Ben mi abartiyorum? 100 TL normal mi?

bi de herkesin çocuğu kendisine özel kendisine kıymetli
sadece sen, eşin ve anneanne babanne dede ekseninde özel yani
kuzenlerin kuzen çocuklarını aşırı önemsediklerini düşünmüyorum eğer çok çok can ciğer bi ilişki yoksa aranızda
o yüzden zaten böyle konularda büyük beklentilere girmek doğru gelmiyor
kimse ay ne hediye alsam diye düşünmez kuzeninin çocuğunu. 100 tl çıkarıp vermişler onu da ayıp olmasın diye yapmışlar :KK70:
sen de bi 200lük atar geçersin amaaan
İşte sorun öyle ilişki var aslında.O garip geldi bana.yoksa bayramdan bayrama gorusup tebrik etmeyen de var.onlara üzülmedim bile normalimiz bu

Tam bir görgüsüzlük örneği olmuş tamam altın takmaya durumları yok diyelim (ki olduğunu söylüyorsunuz) 100 lira takacağına git isimli bebek tarakları veya aynaları var kişiye özel üzerine bir gıdım daha eklerse bunu yaptırabilir. İşin aslı çok hoşuma giden fiyat olarak ucuz ama değerli bir hediye örneği 🎁
Para takmak nedir şimdi utanırdım ben olsam…
Siz kısasa kısas yapmak istiyorsunuz ama yapmayın derim onlar görgüsüzlük yaptı diye aynı şekilde cevap vermeyin

Benzer dönemlerden geçiyor olabiliriz.Kendi annemi ve kardeşimi bile sorguluyorum bu aralar.Ve doğumdan ve kardeşimin düğününden sonra farkettim ki hem değer görmemişim hem suçlu hissettirilmisim.Ve olanlar o kadar zoruma gitti ki annem ve kardeşimle bile arama mesafe koydum.kusmek bile istemedim tekrar barisip aynı yerden devam etmemek için ...

şimdi kızımın kuculenlerini kimin ihtiyacı varsa veriyorum.Ya da aldigimiz ama artık kullanmadiklarimizi.Ve evet kuzenimin eşi hamile ,ben de aynı şekilde karşılık vereceğim.Sanirim bu konuyu bende bu yüzden tekrar düşündüm
Akrep kova boğa aslan?
Bu burçlardan biri misiniz?😂
Ben bu sürece evimde bir şey yaşayıp, bunu atlatamayıp başladım. Aa ne göreyim evime laf ederken anne baba abla dengesinde sıkıntılat var, vermişim de almamışım. Hoop derken arkadaşlara takıldı gözüm, sizin niyetinizi o sebeple anlayabildim.
Mesela bu sürece girdiğimde hayatımda çok değer verdiğim sevdiğim bir arkadaşımın (ki başıma çok fena işler açılacak şekilde göze alarak tüm aile ilişkisinin içine girmek durumunda kaldım) doğumgünlerimin totalinde 1 kere çiçek gönderdiğini, benim ise senelerdir çiçeği hediyesi ve ayrıca doğumgünü görüşmesi olarak kutladığımı farkettim😂 Aaa, enayi yazsam az olur. İçimden geldi evet, ben böyleyim evet ama ben böyle olduğum için hayatında tutulduğum insanlar mı var derken, ne aile bıraktım ne arkadaş ne bir şey. Het şeye zorunlu belirli sınırda devam ediyorum, tek bir dostum hariç herkesi de sildim attım.
İnsan 3. bir kamera göz olarak hayatını değerlendirince ne kadar da kendine yazık ettiğini daha net görüyor.

Filmdelisi bazı yerlerde var para vermek. Gençler değil de yaşlılar genelde para verir, hediye alıcam diye uğraşmaz. Bence de bu önemsememek ama onlara normal geliyor. Doğrudur para verenler de çok fazla vermez, belki bir zıbın alabilirsin ancak.
Evet migrenimsi açıkladı hatta eski nesilde daha kıymetli olabileceğini anlattı. Belirttiğim gibi görmedim, aşina olduğum bir durum olmadığından para olayını hakaret, sanki muhtaçlık gibi algılıyorum sanırım.

Konuya yardımcı bir yorum değil ama yazmazsam içimde kalacak. Kaynanam da ikinci doğumumda çıkardı yüz lira verdi "çocukların eksiklerini alırsın" dedi. Sene 2021...
Sizinki daha da betermis.Yaslilarda para konusu enflasyonla birlikte iyice gitti.Acaba öyle birşey mi ?gerçi öyle olsa bilirdiniz.

