Ben o gün kaynanasına küfür eden kişi:(

Allah yardımcın olsun gece gece kahrolsun resmen yazıklar olsun önce baban a sonra esin ve kv ye insan değil bunlar yemin ederim benim bir yakınım olucaktin sen komşum bile olsan parçalardım o kv yi senin çekerdim ellerinden bol bol dua et ilahi adalet elbet gösterir gününü onlara

Canim benim yaa kimseden sana fayda yok bebegini de al dogru kadin siginma evine baska yolu cikari yok bu isin oyle kaynananin da oyle kocanin da Allah belasini versin kaynanan nasil can verecek acaba merak ediyoum kimsenin yanina kalmaz yaptiklari merak etme

Bunların dogruluguna ınanmıyorum
Insanın evde yemegı olmasa kac ay yasayabılır, ayrı yemek yıyorsunuz sen yemesen kocan ne yıyordu cok abartmıssın.

Sonra iste istanbullarda doğudan kaçan kızlar neden pavyonlara dusuyo diye yadirganiyo o insanlar ben asla pavyonda calisan kadinlari yargilamiyorum hatta tam tersi saygi duyuyorum kimbilir neler yasayip o duruma dusuyolar bu arkadaş surekli kacicam diyo ama nereye aile yok para yok ölümle tehdit eden bi koca...ne denilebilir ki sözün bittiği yer...allah yardimcin olsun

Anneniz size sus isareti yapmasa da,ordan cekip goturse keske sizi.. babaniz onlarin eline birakmasa tekrardan.. belki yasadiginiz yerde bosanmalar pek yoktur ama, aileniz bilincli olursa basarirsiniz. Su adam hayatinizda olsa ne olmasa ne erkek bile degilmis size el.kaldirabliyo anasinin eteginin altindan cikmiyo,evine tek lokma almiyo. Insan karim birine muhtac olmasn der, bu gitsin anamgilden istesin diye deterjan vs almiyo anasinin agzina bakip. Erkek denmez buna..
Kaynanan da ne bicim kadinmis. Insan biraz acir genc bi kizin haline..
Bence is ,ailenizde bitiyo bebek de cok kucuk size verirler. Ama sonradan da bela olmayacaklarindan eminseniz bosanin. Yoksa 3.sayfa haberleri olmasin bi de.. gerikafali cahil deli insanlardan hersey beklenir cunku... is en cok babaniza dusuyo. Gerekirse onla da kavga edin...

Telefondan bilgileri nedense siteye kopyalayamadıgım için gecikti. Eğer sıgınma evine yerleşmeyi düşünürseniz veya en azından şu an neler yapabileceginizle ilgili bilgi almak isterseniz ulaşabileceginiz numaraları aşagıya bırakıyorum.

MARDİN
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü 0 482 502 0368 Nur Mah. Yay Grand Oteli Karşısı Toki Civarı Yenişehir/MARDİN mardin@aile.gov.tr

Büyükşehir Belediyesi Arin Kadın Merkezi 0482 212 93 00 Teker Mah. Çayır 67. Sok. No:18 Artuklu/MARDİN kadinpolitikalari@mardin.bel.tr

Nahrin Kadın Merkezi 0482 213 09 48 13 Mart Mah. 13 Mart İlköğretim Okulu yanı. Yenişehir/MARDİN 0482 213 09 48
Kadına Yönelik Şiddet Acil Destek Hattı 444 79 49

Kamer Vakfı Kadın Danışma Merkezi 0 482 212 23 53 13 Mart Mahallesi Yağmur Apt. Kat:1 N: 2 Yenişehir/MARDİN kamermardin47@gmail.com

Mardin Barosu 0 482 213 60 43 13 Mart Mahallesi İl Müftülüğü Arkası 48. Sokak No:8 Yenişehir/MARDİN info@mardinbarosu.org.tr
Çok sağolun çok teşekkür ederim.

Çok sağolun çok teşekkür ederim.

Neden bu kadar erken yaşta evlendiğinizi anlamak için geçmiş konularınıza baktım. Daha 2 haftalıkken bebeğinizi sarsan bir adam var ortada, babanız arkanızda mı sorusuna o zaman evet demişsiniz, ama o da zamanında bu adamla evlenme diye uyarmış sanırım. Neden o zaman bu adamla barıştınız ki? Aldatılma şüphesi bile var. O zaman sizi nasıl ikna etti? Aileniz neden sonradan arkanızda olmaktan vazgeçti?

Bunların dogruluguna ınanmıyorum
Insanın evde yemegı olmasa kac ay yasayabılır, ayrı yemek yıyorsunuz sen yemesen kocan ne yıyordu cok abartmıssın.
Ayrı ayrı yemiyoruz aşağıda yiyiyoruz onuda 6 kişilik aileye bir paket makarna yapıyor iki tanede domates kesiyor. Eşim kuyumcu bu arada kendisi dışarda en güzel yemekleri yiyiyor.

Neden bu kadar erken yaşta evlendiğinizi anlamak için geçmiş konularınıza baktım. Daha 2 haftalıkken bebeğinizi sarsan bir adam var ortada, babanız arkanızda mı sorusuna o zaman evet demişsiniz, ama o da zamanında bu adamla evlenme diye uyarmış sanırım. Neden o zaman bu adamla barıştınız ki? Aldatılma şüphesi bile var. O zaman sizi nasıl ikna etti? Aileniz neden sonradan arkanızda olmaktan vazgeçti?
Telefonunda mesajlar yakaladım icloud tan geri gelmiş eski mesajlar diyordu bir sürü şey yakaladım hep inkar etti sosyal hesaplarında 5 binden fazla takipçisi var. Babamlara amcamlara söyledim mesajları gösterdim onlarada onlarda bana. X öyle bi şey yapmaz diye geri gönderdiler yine.

