Ben ne yapacağım :(

kanadikirikkelebek

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
31 Ocak 2017
72
14
Merhaba arkadaşlar ben bi siteye yeni üye oldum ve benim bir derdim var :KK43: zahmet edip simdiden Okuyan herkesten Allah razı olsun. Ben kucukligumden beri aile sevgisinden yoksun büyümüş biriyim yaşım 21 geçen hafta şiddet gördüm en temelden kısaca toparlamaya calisayim ben kilolu biriydim ve bana laf sokup şişman diyen herkese inat üç ayda 40 kilo verdim lise ikiye gidiyordum o zamanlar ve yemek yiyemez duruma geldiğim için antidepresan başlattı doktor beş yıldır kesik aralıklarla ilaç kullanıyorum ama daha sonradan obsesif bozukluk yüzünden ilaç tedavim devam etti asıl konuya geleyim ben ergenlik döneminde cok haylaz böyle çılgın içkiler sigalar bir insandim çevrem beni batakliga suruklemisti ama özünde namazını kılan tertemiz bir insandim o zamanlar biri ile tanıştım ve beni çekti o bataktan kısa zamanda sozlendik kapandim tovbe etmm namaza başladım gecmisim böyle saçmalıklarla dolu olduğunu biliyordu sözlum ailemin şiddetine maruz kaldığını filan biliyordu ve katlanamaz oldi bunlara benden ayrıldı söz atıldı ama ben kendime gelemedim verdiğim kilolari ilaclarla geri aldım zaten obsesif bozukluğumun sebebi sozlumdu çünkü onun yanında kendimi aşağılık pis biri hissediyorudm ben kendimi sevemedim aklım başıma geldi geleli hep gözyaşı döktüm bunu kendi de biliyordu bana her kavgada or.spu kaşar filan diyordu kendimi parcalardim acıdan intihar etmiştim bi ara beni terk edecek olduğu için yoğun bakım servisinde sabahladim bunlara rağmen o gitti ve gidişi net bir gidiş olmadı hep gitti ozleyince mesaj attı sıkıntıya girince engelledi bu arada uzak sehirlerdeyiz. Ve bugün de gitti çünkü bana guvenmedi bide şundan bahsedeyim benim başımdan sıkıntı eksik olmaz mesela geçen günlerde hırsızlık oldu Telefonumu çaldılar ailem beni hep dişlar arkadaşlarım işi düşünce yazar düz yolda kimseye karismadan yurusem okuzun biri laf atar evde otursam face profilimde resim bile olmadığı halde saçma sapan insanlar mesajlar atarlar sahte hesaplardan benimle uğraşlar böyle bir talihsizim bugün de biri bana laf attı onu öğrendi sen kuyruk salliyon sende sorun dedi benim zoruma gitti sustum sonra daha da saydirdi bende bağırdım sonra sinir krizi gecirdi ailemden gecmisime kadar küfür etti ve bunu her zor zamanda her kötü olayda yapar sonra insan gibi konuştu ama iş işten geçti kırdı kalbimi engelledik birbirmizi bana seni seviyorum dedi zarar vermemek için gidiyormus falan filan benim suçum ne sürekli geliyor kırıyor ve ben nasıl bir gerizekaliyim onu affediyorum neden bu huyumu atamiyorum arkadaşlarımı beni kirsalar da kiramiyorum tanımadığım yasli insanlara gulumsuyorum eski sozlume git diyemiyorum neden bu huyu atamiyorum ben her adımı sağlam atmak istiyor kavga bile etsek sırt donemeyecek kadar güçlü biri olsun istedim bunu ona da dedim güldü mesela ben neden böyleyim ve artık hislerim eskisi kadar acimiyor bugün o kadar bağırdı ama birkaç damla gözyaşı aktı sonrası donuk donuk etrafa bakmak oldu ben kendimi duzeltemiyorum onun bana yaptığı acımasızlığı ben ne ona ne başkasına yapabiliyorum sırt dönemiyorum ama aileme karsi acimasizim cunku artik beni tukettiler beni eğer ki ailem evlat deyip sevseydi ben bu hâllerde olamayacaktm icki sigara bilmicektim kendimi mahvetmicektim hickimse icin Ben ne yapacağım Allah için yardım edin çok çaresiz hissediyorm :KK43:

Öncelikle bi dur sakin ol
İkincisi o pisliği hayatından çıkar. Katlanamaz oldu da ayrıldı ne yahu, sen mi yaşıyorsun fiziki ve psikolojik şiddeti o mu??

Seviyorum demelere kanmayın.

Bir insan kendini sevmeden, bir başkasını sevemez bu arada.
Ne güzel tövbe etmişsin namazını vs kılıyor ediyorsun. Kendine zarar verecek şeyler yapma. Bu, yanında sana zarar veren bir insanı bulundurmak da olsa, yapma.

Madem obk de var, doktora gtmen gerekiyor.
Hayatina ceki duzen ver, benim okudgm kadaryla hayatinin kontrolu sende degil.
ben ergenlik döneminde cok haylaz böyle çılgın içkiler sigalar bir insandim çevrem beni batakliga suruklemisti ama özünde namazını kılan tertemiz bir insandim
bir de su iki yasanti nasil bir arada surer orasini anlayamadim?

