Ben mi anormalim.

Sizi arayan düşünen bir anneniz var şükredin.Annem arayınca bazen müsait olmam bebek var küçük açamam sonra dönerim. Annemi arayınca hejmen açar hiç açmadığı nadirdir.Geçen aradım açmadı. Aklımdan geçen ne büyük nimet annemin telefonu açması dedim.Sonra döndü tabi .Biraz duygusala bağladım sanırım.

ben istiyorum 😂 anne olmanızı , bende anneyim çok güzel bişey . Meşru şartlarda herkes olsun isterim 😬 Size de tabii ki öylesi için dua ettim,ettim artık geri dönüş yok 🤭
Benim bir çocuk doğurmak yerine yurttan bir çocuğu almak gibi bir hayalim var. O yüzden biraz yanlış bir dua gibi oldu ama teşekkür ederim yine de sonuçta o da benim çocuğum olacak😅
O da güzel bir seçenek, saygı duyarım. Benim için sorun yok birisi için kalbiniz pır pır atsın. O da size ne var ya, ne olabilir ölürsem de ölürüm bu da benim suçum değil ya desin. Sonra görün şenliği 😂

O da güzel bir seçenek, saygı duyarım. Benim için sorun yok birisi için kalbiniz pır pır atsın. O da size ne var ya, ne olabilir ölürsem de ölürüm bu da benim suçum değil ya desin. Sonra görün şenliği 😂
Tatlı tatlı laf soktuğunuz için sizle tartışma yaşamak istemiyorum. Mesajlarınızı gülümseyerek okudum teşekkür ederim. Allah hepimize hayırlı evlatlar versin 😊

Tatlı tatlı laf soktuğunuz için sizle tartışma yaşamak istemiyorum. Mesajlarınızı gülümseyerek okudum teşekkür ederim. Allah hepimize hayırlı evlatlar versin 😊
Gerçekten tatlı tatlı laf sokmayı seviyorum.Size de hem gıcık oldum hem de böyle dikbaşlı cadı bir kız görüyorum o tarafı da sevdim. Öperim , kimsede kalmayın annemmmm gidip otelde kalın yine görüşün edin annemmm 😂 hemen kocakarıya bağlarım

Gerçekten tatlı tatlı laf sokmayı seviyorum.Size de hem gıcık oldum hem de böyle dikbaşlı cadı bir kız görüyorum o tarafı da sevdim. Öperim , kimsede kalmayın annemmmm gidip otelde kalın yine görüşün edin annemmm 😂 hemen kocakarıya bağlarım
Ben de aynı şekilde. Dikkate alıcam söylediklerinizi. Çok çok öpüyorum sizi ☺️

Aynı şeyin size yapıldığını düşünün.
İnsanlara net olmazsanız güvenmemekte haklı olurlar.
Hem yalan söyleyip hem öylece uyuyabilmek... garip.

