BEN NİCE1985.OĞLUM BİR ŞEY KULLANIYOR.YIKILDIM.

Mümkünse taşinin o semtten
Çok istyrm ama oğlm asla diyor.o kdr seviyorki burayı arkdşlrnı çarşıya sahile gidince dahi git yor. Onlarda bu durumdan şikayetçi. İnanın 6 yaşlarında ailck bir yere gitseydik evimize mahallemize gidlm diye huysuzluk çıkarırdı. Ehliyet kursuna yazdırdı babası. İş bulck.yoksa çarşıda kalabilcğm dayalı ev var. Belki çlşınca ikna olur. Çevresi değişir.

Çok istyrm ama oğlm asla diyor.o kdr seviyorki burayı arkdşlrnı çarşıya sahile gidince dahi git yor. Onlarda bu durumdan şikayetçi. İnanın 6 yaşlarında ailck bir yere gitseydik evimize mahallemize gidlm diye huysuzluk çıkarırdı. Ehliyet kursuna yazdırdı babası. İş bulck.yoksa çarşıda kalabilcğm dayalı ev var. Belki çlşınca ikna olur. Çevresi değişir.
Valla onun ikna olmasini beklerseniz zor, radikal kararlar almaniz lazim, cevresini, mahallesini cok seviyir, o yuzden hayati kaysa da önemli degil diyemezsiniz.

Valla onun ikna olmasini beklerseniz zor, radikal kararlar almaniz lazim, cevresini, mahallesini cok seviyir, o yuzden hayati kaysa da önemli degil diyemezsiniz.

Bnde dışarıdan bakınca sizin gibi kararlar almak istyrm. Ama işin içinde her şey farklı. İnanın gelse merdiven siler ona bakarım. Ben gitsem babası burda onun yanına gider diye korkuyordum. Artık babasıda olayın farkında geç olsada. O unla bunu konuşucam. İlk başta bir psikoloğa gidcez. Sonra bir iş... Ve ancak bir meşale ve iş arkdşları edinirse buradan taşınma fikrine sıcak bakabilir. Tek dileğim bu.

Her şey yılbaşı gecesi başladı.babada kalıcam dedi..gitti..babasını arattırdım ona gitmemiş.babası oğlumu aradı arkadaşımda klyrm baba demiş.peki bna niye yalan söylüyor ve telefonunu açmıyor...eve geldi tartıştık.bir akşam babaannemde kalcaz babamla dedi.babasınada annemde doğmgünü kutlycz dedi bunu da çıkardım meydana geldi eve.bna agrasif saldırgan.oğlm öl desen ölck bir anneyim niye böylesin d3dim.bu arada gitiği yerde sinyal çekmyr.öyle bir yerde.evvelsi gün aradı şarj altimi ver ben arkdşa gidyrm dedi.bna sormadanmı dedim.sen kimsin lan dedi..bnm oğlm bna bunları söyledi.çok acı.kavga ettik.babanı arıycm dedim.ara gelmycm dedi gitti.babasına hbr vrdm o da arkdşnda kalmasına izn vermş.sabahda arkdşyla glip parkda bir çıcukla kavga edyr.karakolluk..ve akşm babasıyla tartışıyorlar.biraz hava alıp gelicem demiş.yine o sinyal almdğmz yere gitti...kaldı...bu gün akşm babasını arıyor.ben artk gelmycm kndime hayat kurcm demiş.bn çıktım aradım.her kapıya gittim.öyle evlere girdimki pislk içinde.inanjn kötü hayat yaşıyan insanların ortamı.her şey boşverilmş...buralara düşck birimydi bnm oğlm.yıkıldım.misler içinde baktigim yavrumun tercih ettiği yerlre baktımmm.bulamadım..son birini aradım.sordm;bir yer var telefon çekmyen ve bir köpek olmalı orda dedim..çünkü geçen orda bu anlar yaşanmıştı telefon konşmasında...arkdşı bir oto yıkama yeri var anltğınız gibi dedi..ve arkdşmla gittik.içerde bir kaç kişi vardı.camı hızlıca vurdum.kaçtılar saklandılar...keşke polis çağrsaydım.ama bilemedim neyle karşlaşacağımı.oğlumun adını söyleyince geldi
Ve bn yıkıldım.gözleri kıpkırmızıydı.yan yan knşuyordu.gülmseyerek .ne oldu sana dedim.içki içtm dedi.senmi dedim...gşrdim içeri bir şişe gösterdi.çık glysun bnle dedim gelmyrm dedi.kapıyı tam kapatıyodu polisi aryrm dedim.tm ararken köpek pitbul fırladı...yola... bn çığlık çığlığa.her kez balkona cama döküldü.oğlmda insnlar polisi arıyor ztn yürü gidelim d3di.yolda yarın ev tutuyorum yanlz yaşıycm dedi.bu arada yanlışlıkla teyzesine msj atmş...arkadaşına atacakken...kaç liran var? Diye.teyzeside sordu bu ne arkdşm günlük ev soruyordu tutcaktı gibi gibi.oğlm 18 e ocağın 3 de girdi.burdaki arkdşları şurda 10 gündür o değişti bizlede görüşmyor ve burda takılmıyo artık dediler.yıkıldım.ağlmktan öldüm.ne yapıcam.konularımı bilyrsnz.aldatılıp ayrılmış ayakları üstünde durup mücadele veren bir kadınım

