Ben neyi anlamadim yada anlayamadım?

X , Ahmet, Mehmet demek ,sadece adıyla hitap etmek bu kadar mı zordu sadece onu merak ettim.

Adıyla hitap etmek samimiyet mi? Sadece isme soyismi eklemek mi resmiyet? Bunun gibi sorular...

Siz canını yakmak istemişsiniz galiba. Eski sevgilim bir ayrıldıktan sonra o kadar ayılıp bayılmıştı aylarca, sonra arkadaş ortamında karşılaştık bir yıl sonra falandı sanırım. "pardon, sizi bir yerden tanıyor gibiyim, tanışıyor muyuz " demişti. Sanırım böyle havalı olacağını sanmıştı ama bana cidden komik gelmişti yaptığı şey. Sizinki alındıysa başarılı olmuşsunuz.

Bana hakaret etti ayrılırken bende elbette samimi olamam. Resmi oldugum kişilere de evet böyle hitap ediyorum. Ben kasıtlı böyle demedim. Aşağılayıcı mı görünüyor sadece tavrım bunu sordum. Eğer öyleyse bu konuda bu değil başka bir olayda böyle davranmamak adına sordum.
Aşağılayıcı değil de saçma diyelim. Ben bu zamana kadar ad soyad hitap eden kimse görmedim. 6-7 yıldır kurumsal hayattayım yine görmedim.

Iyi aksamlar kızlar
Bir ilişkim vardı 1 ay öncesine kadar bitirdim. Sebep olarakta kişinin aşırı baskilayici oluşu. Neyseki erken görebildim yada gösterdi kendisini. Boşandıktan 1 yil sonra ilk ilişkimdi kendisi ve surec 4.5 ay surdu.

Dün mecburi bir sebepten aradı. (Gönderdiği eşyalar varmış kargo ile benim ona aldıklarım hediye ani vs falan) gayet medeni açtım. Adı ve soyadıyla hitap edince cok şaşırdı. Hatta baya bozuldu tek kelime etmedi kapatti. Iyi de ayrıldık neden bozuluyor ki saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Yinede vicdanen biraz huzursuz oldum. Ileri mi gittimn diye. Sizlere danışmak istedim. Isim soyisimle hitap edince neden tepki verdi Ki?
Resmi davranmana bozulmuş demekki hala unutamadigi sandi

Iyi aksamlar kızlar
Bir ilişkim vardı 1 ay öncesine kadar bitirdim. Sebep olarakta kişinin aşırı baskilayici oluşu. Neyseki erken görebildim yada gösterdi kendisini. Boşandıktan 1 yil sonra ilk ilişkimdi kendisi ve surec 4.5 ay surdu.

Dün mecburi bir sebepten aradı. (Gönderdiği eşyalar varmış kargo ile benim ona aldıklarım hediye ani vs falan) gayet medeni açtım. Adı ve soyadıyla hitap edince cok şaşırdı. Hatta baya bozuldu tek kelime etmedi kapatti. Iyi de ayrıldık neden bozuluyor ki saygısızlık yaptığımı düşünmüyorum. Yinede vicdanen biraz huzursuz oldum. Ileri mi gittimn diye. Sizlere danışmak istedim. Isim soyisimle hitap edince neden tepki verdi Ki?
Once iyi ayrıldık demissin, sonra hakaret etti demissin?
Bence komik ve zorlama olmus, ne alaka yani, isim soyisimle kiminle konuşuyoruz ki? Ya isimle hitap ederiz ya hanim/bey/abla/abi şeklinde. Bi de adam eski sevgili yani, mesafeli şekilde ismini söyler gecersin, hatta şu muhabbette hitaba bile gerek yok. Bi şeyleri göze sokmak istemişsin, o da tavırlı davranmış, tamam işte, artık görüşmezsiniz olur biter.

Ha bize fikrimizi soruyosan illa, bi daha kimseye isim soyisimle hitap etme bence :KK53:

Siz mesafenizi isim-soy isim ve 2. çoğul kişi eki kullanarak hissettirmek istiyorsanız; bence çok iyi olmuş, mesaj yerine ulaşmış. Bence kafanıza takmanızı gerektirecek hiçbir durum yok.

Ya kızlar deyiverdim işte kasti değildi ki 🙄 garip olduğu için başka bakış açısından sorayim dedim o kadar. Bi anda söyledim sanki tasarladım kafamda 😐
aslında sen de buraya yazana kadar cool olduğunu ve güzel bozduğunu düşünüyordun. burdan da egonu okşayacak sana iyi hissettirecek demek ki unutamamış iyi laf koymuşsun vs tarzı yorumlar bekledin. komik olmuşsun yorumları alınca da çeviriyorsun. özetle komik olmuş bi daha yapma:super:

İnsanlara İsim-soy isim beraber hitap etmek garip mi yoksa ayrıldığın sevgiline sonra ararsa isim-soy isim hitap etmek garip mi hangisini soruyorsun?
Düşündüm hayatımdaki hiç bir insana isim-soy isim beraber hitap vermemişim. Resmi olduğundan değil komik olur.

Iyi aksamlar kızlar

O cocuk siz ondan cocuk bu is olmazmis zaten size tavsiyem bosluktasiniz biraz daha bekleyin yeni iliskilrr icin

Iyi aksamlar kızlar

Aldığı hediyeyi geri göndermek ne kadar ergenceyse sizin hitap şeklinizde öyle. Sizin eviniz kamu kurumumu ?

Bana hakaret etti ayrılırken bende elbette samimi olamam. Resmi oldugum kişilere de evet böyle hitap ediyorum. Ben kasıtlı böyle demedim. Aşağılayıcı mı görünüyor sadece tavrım bunu sordum. Eğer öyleyse bu konuda bu değil başka bir olayda böyle davranmamak adına sordum.
bizden daha iyi biliyorsun soyadıyla hitap edildiğinde ne hissedilecegını. son derece kasıntı ve itici olmuş. bile bile sorup bide burda ne duymak istedın konuyu acış sebebi bile gereksiz boş

İsim + soyad şeklinde hitap etmeniz hem garip hem komik olmuş. Çok fazla yabancı film ve repliklerine bakıyorsunuz sanırım.:KK70:

Iyi aksamlar kızlar

Ya bu dilde kim kime ad soyad ile hitap ediyor?
Bay Çelik, Ahmet Çelik merhaba diye selamlaşma mı var?

Yaptığınız tavır/trip, konu mecburi değil bana kalırsa ergen misiniz hediye iadesi falan?
Hala bozuldu mu, yok naptım konusu. Yalvarsın derdindesiniz..

Iyi aksamlar kızlar

Boşverin bozulsun her haltı ederler analarinin taktigi isimle babalarinin soyismiyle hitap edince bozulurlar pis sürüngenler

Kızlar hepinizin fikirlerine sağlık 😂 bazılarınızın yorumlari cidden çok güldürdü haklı olduğunuz yerler var. Ergence oluyorsa da bir kere kazara dedik. Adını bile söylemek gelmiyorken sanırım kimlikteki varolusuyla hitap edesim gelmis olsa gerek. 😁

X