Hepsini okudum ve diyeceğim şu ki hem anneniz hem siz haklısınız ama hanginiz ne kadar haklı bunu tam bilemiyorum benim kızım minnacık çünkü ayaklanıp biryerlere gidemiyor 😊.
Sizin bakış açınızla bakarsam benim aile yapımda sizinki gibi. Hiçbiryere gitmemi istemezler gidersemde 100 kere ararlar gittiğime pişman olurum ha birde aynı dediğiniz gibidir kendi doğruları vardır o doğruları aynı şekilde benimde sahiplenmemi beklerler. Ben şu konuda şöyle düşünüyorum böyle yapmak istiyorum dediğim zaman ooowww voowww yoooğğ yanlış yanlış yanlış tepkileri alırdım öyle olunca bir yerden sonra dışarıdan bakınca onların istediği gibi ama iç dünyamda kendi istediğim gibi yaşamaya başladım 😄.Bunun dengesini sağlamakda oldukça zor. Ayrıca her yapmaya çalıştığım şeyde bağırma ve engellemeye çalışmak neyin doğru neyin yanlış olduğunu seçemememe neden oluyor artık sürekli her yaptığım şeyde suçluluk hissediyorum bu içime işledi gitmiyor. Birde çok insan görmemek ve tanıyamamanın verdiği zararlar oluyor.Özgüvenim sıfırdı, uzun zaman sonra insanlarla görüşecek olsam nasıl selam vereceğimi şaşırırdım, çok içekapanıktım, herkesten herşeyden korkuyordum, bir işe girişme kısmında oldukça çekingenim gibi. Sonradan özgüvenimi biraz olsun tamir ettim onların istediği ben ile kendi benliğimi dengelemeye çalıştım hala tam olarak istediğim ben değilim orası ayrı konu. Yani sizin bakış açınızdan bakarsam bunların bıraktığı hasarlar az değil haklısınız.
Annenizin bakış açısıyla olaya bakınca evet endişe etmesine hak veririm hiç kolay bir dönemden geçmiyoruz. Ancak bağırıp çağırmak, evlaklıkdan reddederim, küsmek vs hoş değil doğru değil. Defalarca arayabilir, merak edebilir, msj atabilir biraz bekler siz ulaşıncada kızım seni merak ettim şeklinde üzüntüsünü endişesini söyler ve sizde haklısınız diyerek annenizi sakinleştirebilirsiniz ama fazla aşırı tepkiler falan filan banada yanlış geliyor. Gene dediğim gibi belkide sizin durumunuza yakın olduğumdan belkide kızım daha büyüyüp bunları yaşamadığım için anlamıyorumdur ama şu an böyle düşünüyorum.
Şimdi ne oldu biliyormusunuz sürekli aileme bu gibi telaşmanların aşırı tepkilerin yanlış olduğunu yıllarca söyleye söyleye söyleye psikiyatriste gitmeye karar verdiler kabullendiler. Şimdi bu dengeyi sağlayabiliyoruz onlar çok tepki verirlerse bizde çok tepki vermiyoruz sakin kalıyoruz sonradan onlar özür diliyor bu kadar tepki verdikleri için bizde onlara tepkilerinin yanlış ama endişelerinin haklı olduğunu söylüyoruz böylece anlaşıyoruz.
Sizlerinde inşallah zamanla anlaşabilmeniz dileklerimle. Pes etmeyin yılmayın siz doğrularınızı sakince anlatın ailenizi kırmamaya çalışın gerekirse birlikte doktora gidin. 🌸

Evli olunca basında kocası var bisey olmaz. Bekar olunca herkes trip atar dedektif olur.
Hiç ilgisi yok, 20 yıldır evliyim. Geçen hafta 10 dakika içinde 3 kere aradı annem, müsait değildim açamadım. 10 dakika sonra onu aradığımdada, panik oldum, başına bir şey geldi, hastaneye gittin sandım, dedi. Ki ben yaşını başını almış bir kadınım ve aynı şehirde yaşıyoruz ailemle. Annem tabiki abarttı ama son zamanlarda yaşadığımız bu pandemi herkes gibi onunda psikolojisini bozdu. Güldüm geçtim dediklerine.

Konu sahibi şehir dışına çıkmış, saatlerce annesi ulaşamamış ve yaşı küçük. Annesinin merak etmesi çok normal.
Konu sahibi, neden uyumadan önce annenizi arayıp, geldim ben çok uykum var, uyuyacağım, diye haber vermediniz?

Bunun yaşla ilgisi yok, kim olursa olsun yakınlarımdan biri şehir dışına gittiyse, onun sağ salim vardığına dair haber vermesini yada ben aradığımda telefonu açmasını isterim. Merak ederim, endişelenirim onun için .