Anne babanızın bu davranışları karşısında, kim olsa gurur yapar evet. Ancak sizin durumunuz farklı. Daha 19 yaşındasınız, bir yaşında bebeğiniz var, çalışmıyorsunuz. Bu durumda gurur yapma lüksünüz yok. Yapabileceğiniz en doğru şey ailenizin evine dönmeniz ve (ne kadar ağır konuşsalar da) kulaklarınızı kapatmanız olur. Bebeğiniz biraz büyüdükten sonra yeni bir yol çizersiniz kendinize.

Şu aşamada anne babanızdan duyacağınız hiçbir şey, eş ve annesinden çekeceğiniz maddi-manevi eziyetten büyük olamaz.

Anne babanızın evine dönün, ve ne yapsalar da asla geri dönmeyeceğinizi söyleyin. Onlar da zamanla kabulleneceklerdir durumu. Hem kendiniz hem çocuğunuzun geleceği için bunu yapmalısınız.

Önceki konunuza baktım şimdi,bu konuyuda okuyunca dedim ki doğru üslup ne kadar önemli. Haklıyken haksız duruma düşmüşsünüz doğal olarak.
Konunuzu okuyunca üzüldüm cidden sizin için. Eşinize mi kızayım,kayınvalidenize mi bilemedim zira ikiside birbirinden beter.
İnşallah bir çıkış yolu bulursunuz. Ne yapın ne edin tekrar hamile kalmayın lütfen,bebeğiniz var zaten elinizi kolunuzu bağlayan. Birde ailenizi ikna edin gidin baba evine derim. Çok gençsiniz henüz,anneniz bakar bebeğinize siz çalışırsınız,kendi paranızı kazanırsınız,ailenizede yük olmazsınız. İnanın bu kayınvalide ve eşe katlanmaktansa gidip anne/baba suratı çekmek yeğdir. Zamanla onlarda kabullenir,sahip çıkar. Evlatlarısınız sonuçta,siz ne kadar onları çiğneyip evlenmiş dahi olsanız,kabul edecekler sizi geri. Biraz sabır,biraz zaman.

Eşim biz nişanlıyken çok iyiydi. Çok romantik ti. Bir yıl boyunca her gün okulumun önünde okuldan çıkmamı bekliyordu ve ben onunla ilgilenmiyordum çünkü evlenmeyi düşünmüyordum. Ama herşey birden bire oldu sonra konuşmaya başladık birden kendimi evli çocuklu buldum. Bazen ben bu adamla nasıl evlendim diyorum. Evliliğimizin ilk zamanlarındada kavgalarımız oluyordu ama eşim sonra özür diliyordu eve yemek gönderiyordu ayıcıklar güller gönderiyordu. Sonra eşim ne zaman gül alsa kaynanam ağlıyordu "bir gün bana gül almadın" diye kavga ediyordu kp le. Eşim bana bir hediye aldığı zamanlarda şımartma onu alma diye kızıyordu ne kadara aldın diye soruyordu. Sonra eşim bana bi şey almamaya başladı. Bir kere kavga etmiştik kayananam geldi babama dedi. "Birlikte dışarı gezmeye çıkmasınlar çıkarlarsa kıyameti koparırım" babamda çıkmayın dedi. Ne zaman eşime bir yerelere gidelim dediğimde. Olmaz baban gitme demiş diyordu annem demiş demiyordu. Kaynanam düğünden sonra gelen hediyeleri bile gidip zücaciyelers falan satıyordu. Kızıma gelen hediyeleri bile aldı.

Anne babanızın bu davranışları karşısında, kim olsa gurur yapar evet. Ancak sizin durumunuz farklı. Daha 19 yaşındasınız, bir yaşında bebeğiniz var, çalışmıyorsunuz. Bu durumda gurur yapma lüksünüz yok. Yapabileceğiniz en doğru şey ailenizin evine dönmeniz ve (ne kadar ağır konuşsalar da) kulaklarınızı kapatmanız olur. Bebeğiniz biraz büyüdükten sonra yeni bir yol çizersiniz kendinize.

Şu aşamada anne babanızdan duyacağınız hiçbir şey, eş ve annesinden çekeceğiniz maddi-manevi eziyetten büyük olamaz.

Anne babanızın evine dönün, ve ne yapsalar da asla geri dönmeyeceğinizi söyleyin. Onlar da zamanla kabulleneceklerdir durumu. Hem kendiniz hem çocuğunuzun geleceği için bunu yapmalısınız.
Babasına gitsede geri gönderiyormuş babası yine gitse geri gönderecek.

Bende öyle düşünüyorum hep bana boşan kurtul bu yaratıktan diyor.
tazminatta alırsın nafakada alırsın oturduğunuz ev sizin mi eğer evlendikten sonra ev-araba aldıysanız tapusu eşinizin üzerine ile olsa yarısı sizin.Ayırıca düğünde takılan 85 binlik altında sizin altınlarınızı kuruşu kuruşuna kadar vermeleri gerek sonuçta elinizde düğün cd falan vardır.

Aldatma falan var mı peki? varsa oda ispatlanır.

X