Ben neden aşk yaşayamıyorum? Neden hep terkediliyorum? BUYRUN CEVABI BAYANLAR..

Kuzum zaten kankilerime vereöiyorum diye buraya yazdım. Yani ilgilenmiyorsanız okumayın geçin ne diyim... Böyle insanlar çok var. İlgisi olmayan üzerine alınmasın lütfen. Ben insanoğlunun her birine yazmadım ki bunları.
Her çeşit insanı yazmışsın nerdeyse biraz da acımasızca olmuş.. Neyse amaaan insanlarla uğraşmak zordur kolay gelsin sana.

Aynen canım sağol..

Bir de kankilerimin şu zorlaması olmasa "Benim yerime sen ara konuş" "yok intihar edicem"

İnanın bazen doluyorum.

Yani sizi istemeyen bir insanı intiharla falan getirtmeye kalkışmak , zorla aracı koyup barıştırtmak ne kadar sağlıklı çözüm sunabilir ki kişiye? Bunlar duygu sömürüsüdür. Bence herkes kendini zorlamadan sevebilecek kişilerle olmalı.

En başta belirtmek isterim ki sende bir mıknatıs var tüm manyakları sana çekiyor kesin bu ne ya hu tüm sorunlular sende :kusmuk: ama ben yine de yazına tam olarak katılmıyorum neden diyeceksin insanlar bakımsızlıktan salaşlıktan yada ne bileyim alkolden falan yaşamıyor bu sorunları basitlikten yaşıyorlar boş olmaktan. Etrafına baksana hayatı sadece telefonunun içinde ki dünyadan ibaret olan moda diye 20 tl kitap verip okumayan ama 200 tl verip etek alıp giyen boş insanlarla dolu. Sorsan yaşadığı ülkenin tarihini bilmez ama etrafında ki tüm erkeklerin kadınların şeceresini bilen saçma tiplerle dolu. Anası babası bi emekli maaşıyla geçinmeye çalışır kızımız zengin sevgili peşine düşer babasının dişinden tırnağından arttırıp gönderdiği bir aylık öğrenci harçlığını gider iPhone lara guccilere harcar. Koca meraklıları yüzük meraklıları sevgili meraklıları sırf yalnız kalmamak için sevgili olmak nedir ya sırf erkeği kaybetmemek Kezban görünmemek için yatar kalkar ayrılınca da kapı kapı dolanıp kızlık zarı diktirecek iyi bi doktor var mı diye dolanırlar bir sonra kiyle yatınca da bak senden başka kimse olmadı derler. Bi de kasım Kasım kasıntı tipler vardır ki düşman dötüne. Söylesene hangisini ciddiye alıp ilişki yaşarsın. Herkes maske arkasında yaşıyor hayatı bu yüzden ilişkilerde gerçek olmuyor. Ya çıkar üzerine sürer yada mantıklı biriyse karşısında ki saçmalığı görünce ardına bile bakmadan çeker gider. Velhasıl kelam bunlar hep özentilikten boş beyinlerden doğan şeyler. Kendine saygısı olmayan insanlara kimse saygı göstermez. Ve sen kendini burda yırtsanda hiç bişey değişmez. Anca çemkirirler sana gerçekler tokat gibi geldiği için o yüzden boşver çok takılma bırak kim balıyorsa yapsın ha bu arada kimse kırılacak diye gerçekleri yüzlerine söylemekten çekinme. Bırak giden gider azıcık aklı olanda oturup bi düşünür haklı mı bu kız diye. Ben öyle yapıyorum. Bu yüzden etrafımda hep normal insanlar kaldı çok rahat oluyor sende yap kafa dinlersin

Maşallah çevrende ne kadar farklı insan varmış çeşit çeşit ....aslında bir yönden hak verdim sana yüzlerine söylemek isteyip soyleyemediklerini burda paylaşmissin bu düşünduklerini tatlı dille arkadaşlarına söylesen daha iyi olur dost acı söylermiş