Gordum kardeşim bana beni değerli hissetirmediler hiçbir zaman su an bile gözlerim dolu dolu ve ben değer nedir hep şu şekil gördüm kasikla verip kepceyle aldılar benden

Öncelikle geçmiş olsun daha 21 yaşindaymışsinız bence sözlenmek için erken bir yaş ve size hakaret eden birine artik yol vermelisiniz. Ayrıca okb tedavisi kolay bir hastalik kafanıza ćok takmaýın olayları bir an hastalığın belirtisini üstünüzde hissederseniz bu durumu kendinize hatırlatıp umursamamaya çalısın

Yazdiklarin karma karisik.. Olan olmus gecmisi birak ve gelecege bak. Seni üzen insanlari hayatindan cikar ve yoluna bak. Bir psikologdan destek alabilirsin.

Gerçekten de su
Madem obk de var, doktora gtmen gerekiyor.
Hayatina ceki duzen ver, benim okudgm kadaryla hayatinin kontrolu sende degil.
bir de su iki yasanti nasil bir arada surer orasini anlayamadim?
sürdü kardeşim pislik biriken çektim elimi etegimi pislikten tovbe ettim ne kadar temizim bilemem ama bana yıllarımi geri verseler daha dogru dürüst yaşarım şu hayatı :'(

egitim durumunuz nedir ve yasiniz
22 üniversite
kendizine bunu neden yapiyorsunuz ya neden ? bu hayat mi ? eski sevgilim yattigimi aileme anlatti birsey oldu mu hayir hayat gayet akip gidiyor, kendine deger ver hepsi gececek inan ve karrali sekilde bitir bu iliskiyi
Zaten bitti yine gitti geçer inşallah yoksa sabrim kalmadı her gece intihar düşünceleri kafamda ölmek ısitoym artık sunepe ise yaramaz geçmişi ile yargılanan bir asalak gibi hissediyorum

Yazdiklarin karma karisik.. Olan olmus gecmisi birak ve gelecege bak. Seni üzen insanlari hayatindan cikar ve yoluna bak. Bir psikologdan destek alabilirsin.
Bana yine ilaç verip beni uyutacaklar korkuyorum hissiz oldum ilaçlar yuzunden halusulasyon görüyorum rüyayı gerçeği karisitiyorum:KK43:

22 üniversite

Zaten bitti yine gitti geçer inşallah yoksa sabrim kalmadı her gece intihar düşünceleri kafamda ölmek ısitoym artık sunepe ise yaramaz geçmişi ile yargılanan bir asalak gibi hissediyorum
gecmisin hesabini kimseye vermeyin, bakin onca sey yasadim bende herkeste ogrendi ama bu benim hayatim kime ne, ben ders aldiktan sonra kimseyi ilgilendirmez okulunuza bakin, hepsi gecwer

Okul okuyor musun? Yada çalışıyormuş? eğer ikisinde yoksa bir işe gir ama düzgün çevreden bir iş olsun içki sigara yeri değil mesela seni onlara itecek bir ortam olmasın.Ve kesinlikle ondan AYRIL bak cnm bunları demek istemezdim ama ben dışarıdan bakan biri olarak bu ruh hastası adamın seni kullandığını düşünüyorum çünkü biliyor ki her ne halt ederse etsin canı ne zaman küfür etmek isterse etsin sen onu bırakmayacaksın kendini vazgeçilmez sanıyor.Ayrıca sen kendi kendine sorun yaratıyorsun bence ya o kim ki sen ondan vazgecemiyorsun seni sevseydi asla asla hakaret etmezdi yepyeni bir başlangıç yapmalisin.

gecmisin hesabini kimseye vermeyin, bakin onca sey yasadim bende herkeste ogrendi ama bu benim hayatim kime ne, ben ders aldiktan sonra kimseyi ilgilendirmez okulunuza bakin, hepsi gecwer
Inşallah dediğin gibi olur canım sende inşallah hayatında hep mutlu olursun haklısın güçlü durmazsak ezerler bizi bitirirler ben kendime en kisa zamanda gelirim inşallah teşekkür ederim yardımın için

Gerçekten de su

sürdü kardeşim pislik biriken çektim elimi etegimi pislikten tovbe ettim ne kadar temizim bilemem ama bana yıllarımi geri verseler daha dogru dürüst yaşarım şu hayatı :'(

Ama daha çok gençsin yıllarımı verseleri 45 50 yaşındaki insanlar söyler genelde :)

Hiçbir şey için geç değil. Sen o şerefsizi hayatından tamamen çıkar önce bir. Bir daha da kimse için kendini öldürmeye kalkışma.

Herkes geçmişinde hatalar yapar bunu kendine yük etme. Bence otur ve yaptığın hataları ve sana yapılanları bie kağıda yaz. Sonra onu bir güzel parcalara ayır. Bence temelinde bağımlılık var yaşadığın iliskinin ve bu da özgüven eksikliğinin olduğunu düşünmeme sebep oldu. Ilk once bunu duzeltmelisin. Internette bunun çokça yol ve yöntemi var. Kendini değersiz hissetme, düşünsene bu dunya da teksin ve duygun düşüncen fiziksel görünüşün kaderin bakış acin2 bile insanlardan tamamen farkli. Sen özelsin ilk önce bunu benimse bence sorun kendiliğinden çözülecektir.. Çünkü sorun kendini değersiz ve yetersiz hissetmede..
Kendine bir alan bul orada kendini yetistir
Bir hobi edin spora git mesela
Hergün olumlamalar dinle
Geçmişin öfkesini sindir ve gelecege bak
Kendine arkadaslar edin
Hattını görünüşünü ve hatta gittiğin yollari bile değiştir
Şunu da unutma peygamberleri bile Allah Kuran da uyarmıştır hatalar yaptıklarına dair. Hatasız insan olmaz. Ve biz yaptığımız hatalarla ilerleyebiliz..

X