Ah nice , çok üzüldüm konunu okuyunca
Baba baba olsaydı keşke ..
Peşini bırakma oğlunun, sevdiği saydığı bir aile büyüğü yok mu acaba ? Dinler mi ?
Madde kullanımından Eminsen huzur verme gerekirse sürekli polise ihbar et
Neyle geçicenekte ev tutacak ayrıca

Ah nice , çok üzüldüm konunu okuyunca
Baba baba olsaydı keşke ..
Peşini bırakma oğlunun, sevdiği saydığı bir aile büyüğü yok mu acaba ? Dinler mi ?
Madde kullanımından Eminsen huzur verme gerekirse sürekli polise ihbar et
Neyle geçicenekte ev tutacak ayrıca
Hepsi babasının suçu. Onun yüzünden bu durumdalar. Onu af etmedim diye hırsını çocuklardan çıkardı. Şimdi çok iyi çok şükürr... Eski arkdşlrıyla. Bir iş bulup farklı ortam sağlıycm inş. Ben ölmedikçe evlatlrımdan asla vazgeçmiycem.ev tutmaya glnce evimi kiraya verip çıkablrm cnm. Ama gelse keşke.. İlk işim psikolog. Ona bir iş.

Her şey yılbaşı gecesi başladı.babada kalıcam dedi..gitti..babasını arattırdım ona gitmemiş.babası oğlumu aradı arkadaşımda klyrm baba demiş.peki bna niye yalan söylüyor ve telefonunu açmıyor...eve geldi tartıştık.bir akşam babaannemde kalcaz babamla dedi.babasınada annemde doğmgünü kutlycz dedi bunu da çıkardım meydana geldi eve.bna agrasif saldırgan.oğlm öl desen ölck bir anneyim niye böylesin d3dim.bu arada gitiği yerde sinyal çekmyr.öyle bir yerde.evvelsi gün aradı şarj altimi ver ben arkdşa gidyrm dedi.bna sormadanmı dedim.sen kimsin lan dedi..bnm oğlm bna bunları söyledi.çok acı.kavga ettik.babanı arıycm dedim.ara gelmycm dedi gitti.babasına hbr vrdm o da arkdşnda kalmasına izn vermş.sabahda arkdşyla glip parkda bir çıcukla kavga edyr.karakolluk..ve akşm babasıyla tartışıyorlar.biraz hava alıp gelicem demiş.yine o sinyal almdğmz yere gitti...kaldı...bu gün akşm babasını arıyor.ben artk gelmycm kndime hayat kurcm demiş.bn çıktım aradım.her kapıya gittim.öyle evlere girdimki pislk içinde.inanjn kötü hayat yaşıyan insanların ortamı.her şey boşverilmş...buralara düşck birimydi bnm oğlm.yıkıldım.misler içinde baktigim yavrumun tercih ettiği yerlre baktımmm.bulamadım..son birini aradım.sordm;bir yer var telefon çekmyen ve bir köpek olmalı orda dedim..çünkü geçen orda bu anlar yaşanmıştı telefon konşmasında...arkdşı bir oto yıkama yeri var anltğınız gibi dedi..ve arkdşmla gittik.içerde bir kaç kişi vardı.camı hızlıca vurdum.kaçtılar saklandılar...keşke polis çağrsaydım.ama bilemedim neyle karşlaşacağımı.oğlumun adını söyleyince geldi
Ve bn yıkıldım.gözleri kıpkırmızıydı.yan yan knşuyordu.gülmseyerek .ne oldu sana dedim.içki içtm dedi.senmi dedim...gşrdim içeri bir şişe gösterdi.çık glysun bnle dedim gelmyrm dedi.kapıyı tam kapatıyodu polisi aryrm dedim.tm ararken köpek pitbul fırladı...yola... bn çığlık çığlığa.her kez balkona cama döküldü.oğlmda insnlar polisi arıyor ztn yürü gidelim d3di.yolda yarın ev tutuyorum yanlz yaşıycm dedi.bu arada yanlışlıkla teyzesine msj atmş...arkadaşına atacakken...kaç liran var? Diye.teyzeside sordu bu ne arkdşm günlük ev soruyordu tutcaktı gibi gibi.oğlm 18 e ocağın 3 de girdi.burdaki arkdşları şurda 10 gündür o değişti bizlede görüşmyor ve burda takılmıyo artık dediler.yıkıldım.ağlmktan öldüm.ne yapıcam.konularımı bilyrsnz.aldatılıp ayrılmış ayakları üstünde durup mücadele veren bir kadınım
ateş düştüğü yakar derler ama bir annenin halinden yine bir anne anlar allahım ıslah eylesin tez zamanda inş. çok ama çok üzüldüm allah hiç kimseyi evladı ile sınav etmesin