En başta belirtmek isterim ki sende bir mıknatıs var tüm manyakları sana çekiyor kesin bu ne ya hu tüm sorunlular sende :kusmuk: ama ben yine de yazına tam olarak katılmıyorum neden diyeceksin insanlar bakımsızlıktan salaşlıktan yada ne bileyim alkolden falan yaşamıyor bu sorunları basitlikten yaşıyorlar boş olmaktan. Etrafına baksana hayatı sadece telefonunun içinde ki dünyadan ibaret olan moda diye 20 tl kitap verip okumayan ama 200 tl verip etek alıp giyen boş insanlarla dolu. Sorsan yaşadığı ülkenin tarihini bilmez ama etrafında ki tüm erkeklerin kadınların şeceresini bilen saçma tiplerle dolu. Anası babası bi emekli maaşıyla geçinmeye çalışır kızımız zengin sevgili peşine düşer babasının dişinden tırnağından arttırıp gönderdiği bir aylık öğrenci harçlığını gider iPhone lara guccilere harcar. Koca meraklıları yüzük meraklıları sevgili meraklıları sırf yalnız kalmamak için sevgili olmak nedir ya sırf erkeği kaybetmemek Kezban görünmemek için yatar kalkar ayrılınca da kapı kapı dolanıp kızlık zarı diktirecek iyi bi doktor var mı diye dolanırlar bir sonra kiyle yatınca da bak senden başka kimse olmadı derler. Bi de kasım Kasım kasıntı tipler vardır ki düşman dötüne. Söylesene hangisini ciddiye alıp ilişki yaşarsın. Herkes maske arkasında yaşıyor hayatı bu yüzden ilişkilerde gerçek olmuyor. Ya çıkar üzerine sürer yada mantıklı biriyse karşısında ki saçmalığı görünce ardına bile bakmadan çeker gider. Velhasıl kelam bunlar hep özentilikten boş beyinlerden doğan şeyler. Kendine saygısı olmayan insanlara kimse saygı göstermez. Ve sen kendini burda yırtsanda hiç bişey değişmez. Anca çemkirirler sana gerçekler tokat gibi geldiği için o yüzden boşver çok takılma bırak kim balıyorsa yapsın ha bu arada kimse kırılacak diye gerçekleri yüzlerine söylemekten çekinme. Bırak giden gider azıcık aklı olanda oturup bi düşünür haklı mı bu kız diye. Ben öyle yapıyorum. Bu yüzden etrafımda hep normal insanlar kaldı çok rahat oluyor sende yap kafa dinlersin

Aynen arkadaşım çok doğru yazmışsın. Ben dış görüntü örnekleri verirken "En başta bunlara dikkat edin" demek istedim. Senin yazın benimkinin ayrıntılı hali gibi olmuş...

Ya şu mıknatıs olayı var ya her zaman dediğim şeydir. "Ben anormal insan mıknatısıyım" derim her zaman. Beni sanki yaşıyorcasına aynı cümleyi kullanman çok enteresan geldi. Algıları gayet açık ve akıllı birisin belli.

Evet artık sorun dinlememe kararı aldım çünkü gördüğünüz gibi bazı şeyleri içimde tutmak bende sinir yapıyor. Nasıl bir ruh haliyle konu açıp hönkürdüysem, sanki her birinden nefret ediyorum gibi görünmüşüm..

Yazilariniz hosuma gitti, keyifle okudum. Eger yazabileceginiz baska ornekler ozellikle varsa dis gorunusle ilgili olanlar haric - en basit cozum o konu bana gore- okumaya talibim :KK66:

Aslında bu yazıyı bu şekilde açmak istemezdim canım,üzerimdeki negatiflikle esas konudan uzaklaşan bir yazı olmuş malesef. Normal zamanda çok daha ılımlı olurdum ama talihsizlik olmuş. Anlayışın için çok sağol..

