Ben mi anormalim.

Anne olunca anlarsın bir markete bile göndersem biraz geç kalsa kafamda birsürü senaryo ortalık çok kötü Müge Anlıyı hiç izlemediniz mi?Anneniz çok haklı😇
Müge Anlıyı izliyorum. Evet başıma bir şey gelebilirdi haklısınız , ancak her zaman gittiğim 1.5 saatlik mesafe. Kaldı ki dediğiniz olaylara gelince ben 18 yaşında 19 yaşında biri değilim ki birilerine kaçayım. Ya da cahil aptal bir insan da değilim onun bunun yanına kaçacak değilim. Ya da güvenmediğim birinin yanına gitmem. En fazla yolda başıma bir şey gelebilirdi. Oraya da sağ salim gittiğimi biliyor, abime geldim diye söylemiştim. Abim söylemiş zaten gitmiş diye.
yani evet anne olarak evhamlanmakta haklı ama ben evhamlandıracak bir yaşta ya da öyle bir kafa yapısında değilim. O da bunu biliyor

Merak etmiş, arkadaşlarınıza sormuş. Buraya kadar bir şey yok. Olayın devamında trip atması, size kendinizi suçlu hissettirmesi yanlış. Merak etmesinin yaşla da ilgisi yok. Neler okuyoruz haberlerde. 26 yaşındasiniz, neden başta yalan söylediğinizi de anlamadım.

Burada yaş ortalaması yüksek olduğu için haksız bulunacaksınız muhtemelen ama haklısınız. Yaşınız küçük değil, 3 saat telefona bakamamak da anormal bir durum değil. Merak etmiş tabii ki ama sonrasında söylenen laflara gerek yokmuş. Ebeveynlerin her fırsatta toksik cümleler kurmasına sinir oluyorum ben. “Allah da sana senin gibi bir evlat versin” falan çok gereksiz cümleler. 30’a merdiven dayamış biri için gereksiz evhamlanmış.
Kesinlikle. Zaten sonrasında söylenenler beni çıldırttı. Yani şu ettiği duanın altında bile baskı var aslında. Ve artık kaldıramıyorum

Olay annenizin telefonunu 3 4 saat acmamaniz değil. arkadasima gidiyorum demissiniz ve anneniz onu aramış arkadaşınızda yanimda yok demis. Yani anneniz yalanınızı yakalamış.

Yanliş bir sey yapmadığınızı düsünüyorsanız annenize direk doğruyu söyleseydiniz.

Bir de bana güvenmiyor diye üste çıkmaya çalışıyorsunuz haklıymış iste güvenmemekte kız arkadasımla buluşmaya demişsiniz halbuki yalan.

Başınıza bir iş gelse ailenizin hangi sehirde olduğundan haberi yok sizi nerede arayacaklar onu bile bilemezler.

Anneniz haklı diyorum.

Sanirim insanlar haberleri izledikce daha da korkar oldu. Herseyin basi ve sonu iletisim. Sanirim anneniz size her zaman ulasabilmeye alisik. Birden ulasamayinca korkmus belli ki. Bazen insanlarin korkmasi da iyi. Benim bir is arkadasim her sabah dakikasina gelirdi. O gün gecikti, telefonu da acmayinca patronumuz bir baska is arkadasimizi evine gönderdi. Adam kapiyi actigi gibi yigilip kalmis. Beyin kanamasi. Kil payi kurtuldu genc adam. Yani bazen insanlarin endise etmesi iyi de oluyor :KK66: annizin triplenmesi sanirim kendini ciddiye alinmadigini hissetmesi. Ortada iki tarafin da kötü niyetini görmedim..
Teşekkür ederim. Tabi ki bahsettiğiniz durumlarda iyi bir şey. Adamın hayatı kurtulmuş

Evde olsanız 3 saat telefonu açmasanız anneniz böyle yapsa çok çok çok haklısınız. Ya da annenize dürüst olsanız anne ben şuraya cinsiyeti erkek bir arkadaşla buluşmaya gidiyorum deseniz böyle yapsa anneniz yine haklısınız. Fakat şu koşulda işin içinde yalan olunca anne yüreği de hissetmiş huzursuz olmuş demek ki. 26 yaşa haklısınız anne böyle davranmasa ama 26 yaşta da yalan neden söylenir?
Erkek arkadaşım sevgilim değil ve bir sevgilim olmadığını biliyor. Sevgilim olmayan birinin yanına gidip kalmayı da anlayışla karşılayacak bir kadın değil

Merak etmiş, arkadaşlarınıza sormuş. Buraya kadar bir şey yok. Olayın devamında trip atması, size kendinizi suçlu hissettirmesi yanlış. Merak etmesinin yaşla da ilgisi yok. Neler okuyoruz haberlerde. 26 yaşındasiniz, neden başta yalan söylediğinizi de anlamadım.
Haklısınız merak etmesi normal. Ama kalkıp da bir erkek arkadaşımın yanına gidiyorum diyebileceğim bir anne değil. Sevgilim olsa belki bir şey demezdi ama sevgilin olmayan birinin neden yanına gidiyorsun gibi binlerce soruya cevap vermek istemediğim için yalan söyledim

Olay annenizin telefonunu 3 4 saat acmamaniz değil. arkadasima gidiyorum demissiniz ve anneniz onu aramış arkadaşınızda yanimda yok demis. Yani anneniz yalanınızı yakalamış.

Yanliş bir sey yapmadığınızı düsünüyorsanız annenize direk doğruyu söyleseydiniz.