Hepsi babasının suçu. Onun yüzünden bu durumdalar. Onu af etmedim diye hırsını çocuklardan çıkardı. Şimdi çok iyi çok şükürr... Eski arkdşlrıyla. Bir iş bulup farklı ortam sağlıycm inş. Ben ölmedikçe evlatlrımdan asla vazgeçmiycem.ev tutmaya glnce evimi kiraya verip çıkablrm cnm. Ama gelse keşke.. İlk işim psikolog. Ona bir iş.

Pis adam, sana onca yaptığı ahlaksızlığın, ihanetin üstüne hala mı derdi seninle .
Koca olamadı ama baba olsun en azından .
Aynen Nice psikolog konusunda acele et
Oğlun fikrini değiştirmeden bazı şeyleri oldu bittiye getirmek daha iyi olacak bence .

Canım..yazdıklarınızı yüreğimin en derinininde hissediyorum çünkü benim yeğenimde aynı ..sürekli asi sürekli anne ve babasını suçluyor ve ne yazık ki oda bu illetten kullanıyor..benim kardeşimde ayrıldı..bu gibi durumlar genelde ayrılan anne babanın çocuklarında daha sıkılıkla görülüyormuş..psikolog öyle dedi..anne baba olarakta ilgisiz de değiller hiç..ama başka evlilikleri oldu her ikisinide..Işte tamda bu noktada hep suçlamalar başladı yeğenim tarafindan..bir sürece girdiler tedaviyi kabul etti bitecek derken doktora gitmemeye yeniden odalara kapanmaya geç saatlerde evden çıkmalara..gelmemelere başladı yine..inanın insan nasıl yaklaşacağını bilemiyor..allahım yardım etsin..tüm çocuklarımıza..akıl fikir versin..doğru yoldan ayırmasın hicbirimizin evladını..içimin yangınının tarifi yok inanın..sürekli takip ediyoruz gizliden kimle konusuyo nereye gidiyo diye..çok zor bir durum bu..rabbim korusun..kurtarsın bir an önce gençliği..😔

Belliki sizin ayrılmanız .Oğlunuzda travmaya neden olmuş .Psikolojik bir boşlukta ,belliki arkadaş çevresi .Onun bu ortama girmesine neden olmuş .Çünkü bu tür bağımlıklar genelde bir boşlukta olan gençleri, arkadaş çevresinin alıştırmasıyla başlar .Oğlunuzu acilen psikolojik bir destekle beraber .Madde kullanımını bırakması için ilgili bir kliniğe götürün .Şayet bu şekilde devam ederse geleceği kararacak .Ancak şu durumda, siz nede babası veya aileden büyükler ona güzel bir dillede anlatsa ,maalesef o kullandığı şeylerin etkisiyle kimseyi dinlemeyecek .Hatta saldırganlaşacaktır .Umarım bu pislikten bir an önce kurtulur .

Çok zor bir durum.
Babanın devreye girmesi gerekiyor.
Zorla tehditle polisle çözülecek birleyen değil. Zıtlaşmadan halletmek lazım, ama nasıl bilmiyorum. Bir uzmana danışmak iyi olabilir.

Çok teşekkür ederim. İnş her şey yoluna girecek. Bn ztn olması gerektiği gibi davranıyordum.o yesin o giysin o mutlu olsun... İşe gitmeden cevizin kırıyorum sabahın köründe, domatesin doğuyorum. İnanın halen hazır süt içirmiyorum. Marketten asla yumurta almıyorum. İş yerimin oradan köylü teyzlr getiriyor ona alyrm. Sevgi desen ilgi desen ztn hat safhada. Geçen arkadaşının annesi diyorki oğlum x arkadaşının annesi gibi bni sevmiyorsun... Yani bnm oğluma olan sevgimi söylüyor. Abla seni x e hiç bağırırken görmedim... Bnm dünyam evlatlarım. Rabbim bu bir dönüştü diyelim inş. Onda da hiç görmediğim bir davranış var. Naif, sevgi dolu... Belkide bir musibet bnm yavrum kendine getrcek.
Yanlış anlamayin, acaba üzerine fazla düşüyor olabilir misiniz? Hic bu acidan dusundunuz mu?
Evden vs ayrilmak istiyordu ya, belkide nedeni sizin sevginizden boguluyor olusudur. Bagimsiz hareket edememesidir. bazi anneler biliyorum çocuğu evde mutfaga girse "aa ne istiyosun" diye tepesinde bitip hemen "ben yaparim hazirlarim" modunda olan. Bu hareket karşısında insan her zaman kendini iyi hissetmez, evinde hissetmez kendi alani yokmuş gibi gelmeye baslar bu kadar mudahale edildikce.