Çoğu bayan erkekleri kendi gibi zannediyor. Biz sevmek sevilmek isterken,yaşadığımız özel anları arkadaşlarımıza anlatmazken malesef erkekler için bu durum böyle olmuyor. Onlar bir kıza sahip olmayı , duygusal olarak birine bağlanmayı acizlik olarak değerlendiriyorlar. Tabi ki bu ufak yaşlardayken olan birşey. Büyüdükçe yaşadıkları herşeyi bire bin katarak çevresine anlatıyorlar ve bunu bir erkeklik göstergesi olarak kabul ediyorlar. Ne kadar çok erkek var bilemezsiniz,evli eşinin arkasından demediğini yapmadığını bırakmayan.. Çok üzücü bir durum. Elimde sihirli bir değnek olsa ilk onların hormonlarını düzeltirdim. Ama onları değiştirmek mümkün değil bari siz akıllanın demek istiyorum...
Evinde tüm gün ütüsünü temizliğini yapıp çocuklarına bakan masum kadınlarımızın şerefini iki paralık ediyorlar! Üstelik bu kadınların hiç birşeyden haberi yok...

Bizler de bakımımıza özen gösterip dışarıda eşlerimizi cezbeden kadınlar gibi olabiliriz bu imkansız değil ki. Güzelce süslenin tüm zarafetinizle kalabalığa karışın. Eşinizin yanında size herkesin bakışı değişsin mesela. Eşinizin size bakışı da değişsin. Kıskansın. İlgi gördüğünüzü,değersiz bir insan olmadığınızı idrak etsin!

Erkeklerin bir de argo konuşan abi yaa tarzında cümleler kuran kızlara tahammülü yok. Onları kanka yerine koyuyorlar.

Erkekler kovalamayı seviyor bu onların doğasında var. Üzerine çok gelen, bir anne edasıyla yaklaşıp kendilerini boğan kadınları türlü bahanelerle terkediyorlar..

Kıskanılmak güzel şeydir evet ama bazı kadınlar bunu fazlasıyla abartıp "Niye ona baktın,o kim merhaba dedin?" gibi vıdı vıdılarla adamın özgürlüğünü kısıtlamaya çalışıyorlar. Baskı çok kötü birşeydir insana stres yapar mutluluğunu elinden alır.

Lütfen rahat olmaya çalışın. Başkasına bakıyor diye krizlere girmenize gerek yok. O zaten sizin. Başkasını gördü diye sizi terkedip onunla olacağımı mı sanıyorsunuz? Öyle birşey olacaksa bunu zaten engelleyemezsiniz istediğiniz kadar kıskanıp kısıtlayın. Eğer bunun için gidiyorsa bi horoz falan kesin ve tanrıya şükredin..

Psikolog musun be kardeşim gelip konu açmışsın valla git onlara söyle böyle konu mu olur?Sen sağlıklı kaç ilişki yaşadın erkeklerin dilinden gerçekten anlıyor musun ne düşündüklerini biliyor musun merak ettim :)
Edit:Tamam erkeklerden de örnek varmış da baya saçma be bu adamlarla takılmayacaksan söyle sen milletin ilişki uzmanı mısın ki böyle yazıyorsun? Seni baya merak ettim valla yoksa sen de bu arkadaşlar gibi yıllardır reddediliyorsun hiç ilişki yaşamadın doğru söyle :)

Son düzenleme:
Aynen arkadaşım çok doğru yazmışsın. Ben dış görüntü örnekleri verirken "En başta bunlara dikkat edin" demek istedim. Senin yazın benimkinin ayrıntılı hali gibi olmuş...

Ya şu mıknatıs olayı var ya her zaman dediğim şeydir. "Ben anormal insan mıknatısıyım" derim her zaman. Beni sanki yaşıyorcasına aynı cümleyi kullanman çok enteresan geldi. Algıları gayet açık ve akıllı birisin belli.

