Ben korkuyorum çocuğumu alacaklarmidir benden?

Konu sahibi, sen kaynanala aynı evde değilsin. Nasıl bu kadar kaos yaşattın kendine? Hem komşularla hem akrabalarınla baya çok kötü olaylar yaşıyorsun. Biraz aklı başında davran. Sende de hata var, otur bebeğine bak, azıcık çeneni tut. Daha geçen durduk yere sığınma evime gideceğim diye tutturdun hani evin var, kapın ayrı.
Durduk yeremi kaynanam vurdu nesi durduk yere olabilio

Bırak kim uğraşırsa uğraşsın ya psikolojini bozuyorsun. Eşinle konuş annesi o gelince gelsin düzgünce bir saat oturup torununu, oğlunu görecekse görüp gitsin (eşin gözetiminde) sana vurduğunu falan hatırlıyorum çünkü. Bu dengeyi sağlayacak olan kişi eşin. Bu saçma insanlar yüzünden bebeğinden ayrılsan Allah korusun, daha mı iyi?

Şu forumda o kadar anneler kulübünde vb. Kaç kaynana okudum benimki de muhteşem değildir.
Kv çok iyidir, yardımcıdır, bebeğime bakar eder bilmem ne diyenini çok az gördüm, duydum. Genelleme yapmak istemem ama bizim coğrafyada sıfatların kimlikleri var maalesef. (Ben kv oldum kafası sanırım) Aynı insan damadına başka gelinine başka davranabiliyor.

Bırak kim uğraşırsa uğraşsın ya psikolojini bozuyorsun. Eşinle konuş annesi o gelince gelsin düzgünce bir saat oturup torununu, oğlunu görecekse görüp gitsin (eşin gözetiminde) sana vurduğunu falan hatırlıyorum çünkü. Bu dengeyi sağlayacak olan kişi eşin. Bu saçma insanlar yüzünden bebeğinden ayrılsan Allah korusun, daha mı iyi?
Kardeşim şuan aslinda kendimde yatmak istiyorum ama bevegi bırakcak insan yok sosyal hizmetler Bn istemedigim müddet evlatlık vermezler degilmi

Şu forumda o kadar anneler kulübünde vb. Kaç kaynana okudum benimki de muhteşem değildir.
Kv çok iyidir, yardımcıdır, bebeğime bakar eder bilmem ne diyenini çok az gördüm, duydum. Genelleme yapmak istemem ama bizim coğrafyada sıfatların kimlikleri var maalesef. (Ben kv oldum kafası sanırım) Aynı insan damadına başka gelinine başka davranabiliyor.
Aynen bnm annem bnden çok esimi el üstünde tuttu hep

Merhaba arkadaşlar önceki postlarimdan dertlerimi anlatıyordum. lohusalik hamilelikte çok zor geçti kaynana vs problemler.sosyal hizmetler yardim elini uzattı bana siginmaya gidersem bebegimede para yardimi yapilacakmis. Uzaklaştırma alinabilirmis. Biz bide bu durumlardan evimize çok polis cagirdik. Ruh hastası komsularimla baş edemedim en son evden cocugunu bogcam diye bagirdim şimdi kadin cocuguyla korkusundan bizleri rahatsız edemio. Ama amacım sindirmekti. Çünkü bunlar malum partilimi ne bilmiyorum polis zabıta o vakte kadar uyarı hiçbiri yapmadi ceza meza kesilmedi gerekenler yapılmadı kısaca. Zaten olaylı Bi mahalle belalı tipler ama hiç şu güne kadar ceza yediklerini gormedik. Birde kaynanayla uğraşmazlar hep bizimle. Evlerde yanyana ustelik.ama asla cocuklarina zarar vermedim vermemde ama polis korkutamadi ne yapayim. Şimdi rahatsız etmiolar sonuç olarak cunku polis artık sonunda konuştu sunlarla adam akilli ama bana dedikleri polisin onlara katlan yoksa imza toplatip aralarında deli oldugunu ispatlayip seni siginmaya yada hastaneye yatirtirlar devlet elinden alır cocugunu diyor .sosyal hizmetler telde konustuktan sonra habersiz kapıma geldi ve bana cocugumun durumunu hastane tedavi bakim vs ailevi durumlar detayli sordu birde hastanelere kendim götürüyorum oglumu dedim kimsenin yardımı yok falan iste psikiyatri yatarsan oglunu yurda verirmisin gibi sorular sordular .birde dün oglum için hastaneye gittim en son akut bronsiti vardi çok şükür geçmiş ama sık sık kontrol ettiririm ben daha 2 bucuk aylik cunku.ordada emzirme odasinda disardan Bi iki kadın konusnalari duydum bebegi var küçük işte hastaneye getirdi yok istesek de vermezlerki bize gibi cümleler duydum .o sırada bnde hastanedeydim. Belki bize denmedi bilmiyorum ama ailevi durumlarimizda bilinio küçük yer zaten .eşim belediye iscisi zaten herkes tanıyor. Birde lohusalıkta evime gelenler alip götürelim seni diyorlardı gulerek ki bu herkesindiyebilecegi espri laflar da olabilir ,amasonuc olarak bunlar birikti bende esim ve ben duzgun bakiyoruz bebege zaten şu kaynsnacevre sıkıntılı. Eşimde bende su komsulardan sikayetciyiz, zaten yalitim da yaptiriyoruz borca girdiksirf bu yüzden kesinlikle vermek istemiyoruz.birde ben üvey bir annenin elinde buyumus biri olarak bebeğimi kimselere vermemek bu neden dahi var .çünkü suan o üvey anne banasahip çıkmadığı çocukluk gençlik travmalari yaşattığı için bu haldeyim ve şuan o bakim evinde kalan aklı dengesi yerinde olmayan ,(kendi annem) iyileşsin de alsın diye dualar eden çaresiz bir kadinim .Artik ne yapmalıyım nolur sizler söyleyin.....😪😪😪
Senin gerçekten durumun ağır ya. Acilen yatman zaten gerekiyodu kucağında bebekle intihar girişiminde bulunurken. Milletin çocuğunu da boğmakla mı tehdit ediyorsun bu nasıl bi kafa?? Burda açtığın konuları bakanlığa şikayet edersen yeterli olur sanırım o bebeğin kurtulmasına