Çocuğunuz ehliyet alacak yaşta olduguna gore onun iyiliği icin her sabah domatesini kesmeyi cevizini kirmayi birakip "sen de bir bireysin, kahvaltida istedigini yiyebilirsin" demeniz lazim hareketlerinizle. Ve buna benzer ne yapiyorsaniz yapmayi birakmaniz lazim. Kendinizi paralamayin lutfen, bunlarin inanin sevgiyle alakasi yok. Kendi basina eve çıktığındaki gibi rahat hareket etmesine izin verin bi muddet.

Yanlış anlamayin, acaba üzerine fazla düşüyor olabilir misiniz? Hic bu acidan dusundunuz mu?
Evden vs ayrilmak istiyordu ya, belkide nedeni sizin sevginizden boguluyor olusudur. Bagimsiz hareket edememesidir. bazi anneler biliyorum çocuğu evde mutfaga girse "aa ne istiyosun" diye tepesinde bitip hemen "ben yaparim hazirlarim" modunda olan. Bu hareket karşısında insan her zaman kendini iyi hissetmez, evinde hissetmez kendi alani yokmuş gibi gelmeye baslar bu kadar mudahale edildikce.

Çocuğunuz ehliyet alacak yaşta olduguna gore onun iyiliği icin her sabah domatesini kesmeyi cevizini kirmayi birakip "sen de bir bireysin, kahvaltida istedigini yiyebilirsin" demeniz lazim hareketlerinizle. Ve buna benzer ne yapiyorsaniz yapmayi birakmaniz lazim. Kendinizi paralamayin lutfen, bunlarin inanin sevgiyle alakasi yok. Kendi basina eve çıktığındaki gibi rahat hareket etmesine izin verin bi muddet.
Bu söylediklerinizi de düşündüm. Acaba bnm sevgimdenmi bunaldı... Küçükken onun çok sınırlarına karıştım. Her şeyine. Kızım da sıkıntı çekmedim. Çünkü kız çocukları daha uysal. Evcilik kurup bahçede oynuyorlar. Ama erkek ço uklar öyle değil. Bnde aşırı koruyucu bir annydim. Akşamdan işlerimi yapardımki sabah oğlm kapıda oynarken onu gözümden kaçırmıyım. Ya çalarlarsa. Ya kaybolursa. Mesela duş alcm oğlmu eve alyrdm duşa girip çıkıp onu dışarı yollyrdm. Her çocuk bakkala ekmek almaya giderdi Bn onu asla yollamadım. Okula bnle gidip bnle gldi. Mahallede belirli noktalar vardı orayı geçmemeliydi. Asla parka tek göndermedim. Ama bunlar orta okul 2.sınıfa kdr. Sonrasında kendi başına hareket etti. Ama o zmna kdr çok yıprattı onu. Bir gün anneme keşke şu kedi gibi özgür olsaydım demiş. Kahroldum. Ama korkuyordum onu kaybetmekten. Anneme bir gün evden kaçıcam bıktım demiş.bn iyilik ypıyorm zandiyırdum ama değilmiş.
Bn çocukkende kardeşlerimede böyleydim. Şimdi kendimi hesaba çekerken çocukken neden böyleydim diye sorgularken şunları neden olarak buluyorum.
Üvey baba her gün dayak.. Annm bni alıp gidip bir otobanda oturup intihar cesaretini bekliyorduk. Kardeşlerimi kaybetmekten çok korkyrdm. Bn üveydim.. Bir gün bni teyzmn yanına yolladılar. Her gün kaçıp onca yolu koşup anneme sarılmaya gidiyordum. Tüm mahalle çocukları teyzmn çocuklarıyla bni yakalmk için koşarlardı peşimden. Hiç yakalıyamdılar. Çünkü o acı bni asla yenmlerine izin veremezdi.. Kardşkrm olunca onlardan ayırırlarsa bni diye çok korkyrdm. Sonraları okuldan glnce zile bastığımda ya kardeşlrmden biri öldüyse sesiyle krşılaşrsam.... Her gün böyle... Ve şimdide böyle. Onların adını telde grnce yine kalbim çarpıyor. Daha bir çok acı geçmişim var. Sonrası çocuklarıma karşı korumacı oldm.

X