Evet artık sorun dinlememe kararı aldım çünkü gördüğünüz gibi bazı şeyleri içimde tutmak bende sinir yapıyor. Nasıl bir ruh haliyle konu açıp hönkürdüysem, sanki her birinden nefret ediyorum gibi görünmüşüm..

aman boşver herkes kendine baksın insanoğlu Böyle kime nerden saldırsam diye pusuda bekliyoruz tahammül sınırımız çok aşağıda o yüzden konu içeriğine değil de konu da ki kelimelere takılıp kalıyoruz. Zaman Zaman bizde yapıyoruzdur o yüzden takılmıyorum çok ama gözlemin güzel farkındalık oluşturmaya çalışman güzel ha dilimiz sert oda ayrı ama yapacak bişey yok herkesin bi tarzı var

Psikolog musun be kardeşim gelip konu açmışsın valla git onlara söyle böyle konu mu olur?Sen sağlıklı kaç ilişki yaşadın erkeklerin dilinden gerçekten anlıyor musun ne düşündüklerini biliyor musun merak ettim :)
Edit:Tamam erkeklerden de örnek varmış da baya saçma be bu adamlarla takılmayacaksan söyle sen milletin ilişki uzmanı mısın ki böyle yazıyorsun? Seni baya merak ettim valla yoksa sen de bu arkadaşlar gibi yıllardır reddediliyorsun hiç ilişki yaşamadın doğru söyle :)

Bebeğim herşey tamam da kim olduğuma mı takıldın? Belki psikoloğum belki de bir erkek. Uzmanım veya batığın tekiyim. Önemli olan ne dediğim. Kimseyi yanlış yönlendirmiyorum ki. Tecrübelerimi paylaşıyorum sadece.

Yazilariniz hosuma gitti, keyifle okudum. Eger yazabileceginiz baska ornekler ozellikle varsa dis gorunusle ilgili olanlar haric - en basit cozum o konu bana gore- okumaya talibim :KK66:

Peki canım o halde sana ve meraklısı olanlara kendi hatalarımdan bahsedeyim. Bunlar güzel örnek olurlar. Hem de " Sen hiç hata yapmadın mı " diye soranlara cevap olur.

Liseden sonra internette tesadüfen biriyle tanıştım. Birbirimize ilgi duymaya başladık. Msn de bayağı flörtleşiyoruz falan. Birgün yine online oldu,merhaba dedim konuşmaya başladık ama onun yazışması değil. Meğer beyimiz evde değilken küçük yeğeni yazıyormuş bana :) Sen kimsin ki diye sordu "yengenim" dedim :)))

O günden sonra beyefendi hiç online olmadı. Nickime "Nerelerdesin X, seni özlüyorum" yazıp günlerce bekledim. Bir süre sonra beni engellediğini anladım ama durduk yere ne olmuştu ki,bunu yıllarca çözemedim. Şimdi anlıyorum ki o yenge sözcüğüyle adama nasıl basit gelmişim,nasıl ortada fol yumurta yokken işleri ciddiye bindirip adamın gözünü korkutmuşum :)

Yıllar geçtiği için gülüp geçiyorum şimdi kendime. Ama bir daha online olmayacağını anladığımda kendimi çok kötü hissetmiştim günlerce. Bir cevap bulamıyor olmam da cabası.

Zaten cevap veremediğimiz sorunlarımızla boğuştukça aynı hatayı tekrar tekrar yapıyoruz bilmeden..

Lisede de hiç tanımadığım bir çocuk benim arkamdan "o yengeniz iyi davranın" deyip duruyormuş. Kızların hepsi peşinde. Hergün 2-3 kız gelip "Siz X'le mi çıkıyorsunuz?" Diye soruyor. Yahu kim bu X deyip göstermelerini istedim bir gün. Çocuğu bi gördüm aşık oldum :) Bende hemen başkalaşan tavırlar.. Çocuğu hiç rahat bırakmadım haber gönderip duruyorum "Seviyorsa gelsin" gibilerinden. Hiç gelmedi. Hatta zamanla kaçar olfu. Yolunu bile değiştiriyordu. Çok incinmiştim. Neden kaçtığını anlayamıyordum. Yıllarca da anlayamadım. Kaçar tabi böyle zembille atlarsam. Kimse basit olanı sevmez. Bunun kızı erkeği yok. Ulaşılmaz olursan değere binersin. Ben çocuğa hiç fırsat bırakmadım ki peşimde koşsun.. Keşke umursamaz davransaydım da peşimde koşturup dursaydı :)

Ben zamanında bu şekilde davranarak çok ilişki yaşama ihtimalimi kaybettim. Hep kovaladım kaçtılar. Beni kovalayanları da ben istemedim. Böylelikle o dönemlerde asla bir ilişkim olmuyordu. Arkadaşlarımın sevgilileri varken ben de haliyle heves ediyordum ama olmuyordu işte. Nedenini anlayamıyordum..

