Ben mi abartıyorum yoksa bunlar mı düsüncesiz

Bana yardim edemez. Ona da bakacak insan lazim. Kuzenleri de uyarmis bunlari. Yanina gondermeyin o kiza bakacak insan lazim o nasil teyzeme baksin diye ama cat diye getirip biraktilar yanima. Esimde ablamda kaldi bizde de kalsin diyor. Gorumcem is yapamaz cok yaramaz bi cocugu var is yapmaya kalksa bir de couk dagitir arkasindan
Anldım canım. evet dediğin gibi o zaamn skmtılı bir durum . Açıkça konuşmak lazım ben ilgilenemem diye. Eşinde işin laylaylomunda orda kaldı bizde de kalsın ne demek şartlaar eşitmi sanki ?
İlginç .

Yapacağın çok basit , ağrıların başlıyor yatıyor kalkamıyorsun yerinden, bitti. Yat yatağa ara eşini ,ben kötüyüm kalkamıyorum. Ne yemek yap ne birşey. Hala hizmet bekliyorlarsa 39 haftalık kadından zaten konuşmayla anlayacak zekaya sahip değil bunlar. Hemen kötüleş yat, ne halleri varsa görsünler

eşiniz sizden ayrı bir dünyada yaşıyor sanırım
hayır gözleri de görmüyor herhalde, çünkü direkt size baksa zaten karnınızdan ne diyeceğini bilmesi gerekirdi...
hiç eşinizle konuşmuyor musunuz bunları?
Konustuk ama anlamıyor. 2 gun sonra gidecek sigdiramadin eve. Memleketten gelmis noldu yani sana ne zarari var diyip cikiyor. Hasta ve tek olmasi annesinin en buyuk kozu.

Büyütmüyorsunuz haklısınız. Şöyle insanlar tükenip gitse artık ya herkesin evi mahremidir kısa süreli ziyaretler 1-2 gün kalmalar dışında çok ekstrem durumlarda gelinip kalınabilir örneğin ameliyat olur ve hiçkimsesi yoktur bakacak, onda bile bi yardımcı tutulması ve sizin gidip sık sık kendi evinde ziyaret etmeniz daha sağlıklı olur.

Bu saygısız ve anlamsız yatılı kalma olaylarına son verilmesi lazım, umarım çözersiniz bide hamilesiniz çok sinir bozucu. Sizi zerre kadar düşünmüyorlar siz niye kendinizi böyle bi olayda mecbur hissediyorsunuz torunuyla anlaşmaya çalışsın bi köşede sessizce otursun kızının evinde illa bi yerde kalması gerekiyorsa

Bende farkindayim esimi bir kasik suda bogasim geliyor annesini bu denli dusunup beni dusunmemesi. Uzan annemim yaninda ne olacak anneme iki lokma birsey olsa yeter. Senden is beklemez sana destek olur diye konusup duruyor. Annesinin bana destek olacak bir hali yok kendine bakamiyor
Tavrinizi koyun yoksa devami kesilmez. Esinizi karsiniza alip ciddi ciddi konusun.

küserse hergün gelen kızına gider eşinizle konuşun ayarsız ayarsız konuşmasın hizmet aşkıyla yanarsanız kışın kalsın deyince ses çıkartmazsanız telepatik yollarla kimse sizi anlayamaz.
Ses cikartiyorum ama esim annesi konusunda cok hassas. Ana kuzusu diyebilirim. Annem tek basinda babam olsaydi boyle olmazdi kimsenin evine sigdiramadik. Bi anneme iki tabak yediremeden gidecek diye basliyor. Bu sefer tartisma buyuyor. Ama annesini yine alip geliyor

Ses cikartiyorum ama esim annesi konusunda cok hassas. Ana kuzusu diyebilirim. Annem tek basinda babam olsaydi boyle olmazdi kimsenin evine sigdiramadik. Bi anneme iki tabak yediremeden gidecek diye basliyor. Bu sefer tartisma buyuyor. Ama annesini yine alip geliyor
şu halinizle gelen kişiye hizmet ederseniz sizi her türlü kullanmaya devam eder