Herkes anneye hak vermiş, ben katılmıyorum. Muhtemelen sadece bu olay değil, başka olaylarda da aşırı tepki veriyordur. Ben de anneyim, anne olmak sürekli bağımlı gibi evlatla meşgul olmak demek değil. Benim annem bana her türlü desteği sağlardı ama bunaltmazdı beni. Diğer arkadaşlarımın annelerinin histerik hallerini görünce bana garip gelirdi, büyüyünce anladım ki kadınların çoğu böyleymiş. Normal davranan annenin rahatlığını bilmeyen o konforu anlayamaz:KK66: kendi annesinin yaptığını da över. Bence kalbini kırmadan sert durarak yaptığı davranışın yanlışlığını anlatın ve sınırlarınızı belirtin. Hem sizin için, hem de evlenirseniz eşiniz için hayırlı bir iş yapmış olursunuz.

Ilk olarak hesap verecek yaşta degilsiniz ama 40 yaşında da olsanız annedir merak eder. Ikinci olarak anneniz size neden güvensin. Yalan söylemişsiniz işte. Bir de doğalolarak demissiniz. Anneye yalan soylemek doğal bir sey degildir. Eğer bahsettiğiniz gibi bir genç kızsanız, ne yaptığınızı biliyorsanız neden yalan söylediniz. Varsayalım ki anneniz erkek bir arkadaşınız olamayacağını düşünecek yapıda biri. Ee siz 26 yaşındasınız. Ille gidecekseniz her tür tepkiye rağmen doğruyu söylemeliydiniz. Kaldı ki insanın başına herşey geliyor. Birşey olsa kadın sizi nerede arayacak? Yazdıklarınızın hiç haklı bir yanı yok.

Kusura bakmayın ama haksızsınız,erkek arkadaşınızın yanına gidiyorsunuz annenize kız arkadaşıma gidiyorum diye yalan söylüyorsunuz ayrıca başka şehirde olduğunuzu da anneniz biliyor tabii kü merak eder hiç mi tv izlemiyorsunuz bunun yaşla alakası yok 40 yaşında da olsanız çocuksunuz onun için nasıl uyku ki teli duymuyorsunuz tabii ki şüphelenip onlar yokken gittiğiniz için arkadaşların ağzını aramış.daha geçen gün müge anlıda vardı kızı erkek arkadaşı yoldan alıyor haber falan yoktu kızdan alıkoymuş günlerce sizinde evladınız olsa anlarsınız ben yetişkinim demekle bitmiyor yani

Öncelikle 26 yaşındayım ve dün bir erkek arkadaşımın yanına yakın bir şehire gittim. Orası da memleketimiz. Arkadaşlarım da var orada. Annemler de şu an anneannemlerin yanında başka bir şehirde. Anneme de doğal olarak söylemedim. Kız arkadaşımın yanına gidiyorum doğum günü için dedim.
Gittiğimde de çok uykusuzdum akşama doğru uyumuşum 3-4 saat. O arada annem arkadaşlarımı aramış ulaşamıyorum diye. Onların da haberi vardı ama yanlarında olmadığım için birazcık ortalık karışmış. Bir uyandım annem kaç kere aramış ben de açıkladım bir şeyler söyledim , uykusuzdum uyanamadım vs.
bayağı tartıştık tabi.
Evet benim de hatam var telefonu duymadım dikkat etmedim ama anlamadığım nokta şu.
Sürekli her gün dışarıda takılan biri değilim, aileme saygısız davranan biri değilim. Sadece arada bir böyle görüştüğüm insanlar oluyor.
Olayın üzerine annemin yaptığı şey bana trip atmak. Bugün defalarca aradım açmadı konuşmak istemiyorum istersen hayatından çıkarım vs vs. Bildiğiniz 55 yaşında kadın çocuk gibi trip atıyor bana. Bütün sinirlerim bozuluyor bu sadece şu an olan bir durum değil her zaman olan şey . Hala üzerimde baskı olduğunu hissediyorum. Ben yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Ve artık bunlara katlanacak yaşta değilim. Kendimi de çevremi de biliyorum. Saçma sapan şeylerle uğraşıyorum.
madem evlat olarak beni merak etti, iyi olduğumu öğrendikten sonra neden hala ısrar ediyor. Üstüne bir de Allah da sana senin gibi bir kız verir inşallah diyor.
Bunu dedirtecek bir şey yapmıyorum. Üniversiteyi bile neredeyse kendim okudum çalışarak. Saygısızlık yapmıyorum, tek söylediğim anne aferin ortalığı ayağa kaldırmışsın, uyumuş olamaz mıyım vs oldu.
Konuşmasam ben kötü evlat olurum konuşsam bin kere yalvarıp özür dilemem gerekir. Ama sıkıldım artık ben yanlış bir şey yapmadım sonuç olarak. Özür dilemek de istemiyorum. Özür dilemesem de dünyanın sonu gelmiş gibi ağlar durur
Ve şu yaşımda şunlarla uğraştığım için ayrıca sinir krizi geçiriyorum. Size soruyorum Allah aşkına ben mi anormalim. Ben mi kötüyüm
Ayrıca arkadaşımı aradığında da napıyosun kızım nerelerdesin demiş. Yani ağzından laf almaya çalışmış. Bana güvendiğini söylüyor her zaman. Bana güvenen ve beni merak eden insan laf almaya çalışmak yerine kızım x yanında mı ulaşamıyorum demez miydi direkt olarak