Bir gün yine bir çocuğa aşık oldum. Bizim burada yazlıkçılarmış. Çocuk sahilde dövme yapıyor. Ben fırrr o yana fırrr bu yana önünden geçip kendimi göstermeye çalışıyorum. Tesadüfen de bunun benimle yaşıt erkek kardeşiyle arkadaş oldum. Çocuğa habire abisinden bahsediyorum. Yok çok aşık oldum yok bizi tanıştırsana ama tesadüfi bi ortam yaratalıö. Asla benim istediğimi söyleme falan. Çocuğa yeminler ettiriyorum. O da elinden geleni yapacağına söz veriyor.

Yaz boyu burada kaldılar ve ben o çocukla asla tanışamadım. "Sen kardeşisin tanırsın ne yapmam gerekiyor?".. Asla net cevap alamadım.

Yaz bitti geri döndüler hiç birşey olmadı. Bir merhabam bile olamadı. O kardeşiydi isteseydi neler olurdu ama neden hiç birşey yapamadı diye yıllarca düşündüm durdum. Şimdi diyorum ki ah be saftirik kızım. Sen iki kardeşin birbirleriyle evde seni konuşmadığını mı sanıyorsun? Elalemin basit kızını mı tutacak yoksa abisini mi düşünecekti? Kimbilir neler konuşuyorlardı arkamdan. Ama o an kalkıp bana biri beni bu şekilde uyarsa asla inanmazdım kardeşinin bana bunu yapacağına. Neden yapmasın ki?

Sonra sonra yaşadığım ilişkilerden çok güzel şeyler öğrendim. Ne bileyim ben çok derin bir insanım belki de. Bir söze , bir bakışa bile takılı kalıp günlerce düşündüğüm oluyor. İnsanları güneş gözlüğü ardından izliyorum. Bi yerde oturduğumda sağımda solumda konuşulan şeylere çaktırmadan pür dikkat kesiliyorum. Herkesi anlamaya çalışıyorum. Ben hep böyleydim. Yüzeysel yaşayamıyorum. İncik cincik herşeyi sorguluyorum. Bir yazarın bütün kitaplarını okuyup onun karakterini çözmeye çalışıyorum mesela... Hatta birgün bir Türk yazara ulaşıp, ona kimsenin farketmediği ayrıntıları döktüm kendisiyle ilgili. Bana bunları nasıl anlayabildiğimi sorup helal olsun demişti.

Bir kaç kişiye de mesela çok ileri gidip davranışlarının ardındaki psikolojik sorunları sıraladığım olmuştur. Hep aynı sonuç , ağlayarak gerçekleri itiraf ediyorlar.

Yani böyle kişilikte bir insan olarak zamanla kendimi ve ilişkilerimi düzeltmiş olmam çok hayret verici olmasa gerek... Mutluyum. İstediğim hayatı yaşıyorum. Daha fazlasına gereksinim duymuyorum. Hayatımda herşey yolunda çok şükür. Benim aklımı beğenen ve tecrübelerimden faydalanmak isteyen arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışıyorum. Ama bazen dertsiz başıma dert açıp doluyorum.

Geçen gün biri musallat olmuştu,biraz sert çıkıştım kendine gelmesi için. Saçmasapan ilişkisine aptalca çareler arıyordu. "Ara ve intihar ettiğimi söyle belki döner" yok "Benim yerime ara ve benmişim gibi konuş" ..Israr ısrar...Ben sert çıkışınca terbiyesizlik yaptı ve gitti. İşte böyle şeyler de yaşıyorum malesef. Onun ardından bu konuyu açıp normal yazdığımı zannederken aslında içimdeki öfkeyi nasıl kusmuşum farkında değilim.

