ben ne yaşadım şimdi?

bence yurdum kadınının en tipik özelliklerinden biri bu. bir erkek ilgileniyorsa o erkek hep ilgisini devam ettirmek zorunda gibi bir düşünce var.
adam biraz sohbet edince kafa dengi bulmamış olabilir, itici bulmuş olabilir, konuşma şeklini beğenmemiş olabilir. yani ne biliyim erkeklerinde beğenmeyince münasebeti kesme hakları var.
kadın beğenmezse erkek üzerine düşünce "sapıktır kesin istemiyorsun ama peşinde" diyoruz. ee kadın neden istenmeyince ısrarla arıyor ?
elbette öyle, hem kimse kimse için vazgeçilmez değil, zorlamamak lazım hayatı, ilişkileri, insanları bu kadar.
neden beni istemedi, neden telefonu açmadı, neden bilmem ne yapmadı, peşine düşmeler falan gerek yok.
erkekler ayrı kadınlar ayrı dengesiz hareketler içine giriyor bu kadar yormaya gerek yok.

elbette öyle, hem kimse kimse için vazgeçilmez değil, zorlamamak lazım hayatı, ilişkileri, insanları bu kadar.
neden beni istemedi, neden telefonu açmadı, neden bilmem ne yapmadı, peşine düşmeler falan gerek yok.
erkekler ayrı kadınlar ayrı dengesiz hareketler içine giriyor bu kadar yormaya gerek yok.

sanırım konu sahibi 1 ay zaman kaybı diye kafasında kar zarar hesabı yapıyor. vaktinin çalındığını düşünüyor.
öte yandan 25-30 sene evli kalmış insanlar boşanıyor. onlar ne desin ? herşeyi bu kadar kafada büyütmemek lazım cidden.

gün geçmiyor ki saçma sapan insanlar hayatıma dahil olmasın. bundan bir ay gibi bir süre önce şirketimize ayda iki kez uğrayan denetçi pozisyonunda bir beyle tanıştım. ben de aynı dönemde sorunlu bir ilişkiden çıktığım için çok da ilgisi var mı yok mu dikkat etmedim. neyse baktım baya bir ilgi alaka vs. numaramı istedi ama hepsi normal arkadaş olarak geyik üzerine devam eden bir ilişki var aramızda. tabi bu dediğim şubatın başlarında oluyor. neyse ilk 3 hafta kadar böyle bana bişeyler atıyor yorum yapıyoruz üzerine vs. ama dediğim gibi ilişkiden çıktığım için hala kafam o kişiye ilişki anlamında odaklı falan değil. ayrıca çok da elektrik almadım.
baktım gayet efendi vs. biraz tanışma yoluna girme kararı aldım. çünkü sürekli yazıyordu. yalnız yaşayan yetişkin bir erkek. ben sadece o yazarsa cevap verip uzatmadan arkadaşça kesiyordum konuşmayı. sonra ben de acaba bu kim falan deyince. konuşmak istedim o gece beni aradı ve uzunca bir süre belki gece 2 ye kadar falan konuştuk. neyse aradan baya bir zaman geçti yine sürekli yazıyor ama aramıyor. sonra ben bir akşam aradım ve açmadı. sonra mesaj attım. tekrar aradım. bunları da yani nedir ne değildir sürekli peşimde ortaya çıksın diye ısrarla arıyorum bilerek. baktım aradan 3 saat geçti ama ben bu arada 4 kere falan aradım. ama bana mesajla dönüş yapıyor kusura bakma bir pastaneye kadar gitmiştim tlf evdeydi. tekrar aradım hiç cevap yazmadan açmadı. ben sinirle ya niye tlf açamayacak durumdaysan bana yazıyorsun gibi bişey yazıp sildim rehberden. neyse özür dilerim yanlış anladın vs. şirkete gelince de özürler diledi. neyse dedim abartmıyım.
ha bu olayın ardından ben bunun bi şekilde kimlik fotokopisine ulaşıp baktım kimliğinde bekar yazıyor???? yani zaten buna güvenip tekrar iletişime devam ettim.
sonra yine aradan bu olayın üzerinden sanırım 4-5 gün geçmiştir sürekli yazıyor ama aramıyor. benim cinler yine tepeme çıktı. ama sadece gece değil gündüz de aramıyor. neyse dün akşam yazışıyorduk. ben de aradım. açmadı. neden açmadın dedim. çok yorgunum konuşmaya halim yok dedi. yazmak daha zor oluyor ama dedim. bilmiyorum konuşmaya halim yok dedi. sonra ben tabi bir sürü şey yazdım. o zaman birbirimizi rahatsız etmeyelim. gerek yok. madem konuşamayacak durumda yaşıyorsun beni bir daha rahatsız etme lütfen falan dedim. o da bu tartışma olurken durum paylaşıyor. yani buna gerçekten anlam veremedim. durumda doğa güneş vs böyle bir saçmalık paylaşmış. ya diyorum noluyor. adam psikopat falan mı? dedim sen napıyosun iyi misin? ayrıca yazdıklarıma cevap da vermiyor. neyse diyorum neden konuşamıyorsun, yorgun olduğuna inanmıyorum. asıl cevabı istiyorum diyorum. istersen engelle sen bilirsin dedi adam ve yazdığım hiçbir şeye cevap yazmadı.
bu ne şimdi ya? ne için bu kadar tanışmak için uğraştın gereksiz çabalar? evliyse niye nüfus cüzdanını değiştirmemiş, değilse bu saçmalık ne? biriyle yaşıyor ya da evli olsa gece 2 de bile bişey yazsam cevap geliyor yazdığıma. yani niye diye soruyorum dün geceden beri, gerçekten etrafta normal insan kalmadı sanırım. ya da ben çekiyorum. anlayan beri gelsin
ben olsam sizi engellerdim sürekli aramak neden?

Off eski bir flörtüm geldi aklima. Duşa girip cikardim, telefon ekranında üç dört cevapsız arama, whatsapp mesajlari yetmedi sms mesajları. Ekranda bildirimleri görünce eeh baydı ha diye bildirimleri silip telefonu geri bırakırdım.
En son ölü taklidi yapmaya başlamıştım.
Serbest çağrışım oldu bir anda niyeyse.

ısrarla aradım çünkü bana her sabah günaydın yazıyor, gün içinde sürekli napıyorsun diye mesaj atıyor ve her gece iyi geceler mesajı atıyor aşırı ilgili. ben de ısrarla aradım bu kadar ilgilenen adama ciddi olarak kimdir nedir tanımak istedim.
eğer iletişimi farklı bir yöne taşımak istemiyorsa niye her saniye bana ulaşıyor, iltifatlar, öpücük emojileri vs.
yani bu durumda ben de ısrarla arama hakkı gördüm kendimde. çünkü ola ki bi anormal durum varsa en baştan bileyim diye.
Bence ısrarla aramakla iyi yapmışsınız ki telefonu açmaması garip bunu görmüş oldunuz
O ne öyle ergen gibi yazışmak boşverin gitsin

X