merak etmesini anlarım ama özür diletene kadar trip atması egosunu şişirmekten başka bir şey değil ve merakla alakası yok. uzun vadede psikolojik şiddet, küçüklüğümden böyle annemden bunu gördüm. en ufak şeyde hakarete varan bağırmalara başlar, özür diletene kadar surat asıp laf sokardı. nasıl hissettiğinizi inanın çok iyi anlıyorum. anneleri haklı çıkaracağız diye olumsuz davranışları normalleştirmeyin.

Kimbilir aklindan neler gecmistir o birkac saatte.Belki cok klasik bir laf olacak ama sizde anne oldugunuzda anlayacaksiniz.Hergun bin türlü sey duyuyoruz okuyoruz korkmustur oda

Bence öncrlikle 26 yaşında bir birey olarak annenize yalan söyleyerek yanlış yapmışsınız, üstelik anneniz size ulaşamayıp arkadaşlarınızı arayınca yalanınızı yakalamış ve muhtemelen, geri aradığınızda da yalan söylemeye devam etmişsiniz. Öncelikle koskoca 26 yaşında bir kadın olarak yaptığınızın arkasında durmayı öğrendiğinizde belki annenizde çocuk gibi peşinizde koşmaktan vazgeçmeyi öğrenir. Erkek arkadaşınızın olmasını ve onun yanına gitmeyi yanlış olarak görmüyorsanız, en yakınınız olan ailenizle bunu paylaşmaktan çekinmeyin. Yalanla dolanla olma bu işler. Bu memlekette zaten ne geliyorsa kadınlarun başına yaptıklarının arkasında duramadıkları için geliyor, erkeklerde bunun ekmeğini bir güzel kullanıyorlar.

Ya valla merak etmesi araması sorması bi derece tamam da, yani bazı anneler de biraz şey... O yüzden size de tamamen haksızsınız diyemeyeceğim. Her anne aynı değil. Benim arkadaşımın annesi kız bizle buluşmaya geldiğinde arayıp beni yalnız bıraktın diye kıza saçma sapan duygu sömürüsü yapıyordu. Gel temizlik yapalım belim ağrıyor bilmemne. İnanamıyordum yani. Bırak be kadın da kızın arkadaşlarıyla otursun kafa dağıtsın. Böyle manyak anneler de var. Ama son olarak diyeceğim şey şu ki erkeklere fazla güvenmeyin. Gerçekten şu zamana kadar bi şey yapmamış olması yapmayacağı anlamına gelmez. Çok dikkatli olun her zaman önleminiz alın.

X