Senin gerçekten durumun ağır ya. Acilen yatman zaten gerekiyodu kucağında bebekle intihar girişiminde bulunurken. Milletin çocuğunu da boğmakla mı tehdit ediyorsun bu nasıl bi kafa?? Burda açtığın konuları bakanlığa şikayet edersen yeterli olur sanırım o bebeğin kurtulmasına
Bebeğime zarar vermedim komsunun cocugunada sonucta niye sikayet bnde sizi ederim zorla elimden alio diye o zaman seninki nasıl Bi kafa durumum ağır olabilir kim nrmalki zaten sosyal hizmetler elinden alalım demedi sen niye buna karar veriyosun ama kabahat bnde neden burda dert yaniosam en iyisi gidip avukata danışmak cidden başına gelmeden kimse kimseyi cidden anlamio

Haklisin8z burdada biri yazmış senin durumun ağır bakanlığa sikayet etcem diye qlcakmis çocuğu bnden hanfendi aldircakmis hayır dayak yiyen Bn bide psikolojim duzgunmu kalcakti yani🤣

Ağladım önünde dayanamıyorum o evde psikolojimi bozuilar orda durmak istemiyorum dedim surekli ağladım orda
Sorumun cevabi bu degil, bir insani kolay kolay yatirmazlar, bakin ornek veriyorum sizofreni teshisiniz olsa dahi hastane yatisi vermezler. Sizin intihar egilimi ya da saldirganlik gibi seyler gosteriyor olmaniz lazim.

Tekrar soruyorum doktor size neden hastaneye yatiralim dedi? Bu sorunun cevabi cocugun alinip alinmayacagi acisindan onemli, merakimdan sormuyorum.

Bakın komşular, kaynana... Siz ne derseniz deyin hiçbir bahane bir bebeğin sağlıksız bir ortamda büyümesini tolere etmez. Tehdit, komşu kavgası, kaynana şiddeti ... Dışarıdan bir bakın çirkinliğe bir bebek var ortada ya salın artık şunları.
Polis haklı sizi el birliği ile deli çıkaramasalar bile sizi çok uğraştırabilirler. Bebek ve çocuklar söz konusuysa davalar kamu davasına dönüşür (yani diyelim ki sizi şikayet ettiler polisin dediği gibi imza topladılar falan onlar sizi direkt avukat tutup dava etmese bile söz konusu bebekse savcı size dava açar) dava sonuçlanana kadar bebeğe tarafsızlık çıkabilir (ki bu ortamda %100 hakim bebeği bu ortamdan uzaklaştırır) bu ne demek biliyor musunuz? İstese de kaynananız da siz de bebeği alamazsınız bu süreçte sosyal hizmetler alır.
Ben hukukçu değilim hukuki bilgilerim de bu kadar. Yanlışım varsa şimdiden özür dilerim. Amacım da yargılamak değil. Cidden size yardım etmeyi istiyorum. Kimseyi umursamayın. Bebeğiniz, siz ve eşiniz. Şu olumsuzluklara kendinizi kapatıp ailenizle olun, arkadaşlar edinin, bebekten fırsat buldukça hobilerinize yönelin. Açıp bir müzik dinleseniz bile bir şeydir kendinizi kurtarın. Siz bir yerlerden bilgi almaya çalışırken birisi sizi bildirse olaylar o kadar hızlı bir şekilde büyür ki önünü alamazsınız

Sorumun cevabi bu degil, bir insani kolay kolay yatirmazlar, bakin ornek veriyorum sizofreni teshisiniz olsa dahi hastane yatisi vermezler. Sizin intihar egilimi ya da saldirganlik gibi seyler gosteriyor olmaniz lazim.

Tekrar soruyorum doktor size neden hastaneye yatiralim dedi? Bu sorunun cevabi cocugun alinip alinmayacagi acisindan onemli, merakimdan sormuyorum.
Cunku intihar girisimim oldu

Haklisin8z burdada biri yazmış senin durumun ağır bakanlığa sikayet etcem diye qlcakmis çocuğu bnden hanfendi aldircakmis hayır dayak yiyen Bn bide psikolojim duzgunmu kalcakti yani🤣
Zaten alınır. İnşallah şikayet etmiştir de yakın zamanda gelirler. Eğer böyle saçma sapan devam ederse yazdıklarınız ben de şikayet edicem.

X