Büyütmüyorsunuz haklısınız. Şöyle insanlar tükenip gitse artık ya herkesin evi mahremidir kısa süreli ziyaretler 1-2 gün kalmalar dışında çok ekstrem durumlarda gelinip kalınabilir örneğin ameliyat olur ve hiçkimsesi yoktur bakacak, onda bile bi yardımcı tutulması ve sizin gidip sık sık kendi evinde ziyaret etmeniz daha sağlıklı olur.

Bu saygısız ve anlamsız yatılı kalma olaylarına son verilmesi lazım, umarım çözersiniz bide hamilesiniz çok sinir bozucu. Sizi zerre kadar düşünmüyorlar siz niye kendinizi böyle bi olayda mecbur hissediyorsunuz torunuyla anlaşmaya çalışsın bi köşede sessizce otursun kızının evinde illa bi yerde kalması gerekiyorsa
Bulundugumuz ildr evi varken gelip kalmasi bama cok sacma geliyor halime olmasam bile. Torunuyla gecinemedigini kendi direkt soylemiyor.gorumcem surekli alttan alttan esime soyluyor anmem orda hic rahat degil torunu soyle demis boyle yapmis annem yatamamis felan filan. Esimde dayanamiyor bi annem kaldi bi odaya sigdirmiyor kimse diye uzuluyor huzunlu sarkilar acip dinliyor ergen givi

Eşin danışmadan kışın da kal diyorsa ya hamile olduğunu hatırlatacaksın ya da hiççç oralı olmayacaksın 🤷‍♀️doğumdan sonrası daha da çile çünkü..
Hatirlatsam da yuzsuzlukte zirveler oyle soyliyim. Surat azsan iki gun sonra yine cikar gelir. Birde sizin afaniz bozulmasin diye geldim der.

Belki sizin de bebek olunca bebek sesinden kaçıp gider. Yeriniz de olsam gider uzanirim , kusura da bakmasinnkimse

Yapacağın çok basit , ağrıların başlıyor yatıyor kalkamıyorsun yerinden, bitti. Yat yatağa ara eşini ,ben kötüyüm kalkamıyorum. Ne yemek yap ne birşey. Hala hizmet bekliyorlarsa 39 haftalık kadından zaten konuşmayla anlayacak zekaya sahip değil bunlar. Hemen kötüleş yat, ne halleri varsa görsünler
Oyle yatswm hic gitmez ben burda kalayim yemek yapqyim ben yapamazsam kizimi cagirayim o yapsin evi toplasin diye hic gitmezlee. Bir kere belim agridiginda burdaydi ben geleyim kalayim sizde islerini iyi kotu yapayim diye. Belim kopuyordu sirf gelmesin diye ben iyiyim diye tum islerimi kendim yaptim. Tek gelmiyor birde promosyon olarak gorumcem geliyor

Belki sizin de bebek olunca bebek sesinden kaçıp gider. Yeriniz de olsam gider uzanirim , kusura da bakmasinnkimse
Gidip yatmayada korkuyorum iyice cokecekler. Yazik is yapamiyor ben yapayim bari burda kalayimda diyecek. Esim baslayacak bak seni dusunuyor hasta haliyle yemek yapmis diye

Ben genel olarak rahat bir insanım. Normalde de hizmet etme anlayışım yoktur. Bu yüzden eşimin annesi doğumuma yakın bana gelse kendimden ödün vermeyeceğim için sorun çıkarmazdım. Tabii bu durumda değişken çok, bakıma muhtaç hasta bir kadınsa ilk zamanlar bebekle birlikte çok zor olur. Kendi halinde bir insansa benim şu anki kayınvalidem gibi faydası bile dokunur.

