Ben neyi anlamadim yada anlayamadım?

isimlebelelubele

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Mayıs 2022
64
81
43
Iyi aksamlar kızlar
Bir ilişkim vardı 1 ay öncesine kadar bitirdim. Sebep olarakta kişinin aşırı baskilayici oluşu. Neyseki erken görebildim yada gösterdi kendisini. Boşandıktan 1 yil sonra ilk ilişkimdi kendisi ve surec 4.5 ay surdu.

Dün mecburi bir sebepten aradı. (Gönderdiği eşyalar varmış kargo ile benim ona aldıklarım hediye ani vs falan) gayet medeni açtım. Adı ve soyadıyla hitap edince cok şaşırdı. Hatta baya bozuldu tek kelime etmedi kapatti. Iyi de ayrıldık neden bozuluyor ki saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Yinede vicdanen biraz huzursuz oldum. Ileri mi gittimn diye. Sizlere danışmak istedim. Isim soyisimle hitap edince neden tepki verdi Ki?

Nesi soru bunun yada aklınıza takılan nedir onu anlamadım
Bana hakaret etti ayrılırken bende elbette samimi olamam. Resmi oldugum kişilere de evet böyle hitap ediyorum. Ben kasıtlı böyle demedim. Aşağılayıcı mı görünüyor sadece tavrım bunu sordum. Eğer öyleyse bu konuda bu değil başka bir olayda böyle davranmamak adına sordum.

Iyi aksamlar kızlar
Bir ilişkim vardı 1 ay öncesine kadar bitirdim. Sebep olarakta kişinin aşırı baskilayici oluşu. Neyseki erken görebildim yada gösterdi kendisini. Boşandıktan 1 yil sonra ilk ilişkimdi kendisi ve surec 4.5 ay surdu.

Dün mecburi bir sebepten aradı. (Gönderdiği eşyalar varmış kargo ile benim ona aldıklarım hediye ani vs falan) gayet medeni açtım. Adı ve soyadıyla hitap edince cok şaşırdı. Hatta baya bozuldu tek kelime etmedi kapatti. Iyi de ayrıldık neden bozuluyor ki saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Yinede vicdanen biraz huzursuz oldum. Ileri mi gittimn diye. Sizlere danışmak istedim. Isim soyisimle hitap edince neden tepki verdi Ki?
Soy adı ile değil de bey demeni mi istedi acep? Akil bey gibi 😁

Soy isim ile hitap etmek çok saçma olmuş, siz çevrenizdeki samimi olmadığınız insanlara da mı soy isimle hitap ediyorsunuz ki?

Bence zoruna gitsin alınsın diye yapılmış bir hareket sizinki. Ee adamın da zoruna gitmiş, sorun nerede şu an?
Yani evet ya "Sssss hanim yada Ssss bey" derim. Bey demem de daha komik saçma olurdu. Soyadıyla hitap ettim.

Bu kadar ülkece sorunlar varken bu soru psikolojik destek alın derim insanların hal ve tavırlarını sebepsiz yere takmak normal bir davranış değil ortada sorun yokken kendi kendinize dert yaratıyorsunuz karşı taraf taksa size iletirdi garipsemiştir

Bana hakaret etti ayrılırken bende elbette samimi olamam. Resmi oldugum kişilere de evet böyle hitap ediyorum. Ben kasıtlı böyle demedim. Aşağılayıcı mı görünüyor sadece tavrım bunu sordum. Eğer öyleyse bu konuda bu değil başka bir olayda böyle davranmamak adına sordum.
Sana hakaret ettiyse bırak ne düşünürse düşünsün. O sana hakaret ederken aşağılayıcı mı oldu acaba diye duraksamamış belli ki. Ama başka yabancılara ad soyad kombinasyonuyla hitap etme, yapmacık olur

Iyi aksamlar kızlar

Belki soyadını da soyleyince şaşırmıştır yani soyadını neden söylediniz ki

Adam (lafın gelişi) size hakaret etmiş zaten. Aşağılayıcı harekette bulunsanız bile ödeşmiş olurdunuz bence. Ki öyle bir şey yapmamışsınız.

X