Ben mi abartıyorum?

Benim de abim evli ama sevgiliyken de hiç hediyelerine çökmedim veya ikisiyle ilgili bir şeye karışmadım ki eşini günahım kadar sevmem. Böyle şeyler biraz da yetiştirilme tarzıyla ilgilidir. Demem o ki sadece kardeşinde suç yok, sevgiliniz çok rahat ve vurdumduymaz davranmış. Yarın öbür gün daha fazla sıkılırsınız görmezden gelirseniz.

Nooption Nooption muhtemelen kardeşim kolyeyi taktı istersen sana yenisini alayım diye de vakit kazanmak için söyledi. Konu sahibi birşey olmaz deyince yalanı elinde patladı, kardeşim geri vermesiyle çevirdi olayı.

Aynen öyle olmuş bence de.
Konu sahibesi neye dayanarak eminim dedi bilmiyorum ama bende eminim kolyenin alınmadığına:)

şimdi eve kolye gelmiş

kız heves etmiş ya da kıskanmış, sonuçta kolyeyi takmış

bunu sana neden duyuruyor

yani kolye bu, kullanıldığı anlaşılmaz ki

paketle koy kenara

koptu falan mı acaba da sana yenisini alayım dedi

hepsini geçtim diyelim ki gerçek, saftirik de bir adam kardeşim taktı onu dedi bahane ile kurtulmak istedi kolye işinden

siz de fark etmez getir dediniz

geldiğinde "kardeşim vermedi" demek ne kadar garip yani bu kolye kaç liralık

pahalı ve maddi olarak yoracak bir şey ise kardeştekini almalıydı yok değil olağan bir kolye ise size de ayrıca almalıydı

ama hepsini geçtim bu hikayeyi farklı bir şekilde anlatmalıydı yani kardeşim kolyeyi vermedi cümlesi olmamış

Kardeşine aldığın kolye güzelmiş nereden aldın aşkım bende kendime alayım derdim 🙃 Bu laftan da hatasını anlamıyorsa artık :oha:

Neyini aciklayacaksin aciklama yapmasi gereken o :) kardesim vermedi demis utanmadan eli bos gelmis. Kardesinin kullandigni hic soylemeden halletmeliydi ya yenisini alir ya kardesinden alir yeniden paket yapar verir olmasi gereken bu. Bide surat yapiyor manyakmidir nedir dusuncesiz canim bence bu tarz durumlari iyi dusun degerlendir

Bence almış. Almadığı ve veremeyeceği, sonrasında sorun olacak bir hediyeyi almış gibi göstermez. Ama kardeş üstüne yatmış. Yaptığı size değil, abisine saygısızlık. Abisinin özeline hiç saygı duymayan potansiyel görümce. Daha yolun başındayken ayrılın derim.

Eve kargo gideceğini biliyor kardeşine deseydi ya açma. Ya da kardeşine söyleseydi sana yenisini alırım sonuçta sizin adınıza almış, birini daha alacaksa size belli etmeden kardeşine alırdı. Bu çocuk ya yalancı ya da çok mantıksız

Kız kardeşi alıp taktıysa bunu size hiç söylemeden yenisini alması gerekirdi size. Bana hiç hediye almamış, yalan söylemiş gibi geldi. Siz nerden eminsiniz aldığına?

bir de şimdi acaba kolye uyduruk bir şey miymiş

yani bu erkek aklı ile netten almış kardeş açmış, bakmış da bu sevgiliye gitmez dite evde konuşulmuş annesi vs demiş olabilir mi

o nedenle sana başka alayım demiş siz de yok onu getir deyince bu sefer de kardeş vermedi demiş olabilir mi

yani netten alınan kolye çok da matah bir şey değildir diye düşündüm şu bilinen markalı altınlardan değilse

Merhaba hanımlar.
Uzun süreli bir beraberliğim var. Sevgililik yıl dönümümüz de bana hediye almıştı erkek arkadaşım. Ve geldiğinde şık bir yerde vericem sana demişti. Buraya kadar tamam. Erkek arkadaşımın 15 yaşında bir kız kardeşi var. Eve kargolatmıştı hediyemi kendisi yoktu iş nedeniyle başka bir şehirdeydi. Kız kardeşi benim hediyemi alıyor ve takıyor. Ben hiç yaşamadım böyle bir şey hani ailemde de görmedim biraz şaşırdım açıkcası. Bana söylediğinde sorun yok içinde kalmıştır kızın taksın bir şey olmaz dedim. Ondan sonra yenisini alıyım sana falan dedi taktığı için ben parası gitmesin diye sorun yok sonuçta kız kardeşin dedim. Geldiğinde ise yemeğe gittiğimizde kolyeyi sorduğumda kardeşim vermedi dedi.
Ben de beni oyalamana gerek yoktu şu gün vercem diyorsun dedim biraz tartıştım. Aldığında gözüm yok ama gerçekten ben biraz şaşırdım siz olsanız ne yapardınız Benim yanlışım var mı? Ve yüzü asık bir şekilde eve bırakıyor beni. Arkadaşlarıyla dışarıya çıkıyor :)
Kız kardeşi vermedi kısmına kadar tamam diyorum, ergenlik çağında vardır gelgitleri. Ama erkek arkadaşınızda son dakika istememiştir. Vermeyeceğini farkedip yenisini size alabilrdi.

bir de şimdi acaba kolye uyduruk bir şey miymiş

yani bu erkek aklı ile netten almış kardeş açmış, bakmış da bu sevgiliye gitmez dite evde konuşulmuş annesi vs demiş olabilir mi

o nedenle sana başka alayım demiş siz de yok onu getir deyince bu sefer de kardeş vermedi demiş olabilir mi

yani netten alınan kolye çok da matah bir şey değildir diye düşündüm şu bilinen markalı altınlardan değilse
Altın kolye yani 1000 tllik inanın parasından da değilim çok kırıldım

X