Ben genel olarak rahat bir insanım. Normalde de hizmet etme anlayışım yoktur. Bu yüzden eşimin annesi doğumuma yakın bana gelse kendimden ödün vermeyeceğim için sorun çıkarmazdım. Tabii bu durumda değişken çok, bakıma muhtaç hasta bir kadınsa ilk zamanlar bebekle birlikte çok zor olur. Kendi halinde bir insansa benim şu anki kayınvalidem gibi faydası bile dokunur.
Suan ekstra insan istemiyorum kimseyle ugrasmak ilgilenmek istemiyorum.kendi ailemle gorusmuyorum ama once diyordum kendi annem bile yanimda 1 gun kalsin sonra herkes kendi duzenine gecsin diye. Simdi bunlar cikti geldi

Cok sukur sikintisiz geciriyorum sureci. Simdi yemek yapmasam esim diyecek anneme bi tabak yapmak mi zor geldi ben boyle mi yapardim senin ailen gelse diye. Hamile degilkende geldi kaldi ama simdi boyle cikip gelmesi sok etti.
Sıkıntılı geçirip geçirmemek değil bence konu
Canının kıymetini bilmek daha çok
Yapabiliyor da olabilirsiniz
Ama yardıma, dinlendirilmeye ihtiyacınız olan bir zamanda size bakılacak insan bırakılıyor
Madem eşiniz de size faydası olur diyor fırsat gibi görün
Bırakın kayınvalide yapsın işte yemekleri
Eşinize de gelince ne iyi oldu geldiği yemek yapıyor rahatladım dersiniz
Tabi yaparsa
Siz böyle yaparsanız zaten çok kalmadan gider o kayınvalide merak etmeyin

Sıkıntılı geçirip geçirmemek değil bence konu
Canının kıymetini bilmek daha çok
Yapabiliyor da olabilirsiniz
Ama yardıma, dinlendirilmeye ihtiyacınız olan bir zamanda size bakılacak insan bırakılıyor
Madem eşiniz de size faydası olur diyor fırsat gibi görün
Bırakın kayınvalide yapsın işte yemekleri
Eşinize de gelince ne iyi oldu geldiği yemek yapıyor rahatladım dersiniz
Tabi yaparsa
Siz böyle yaparsanız zaten çok kalmadan gider o kayınvalide merak etmeyin
Iste oyle birisi degil. Benim faydam oluyor diye asla gitmez. Eşimde diyecek bak anneme hasta haliyle kalkip yardim etti sende rahatladin gitmesin kalsin diye. Bu sefer kalinvalidemi alana gorumcem promosyon. O da gelir yazik annem o haliyle yapamaz ben yapayim diye. Sonra aksam esini cagirir burda yiyip gidelim diye. Sonra teyzeler gelmeye baslar ablam burdaymis diye. Bizim ev toplanma yeri olacak.

Evi olmasa yine diyecegimki evi yok napsin ama evi de var bulundugumuz evde ilde var. Birsey olsa aramiz 1p dk yuruyerek. Kendi evinde Kizi da torunu da calisiyor. Yani onu rahatsiz edecek kimse yok. Ama evli gorumcem orda kal burda kal dediginden bu da geziyor

Toptan saçmalık. Eşinizin ailesi düşüncesiz ötesi kötü niyetli insanlar. Hamile, zor hareket eden birine yıkılmaya insan utanır madem kızın var git işte. Eşşek olsa doğumu yaklaşmış biri var ben bunu uğraştırmayayım der.

Anldım canım. evet dediğin gibi o zaamn skmtılı bir durum . Açıkça konuşmak lazım ben ilgilenemem diye. Eşinde işin laylaylomunda orda kaldı bizde de kalsın ne demek şartlaar eşitmi sanki ?
İlginç .
Eşit goruyor esim sartlari. Kac gundur ablamda kaldi bizde kalmasa olmaz diyor. Zaten annemin kimseye zarari olmaz senden bi beklentisi yok diyor. Yemek felan zorlama normal yaptigini yap diyor. Bir fazla tabak yapilacak yemek dio

X