Bir de bana güvenmiyor diye üste çıkmaya çalışıyorsunuz haklıymış iste güvenmemekte kız arkadasımla buluşmaya demişsiniz halbuki yalan.

Başınıza bir iş gelse ailenizin hangi sehirde olduğundan haberi yok sizi nerede arayacaklar onu bile bilemezler.

Anneniz haklı diyorum.
Yanlış bir şey yapmadığımı düşünen benim. Ona göre bu durum normal değil. Haliyle yalan söyledim. O insanın yanındayken başıma bir şey gelmeyeceğini ben biliyorum.

Bağımlı anneler de "merak etmiş ne var" diye başlamışlar yorumlara. Anneniz sizi merak edebilir uyuyakalmis olabilirsiniz. Ama uyuyakaldiniz ve birkaç saat telefona bakmadiniz diye komik tepkiler vermeleri anormal. Kardeşim 30 yaşında evlendi sehirdisina kayinvalidesine eşiyle ziyarete gittiğinde bizimkiler gittik ya da döndük diye haber etmelerini bekledi. Aramasinlar diye tepki gostericeklerdi fakat "siz hayırdır?" Diye silkeleme zorunda kalmıştım. Kim ne derse desin bu triplesmeler anormal. Gözünüzü seviyim böyle çocuk yetiştiricek hayattan sogutucak olanlar çocuk yapmasin

Anneniz ustunuze bıraz fazla gelmıs olabılır ama zamanda bunu boyle olay haline getirmeyecek ve takmayacak kadar kotu malesef.. Sizde bıraz haklısınız belkı ama biraz empati derim ben :)

Anneniz haklı diyorum.
En akli basinda, en iyi yorum.
Yalan zeka işidir dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene. - Victor Hugo

Yanlış bir şey yapmadığımı düşünen benim. Ona göre bu durum normal değil. Haliyle yalan söyledim. O insanın yanındayken başıma bir şey gelmeyeceğini ben biliyorum.

Siz biliyorsunuz ama anneniz bilmiyor. olaylara sadece kendi bakış açınızla bakıyorsunuz. kiz arkadasimlayim diyorsunuz ve o kız arkadasinizla değilsiniz neredesiniz peki? anneniz bilmiyor nerede olduğunuzu ve telefonu açmıyorsunuz sonra da bana guvenmiyor diyorsunuz.

En akli basinda, en iyi yorum.
Yalan zeka işidir dürüstlük ise cesaret. Eğer zekan yetmiyorsa yalan söylemeye, cesaretini kullanıp dürüst olmayı dene. - Victor Hugo
Konunun şu an zekamla ne alakası var bilmiyorum ama uyumasaydım zaten bir sorun olmayacaktı. Neyse ki zekam konusunda bir sıkıtım yok aksine fazla zeki olduğum düşünülür

Bağımlı anneler de "merak etmiş ne var" diye başlamışlar yorumlara. Anneniz sizi merak edebilir uyuyakalmis olabilirsiniz. Ama uyuyakaldiniz ve birkaç saat telefona bakmadiniz diye komik tepkiler vermeleri anormal. Kardeşim 30 yaşında evlendi sehirdisina kayinvalidesine eşiyle ziyarete gittiğinde bizimkiler gittik ya da döndük diye haber etmelerini bekledi. Aramasinlar diye tepki gostericeklerdi fakat "siz hayırdır?" Diye silkeleme zorunda kalmıştım. Kim ne derse desin bu triplesmeler anormal. Gözünüzü seviyim böyle çocuk yetiştiricek hayattan sogutucak olanlar çocuk yapmasin
Kesinlikle. Merak etmesini anlıyorum ama bu tutumları çocuğun psikolojisini etkiliyor kaldı ki bu yaşta

Anne haklı başka, şehire gitmişsiniz zaten aklı sizde kalmıştır birde 3 4 saat, telefona bakılmamış uyuduğunuzu düşünmemiştir, keşke önce annenizle kısa bir konuşma yapsaydınız yorgunum uyucam diye, ama siz ya telefonu sessize alıp uyudunuz yada başka bir odaya koydunuz, uyurken duymadınız.

Annenize yakın yaşım.
Çocuğum sizden büyük. Evi barkı ayrı.
Aramalarıma 1-2 saaat dönmediği için kapısına insan yığmışlığım var. Geçen sene.
Tek lâfı; " Annecim, uyuyakalmışım, çok özür dilerim, kim bilir nasıl aklın çıktı..." oldu.

Her ailenin iletişim araçlarıyla iletişim sıklığı/normalleri farklıdır.
Ben normalin ötesinde sıra dışı bir kopukluk oldu mu endişelenirim.

Çünkü insandaki gençliğin hoyratlığı, pervasızlığı, bana bi şey olmazcılığı geçip gidiyor bir gün.
İnsan belli bir yaşa geldi mi, insan hayatının gerçekten pamuk ipliğine bağlı olduğunu biliyor,
binbir türlü kazanın belanın insan için olduğunu biliyor, bunları yaşayarak, tanık olarak, işiterek defalarca görmüş oluyor.

Bir de evlat gibi, canınızın parçası, ömrünüzün seneleri, en yoğun emeğiniz, gözünüzün nuru söz konusu olunca, endişenin ne demek olduğunu gerçekten anlıyorsunuz.
Hele ki bu topraklarda...

Anneniz endişelenmekte haklı.
Uzatmakta haklı değil diyeceğim, ama o da huy işte, keşke törpüleyebilse biraz...
Allah annenizi size, sizi annenize bağışlasın.
Allah düşmanımı bile evlâdıyla sınamasın.

X