bıraktığında bebeği "doğal" yolla geldi.

Olmazları olduran Rabbimize hamdolsun.
inşaAllah benimde nasibimde vardır o minik ama sevgileri koskocaman varlıklardan.

İnşaAllah güzel haberleri alırız.
Hem biz be de tüm bekleyenler.
Evlat hasreti gercekten zormuş.

İşin en garibide bunu yaşamasam asla anne olamayanşarı anlayamayacak olmammış.
Şuan mesela bana garip geliyor olabilir bende hamile kalıp kaybedebilirim herkesin başına gelebilir diyorum . Belki de öyle aşırı anne olma isteğim ve çocuk sevgim olmadığı için olabilir . Bana kalsa biraz daha çocuk yapmayabilirdim

Şuan mesela bana garip geliyor olabilir bende hamile kalıp kaybedebilirim herkesin başına gelebilir diyorum . Belki de öyle aşırı anne olma isteğim ve çocuk sevgim olmadığı için olabilir . Bana kalsa biraz daha çocuk yapmayabilirdim

Biliyormusunuz işin başında bende aynen böyle düşünüyordum.
Öğretmenim ben zaten çalışıyorum olmasada bir yetim evlatlık edinirim diyordum.
Ama ilk gebelik ve onu bu kadar erken kaybetmemden sonra hayatım bambaşka oldu.

Annelik duygusu denen şeyi inşaAllah sizde o rahminize düştüğü andan itibaren yaşadığınızda anlayacaksınız.
Muazzam birşey yaaa.

hatta tuhaf gelecek ama Bazen diyorum ki bundan sonra hiç bebeğim olmayacak olsa dahi bu iki yavrucagımı düşünüp kalbimi mutmain edecek ve kısa sürelide olsa bana bu duyguyu tattırdıgı için Rabbime sükredecegim.

Biliyormusunuz işin başında bende aynen böyle düşünüyordum.
Öğretmenim ben zaten çalışıyorum olmasada bir yetim evlatlık edinirim diyordum.
Ama ilk gebelik ve onu bu kadar erken kaybetmemden sonra hayatım bambaşka oldu.

Annelik duygusu denen şeyi inşaAllah sizde o rahminize düştüğü andan itibaren yaşadığınızda anlayacaksınız.
Muazzam birşey yaaa.

hatta tuhaf gelecek ama Bazen diyorum ki bundan sonra hiç bebeğim olmayacak olsa dahi bu iki yavrucagımı düşünüp kalbimi mutmain edecek ve kısa sürelide olsa bana bu duyguyu tattırdıgı için Rabbime sükredecegim.
İşte Allah’ın hikmetleri ya garip şeyler . Ben şunu gördüm ki yaşamadım ama kafaya takmayan insan hamile kalıyor Bunu unutma

Canım çok geçmiş olsun bende 15 gün önce boş gebelik Ten kürtaj oldum zor bi durum bide senin ilk olunca inşllah bu kez Hamile kalırsın ve Sağlıkla gelir bebeğin ikinci düşükten sonra iyi bi uzmana gidip kontrollu hamile kalmanı tavsiye ederim gebelik öncesi folik asit falan başlata bilir

Aslına bakarsan her ikisindede folik asit kullandım.
İkiside planlı gebelik okdugu için hatta iki ay evvel başlattı doktorum.

Bana öyle geliyorki belkide bu folik asit vs bebegi dogal yolla dogmadan etkiliyor .

Artık onlarada güvenim kalmadı.

Tek genin heterozigot olmasını önemseyen bir doktor bulun geçmiş olsun

Sanırım bu konuda haklısınız.
● MTHFR A1298C●

Bu gen heterojigot.
Resimdeki gibi sonuçlar.
Bununla alakalı bilgisi olan varmı .

Eklentiler

• 155490288354665657551.jpg
    155490288354665657551.jpg
    77,7 KB · Görüntüleme: 148
Bunda emin değilim gen analizinde pıhtılaşma çıkmadı.
Doktor gereksiz dedi ama aceba bu ilacı verecek başka bir doktor mu bulmalıyım
bende pıhtılaşma çıkmadı artık pıhtılaşma olsun olmasın herkese bu ilacı kullandırıyorlar. çamaşaır suyu tuzruhu uzak dur hamile kaldığın andan itibaren.
allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin ben 30+4 günlük erken doğum yaptım bebeğim 2 gün yaşadı. inan bana yaşadığın şeyin acısının binlerce katı anlatamam. Allah yaşatmasın

X