Akrep kova boğa aslan?
Bu burçlardan biri misiniz?😂
Ben bu sürece evimde bir şey yaşayıp, bunu atlatamayıp başladım. Aa ne göreyim evime laf ederken anne baba abla dengesinde sıkıntılat var, vermişim de almamışım. Hoop derken arkadaşlara takıldı gözüm, sizin niyetinizi o sebeple anlayabildim.
Mesela bu sürece girdiğimde hayatımda çok değer verdiğim sevdiğim bir arkadaşımın (ki başıma çok fena işler açılacak şekilde göze alarak tüm aile ilişkisinin içine girmek durumunda kaldım) doğumgünlerimin totalinde 1 kere çiçek gönderdiğini, benim ise senelerdir çiçeği hediyesi ve ayrıca doğumgünü görüşmesi olarak kutladığımı farkettim😂 Aaa, enayi yazsam az olur. İçimden geldi evet, ben böyleyim evet ama ben böyle olduğum için hayatında tutulduğum insanlar mı var derken, ne aile bıraktım ne arkadaş ne bir şey. Het şeye zorunlu belirli sınırda devam ediyorum, tek bir dostum hariç herkesi de sildim attım.
İnsan 3. bir kamera göz olarak hayatını değerlendirince ne kadar da kendine yazık ettiğini daha net görüyor.
Başak😂😂

Ben de bir kaybetmislik duygusu var.Depresyondaydim.ilac tedavisi gördüm.lohusalikta kendi öz annemin yaptıkları çok zoruma gitti.Burda kayınvalidenin yaptıklarını anlatınca benim annemin yaptıkları aklıma geliyor.Zor zamanlar geçirdim.Erkek kardeşim de niye abartiyorsun,annemi idare etseydin diyip bana kızınca ben de sartel attı.herseyi sorgular oldum.Bir de çocuk olunca anne kız denkleminde anne tarafına geçtim .Ve içim çok acıdı.Simdi daha dikkatli olmak istiyorum.Bir kuzenimin kendi yapmadigi şeyleri benden istediğini farkettim.soylemeden gibi,hissettirerek.Herseyi sorgular oldum.Kotu bir durum ama bir süreç sanırım

Kız üzüldüğüne bak . Benim ailem herkesin düğününde ya altın takarlardı ( kuzenine kalın altın bilezik almıştı ) , komşumuzun kızına da altın bilezik aldı. İnan kuzenimizin babası benim nişanımda ( bizde nişanda da para altın oluyor ) 200 lira verdi. Komşumuz tebrik bile etmedi.

Diğer akrabalardan o kadar çok 50 tl takan vardı ki . 2021 de 50 lira 5 dolar yapıyor sanırım.

Bende başta üzüldüm ama kafaya takıp da üzülmek daha yıpratıcı olunca vazgeçtim

Bende aynısını yapardım yerine olsam canım.Ama o zamanın100 tl si şuan 200 tl ediyorsa o şekilde verirdim.Zamanında çeyrek takana da aynısını takma taraftarıyım ayrıca.Çeyrek şuan zamlandı diye almamazlık yapmam.

Yaaa kkya göre otuz binden ucuza sehirde kira yok, üç binden ucuza ayakkabı yok, yurtdışına çıkacaksan minimum yüz bin lirayı gözden çıkaracaksın, düğün salonu istiyorsan yuzelli bin liradan kapı açılıyor vs vs
:) her şeyin bir alternatifi vardir. Her şeyin ucuzu veya pahalısı vardir. Ben daha yeni 5 saat ucak uculan bir yere gidiş dönüş üç bucuk bin liraya bilet aldım, ya da 'o şehirde oteller yüz eurodan basliyor' denen şehirlerde yirmi euroya gayet iki kişilik odalar buluyorum. KK enflasyonu benim gerçeğimi yansıtmıyor bence:)
Kendi çocuğuna en iyisini almak istersen tabii fiyatlar 500den açılır . Ama bu kuzeninin, eşinin dostunun çocuğu. Sırf elin boş gitmek ayıp olur diye alacağın bir kıyafet.
Şu attiklarımin hepsi ebebekten. Kalitesini bilmem, çocuğum yok ama adı duyulmuş bir marka. Eminim (ve biliyorum) ki daha adı duyulmamış yerlerde çok daha ucuza bulmak mümkün Eki Görüntüle 3404886 Eki Görüntüle 3404885 Eki Görüntüle 3404884
Bunları çorapsız giydirmezsin maliyeti yine 400e gelir 😀

Bunları çorapsız giydirmezsin maliyeti yine 400e gelir 😀
Ya da 'nasilsa birkaç kere giyip büyüyecek, en iyisi olmasa da olur' dersin kotondan defaktodan şunları alirsin
IMG_20240322_182557.jpg
IMG_20240322_182510.jpg

Ya da mahalle arasında bir yerden daha ucuzunu alirsin:))

X