Heh meraklısına herşeyi açıkladım. Öptüm gözlerinizden :*

burada ki hatunlar neden bu kadar saldırganlaşmış inanın anlamadım... Ben muhtemelen başını sonunu okuyup ortasını okumadıklarından dolayı yazının özünde anlatılmak istenileni anlamamışlar olarak yorumluyorum.. Kız bişe dememiş ancak birşey isterken biraz makul olmak da fayda var sanki? niye bu kadar insanların zoruna gitti ???
Evet biz bayanlar bazen gerçekten çok sıkıcı olabiliyoruz bize göre eğlenceli ancak erkeklere göre değil bunu anlamak neden bu kadar zor ??
Benimde kendi fiziğimle alakalı begenmedıgım yerlerım var tas gıbı bır hatun degılım ama ben gonle bakarım dıs gorunus ıkıncı planda dıyenler kandırmasınlar kendılerını hangımız dıs gorunusunu begenmedıgımız ınsanın ıc gorunusunu merak edıyoruz ?
o yuzden alttakı yorumların cogu gereksız saldırganlık baska bır sey degıl..
Makul ısteklerde bulunun bence sadece karsı cıns konusunda degıl herseyle alakalı kı uzulen olmayasınız...

Niye bu kadar çok tepki aldın ki, anlamadım yani. Yanlış şeyler değil halbuki söylediklerin:süslü:

Yalnız Pyrooo Pyrooo senin çevrende de normal insan yok galiba söylemeden geçemiciiim:KK53:

Ağzına, emeğine sağlık o kadar uğraşmış tonla yazmışsın. Haklısın da bence. İstisnalar kaideleri bozmaz, bi ev hanımı da olabilirdi Brad'in hanımı:KK51: ama istisna diye yazılan kaideler bozulmaz işte :KK47:

Erkekler dediğin gibi bizden çok farklı düşünüyor. Bi an önce onların kafasını anlayıp çözümlemek isterim açıkçası. Sen deneyimli duruyorsun böyle bir sohbet alanı mı oluştursak, napsak?:KK51:

Çünkü mesela demişsin ya boşanma konusundan kadın erkek düşünceleri ne kadar farklı bakışlar. Ben öyle derinlemesine düşünmemiştim. Belki yaşım gereği -24- henüz idrak etme fırsatı bulamamışımdır. Bu bilgilerden faydalanmak isterim açıkcası.:KK52:

Ne yazık ki dediklerin doğru. Ama erkek milleti bu. Çok klişe ama adriana lima nın aldatıldığı bir dünyada yaşıyoruz :)

sende milletin derdini dinliyorum ayağına yatıyorsun onlarda gelip seni samimi buluyor anlatıyor ama içten içe sinsi sinsi seviniyorsun . nasıl bir yazı bu midem bulandı . sivilceli şişman bakımsız olmak yada küfürlü konuşmak senin gibi içten pazarlıklı olmaktan iyidir . sen şimdi arkadaş mısın ?burda gelmiş dedikodu yazpıyorsun . sen mükemmel misin sanki ?belki o küfürlü konuşan kızı olduğu gibi sevicek onu samimi bulucak erkekler var . sen ne biliyorsun ya . herkes ingiltere prensesi gibi mi olucak . bide üşenmmemiş bir araba laf yazmışsın .
bu arada şişman falan değilim . gayet fit bir vücudum var .şimdi kendide öyle ondan alındı deme . yalnızlık beni tercihim . kafama göre biri olmadıkça bu böyle olucak . benim reddettiklerimde oldu beni terk edenlerde . kimseye hesap sormadım . giden gider beğenmeyen beğenmez .. benimde beğenmediğim insanlar oldu .bunun fizikle yada başka birşeyle ilgisi yok . iki insanın birbirini bulmasıyla alakası var .

X